تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 26 اولاول ... 39101112131415161723 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 258

نام تاپيک: ساخت آمپلی فایر هدفون تمام لامپی "LogicAudio GEMINI"

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

اینم یه جعبه فلزی از گروه بهار. ابعاد بسیار مناسب این امپلیفایر هست. رنگ الکتراستاتیک خورده و جعبه سند بلاست هست. یعنی خط و خش نمیافته. یه جعبه دیگه هم تعبیه میشه که ترانس توی اون قرار میگیره که در تصاویر دیده میشن. صفحه جلویی و پشتی و روی دستگاه و زیر دستگاه بوسیله لیزر برش میخورند. هزینه برش لیزری زیاده ولی وقتی بخوایم کار تمیز بشه باید این هزینه رو بدیم. تراشکارها بوسیله پانچ هم میتونن سوراخ ایجاد کنن ولی نتیجه شاید (شاید) دو قطعه چوب طبیعی هم کناره های دستگاه تعبیه بشه برای زیبایی بیشتر.

اینم بخاطر t-jays

عقب و جلوی همین جعبه یک صفحه دیگه از صفحه مسی انودایز شده یا پلگسی مشکی پیانویی قرار میگیره که ولوم و فیش خروجی هدفون و سویچ پاور روی اون تعبیه میشه. روی صفحه پشتی هم inlet برق، فیوز فشنگی، ورودی های صدا و کلید انتخاب امپدانس قرار میگیره. لوگو و اسم امپلیفایر و درجه ولوم و نوشته های مربوط به هر بخش هم روی صفحه ها بوسیله لیزر حکاکی میشه. یه صفحه شبیه چیزی که lamm جلوی امپلیفایرهاش داره:

2. 8 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

البته اینم اضافه کنم که جعبه ای که گفتم برای ترانس هست از جنس پلاستیک هست. باید حداقل 5 ساعت بزارم زیر تست که ببینم چقدر تحمل گرما داره. خودم خیلی نظر مثبتی روی اون ندارم. میشه ترانس رو داخل جعبه تعبیه کرد. من که خودم اصلا نظرم این بود که لامپ ها هم داخل جعبه قرار بگیرند، در عوض بخش بالایی جعبه از جنس شفاف باشه که داخل جعبه کاملا دیده بشه. با یه نورپردازی خوب هم میشد داخل جعبه رو کاملا نورانی مثلا به رنگ آبی در آورد که خیلی زیبا میشد. ولی دوستان نظراتی دادند که فهمیدم دوست دارند لامپ جلوی دستشون باشه

4. 6 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

جناب flipp تصاویر جعبه ای که انتخاب کردین نشون داده نمیشه

6. این کاربر از mahdi@7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن MP3 Player t-jays's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

البته اینم اضافه کنم که جعبه ای که گفتم برای ترانس هست از جنس پلاستیک هست. باید حداقل 5 ساعت بزارم زیر تست که ببینم چقدر تحمل گرما داره. خودم خیلی نظر مثبتی روی اون ندارم. میشه ترانس رو داخل جعبه تعبیه کرد. من که خودم اصلا نظرم این بود که لامپ ها هم داخل جعبه قرار بگیرند، در عوض بخش بالایی جعبه از جنس شفاف باشه که داخل جعبه کاملا دیده بشه. با یه نورپردازی خوب هم میشد داخل جعبه رو کاملا نورانی مثلا به رنگ آبی در آورد که خیلی زیبا میشد. ولی دوستان نظراتی دادند که فهمیدم دوست دارند لامپ جلوی دستشون باشه
    میگم من یه پیشنهاد دیگه ای که دارم اینه رنگ دستگاه حتما brushed metal باشه
    البته نظر کاملا شخصیه
    ولی فکر می کنم دستگاه رو بسیار جذاب خواهد کرد. و بیشتر هم به چشم خواهد اومد
    موفق باشید.

8. 3 کاربر از t-jays بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

میگم من یه پیشنهاد دیگه ای که دارم اینه رنگ دستگاه حتما brushed metal باشه
    البته نظر کاملا شخصیه
    ولی فکر می کنم دستگاه رو بسیار جذاب خواهد کرد. و بیشتر هم به چشم خواهد اومد
    موفق باشید.
    بله میشه خیلی کارها کرد. در اون حالت باید 1 میلیون برای جعبه کنار گذاشت! اگر بحث بودجه نباشه من میتونم جعبه هایی بسازم که 10 تا برند برتر تولید کننده دنیا هم از نظر زیبایی و تکنیک ساخت به اون زیبایی و دقت نباشند.
    جالبه که غول های صنعت ساخت آمپلیفایرهای های-اند، خیلی روز جعبه فوکاس نمیکنن و بیشتر از طرحهای ساده استفاده میکنن.
    اودیو نت گاکوان حدود 120 هزار دلاره! ساخت جعبه این بسیار راحته، یه جعبه فولادی با یه صفحه مسی. البته قاب روی ترانس ها نیاز به قالب گیری دارند و تراشکاری که باز هم کار خاصی نیست.

Lamm حدود 120 هزار دلاری هم دست کمی نداره حتی از اودیو نت ساده تره. در کمال سادگی و بدون هیچ زرق و برقی:

10. 8 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

تصاویری که مشاهده میکنید مربوط به مژرمنت آمپلیفایر لامپی gemini بوسیله اسیلوسکوپ هست. تکنیک کار به اینصورت هست که فانکشن ژنراتور شکل موج دلخواه در فرکانس مورد نظر رو ایجاد میکنه که وصل میشه به ورودی آمپلیفایر و خروجی آمپلیفایر زیر بار وصل میشه به اوسکوپ و نتیجه روی مانیتور رصد میشه.

یه آمپلیفایر خوب باید بتونه محدوده اسپکتروم صوتی قابل شنیداری برای گوش انسان رو به خوبی و با کمترین دستخوردگی و تغییر در شکل موج، تقویت بکنه. انواع متداول موج های مورد تست، موج سینوسی و موج مربعی هست. تقویت موج مربعی جزو سخت ترین کارهایی هست که یه آمپلیفایر خوب باید بتونه از پسش بر بیاد.
    ساخت یه دستگاه که نتیجه قابل دفاع و قابل اعتنایی داشته باشه، حتما نیازمند داشتن تجهیزات دقیق برای اندازه گیری هست. صرف اینکه قطعاتی رو بهم وصل کنیم و در خروجی چیزی به گوش برسه، نمیشه گفت کار رو درست انجام دادیم. گاهی حتی تست شنیداری مشکلی نداره ولی رفتار غیر خطی امپ در یک بخش که شاید به گوش نیاد، باعث خستگی مغز و نوروترنسمیترهای صوتی میشه.

آمپلیفایر آماده به کار:

آمپلیفایر gemini متصل به سینگنال ژنراتور و اسکوپ:

تصاویر شیفت فاز، موج سینوسی و موج مربعی در فرکانس های مختلف:
    tag: Uh! my mistake. just copy pasted the text in Photoshop and the first mistake spread to all images! all "mW" stated in picture are mistaken as "mV", of course millivolts!

برچسب ها:
    Last edited by flipp; 04-11-2013 at 22:46.

12. 7 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه emad_hs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

یعنی میتونم بگم کارت خیلی درسته
    حرف نداری

14. 2 کاربر از emad_hs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

جناب flipp دستتون درد نکنه عالی بود
    فقط یه چیزی نظرمو جلب کرد! پایین ترمینال فونیکس 2 تا مقاومت وات بالا هست یکیشون کمی رنگش تغییر کرده این از اول اینجوری بوده یا توی مدار تغییر کرده؟ اگه اینجوری باشه که وات مقاومت پایینه

16. این کاربر از mahdi@7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

یعنی میتونم بگم کارت خیلی درسته
    حرف نداری
    خودم میدونم میدونم میدونم

جناب flipp دستتون درد نکنه عالی بود
    فقط یه چیزی نظرمو جلب کرد! پایین ترمینال فونیکس 2 تا مقاومت وات بالا هست یکیشون کمی رنگش تغییر کرده این از اول اینجوری بوده یا توی مدار تغییر کرده؟ اگه اینجوری باشه که وات مقاومت پایینه

خواهش میکنم
    اورین به این ریزبینی. دقیقا اون مقاومت ها سیاه شدن بخاطر اینکه این نوع مقاومت مناسب اون بخش مدار نیست. دقیقا همین دوتا مقاومت و دوتا مقاومت 2.7 کیلو ریز که کنارشون هست، از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و نقطه کارکرد لامپ ها بستگی مستقیم به اینا داره به همین دلیل اون مقاومتی 500 اهم که سیاه شده با مقاومت 470 اهم 5 وات سیمی نظامی Dale جایگزین شد (این مقاومت از 500 اهم حدود 50 تا بالاتر یا پایین تر باشه مشکی نداره مابقی بوسیله پتانسیومتر تنظیم دقیق میشه) این مقاومت 0.1% هست! و اون دوتا مقاومت 2.7 کیلو که در تصویر دیده میشن که البته خوب هم کار میکردن و 1% بودن با مقاومت 0.01% ساخت vishay آلمان جایگزین شده.

18. 4 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

چی میشد اگه یه جعبه این شکلی می داشتیم؟ فولاد گالوانیزه با رنگ کوره ای الکترواستاتیک. دستگیره های استیل-کُرم. پایه های spike استیل برای استقامت بیشتر و کاهش ویبریشن. ارتفاعش هم به اندازه کمه و زیبایی خاصی داره

نظرتون چیه؟

20. 4 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •