تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 26 اولاول ... 6121314151617181920 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 258

نام تاپيک: ساخت آمپلی فایر هدفون تمام لامپی "LogicAudio GEMINI"

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

کاش این تاپیک مهم میشد چون صرف فروش مطمعنا سودی برای فروشنده نداره و تبلیغی محسوب نمیشه
    خیلی ممنون از لطف شما.
    حقیتش هم همینه. ساخت چنین دستگاهی سودی نداره ولی من این دستگاه رو به مشتریانی که بیرون نت دارم به چندیدن برابر قیمت خواهم فروخت از این مورد خیالتون راحت باشه. ولی باور کنید یا نه بعضی موارد هست که اصلا برگشتی نداره. مثلا همین قطعه ای که یکی دوتا پست بالاتر گفتم بنام rivnut که مهره های قابل پرس شدن هستند. نزدیک 500 هزار تومن چند روز قبل دستگاه مخصوص پرس این مهره هارو خریدم! در صورتیکه روی هر امپلیفایر نهایتا 10 عدد ازین مهره ها استفاده میشه که نهایتا 10 تومن هزینه مهره میشه ولی دستگاه که مال خودمه! پول دستگاه رو که استفاده کننده امپ نباید بده! جای این ابزار تو لوازمم خالی بود، خریدمش.

2. 7 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

دوستان همونطور که قبلا در صفحه قبل گفتم، روی صفحه اصلی دستگاه چندتا پراب گیر تعبیه کردم که میشه برای بایاسینک لامپ ها ازشون استفاده کرد. اینجوری دیگه نیازی نیست برای تنظیم بایاسینک درب دستگاه باز بشه و براحتی میشه پراب مولتی متر رو داخل محل تعیین شده قرار داد و با یه پیچ گوشتی ساعتی از سوراخی که تعبیه میشه، به پتانسیومتر تنظیم ولتاژ دسترسی داشت. دقیقا شبیه چیزی که روی آمپلیفایر 130 هزار دلاری Lamm ML3 وجود داره:

اگر به تصویر نگاه کنید می بینید که یه بخشی با پیکان قرمز رنگ مشخص شده. اون پین هارو منظورمه:

حالا به نظرم رسید یه چیزی بصورت optional به دستگاه اضافه کنم. بجای اون 3 تا پین قرمز و مشکی میتونم یه پنل 10 در 5 تعبیه کنم که اون پین ها بعلاوه دوتا پین دیگه برای بایاسینگ دستگاه روی اون قرار بگیره. همچنین فکر کردم میتونم بجای پتانسیومترهایی که روی برد اصلی تعبیه شده (تصویر بالا بین 4 تا خازن آبی رو نگاه کنید دوتا پتانسیومتر دیده میشه به رنگ آبی-سفید) از پتانسیومتر نظامی ساخت شوروی که روی میگ فاکس هاند استفاده شده، استفاده کنم که دقت بسیار عالی داره و مقاومتش در برابر گرما بسیار بیشتر از پتانسیومترهای معمولی هست. این یه گزینه هست که میشه بصورت سفارشی روی دستگاه قرار بدم.

قابلیت دیگه که خیلی خیلی جالب و کاربری هست، تعبیه یک ماژول برای اندازه گیری میزان کارکرد لامپ روی دستگاه هست. همونطور که احتمالا میدونید لامپ های خلاء مثل هر قطعه الکترونیک دیگه، دارای عمر مفیدی هستند. لامپ 6080 که روی این دستگاه قرار میگیره در حالت عادی حدود 5000 ساعت عمر مفید داره ولی با روشی انحصاری که روی این امپ استفاده کردم، عمر این لامپ بین 10500 تا 11000 ساعت هست. حالا برای اینکه شخص بدونه لامپ دستگاهش چقدر کار کرده، میشه این ماژول رو تعبیه کرد. ماژولی که در اختیار دارم و قابلیت های بسیار بالایی داره و از جهتی سایز کوچک که داخل جعبه این دستگاه قابل تعبیه هست، Autonics LE8N ساخت کمپانی اتونیکس کره جنوبی هست. البته این ماژول ارزان نیست و اضافه کردن اون به دستگاه دقیقا 100 هزار تومان به هزینه ساخت اضافه میکنه که ازین 100 هزار تومن بابت خود ماژول و یک عدد رله omron، فیوز و کانکتور مخصوص و سیم های اضافه مورد نیاز و برش جای دستگاه با لیزر هست. البته قیمت این ماژول بسیار بیشتره و حدود 50-60 دلاره ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) ولی من با قیمت مناسب تر دسترسی دارم بهش. میشه این ماژول رو دقیقا به همون کنترل پنل بایاسینگ اضافه کرد که ظاهری بسیار زیبا پیدا میکنه و در واقع آمپلیفایر بسیار بسیار پیشرفته ای میشه که قابلیت بایاسینگ لامپ ها و مدار تغذیه رو از بیرون دستگاه داره اونم با پتانسیومتری که اونقدر دقیقه که روی جنگنده های روسی استفاده میشده! و ماژول لاجیکال شمارنده بسیار دقیق که میزان عمر دستگاه رو حساب میکنه.

قابلیت های این دستگاه رو بخوام بصورت خلاصه بگم ایناست:
    اندازه گیری میزان کارکرد دستگاه تا 999999 ساعت با دقت ساعت|دقیقه|ثانیه
    قابلیت ریست کردن شمارنده بعد از تعویض لامپ دستگاه از طریق سویچ مجزا که روی دستگاه تعبیه میشه یا شاسی ریست روی پنل خود ماژول
    امکان غیر فعال کردن کلید ریست جلوی دستگاه به منظور جلوگیری از ریست شدن ناخواسته با برخود اتفاقی دست
    دارای باطری داخلی با عمر 10 سال و قابل تعویض
    زمان استارت اپ 20 میلی ثانیه! یعنی در هر بار روشن کردن دستگاه فقط و فقط 20 میلی ثانیه طول میکشه که شمارنده شروع بکار کنه. یعنی اگر عمر لامپ رو 10،000 ساعت در نظر بگیریم و هر بار استفاده 1 ساعت باشه، در انتهای 10،000 ساعت این دستگاه فقط 3 دقیقه و 20 ثانیه تلرانس خواهد داشت!

Main Features

● Upgraded features Voltage input and backlight model, time specifications
    ● No additional power due to internal battery
    ● Signal input method: No-voltage input, voltage input, free voltage input
    ● Screw terminal type(attaching terminal cover)
    ● LCD display
    ● IP66 protection structure

Ordering Information

Specification Table

Model LE8N-BN LE8N-BN-L LE8N-BV LE8N-BV-L LE8N-BF
    Digit 8digit (0 to 99999999)
    Digit size W3.4 x H8.7mm
    Display method LCD Zero Blanking type(Character height size: 8.7mm)
    Operation method Count up
    Power supply Built-in battery
    Battery life cycle Approx. over 10 years at 20℃
    Backlight power supply - 24VDC±10% - 24VDC±10% -
    Input method No-voltage input Voltage input Free voltage input
    Count input(Counter) Residual voltage: Max. 0.5VDC
    Short-circuit impedance: Max. 10kΩ
    Open-circuit impedance: Min. 750kΩ
    "H" level voltage: 4.5-30VDC
    "L" level voltage: 0-2VDC
    "H" level voltage: 24-240VAC /6-240VDC
    "L" level voltage:0-2VAC/0-2.4VDC
    RESET Input No-voltage input Voltage input No-voltage input
    Min. signal width SIGNAL INPUT, RESET input: Min. 20ms
    Time specification(TS1) 9999.59.59(h.m.s), 99999.59.9(h.m), 999999.59(h.m)
    Time specification(TS2) 9999.23.59(d.h.m), 9999d23.9(d.h), 99999999(s)
    Time speclficatlon(TS3) 9999h59.9(h.m), 99999h59(h.m), 999999.9h(h)
    Time error ±0.01%(Time error, Temperature error)
    External set switch SW1 ※1, SW2 ※2, SW3 ※3
    Insulation resistance Min. 100MΩ(at 500VDC megger)
    Dielectric strength ※4 2,000VAC 60Hz for 1minute
    Vibration Mechanical 0.75mm amplitude at frequency of 10 to 55Hz(for 1 min.) in each of X, Y, Z directions for 1 hour
    Malfunction 0.3mm amplitude at frequency of 10 to 55Hz(for 1 min.) in each of X, Y, Z directions for 10 minutes
    Shock Mechanical 300m/s²(approx. 30G) in each of X, Y, Z directions for 3 times
    Malfunction 100m/s²(approx. 10G) In each of X, Y, Z directions for 3 times
    Environment Ambient temperature -10 to 55℃, storage: -25 to 65℃
    Ambient humidity 35 to 85%RH, storage: 35 to 85%RH
    Protection IP66(using waterproof rubber for front panel)
    Accessory Mountinq bracket, Rubber waterproof rinq
    Approval CE, UL
    Weight ※5 Approx. 96g(approx. 50g)
    ※1: SW1 is the front panel RESET key enable/disable set switch.
    ※2: SW2 is the time range set switch.
    ※3: SW3 is available to select time specification TS1, TS2, or TS3.
    ※4: No-voltage input, volta ge input: between terminals and the case / Free voltage input: between the free voltage input terminal and the RESET input terminal, between terminals and the case
    ※5: This weight is with packaging and the weight in parentheses is only unit weight.
    ※Environment resistance is rated at no freezing or condensation.

Dimensions

User's Guide

Caution for your safety

Last edited by flipp; 09-11-2013 at 16:44.

4. 9 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

دارم فکر میکنم بجای پراب (دوتا سیم با فیش) که برای بایاسینگ مورد استفاده قرار میگیره، یه مولتی متر ارزونقیمت چینی بعنوان لوازم جانبی دستگاه در نظر بگیرم. یه جفت پراب الان 5000 تومنه در صورتیکه با 10،000 تومن میشه یه مولتی متر خرید که برای بایاسینگ مورد استفاده قرار میگیره و خودش پراب هم داره

یه چیزی تو این مایه ها:

6. 6 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

دقیقا 4 ماه از آغاز پروژه گذشت. یعنی 4 ماه پیش بود که به فکر این افتادم که یه Bottlehead Crack OTL برای خودم بسازم. بعد طرح اونقدر پیشرفت کرد که کلا مدار از پایه طراحی شد. رگولاتور طراحی شد. هام ریجکشن برای مدار در نظر گرفته شد. برد 2 لایه متالیزه ساخته شد. بهترین قطعات مورد تست قرار گرفتند و بهترین بهترین ها روی مدار نصب شدند. روی کوچکترین جزئیات تحقیق و بررسی شد و بودجه زیادی بعنوان R&D تعیین شد. جعبه تهیه شد، برش لیزری انجام شد و طرح کم کم کامل شد. کنتور اندازه گیری عمر لامپ هم اضافه شد. نتیجه شد یه امپلیفایر بسیار پیشرفته که شبیه به هیچ یک از محصولات تجاری نیست. کوچکترین و ریزترین جزئیات از دید پنهان نماندند و هیچ الترناتیوی برای کیفیت وجود نداشت. حتی جای فیوز از نوع نظامی روسی استفاده شد. سیم کشی داخلی تماما از سیم های مرغوب امریکایی و روسی استفاده شدند. سیم های سیگنال AuAg با 99% نقره و 1% طلا شد. سیم لحیم نقره استفاده شد. کانکتورها بهترین هستند. پایه لامپ ها برخلاف برندهای تجاری از نوع New Old Stock ساخت یوگسلاوی و روسیه هستند. زیر دستگاه spike تعبیه شد برای استقامت بیشتر و نویز کنسلینگ و انتی ویبریشن. ساعت ها مژرمنت و گراف گیری انجام شد برای حصول اطمینان از عملکرد صحیح مدار. به سطح دیستورشن بسیار کمتر از برندهایی مثل Little Dot, Woo Audio, Schitt و ... رسیدیم.
    طی این 4 ماه همیشه فکرم مشغول بود و تا لحظه ای که نمونه نهایی 100% تکمیل نشه همینطوره. همیشه وقتی با اتومبیل بیرون میرفتم، موج 107.5 مگاهرتز رو گوش میکردم که رادیو نمایش هست. یعنی بلا استثناء همیشه این موج رو گوش میکنم با تک تک برنامه هاش آشنا هستم، به خصوص اجرای زیبای ایوب آقاخانی که واقعا ازش لذت میبرم، ولی در طی این 4 ماه اونقدر ذهنم مشغول بود همیشه در حال فکر به این پروژه بودم، اونقدر مشغول که اکثر مواقع رادیو رو حتی روشن نمیکردم! دیروز توی ترافیک بودم ناخودآگاه رادیو رو روشن کردم و هنوز روی موج 107.5 بود. تازه فهمیدم این چند وقت چقدر ذهنم درگیر بوده.

همونطور که در چند پست قبل تر گفتم، ساعت شماری برای دستگاه تعبیه میشه که عمر لامپ رو با دقت بسیار بالا اندازه گیری میکنه. این کنتور دارای کلید ریست در پنل جلوی خود هست ولی میشه از پشت دستگاه غیر فعالش کرد که بر اثر برخورد ناخواسته دست با کلید، شماره ها از حافظه ریست نشن. ولی باید راهی برای ریست کردن شمارنده وجود داشته باشه که بعد از تعویض لامپ ها کاربر بتونه ریست کنه. هیچ گونه کلید معمولی نمیشد استفاده کنم چون باز هم کار همون کلید خود دستگاه رو انجام میدادن و احتمال فشرده شدن تصادفی زیاد بود. فکر کردم و به ذهنم رسید از کلید الفا سویچی استفاده کنم. کلیدی ساده که فقط در صورتی مدار وصل میکنه که کلید مخصوصش رو داخلش قرار بدهید بچرخانید. چیز جالبی میشه ازین کلید استفاده میکنم، فقط بخش دایره ای بالای کلید از بیرون دستگاه قابل رویت خواهد بود و مابقی داخل قرار میگیره:

8. 4 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض وقتی Little Dot هــــــــــــــــــــام دارد!

امروز توی هدفای داشتم میگشتم یه تاپیک دیدم در مورد Little Dot MK9. این امپلیفایر حدود 550 دلار باید باشه. یکی از دارندگان این امپ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و اظهار داشت که دستگاهی که به تازگی خریداری کرده، hum دارد! صاحب دستگاه یه گزارش کوتاه از عملکرد دستگاه نوشته و مدعی شده دستگاه حین کارکرد بسیار داغ میشه و یک نویز بصورت هــــــــــــام شنیده میشه. من ابتدا تصویر کردم منظور این کاربر اینه که هــــــــام در خروجی توسط هدفون شنیده میشه. به همین دلیل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و احتمالات ممکن رو نوشتم:

:Hum in there brings some possibilities to me
    • transformers are winded unsystematically so they need more wire to reach the demanded coupling and the core saturates
    • transformer is starving some shellac so the windings get buzzed like piezoelectric and results in an unclean voltage
    • the PSU is not regulated. no Transformer can act as good and silent and linear as a good regulator
    • maybe a cold solder joint or something
    • try to give the tubes a finger fillip in case of a possible mica chip kinked in filament or somewhere
    • maybe your source impedance doesn't get along with device input impedance
    • if you're using 220V power, check the voltage with a multimeter to see if you have that 220 volts +-1% on the outlet. any voltage shortage may result in a much lower secondary voltage so the tubes won't be working in the optimum working loadlines which will result in an unintended hum on the plate output (also with 110v)

بعد یه بار دیگه پست کاربر رو مطالعه کردم دیدم منظورش رو بد متوجه شدم، منظورش این بود که وقتی دستگاه روشن هست ترانس دستگاه یه هام میده که با گوش قابل شنیدنه و هام مربوط به خروجی هدفون نبوده. هرچند باز هم یکی از احتمالاتی که داده بودم در مورد این مشکل صادق هست که مربوط میشه به مورد دوم که ترانس ها شِلاک کافی ندارند موقع پرِمگنتیک شدن شروع میکنن به لرزش و این لرزش با شار کامل هسته بیشتر میشه و بصورت یک صدای آزاردهنده شنیده میشه. در واقع سیم های ترانس چسبندگی لازم رو ندارند و مثل سیم های گیتار ویبریشن پیدا میکنن و اون صدای ناخواسته بوجود میاد.
    این مسائل در برندها خیلی رایجه. مخصوصا برندهای زیر 2000 دلار که 99% توسط کمپانی های چینی ساخته میشن. البته درصد زیادیشون مدعی هستن که در کانادا یا امریکا یا اروپا ساخته میشن ولی اگر سر نخ رو بگیرید به کشور دوست غیر همسایه چین میرسید . کاملا مشخصه که ترانس پاور این دستگاه ساخت چین هست که از پست ترین متریال بصورت سری سازی ساخته شده. مشخصه که شلاکی که سازنده چینی استفاده میکنه از نوع مرغوب نیست. حتی سیم ها ردیف نیستند چون با دستگاه اتوماتیک پیچیده میشن. حتی نوع سیم ناخالصی زیادی دارد و از الومنیوم در سیم های چینی بسیار استفاده میشه چون ارزان تر از مس هست. تنها چیزی که در برندهای ساخت چین خیلی خوب انجام میشه، ساخت جعبه هست! اونها تجهیزات پیشرفته تری دارند برای کار روی الومنیوم. البته در ایران هم قابل انجام هست ولی وقتی کار روی تیراژ بسیار بالا باشه، دیگه چین برنده هست. با اون جمعیت میلیاردیشون باید یه جوری برای خودشون مشغولیت فراهم کنند. با اون همه نیروی کار مفت هر دفعه اراده میکنند و یه بخشی از صنعت بین الملل رو میزنن زمین های-فای هم جزو این مقولات هست. بغیر از جعبه دستگاه های چینی چیزی برای گفتن ندارند. اگر بنا بر این باشه که از پست ترین قطعات استفاده بشه و خازن های 5 سنتی و کانکتورهای 20 سنتی و سیم های الومنیوم و سوکت های لامپ چینی نامرغوب در دستگاه استفاده بشه، میشه با 100 دلار یه دستگاه ساخت! همین کاری که این برندها انجام میدن ولی قیمت فروششون مضربی از x6 خواهد بود.
    امیدوارم در اینده به واسطه کانکشن خوبی که در شنزن چین دارم، بتونیم جعبه های آماده تهیه کنیم و هسته قدرتمندی مداری که طراحی میکنیم رو بهش ظاهری بهتر بدیم. البته همین جعبه ای که الان برای آمپلیفایر GEMINI طراحی و ساخته شده، دست کمی از برندهای گران ندارد و از نظر کارایی در بالاترین سطح قرار میگیره با توجه به جنس جعبه و رنگ و ... منظورم از جعبه های چینی، یه سری جعبه های معدود هست. بعنوان مثال همچین چیزی:

که میشه دستگاهی این شکلی باهاش ساخت:

از نظر من محصولات ارزان چینی خوب هستند ولی فقط اونایی که در مسیر مستقیم سینگال صدا قرار نمیگیرند! مثل جعبه و سرولوم و پایه و ضربه گیر و محافظ لامپ و قطعاتی که بیشتر جنبه تزئینی دارند.

10. 10 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

یه مقداری ورقه های فیبر کربن یکی از دوستان برام اورده. چیز جالبیه و نصبش راحته. یه دفعه به ذهنم رسید در ساخت جعبه میتونم یه بخشی رو از این الیاف کربن استفاده کنم. خواستم نظر دوستان رو بدونم در موردش.
    البته این الیاف با کامپوزیت فیبر کربن متفاوته. کامپوزیت فیبر کربن از تار و پود کربن هموژن شده ساخته میشه و مقاومت بسیار بالایی در مقابل حرارت و فشار داره و بسیار گرانقیمته. بیشتر در صنایع نظامی، ساخت سلاح های سبک، جلیقه های ضد گلوله، بدنه هواپیما و ماشین های بسیار سریع، صنایع فضایی و ... کاربرد داره. این ورقه هایی که من دارم الیاف کربن معمولی هستند (نه کامپوزیت) که بصورت تار و پود روی هم پرس شدند و بصورت استیکر عرضه میشن و بیشتر برای تزئینات داخلی و خارجی اتومبیل و لوازم مختلف کاربرد دارن.
    ظاهر بسیار زیبایی دارند. فکر کردم بد نباشه حداقل یه بخش دستگاه ازین الیاف استفاده بشه. البته هیچ ایده ای ندارم که کجا. اگر کسی نظری داره خوشحال میشم بشنوم.

چند نمونه از کاربر این الیاف کربن:

12. 6 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

چقدر شماها بی حالید بابا! ادم حالش بد میشه. اینجا هیچکس نظری نداره همه کبریت بی خطر توکلی هستن! یه نظری، تاییدی، تکذیبی، انتقادی، پیشنهادی، توصیه ای، راهکاری، ایده ای چیزی
    Last edited by flipp; 14-11-2013 at 11:18.

14. این کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن MP3 Player t-jays's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

اون جعبه ی چینی که همون رنگ brushed metal هست رو من خیلی خوشم اومد
    راستی یه چندتا سوال
    لامپها به صورت کامل بیرون دستگاه قرار میگرن یا یه قسمتیشون داخله
    در مورد فیبر کربن به نظر من مثلا اگر ال ای دی ساعتمون به رنگ قرمز باشه خیلی بهش نمیاد ولی اگر ابی باشه و پنل پشتش فیبر باشه ترکیب رنگی قشنگتری تولید میکنه
    میشه هم به صورت تیکه ای اطراف لامپمون قرار بگیره

راستی اگر دیگه بحث این نباشه که یک پروزه ی diy باشه به نظرتون بهتر نیست که خروجی هدفون و ولوم روی پنل جلویی نصب بشن نه بالایی
    اینجوری میتونید از یک ولوم از لحاظ سایزی زرگتر هم استفاده کنید که ابهت خاصی به دستگاه میده
    مثل این مدلها

راستی برای روشن و خاموش کردن امپ قصد دارین این کار از چه روشی انجام بشه
    اگر مثلا یه پیچ مانند پیچ ولوم در قسمت متقارن اون قرار بگیره و روی 3 حالت on و off و standby قرار بگیره
    و چون دارین بر روی ساعت کار می کنید روی این حالت ساعت رو به صورت ثابت نشون بده
    چون تقارن کار رو زیبا میکنه
    موفق باشید.

16. 5 کاربر از t-jays بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

اون جعبه ی چینی که همون رنگ brushed metal هست رو من خیلی خوشم اومد
    راستی یه چندتا سوال
    لامپها به صورت کامل بیرون دستگاه قرار میگرن یا یه قسمتیشون داخله
    در مورد فیبر کربن به نظر من مثلا اگر ال ای دی ساعتمون به رنگ قرمز باشه خیلی بهش نمیاد ولی اگر ابی باشه و پنل پشتش فیبر باشه ترکیب رنگی قشنگتری تولید میکنه
    میشه هم به صورت تیکه ای اطراف لامپمون قرار بگیره

راستی اگر دیگه بحث این نباشه که یک پروزه ی diy باشه به نظرتون بهتر نیست که خروجی هدفون و ولوم روی پنل جلویی نصب بشن نه بالایی
    اینجوری میتونید از یک ولوم از لحاظ سایزی زرگتر هم استفاده کنید که ابهت خاصی به دستگاه میده
    مثل این مدلها

راستی برای روشن و خاموش کردن امپ قصد دارین این کار از چه روشی انجام بشه
    اگر مثلا یه پیچ مانند پیچ ولوم در قسمت متقارن اون قرار بگیره و روی 3 حالت on و off و standby قرار بگیره
    و چون دارین بر روی ساعت کار می کنید روی این حالت ساعت رو به صورت ثابت نشون بده
    چون تقارن کار رو زیبا میکنه
    موفق باشید.

اه بالاخره! یه نظر خوب!
    اون جعبه که بله خوب هست ولی 200 دلار قیمتشه برسه ایران حدود 1میلیون میشه و برای دستگاهی که کلش با همچین بودجه ای جمع شده، 1 میلیون خیلی زیاده.
    لامپ بزرگ کاملا بیرونه ولی سوکت لامپ از زیر نصب میشه برای زیبایی بیشتر، این لامپ تا 105 درجه گرم میشه و باید بیرون باشه و ظاهرش هم بهتر میشه. لامپ کوچکتر خیلی گرم نمیشه حداکثر 50 درجه و فرقی نمیکنه داخل باشه یا بیرون. من طوری در نظر گرفتم که 1 سانتیمتر داخل بمونه و مابقی بیرون باشه.
    در مورد فیبر کربن یه طرح خوب به نظرم رسید. اگر عکسهای جعبه سفید رنگ که در صفحات قبل گذاشتم رو دیده باشید، جعبه بصورت عرضی قرار میگیره. یعنی بخشی از جعبه که پهن تره رو به جلو هست ولی تصمیم گرفتم که برعکسش کنم. اینجوری خیلی زیباتر میشه و ترانس وسط قرار میگیره و در کل ظاهری بهتر میگیره. اتفاقا میخواستم عکس بگیرم بزارم که نظر دوستان رو بدونم ولی دیدم اینجا کسی نظری نداره گفتم همون کاری که تصمیم گرفتم رو انجام میدم. حالا سعی میکنم عکس بگیرم که شما ببینی. منظورت از LED ساعت رو متوجه نشدم اگر منظورت کنتور شمارنده هست باید بگم که اون فاقد بک لایت یا نور پس زمینه هست چون اصلا نیازی نیست بهش. ولی اگر منظورت چراغ پایلوت جلوی دستگاه هست که میشه هر رنگی خواستیم استفاده کنیم. به نظرم خودم بنفش (شبیه نور تسترهای چک پول) جالبه.
    میشه خروجی و کلید روشن و خاموش رو جلوی دستگاه تعبیه کرد ولی یه مشکلی هست. برای تعبیه این قطعات نیاز هست که جاشون روی جعبه بوسیله لیزر برش بخوره. ولی اگر جعبه بصورت عمودی بایسته زیر دستگاه نمیره و نمیشه کناره های جعبه رو با لیزر برش زد. فقط رو و زیر جعبه روی سطح کار قرار میگیره. وگرنه خودم دوست داشتم خروجی هدفون روی صفحه جلویی باشه. حالا یه دستگاهی دارم که چوب رو سوراخ میکنه تا قطر 5 سانتیمتر، تست میکنم ببینم فولاد 1 میل رو میبره یا نه. ولی شک دارم.
    برای روشن و خاموش کردن دستگاه از rock switch استفاده میکنم.

18. 4 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

تصاویر جدیدتر از طراحی جعبه:

تصمیم بر این شد که عرض جعبه کمتر از طولش باشد و از بخش باریک تر آن برای بخش جلو استفاده بشه. اینجوری ظاهر جالب تری داره و ترانس وسط قرار میگیره و مرکز ثقل دستگاه توازن بیشتری داره. چیدمان قطعات داخل جعبه هم مرتب تر و بهتر میشه و اتصالات تا حد ممکن کوتاه تر میشن. طبق معمول جای نصب تمام قطعات بوسیله لیزر برش میخوره. نیمی از ترانس داخل جعبه و نیمه دیگه بیرون قرار میگیره (به علت اینکه تا حد ممکن ارتفاع جعبه رو کم کردیم برای زیبایی و سبک شدن بیشتر) و یک کاور روی ترانس رو می پوشونه که با جعبه اصلی تطابق رنگی داره و جالب میشه. دسته های استیل-کروم همچنان روی جعبه هستند بعنوان محافظ و دسته حمل استفاد میشن:

جلوی دستگاه یک قطعه پلگسی گلس به ضخامت 10 میلیمتر با لیزر برش میخوره. لبه ها curve میشه. ولوم در وسط اون قرار میگیره و دور ولوم درجه بندی میشه برای کم و زیاد شدن صدا. اسم دستگاه روی این صفحه قابل حکاکی هست:

چیدمان لامپ هارو هنوز تصمیم نگرفتم. ولی حتما در یک خط نخواهند بود. یعنی بصورت نامنظم چیده میشن که از نظر دیداری تاثیر بیشتری میزاره. مابقی قطعات هم روی جعبه تعبیه میشن که در تصویر مشخص نیست:

توی تصاویر ولوم کج دیده میشه، بخاطر اینکه بوسیله پسب 2طرفه اونجا نگهداشته شده فقط برای عکاسی:

کناره های جعبه 5 میلیمتر فرورفتنگی وجود داره، در اون بخش یک لایه الیاف فیبر کربن قرار میگیره و روی فیبر کربن رو یک لایه 4 میلیمتری پلگسی گلس شفاف می پوشونه و این قطعه و لایه کربنی بوسیله 4 عدد چیپ بسیار ریز آلن به بدنه محکم میشن. ظاهر زیبایی پیدا میکنه یه چیزی شبیه به این:

(الیاف کربن بوسیله فتوشاپ اضافه شده اند)

اگر نظر یا پیشنهادی دارید، خوشحال میشم مطرح کنید تا تغییرات لازم رو اعمال کنم چون طرح هنوز نهایی نشده. فعلا تعطیلاته!

Last edited by flipp; 14-11-2013 at 17:37.

20. 5 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •