تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 26 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 258

نام تاپيک: ساخت آمپلی فایر هدفون تمام لامپی "LogicAudio GEMINI"

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

این جعبه خیلی مناسب و زیباست اگه رنگ مشکی هم داشته باشه که دیگه عالیه! فقط این برای امپ هدفون بزرگ نیست؟ اندازش بیشتر برای امپ لامپی میخوره یعنی خوراکشه
    این توی ایران پیدا میشه؟ اگر هست قیمتش چنده؟ (اخه گفتین چی میشد اگه یه جعبه این شکلی میداشتیم؟!!)
    برای امپ لامپی که میخوام بسازم دنبال جعبه قشنگ و مناسب میگردم

2. این کاربر از mahdi@7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

این جعبه خیلی مناسب و زیباست اگه رنگ مشکی هم داشته باشه که دیگه عالیه! فقط این برای امپ هدفون بزرگ نیست؟ اندازش بیشتر برای امپ لامپی میخوره یعنی خوراکشه
    این توی ایران پیدا میشه؟ اگر هست قیمتش چنده؟ (اخه گفتین چی میشد اگه یه جعبه این شکلی میداشتیم؟!!)
    برای امپ لامپی که میخوام بسازم دنبال جعبه قشنگ و مناسب میگردم

این جعبه در ایران ساخته شده! بصورت سفارشی با ورق گالوانیزه و رنگ کوره ای. 5 تا همین رنگ کرم که می بینید سفارش دادم و 5 تا رنگ مشکی. رنگ کرم براق هست (کوره ای) و رنگ مشکی سند بلاست (ضد خش و البته باز هم کوره ای). بخش استیل رو خودم اضافه کردم. روی جعبه تماما با دستگاه برش لیزری برش میخوره.

یکبار دیگه به تصاویر نگاه کنید این دفعه با توضیحات :

همونطور که گفتم جعبه به رنگ کرم و مشکی هست که البته تصاویر از جعبه کرم رنگ هست. رنگ کوره ای الکترواستاتیک. بخش های فلزی به شکل دسته از جنس برنج با آبکاری کرم-استیل استینلس ضد زنگ هستند که زیبایی خاصی به جعبه میدن و حملش رو راحت میکنن، چون زیر جعبه پایه های مخصوص تعبیه کردم که ارتفاعشون بسیار کمه پس موقع حمل و نقل دست زیر دستگاه نمیره مگر اینکه بلندش کنید، پس این دسته های استیل حمل و نقل رو راحت میکنن:

زیر دستگاه spikeهایی از جنس برنج با ابکاری کرم-استیل تعبیه شده. اسپایک ها اهمیت زیادی دارند. لامپ های خلاء دارای شاخصی هستند بنام مایکروفونیک فکتور (microphonic factor) که لامپ هارو نسبت به لرزش حساس میکنه. راحت تر بخوام بگیم، لامپ ها در مقابل ویبریشن و لرزش حساس هستند، البته این میزان در لامپ های مختلف متفاوته و لامپ هایی که در حال حاضر استفاده شده مایکروفونیک بسیار بسیار کمی دارند و از این بابت مشکلی نیست ولی لامپ هایی وجود دارند که اگر با صدای بلند و فاصله نزیک جلوشون صحبت کنید، مثل میکروفن عمل میکنند و میتونید صدارو بصورت معوج در خروجی اسپیکر یا هدفون بشنوید! spike ها با کاهش سطح مقطع باعث میشن floor vibration یا لرزش های سطحی به امپ منتقل نشن و لامپ ها در وضعیت بهتری کار کنند. اگر جستجو کنید spikes for tube amp مطالب بیشتر پیدا میکنید:

ترتیب و چیدمان قطعات در تصویر زیر دیده میشه البته هنوز در حال بررسی هستم که فواصل کوتاه تر برای اتصالات داشته باشیم و چیدمان از نظر ظاهری و از دیدگاه روانشناسی هم ایده آل باشه و یه طرح آوانگارد و جالب باشه. جای تمام قطعات تماما بوسیله لیزر برش میخوره با دقت 100 میکرون!

جلوی دستگاه یک صفحه از جنس پلگسی گلس با رنگ مشکی پیانویی تعبیه میشه. ولوم دستگاه روی اون قرار میگیره. کانسپت و ایده اصلی این صفحه از آمپلیفایری میاد که دوست عزیزم عارف ساخته بود و همچین چیزی براش تعبیه کرده بود. ایشون پلگسی رو بوسیله پیچ خودکار به بدنه فولادی جعبه متصل کرده که البته به نظر من ایده خوبی نیست چون به سختی بسته میشه و ممکنه پلگسی رو بشکنه و بعد از چند بار باز و بسته کردن جاش گشاد میشه. من از یه تکنیک خیلی خاص استفاده میکنم در این مورد. پرچ های مهره ای که بوسیله دستگاه مخصوص روی جعبه فلزی پرس میشه و میشه بوسیله یه پیچ با کیفیت و زیبای آلن برای بستن پلگسی استفاده کرد. در تصویر زیر محل حدودی بخشی که پلگسی قرار میگیره رو میتونید ببینید که با خط قرمز مشخص کردم.

ولوم روی این صفحه پلگسی قرار میگیره و درجات کم و زیاد کردن صدا بوسیله لیزر روش حکاکی میشه. از یه روش انحصاری هم برای حکاکی استفاده میکنم. در این روش که ابداع خودم هست، پلگسی بعد از حکاکی بجای اینکه گود بشه و نیاز باشه داخل اون گودی رو رنگ بزنیم تا مشخص بشه، برجسته میشه! با این روش از هیچ رنگی استفاده نمیشه حکاکی نهایی حدود 200 میکرون برجسته میشه که با نک انگشت قابل لمس هست و رنگش هم کاملا سفید میشه که در پس زمینه مشکی کاملا کنتراست داره. در واقع این سفیدی واکنش پلگسی به گرما هست و ماندگار و همیشه و غیر قابل محو و پاک شدن هست. یه چیزی شبیه این دستگاه میشه:

در دو تصویر بالاتر یه بخشی هست 3 تا مادگی جای پراب دیده میشه. این بخش برای پراب های بایاسینگ لامپ هست. روی دستگاه دو سوراخ در محلی مشخص تعبیه میشه که با پیچ گوشتی ساعتی میتونید به پتانسیومتر بایاسینگ دسترسی داشته باشید و با وصل کردن پراب ها به مولتی متر میتونید بدون باز کردن دستگاه، لامپ رو بایاس کنید! اگر به Lamm ML3 که حدود 130 هزار دلار قیمت داره نگاه کنید، می بینید که همچین چیزی روی پنل دستگاهشون تعبیه شده. در واقع من از این امپ الهام گرفتم برای این مورد. یه صفحه 5 در 7 از جنس پلگسی زیر اون پین ها تعبیه میشه که خطوط راهنما و ولتاژ اپتیموم هم روش حکاکی میشه. چیز جالبی میشه. به Lamm نگاه کنید، در ضمن یه LED به رنگ قرمز دقیقا مثل همینی که Lamm استفاده کرده روی پنل جلویی دستگاه که پلگسی هست تعبیه میشه، ولی این LED چراغ پایلوت نیست که با باز کردن سویچ دستگاه روشن بشه. خواستم یه چیز خاص باشه، این LED در واقع با جابجایی نقطه کارکرد لامپ نورش کم و زیاد میشه! یعنی وقتی دستگاه رو روشن میکنید کم نور هست و وقتی لامپ گرم میشه و به نقطه کاری خودش (در واقع به نقطه مورگال یا نقطه هال) میرسه، نور LED به حداکثر میرسه. اگر اشکال احتمالی در عملکرد مدار پیش بیاد نور این دیود دچار نوسان میشه که یه حالت indicator داره:

راستی یادم رفت بگم، ارتفاع این جعبه خیلی کمه، حالت زیبایی داره و از نظر دیداری خیلی خوبه ولی هیت سینکی که روی PCB تعبیه شده حدود 1 سانتیمتر از این جعبه بلندتره، بوسیله برش لیزری و با نقشه دقیق، جای هیت سینک روی جعبه برش میخوره و نوک سینک از جعبه میاد بیرون که ظاهر خیلی جالبی به دستگاه میده. البته مدار ایزوله هست و با دست زدن به سینک مشکلی برای شخص پیش نمیاد، حتی اختلاف پتانسیلی نیست که حتی یه شوک کوچک به شخص بده (حتی اگه شخص پاهاش خیس باشه و روی زمین باشه!) ولی به هرحال یه صفحه پلگسی شفاف هم روی اون تعبیه میشه که با پیچ های آلن ابکاری استیل تعبیه میشه که زیباتر هم میشه. تمام قطعات این امپ بوسیله پیچ های آلن نصب میشن بغیر از توری تهویه که زیر دستگاه تعبیه میشه که از یک سری پیچ های ابکاری طلایی استفاده میکنم که اونم زیبایی خاصی داره even the bottom is artwork

در آخر اینو بگم، ساخت چنین آمپلیفایری و این ظاهری که می بینید که البته هنوز تکمیل نشده، فقط گوشه بسیار بسیار کوچکی هست از کارهایی که من و تیم کاریم قادریم انجام بدیم. با استفاده از تجهیزات و تکنیک های ساختی که داریم و تقسیم کاری که انجام میدیم، قادریم چیزهایی بسیازیم که حتی در گرانترین برندهای دنیا هم دست یافتنی نیستند. این که حالا یه طرح economic هست و اصل بر این بوده که برای مدار و هسته اصلی همه چیز بهترین باشه و جعبه هم در عین زیبایی، قیمتش مناسب باشه، در غیر اینصورت اگر بودجه باز بود و محدودیتی نبود میتونستم حتی 1-2 میلیون روی جعبه هزینه کنم یه چیز غیر قابل تصور درست کنیم ولی خب این جعبه زیباست و بهترین کارای مدار رو امکانپذیر میکنه. فراموش نکنید که ظاهر گاهی تاثیری در کارایی نداره. این مدار اونقدر خوب طراحی شده که حتی بدون جعبه هم مطلقا فاقد هرگونه نویز یا هــــــام هست، جعبه ایزولاسیون مناسب هم ایجاد میکنه.
    Last edited by flipp; 05-11-2013 at 00:41.

4. 10 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

بســــــــــــیار عالی!
    دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه که!! همه چیز خوبه! فقط اون لامپ بزرگ رکتیفایر هست؟ چه شماره ای؟ راستی لامپ 5998 جایگزین 6080 هست؟ این 2 تا یکی هستن یا فرق میکنن؟
    براورد قیمت کلی نکردین هنوز؟
    اخرین سوال: وزن نهایی دستگاه تقریبا چقدر میشه؟!

6. این کاربر از mahdi@7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

بســــــــــــیار عالی!
    دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه که!! همه چیز خوبه! فقط اون لامپ بزرگ رکتیفایر هست؟ چه شماره ای؟ راستی لامپ 5998 جایگزین 6080 هست؟ این 2 تا یکی هستن یا فرق میکنن؟
    براورد قیمت کلی نکردین هنوز؟
    اخرین سوال: وزن نهایی دستگاه تقریبا چقدر میشه؟!
    اون لامپ بزرگ 6AS7 هست که معادل همون 6080 هست فقط ظاهرش فرق داره. رکتیفایر لامپی وجود نداره.
    وزن خود مدار بدون جعبه که حدود 3 کیلو فکر میکنم. البته اول ترانس رو حذف کردم ولی بعد برای ایزوله کردن مدار مجبور شدم از ترانس استفاده کنم که وزن زیادی داره. وزن نهایی با جعبه شاید چیزی حدود 5 کیلو بشه. البته حدودا، تا همه چیز مونتاژ نشه نمیشه گفت دقیقا وزنش چقدره.

زیر دستگاه هم یک توری استیل فن گارد تعبیه میشه برای عبور هوا و تبادل حرارتی بهتر دستگاه. حدود 12 سانتیمتر هست، میشه دوتا هم بزارم ولی سنگین میشه هر کدومش حدود 40 گرم وزن داره. اینها بوسیله پیچ های آبکاری طلا ساخت کمپانی تایوانی Longan Yue به زیر جعبه نصب میشن. البته جعبه بصورت دایره ای با لیزر برش میخوره و بسیار زیبا میشه بعد از نصب.

Last edited by flipp; 05-11-2013 at 09:57.

8. 7 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mahmood85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.
    بی زحمت یه عکس از جعبه مشکی هم میزاری.
    ممنون.

10. این کاربر از mahmood85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

سلام.
    بی زحمت یه عکس از جعبه مشکی هم میزاری.
    ممنون.
    سلام,
    بروی چشم سعی میکنم از اون جعبه هم عکس بزارم. بغیر از رنگ نظر شما در مورد این جعبه چیه؟
    پنل جلویی مشکی برای جعبه کرم کنتراست جالبی میده و برای جعبه مشکی میشه از پلگسی سفید استفاده کرد که باز هم رنگ مخاف میشه و خیلی جالب میشه. رنگ جعبه که دو رنگ هست و مشخصه و رنگ پلگسی جلوی دستگاه رو میشه به دلخواه انتخاب کرد. حتی رنگ هایی مثل آبی و قرمز و مسی و آلومنیومی و ... البته چون میخوام از پلگسی 10 میل استفاده کنم، 10 میل رنگی خیلی کم پیدا میشه ولی مشکی راحت در دسترس هست.

12. 3 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه emad_hs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

به نظرم تلاش کنید که قیمت تمام شده هر چه کمتر شود.

14. این کاربر از emad_hs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

جناب flipp به نظر من ماسفت رگولاتور رو به بدنه پیچ کنید و اون هیت سینک رو بردارید چون هم بخواین جعبه رو برش بدین که هیت سینک ازش بیرون بیاد جلوه خوبی نداره و زشت میشه هم اونقدر تبادل هوا دیگه فکر نکنم داشته باشه و هم خود هیت سینک هزینه بره و وزن رو میبره بالا
    شما که از جعبه فلزی استفاده کردین که خیلی بهتری ماسفت رو با عایق میکا (که از جعبه ایزوله باشه) به کف جعبه پیچ کنید خود جعبه یه هیت سینک خیلی بزرگ و خوب محسوب میشه

16. این کاربر از mahdi@7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

به نظرم تلاش کنید که قیمت تمام شده هر چه کمتر شود.
    تمام تلاشم رو کردم برای اینکه هزینه ها رو کات کنم. ولی از کیفیت نمیشه گذشت. مثلا من نمیتونم یه جعبه فیوز 500 تومنی چینی بزارم روی دستگاه در صورتیکه نوع ساخت شوروی اون که در مدارات الکترونیکی زیردریایی های اتمی یا هواپیماهای میگ استفاده میشده با قیمت 2500 تومن در دسترس هست! نمیتونم از سیم چینی متری 1000 تومنی استفاده کنم در حالیکه سیم نقره اندود نظامی شوروی یا امریکایی هست با کمی قیمت بیشتر.
    جناب flipp به نظر من ماسفت رگولاتور رو به بدنه پیچ کنید و اون هیت سینک رو بردارید چون هم بخواین جعبه رو برش بدین که هیت سینک ازش بیرون بیاد جلوه خوبی نداره و زشت میشه هم اونقدر تبادل هوا دیگه فکر نکنم داشته باشه و هم خود هیت سینک هزینه بره و وزن رو میبره بالا
    شما که از جعبه فلزی استفاده کردین که خیلی بهتری ماسفت رو با عایق میکا (که از جعبه ایزوله باشه) به کف جعبه پیچ کنید خود جعبه یه هیت سینک خیلی بزرگ و خوب محسوب میشه

از نظر زیبایی که ابدا مشکلی نداره اتفاقا همین الان هم اگه بخوام میتونم سینک رو بصورت افقی نصب کنم در همون محلی که دیده میشه ولی در این حالت که وصل شده حالت حرفه ای تری داره. اگه بخوام سینگ رو تغییر وضعیت بدم، باید رگولاتور رو بوسیله سیم وصل کنم به برد که اصلا حالت جالبی و حرفه ای نداره، همون لحیم کردن و شرینک کردنش کلی زمان می بره. در جهتی جعبه این رگولاتوری که استفاده کردم اتلاف بسیار بالایی داره و خیلی گرم میشه. چندین بار تست کردم با استیل و فولاد خنک نمیشه حتی اگه به یه شاخه تیرآهن 40 بسته بشه! نزدیک 5-6 تا سوخت. اینها هم اورجینال هستند نه ساخت چین و برای عملکرد خوب و خطی و ریپل پایین نیاز دارند در دمای بهینه کار کنند. این سینک آلومنیومی مخصوص CPUهای اینتل هست و خلوص بالایی داره و تبادل حرارتیش خیلی بالاست. بوسیله این سینک رگولاتور در دمای زیر 50 درجه کار میکنه که بسیار عالیه. از نظر ظاهری شما خیالت راحت اتفاقا دیدن سینک که البته در بخش عقبی جعبه قرار میگیره، نشون میده که مدار چقدر حرفه ای و اصولی طراحی شده. برای روی سینک هم یه طرح جالب دارم که زیباتر بشه.

این ویدئو رو ببینید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ریپل خروجی رو نشون میده. اسکوپ روی نیم میلی ولت (500 میکروولت) که کمترین مقدار بود ولی همونطور که در تصویر میتونید ببینید، اسکوپ اصلا نمیتونه ریپل رو بگیره! یعنی اونقدر کمه که روی اسکوپ قابل مشاهده نیست. در بیشتر دامنه های فرکانسی چیزی حدود 20 تا حداکثر 50 میکروولت ریپل داریم! توی دستگاه های های اند زیر 0.2 میلی ولت (200 میکروولت) خیلی عالی به حساب میاد. برای درک بهتر اینکه چه کاری در این امپ انجام شده، ریپل خروجی این دستگاه بصورت میانگین حدود 30 میکروولت هست. یعنی 7 برابر بهتر از چیزی که در یک دستگاه های-اند قابل قبول و غیر قابل شنیدن به حساب میاد!
    برای رسیدن به این کارایی خیلی وقت گذاشته شده. اصل بر این بود که با هزینه مناسب به این کارایی برسیم وگرنه قطعاتی مثل LT3080 از امریکا هستند که ریپل حدود 20 میکروولت رو ارائه میدن ولی ساخت رگولاتور با این قطعه حدود 80-90 دلار هزینه داره! ولی ما با هزینه به مراتب کمتر تونستیم همون کارایی رو بگیریم. حتی 100 میکروولت ریپل روی اسکوپ قابل مشاهده نیست چه برسه به 20-30 میکروولت. این دقت بالا و نوسان خیلی پایین بیشتر در کارهای نظامی که دقت بسیار بالا نیاز هست، استفاده میشه.
    Last edited by flipp; 05-11-2013 at 19:46.

18. 4 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mahmood85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

صفحه پلکسی که قراره استفاده کنین لبه جلویی جعبه رو می پوشونه؟
    اگر لبه های تاخورده فلز پشت صفحه قرار بگیره و دیده نشن خیلی زیبا میشه.
    اگر از پلکسی با ظاهر brushed metal استفاده بشه عالی میشه (شبیه Lamm)

20. 2 کاربر از mahmood85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •