تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 29 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 289

نام تاپيک: سریال «شوخی کردم» ؛ سریال جدید «مهران مدیری»

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

فکرکنم بعضی ها موفیقیت مجموعه ماهواره ها (مجموعه ای که قاچاقی اومد) یادشون رفته!
    با اینکه کار چند سال پیش بود ولی به شدت محبوب شد
    اینم یه مصاحبه قدیمی(تو این تاپیک نبوده) با نویسندگان شوخی کردم...!
    حرف های خشایار الوند، امیرمهدی ژوله، حمید برزگر و الهه زارع نژاد، نویسندگان «شوخی کردم»
    (جاهای مهمش بولد کردم!)

نویسندگان دو سریال اخیر مهران مدیری، خشایار الوند و امیرمهدی ژوله بوده اند. خشایار الوند از «نقطه چین» همکاری اش را با مدیری آغاز کرد و از «شب های برره» به یکی از همراهان همیشگی او بدل شد. امیرمهدی ژوله هم قبل از پیوستن به گروه نویسندگان «شب های برره» یک قسمت نقطه چین را نوشته بود. مدیری برای نوشتن متن های «شوخی کردم» دو نویسنده ثابت دیگر به این مجموعه اضافه کرده است.

اولی حمید برزگر است که سابقه زیادی هم در نوشتن طنزهای آیتمی دارد و متن های مریم و رامین، جنگ ۷۷ یکی از نمونه کارهای اوست. برزگر در «ببخشید... شما؟»، «پلاک چهارده»، «پاورچین»، «شب های برره» و «باغ مظفر» هم کنار مهران مدیری بوده است. دومین نویسنده، الهه زارع نژاد است. نام او را به عنوان دستیار نویسندگان در تیتراژ سریال «ویلای من» دیده بودیم و اینک او یکی از نویسندگان ثابت مجموعه است. تعدادی نویسنده هم با این گروه ثابت در ارتباطند و برایشان متن ارسال می کنند. آنچه می خوانید گزیده مصاحبه مفصلی با این چهار نفر است. بخش هایی از سخنان شان را که به سریال «شوخی کردم» ارتباط بیشتری داشت، اینجا می آوریم. البته از زارع نژاد شیوه پیوستنش به این گروه را هم پرسیدیم. نویسنده یی که موفقیتش می تواند ظهور یک طنزنویس زن را هم نوید دهد.

خشایار الوند: در کار داستانی، شما چند دستمایه داری. یک خط کلی داستان است که قرار است به جایی برسد و شما برایش تیپ هایی آفریده اید که بعضی هایشان را مخاطب دوست دارد. ما در کارهای قبل تیپ هایی داشتیم که هرگاه فکر می کردیم کار سنگین شده، آنها را وارد قصه می کردیم و اصلا برایشان چند سکانس می نوشتیم. مجموع اینها به شما به عنوان نویسنده کمک می کند ولی در آیتم، آن هم به این شکل هدفمند که باید راجع به یک موضوع مشخص جوک بسازی، کار سختی در پیش داری. در زمانی کوتاه نمی توانی شخصیت خلق کنی. باید تیپی بسازی که در سه دقیقه بگیرد و با کمترین فرصت و دیالوگ باید مخاطب را سرگرم کنی و بخندانی. خود جوک ساختن کار دشواری است. به ویژه که اینجا بنا صرفا بر کمدی نیست. جدا از اینها، جذابیت کار داستانی را تا ۷۰ درصد از روی متن می فهمی ولی در قالب آیتمی، اجرا اهمیت ویژه یی پیدا می کند. مثلا ما متنی نوشتیم که به نظر خودمان خیلی خوب بود اما در اجرا اصلا چیز دیگری شد. از این نظر این کار دشواری های خودش را دارد. جدا از اینها خودم فکر می کنم اگر نقطه قوتی در کارم بوده و دیده شده، بیشتر به دلیل طراحی روند داستان بوده است. اگرچه در آن کارها هم سکانس ها را تقسیم می کردیم و هرکس چند سکانس از یک قسمت را می نوشت ولی اینجا قصه فرق می کند. اینها را به عنوان نویسنده گفتم ولی از منظر مخاطب عام معتقدم این شکل کار جذابیت دارد اینجا اگر کسی به هر دلیل نتواند چند قسمت مجموعه را بخرد، کل آن را از دست نمی دهد.

حمید برزگر: می گویند از کارهای آیتمی استقبال نشده است. بله، از کارهایی استقبال نشده که مهران مدیری آنها را نساخته! این مدل کارها خیلی به سازنده شان مربوطند. خیلی مهم است چه کسی آن را می سازد. من بارها گفته ام مهران مدیری پدر کمدی نو ایران است. می توانیم از مکتب مهران مدیری در کمدی سخن بگوییم. این مکتب و این شیوه کار باید بررسی شود. من قبلا هم با مدیری کار آیتمی کرده ام. او در این قالب بسیار تواناست. گاهی ایده را از تو می گیرد و تبدیلش می کند به قطعه یی که برای خودت هم جذاب است. به همین دلیل من نسبت به این کار بسیار امیدوارم.

امیرمهدی ژوله: در این کار چندبار پیش آمده که متن ها را برای مهران مدیری فرستاده ایم و او با این استدلال که این متن «ساعت خوشی» یا «فضانوردانی» است، آن را کنار گذاشته است. معنای این رویکرد این است که مدیری قصد دارد کار جدیدی انجام دهد و غیرقابل پیش بینی باشد. مهران مدیری هم در این قالب موفق خواهد بود. چون در آیتم لحظه خیلی اهمیت دارد و مدیری استاد درآوردن لحظه های طنز است. اینکه اندازه شوخی را بدانی، فراز و فرودهای آن را پیدا کنی و بدانی کمدی در ری اکشن به وجود می آید و بعد بتوانی همه اینها را اجرایی کنی، کار هرکسی نیست. مدیری نه تنها اینها را به درستی اجرا می کند بلکه معمولا در اجرا چیزی هم به متن اضافه می کند. در این کار باید نزدیک به هشتاد دقیقه برای هر قسمت تهیه کنیم.ما میانگین را بر هر آیتم چهار دقیقه گذشته ایم و به این ترتیب بین بیست تا سی آیتم می نویسیم. آقای مدیری از ما می خواهد برخی را تغیر دهیم و تعدادی از متن ها هم کنار گذاشته می شود.

الهه زارع نژاد: من در سوره سینما فیلمنامه نویسی خواندم. با سیمافیلم هم همکاری داشتم. به لطف شبنم وثوقی که در «قهوه تلخ» دستیارکارگردان و برنامه ریز بود، به گروه کارگردانی آن پروژه پیوستم. ولی دائم در اتاق نویسندگان بودم. کم کم شروع به نوشتن کردم. گاهی یواشکی سیناپس را به خانه می بردم و روز بعد با ایده می آمدم. محیط را نمی شناختم و نمی دانستم عکس العمل ها چگونه خواهد بود. ولی خشایار الوند و امیرمهدی ژوله خیلی به من لطف داشتند. وظیفه من دستیاری در گروه کارگردانی بود و در کاری مثل «قهوه تلخ»، این گروه خیلی هم مشغله داشت. در نهایت اواخر «قهوه تلخ» به من پیشنهاد کردند خودم هم بنویسم. بعد در «ویلای من» به عنوان دستیار نویسنده آمدم و با بچه ها کار کردم. خب آن مجموعه کار محدودی بود و قرار بود همان دو نفر بنویسند و من در قصه پردازی کمک شان کنم. ولی حضور من آنجا احساس شد. بچه ها ایده های من را دوست داشتند. آقای مدیری برای «شوخی کردم» به عنوان نویسنده مستقل با من کار کردند. پیش از قهوه تلخ اصلا طنز ننوشته بودم. از روی دست آقای الوند و ژوله می نوشتم و سعی می کردم الگوبرداری کنم. آن کار خیلی به من کمک کرد. پیام من هم این است که جوان ها نویسنده شوند چون از وقتی با این گروه کار کرده ام، خیلی از دوستانم نویسنده شده اند!
    ++
    من شدیدا با حرفای حمید برزگر موافقم بخاطر همین کلا بولد شد
    و اینکه ویکیپدیا به عنوان سایر نویسندگان اسامی زیر اعلام کرده :
    مهران مدیری
    رضا شفیعی جم
    امیر وفایی
    محمد صفاجویی
    مسعود مرعشی

2. 2 کاربر از 3D-Max بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

تاریخ عرضه « شوخی کردم » مهران مدیری در شبکه نمایش خانگی اعلام شد

اولین دی وی دی مجموعه "شوخی کردم" با نام "خلاقیت" 15 دی ماه در شبکه نمایش خانگی منتشر و یک روز قبل از آن این دی وی دی در مراسمی با حضور هنرمندان رونمایی می شود.

"خلاقیت" اولین دی وی دی از مجموعه "شوخی کردم" است که 15 دی ماه در شبکه نمایش خانگی توزیع خواهد شد.

هر اپیزود از این مجموعه 20 الی 25 آیتم دارد که شامل دو قسمت 80 دقیقه‌ای خواهد بود.

قسمت‌های بعدی "شوخی کردم" قرار است هر 10 روز یک بار از شبکه نمایش خانگی توزیع شود.

شنبه چهاردهم دی ماه نیز مراسم رونمایی از اولین دی وی دی مجموعه "شوخی کردم" مهران مدیری با حضور هنرمندان این مجموعه در تالار هما برگزار خواهد شد.

مجموعه‌ "شوخی کردم" با موضوعات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با حضور 67 بازیگر طنز ایران، از 15 دی ماه در شبکه خانگی توزیع خواهد شد.

رامین ناصرنصیر، سیامک انصاری، جواد رضویان، رضا شفیعی‌جم، محمدرضا هدایتی، لاله صبوری، بیژن بنفشه‌خواه، ستاره پسیانی، شبنم فرشادجو، سحر ذکریا، ماندانا سوری و سعید پیردوست، برزو ارجمند، پرستو صالحی، رابعه اسکویی، زهرا داودنژاد، علی بوستان، سحر ولدبیگی، نیما فلاح، فلامک جنیدی، علی لک‌پوریان، ساعد هدایتی، بهنوش بختیاری، مهران غفوریان، رضا فیض‌نوروزی، عارف لرستانی، الیکا عبدالرزاقی و نگین معتضدی از بازیگرانی هستند که با مهران مدیری برای ایفای نقش در "شوخی کردم" همکاری دارند.

ذره بین : خوبیه این سریال جدید مهران مدیری اینه که دیگه انتها نداره و هروقت که دلش بخواد میتونه ادامه اش رو نسازه!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. 2 کاربر از ehsan_iace بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

بالاخره روز موعود فرا رسید فردا اولین مجموعه شوخی کردم...! با نام خلاقیت
    اینم از کاور

اینم یه خبر از کافه سینما :
    کافه سینما- گزارشی از شوخی های خط قرمزی مجموعه تازه مهران مدیری را در کافه سینما بخوانید.

در نخستین تصاویری که خبرنگار کافه سینما از این مجموعه مشاهده کرده است شوخی هایی با مسدولان رسمی کشور دیده می شود که تابحال کمتر مشاهده شده است.

از جمله این شوخی ها، اخباری است که خود مهران مدیری آن را اجرا می کند و در آن مضامینی از این قرار دیده می شود:

کشتی حامل پناهندگان استرالیایی به ایران در آبهای نیبگون خلیج فارس غرق شد.
    ایران روزی را به عنوان آلودگی هوا اعلام کرد در این روز همه شهروندان با بیرون آوردن ماشین های خود سعی می کنند در آلوده کردن هوا سهیم باشند.
    پراید همراه با کوکاکولا و مربلین مونرو به عنوان یکی از نمادهای هزاره دوم میلادی اعلام شد.
    گروهی از شهروندان اروپایی در اعتراض به غرب زدگی در کشورشان به خیابانها ریختند و در اعتراض به غرب زدگی وسایل صوتی و تصویری شان را در کف خیابان آتش زدند. در همین حین گزارشگر صداوسیما به میان آنها می رود و آنها را در حال مبارزه با غرب زدگی در کشورشان نشان می دهد.

یک اتوبوس در اتوبان پنچر شد و موجب شد تا یک ربع از وقت مردم تلف شود. به همین دلیل سه وزیر و چند معاون از سمت هایشان استعفا دادند.

همچنین از دیگر نکات قابل توجه این مجموعه می توان به شوخی با پوشش و ادبیات رسمی مسئولان کشور اشاره کرد که تابحال بدین صورت سابقه نداشته است. مسئولینی که در اپیزودهای این مجموعه در قالب برنامه های اجتماعی و سینمایی حاضر می شوند و آمارهای عجیب و غریبی از موفقیتشان با همان ادبیات و پوشش رسمی مرسوم ارائه می دهند.

6. 6 کاربر از 3D-Max بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال BIKHIAL_ALL_75's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    مانشت(ماد نشین)

پيش فرض

مثل اینکه باید منتظر یه کار موندگار از مدیری باشیم..امیدوارم که اینطور باشه!

کشتی حامل پناهندگان استرالیایی به ایران در آبهای نیبگون خلیج فارس غرق شد.

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

هرکس فردا این سریال را خرید و تماشا کرد درباره‌اش تو این تاپیک بنویسه که ارزش خرید داره یا نه؟ و کلاً چه جوریاست؟

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

«شوخی کردم» رونمایی شد

مهران مدیری در مراسم رونمایی از سریال جدیدش با عنوان «شوخی کردم» که برای شبکه نمایش خانگی ساخته است، اظهار کرد: خوب است که شوخی، جدی گرفته شود.

به گزارش ایسنا، در مراسم رونمایی از سریال «شوخی کردم» که با حضور جمعی از اهالی سینما، تلویزیون و اصحاب رسانه برگزار شد، مهران مدیری درخصوص ساخت این مجموعه و اهدف آن توضیح داد: در این مجموعه ما یک سمت حرفمان با مسؤولان در همه‌ی زمینه‌هاست و یک سمت دیگر نیز مردم و فرهنگ بوده است.

او در ادامه ضمن تشکر از حضار درخصوص ایده اولیه مجموعه جدید خود، گفت: «شوخی کردم» ابتدا یک ایده‌ی اولیه داشت و زمانی که با دوستان نویسنده در این خصوص حرف زدیم و مشورت کردیم، به این نتیجه رسیدیم که این بار به آیتم‌های نمایشی کوتاه با موضوعات سیاسی و اجتماعی بپردازیم. سپس شروع به نوشتن کردیم و حدود 70 هنرمند در این مجموعه جمع شدند.

مدیری در ادامه با اشاره به محتوای این مجموعه، گفت: هر مجموعه از «شوخی کردم»، شامل یک موضوع مشخص از جمله خشونت، سلامت، اقتصاد، مد، خانواده و ... است. هر قسمت پکیجی است که دو قسمت دارد و به موضوع مجزایی می‌پردازد.

این کارگردان همچنین موسیقی مجموعه «شوخی کردم» را نسبت به سریال‌های قبلی‌اش متفاوت خواند و گفت: در این مجموعه تلاش کرده‌ایم موسیقی آن به صورت کلیپ ما بین کار ضبط شود و همانند مجموعه‌های گذشته نیست که موسیقی متن داشته باشیم.

در بخش‌هایی از مجموعه «شوخی کردم» که در آیتم‌های چند دقیقه‌ای پخش شد، شوخی با مخاطبان ایرانی، مجموعه «حریم سلطان»، شوخی با رییس اسبق سازمان سینمایی، شوخی با سازمان امداد و زلزله، حوزه راهنمایی و رانندگی و پزشکان به تصویر کشیده شد.

10. 2 کاربر از ehsan_iace بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

خببر تکمیلی :
    از جمله مهمانان این برنامه عبارتند از: محمد احسانی، لاله اسکندری، علی قربان زاده، دلاره عباسی، داریوش اسدزاده، رابعه اسکویی، بیژن امکانیان، اشکان خطیبی، رضا جاویدنیا، نیما فلاح، سحر ولدبیگی، خشایار الوند، محمد سلوکی، فاطمه هاشمی، نادر سلیمانی، هدی زین العابدین، محمد کاشانی، بهرام عظیمی، جمشید جهان زاده، سپند امیرسلیمانی، الهه حصاری، عباس یاری، هوشنگ گل مکانی، امین زندگانی، ملیکا عبدالرزاقی، مهراب قاسم خانی، شقایق دهقان، فرانک جنیدی، سروش صحت، ستاره پسیانی، مهران مدیری، رضا یزدانی، عارف لرستانی، مهدی ژوله و شبنم قلی خانی. ضمناً اجرای این برنامه برعهده محمد سلوکی است.

اینم تصاویری از مراسم :

12. 7 کاربر از 3D-Max بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

هرکس فردا این سریال را خرید و تماشا کرد درباره‌اش تو این تاپیک بنویسه که ارزش خرید داره یا نه؟ و کلاً چه جوریاست؟
    داداش شوخی میکنی بدون شک خواهد ترکاند البته اگه بذارن...!
    +++
    مهراب و شقایق هم تو مراسم هستن
    ای کاش مهراب هم به مجموعه اضافه میشد ولی همینجوری هم مطمئننا یه شاهکار میشه

14. این کاربر از 3D-Max بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

کافه سینما هم تصاویر مراسم قرار داده
    بخاطر اینکه تاپیک سنگین نشه لینک صفحات میذارم
    چه مراسم شلوغی بوده

16. این کاربر از 3D-Max بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال علوم انسانی mohammad varaste's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    کشور37 شهر 37 کوچه37 پلاک37

پيش فرض

الان قسمت جدید اومده ؟
    چون همه جا پوستر هست اما روش زده به زودی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •