تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 26 اولاول ... 78910111213141521 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 258

نام تاپيک: ساخت آمپلی فایر هدفون تمام لامپی "LogicAudio GEMINI"

داره خودمونی میشه emad_hs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

دوست عزیز صدای امپ اصلا ارتباطی به سورس نداره. شما برای بهترین کارایی این امپ باید سورس مناسب داشته باشید که میتونه یه تبدیل DAC و یه لپ تاپ باشه یا پلیر با کیفیت. من از کووان هم داشتم پلیر و پلیرهای دیگه و سورس های hi-end که اصلا قابل مقایسه نیستند با کووان. کووان خوب هست ولی بعنوان یه پلیر پرتابل، هیچوقت کیفیت صدای یه کووان به پای یه سورس خوب و فایلهای با رزولوشن بالا نمیرسه ولی به هرحال بد نیست.
    یعنی اصلا کیفیت تغییری نمیکنه و فقط حجم صدا بیشتر میشه ؟
    من منظورم اینه که اگر آمپ Gemini رو به لپ تاپم وصل کنم به کیفیتی مشابه انچه در محصولات کووان وجود داره یا بهتر میرسم ؟
    و سوال دیگه
    شما این صفحه رو نگاه کنید(مخصوصا ویدیو ها) آمپ zo2 چطور میتونه صدا رو اینقدر تغییر بده ؟آیا میشه همچین آمپی رو به صورت رومیزی ساخت که باتری حذف بشه و از برق مستقیم استفاده کنه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

یعنی اصلا کیفیت تغییری نمیکنه و فقط حجم صدا بیشتر میشه ؟
    من منظورم اینه که اگر آمپ Gemini رو به لپ تاپم وصل کنم به کیفیتی مشابه انچه در محصولات کووان وجود داره یا بهتر میرسم ؟
    و سوال دیگه
    شما این صفحه رو نگاه کنید(مخصوصا ویدیو ها) آمپ zo2 چطور میتونه صدا رو اینقدر تغییر بده ؟آیا میشه همچین آمپی رو به صورت رومیزی ساخت که باتری حذف بشه و از برق مستقیم استفاده کنه؟

باید چندتا نکته رو توضیح بدم.

آمپلیفایر ایده آل کدام است: آمپلیفایری ایده آل است که سیگنال ضعیف صدا را فقط و فقط از حیث دامنه تقویت بکنه و کمترین دستخوردگی رو در صدا ایجاد کنه. این شاخصه نیازمند پاسخ خطی، پاسخ خوب درمیکرو و ماکرو و رفتار معتدل امپدانسی تقویت کننده در فرکانس های مختلف و موارد بسیار دیگه هست.

ولی مساله اینه که لامپ ها دارای هارمونیک های زوج هستند که صدارو غنی میکنه. درسته که یه امپلیفایر لامپی سیگنال رو با کمترین دستخوردگی تقویت میکنه ولی هارمونیک های زوجی هم در خروجی ایجاد میکنه که صدارو دلنشین و دوست داشتنی میکنند. اصولا یه امپلیفایر لامپی که اصولی طراحی و ساخته شده اصلا با سولید استیت ها قابل مقایسه نیست چه برسه به خروجی یه پلیر مثل کووان! اصلا نمیشه مقایسه کرد باید صدای این امپ رو با سورس مناسب و هدفون precise و خوب (مثل HD800, HD650, M50 و ...) بشنوید و تازه می فهمید که صدایی که قبلا با کووان گوش میکردید اصلا در چند کلاس پایین تر قرار میگیره
    (از نظر من جک خروجی 3.5 میلیمتری لپ تاپ سورس مناسبی نیست!)

3. 4 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

لحظه ی حقیقت! نه هُل نشید! هنوز تا آخر کار کمی باقیمانده.

تصاویر مربوط به PCB اولیه آمپلیفایر لامپی هدفون با لامپ 6080 هست. چاپ راهنما و هات ایر و ابکاری نقره و ... روی برد اعمال نشده چون نمونه اولیه هست. بعد از تایید نهایی مدار، برد در ورژن نهایی چاپ میشه به رنگ سبز

هنوز بسیاری از قطعات روی برد populate نشدن. هیت سینک هم 90 درجه می چرخه فقط اینطوری گذاشتم که نوع سینک توی عکس مشخص باشه که سینک خارجی با آلیاژ مرغوب الومنیوم با خلوص بالا هست که مختص CPUهای اینتل ساخته شده، استفاده ازین سینک، خنک سازی ماسفت رگولاتور ولتاژ و در نتیجه عملکرد صحیح مدار رو تضمین میکنه:

خازن های آلمانی ساخت کمپانی RIFA با بالاترین کیفیت برای سیگنال صدا (کیفیت بهتر از WIMA!):

خازن های Arcotronics ساخت ایتالیا با Super-low ESR بهترین انتخاب برای تغذیه جریان با کمترین نویز یا ریپل هستند:

استفاده از کانکتورهای Phoenix با کیفیت بالا برای اتصالات دستگاه که شامل ورودی سیگنال صدا، خروجی هدفون، پایه های لامپ ها و ... هستند، ازین کانکتورها در امپلیفایرهای گرانقیمتی مثل Audio Note نیز استفاده میشه:

تعبیه تست پوینت هایی برای بایاسینگ لامپ ها:

استفاده از کانکتور آبکاری طلای ساخت آلمان با ضریب اطمینان بالا برای ورودی ولتاژهای B+ از ترانس به مدار:

Last edited by flipp; 21-10-2013 at 22:10.

5. 9 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

باسلام . واقعا تبریک میگم بخاطر این پروژه بزرگی که انجام دادید . فقط یک سوال داشتم : امکانش نیست که مدار DAC رو هم داخل همین مدار بگنجونید که احتیاج به DAC جدا نباشه . و اینکه خودتون از چه سورس و DAC استفاده میکنید

7. 2 کاربر از bzbnd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

باسلام . واقعا تبریک میگم بخاطر این پروژه بزرگی که انجام دادید . فقط یک سوال داشتم : امکانش نیست که مدار DAC رو هم داخل همین مدار بگنجونید که احتیاج به DAC جدا نباشه . و اینکه خودتون از چه سورس و DAC استفاده میکنید
    سلام؛
    خیلی ممنون از لطف شما

حقیقتش من روی مدارهای تبدیل دیجیتال به آنالوگ و آنالوگ به دیجیتال کار نکردم با تا بحال. من برق قدرت خوندم که ارتباط زیادی با الکترونیک نداره و اگر الان روی الکترونیک و مدارهای لامپی و ترانزیستوری و هیبرید کار میکنم، به دلیل علاقه شخصی هست. ولی بحث مبدل های دیجیتال به انالوگ وارد مبحث میکروپردازنده ها میشه که من حوصله و وقت پرداختن بهش رو ندارم. به نظر من بچه های الکترونیک و جوان ترها (مثلا بچه های فروم Eca) میتونن روی این مقوله ها کار کنن و مطمئنا اگر از نظر مالی ازشون حمایت بشه، نتایج خوبی میگیرن. من دیگه پیر مرد شدم با همون لامپ ها کار کنم بهتره به نظر من کسی روی ES9018 بتونه کار کنه میتونه نتایج خوبی بگیره. یا موارد مشابه
    Last edited by flipp; 22-10-2013 at 00:51.

9. 4 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

که اینطور ، ممنون از پاسختون . البته نفرمودید سورس و DAC که خودتون استفاده میکنید چی هست ؟

11. این کاربر از bzbnd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

که اینطور ، ممنون از پاسختون . البته نفرمودید سورس و DAC که خودتون استفاده میکنید چی هست ؟
    من از Shanling DAC-50 استفاده میکنم.

13. این کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

ممنون از پاسختون . براتون آرزوی موفقیت میکنم .

15. این کاربر از bzbnd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

ممنون از پاسختون . براتون آرزوی موفقیت میکنم .
    خیلی ممنون,

فکر میکنم بعنوان تاپیک به "ساخت آمپلیفایر هدفون تمام لامپی Gemini" تغییر بکنه خیلی بهتر باشه. نمیدونم چطور میشه عوضش کرد ولی اگر احیانا یکی از مدیران از اینجا رد شد، زحمتشو بکشه

17. این کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mahmood85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

قیمت نهایی دستگاه مشخص شده؟
    طراحی باکس به کجا رسید.

19. این کاربر از mahmood85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •