تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 16 از 16

نام تاپيک: تاپیک اختصـــاصی کــوهـــنـــوردی

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

من خیلی علاقه دارم و میخوام این ورزشو شروع کنم . راهنمایی میکنید چه چیزایی لازم دارم و از کجا باید شروع کنم واسه حرفه ای شدن ?!
    خودم به صورت خصوصی بهت میگم داداش گلم. چیزی میخوای اول به خودم بگو بعد پست کن. ضمنا تصمیمای جدید میگیری بدون اطلاع یادت باشه!!

2. این کاربر از اورست بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه adolf32's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

قیمت یک کفش خوب کوهنوردی چند تومان است؟
    از دویست شروع میشه تا .... اما یه مارکهایی ایرانی هم هست که خوب جواب داده و قیمتش نسبت به خارجی ها بهتره

اگه نباشه جاش خالی می مونه Sherpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    بارگاه سوم

پيش فرض

قیمت یک کفش خوب کوهنوردی چند تومان است؟
    سلام

امیدوارم که تاپیک پربار و موفقی بشه. دست استارتر هم درد نکنه.

انتخاب کفش خوب بستگی داره به نوع برنامه ومسیر، فصل، میزان بودجه و نوع استفاده شما.
    اگر یک کفش خوب برای برنامه های تابستانی نیاز دارید همانطور که دوستمون adolf32 هم اشاره کردند میتونید از کفشهای ساخت داخل استفاده کنید. (کفش ملی یک مدل کفش کوه داره که توی برنامه های تابستانی (توچال و حتی دماوند) خیلی خوب جواب داده قیمتش هم مناسبه 67 هزار تومان).

موفق باشید
    Last edited by Sherpa; 24-02-2014 at 21:02.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

کوهنوردی ورزش خوبیه اما پیدا کردن گروه های منظم با سرگروه با تجربه و مسئول خیلی سخته و اینکه افراد مسائل اخلاقی رو هم رعایت کنند. بیشتر گروه هایی که دیدم اکثرا برای پیک نیک میرن و توی برنامه اصلا مسئول حواسش به تازه وارد ها نیست تا راهنمایی کنه اگه کسی گروهی خوبی میشناسه معرفی کنه
    Last edited by rahmaniyat; 08-06-2014 at 12:50.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض نکاتی در کوهنوردی

ماجراجویان می توانند در میان طبیعت به سطح بالایی از هیجان و انرژی برسند؛ چه این ماجراجویی طبیعت گردی در جنگل باشد و چه کوهنوردی یک هفته ای در کوهستان. گشت و گذار در میان طبیعت راهی عالی برای دیدن جنبه های دیگر کشور است اما کوهنوردان برای اینکه ماجراجویی لذتبخشی را از سر بگذرانند باید جنبه های ایمنی را رعایت کنند و مراقب باشند که به سراغ فعالیت هایی نروند که تجربه یا دانشی درباره آن ندارند. در این مقاله می خواهیم درباره نکات کوهنوردی حرف بزنیم، نکاتی که هر کوهنورد و ماجراجویی باید بداند در ادامه با گروه کوهنوردی اورمان تبریز همراه شوید .

آمادگی لازم برای گم شدن را داشته باشید

شاید با مهارت هایی که دارید حتی فکر گم کردن را هم نکنید! گاهی ممکن است حین ماجراجویی در طبیعت از مسیر اصلی خارج شوید در این صورت هر لحظه ممکن است که گم شوید. پس باید از قبل فکر این مواقع را بکنید و همیشه همراه خود ابزارهایی مثل نقشه و قطب نما داشته باشید. شاید فکر می کنید این روزها دیگر با داشتن موبایل و GPS نیازی به این وسایل ندارید اما در نظر بگیرید اگر باتری موبایل شما تمام شود دیگر نمی توانید از GPS استفاده کنید. اگر در یک محیط امن گم شدید بهتره است چند لحظه آرام بنشینید و سعی کنید تا می توانید ریلکس شده و تمرکز کنید. بیشتر کسانی کسانی که گم می شوند فورا هول شده و نمی توانند به درستی تصمیم گیری کنند. نکته مهم اگر در نزدیکی قله هستید به بالا بروید تا با دیدن چشم اندازهای اطراف، مسیریابی درستی انجام دهید.

به اطراف خود توجه کنید

همیشه به اطراف خود خوب توجه کنید شاید به نظر نکته ی مهمی نباشد اما گاهی چنان غرق رساندن خود به قله می شوید که ممکن است دچار اشتباهات بزرگی شوید و مثلا قدمی را اشتباه بردارید و در مسیریابی دچار اشتباه شوید. پیشنهاد ما این است در طی کوهنوردی هم به مسیر جلو و هم پشت سر دقت کنید تا بدانید که در اطراف شما چه می گذرد.

بدانید که چگونه باید آب تمیز پیدا کرد

یکی از مهمترین نکات کوهنوردی مهارت پیدا کردن آب در طبیعت است. گاهی بطری های آب شما خالی می شود و نیاز فوری به آب پیدا می کنید در این صورت باید به دنبال نواحی سر سبز باشید و یا به محل تلاقی صخره های سخت تر به صخره های نرم تر توجه کنید. شاید فکر می کنید بهتر است زمین را بکنید تا به آب برسید این در نظر بگیرید این کار در آب و هوای بیابانی و خشک انرژی زیادی از شما خواهد گرفت و ممکن است سر انجام بی فایده باشد. بهتر است از هر آبی هم استفاده نکنید . گاهی آب های زلال دارای باکتری ها و ویروس های خطرناکی هستند که ممکن است شما را بیمار کنند.

همه میوه ها و گیاهان وحشی را امتحان نکنید

درست است که به میان طبیعت رفته اید و با ماجراجویی های خود طبیعت اطراف را لمس می کنید اما باید بدانید که سلامتی شما اهمیت بسیار زیادی دارد و فقط در صورتی که مراقب خود باشید می توانید از این ماجراجویی لذت ببرید. شاید در طول مسیر میوه ها و گیاهان وحشی زیادی یبینید و وسوسه شوید که مزه و طعم آن ها را امتحان کنید اما این کار گاهی خطرناک هم است! تا زمانی که به درستی نمی دانید آن میوه چیست هرگز فکر امتحان کردن آن به سرتان نزند.
    با کمک های اولیه آشنا باشید

شما باید برای کوهنوردی های چند روزه با کمک های اولیه آشنایی داشته باشید تا بدانید که چطور باید آسیب های سطحی را درمان و یا نشانه های آسیب دیدگی های جدی را شناسایی کنید. حادثه هیچوقت در دل طبیعت خبر نمی کند و هیچ وقت نمی دانید که چه زمانی باید از مهارت های خود استفاده کنید.
    کوهنوردی
    خودتان را برای چالش ها آماده کنید

درسته که با شوق و علاقه به دل کوهستان زده اید اما باید بدانید که اصلا کار آسانی در پیش رو ندارید. عکس انداختن بر روی قله ای باشکوه نتیجه ی ساعت های پیاده روی طاقت فرسا و پیمودن سربالایی ها به همراه کوله ای سنگین است.

دو وسیله برای روشن کردن آتش داشته باشید

پیشنهاد ما این است که همیشه دو وسیله برای روشن کردن آتش نزد خود داشته باشید: کبریت و فندک. از آنجایی که در ماجراجویی و طبیعت گردی گاهی با چالش های زیادی روبرو می شوید پس بهتر است همیشه دو وسیله داشته باشید تا در صورت از دست رفتن یکی وسیله ی دیگری برای روشن کردن آتش داشته باشید. اگر ماجراجویی شما از نوع کوهنوردی و صخره نوردی باشد گاهی مجبور می شوید که تمام شب را در کوهستان سپری کنید در این صورت می بینید که آتش در طول شب چقدر پرفایده است.

کوهنوردی تبربزبدانید که چگونه کمک بخواهید

گاهی در طول سفر حوادثی پیش می آید که با اقدامات کمک های اولیه قابل کنترل نخواهد بود در این مواقع باید با نیروهای امداد و نجات و یا اورژانس تماس بگیرید پس لازم است که شماره تلفن های اضطراری را دانسته و همراه خود داشته باشید. بسته به اینکه برای ماجراجویی به کجا رفته اید حتما قبل از شروع کوهنوردی حواستان باشد که از شماره های اضطراری اطلاع پیدا کنید. حتی در بعضی از مناطق روستایی شماره های امداد و نجات کوهستانی هست که بهتره آن ها را هم به خاطر بسپارید.

گرد آوری : ( گروه کوهنوردی اورمان تبریز )

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من خیلی علاقه دارم و میخوام این ورزشو شروع کنم . راهنمایی میکنید چه چیزایی لازم دارم و از کجا باید شروع کنم واسه حرفه ای شدن ?!
    بهتره از آموزش هایی که توی اینترنت پیدا میشه استفاده کنی.
    یه جستجوی ساده، یا راهنمای خرید لوازم کوهنوردی همچین چیزی کارتو راه میندازه
    برای خرید لوازم کوهنوردی از اردو 360 هم میتونی استفاده کنی، مطالبشون هم خوبه جدید پیداشون کردم.
    بهرحال کوهنوردی یک فعالیت تجربه محوره که باید با تجربه کردن راه و روششو یاد بگیری

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •