تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 26 اولاول ... 2891011121314151622 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 258

نام تاپيک: ساخت آمپلی فایر هدفون تمام لامپی "LogicAudio GEMINI"

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

قیمت نهایی دستگاه مشخص شده؟
    طراحی باکس به کجا رسید.
    هنوز محاسبه نکردم. هزینه R&D و تست انواع قطعات هم بوده که باید در قیمت نهایی در نظر بگیرم. ترانس 220 به 160 رو حذف کردم که هزینه کمتر بشه که مشکلی هم نبود ولی نهایتا برای ایزوله کردن مدار از ترانس 220 به 220 استفاده کنم (برای ایمنی و ...) که باز یه هزینه اضافه شد. برد دو لایه متالیزه طراحی و ساخته شده که فقط حدود 50 تومن برای هر دستگاه میشه. از قطعات هم که دیگه چیزی کم و کسر نذاشتم همه چیز بهترین ها بودند از خازن ها و مقاومت های با تلرانس پایین 1% تا کانکتورهای فونیکس و سیم های نقره و کانکتورهای پشت دستگاه. مطمئنا چنین مداری اگر داخل یه باکس مناسب و زیبا قرار بگیره، میشه به خارج از کشور حداقل 500 دلار فروخته بشه ولی خب برای مصرف داخل باید قید این قیمت رو زد و قیمت رو کاهش داد. چیزی که مشخصه اینه که این آمپلیفایر اونقدر مشخصات برجسته داره که حتما در یه تعدادی تولید میکنم چون همین الان که نمونه نهایی آماده نشده چند نفر از دوستان خودم مبلغی رو پرداخت کردند که بتونن صاحب یک دستگاه ازین آمپلیفایر باشند. چند فروشگاه های-فای و تجهیزات استودیویی هم اظهار تمایل کردند که دستگاه رو تست کنند و احتمالا یه تعدادی سفارش بدهند. همچنین فروشگاه نامداران هم قبلا اعلام مساعدت کردند که نمونه نهایی رو در فروشگاه خودشون دمو بکنند و همچنین چند شوروم و فروشگاه دیگه. مساله ای که دارم بهش فکر میکنم، نوعی رفتار حرفه ایه که تولید کننده در ابتدای تولید یه محصول انجام میدن و اون عرضه محصول به قیمت تمام شده بدون کوچکترین سود هست برای اینکه اون محصول بیشتر استفاده بشه و فیدبک هایی جمع بشه و بعد از مدت مشخصی قیمت به قیمت واقعی افزایش پیدا میکنه. مثلا اسپیکر Vittora ابتدا که ساخته شده برآورد شد متریال + دستمزد ساخت حدود 22000 دلار میشه ولی سازنده از دستمزد خودش کم کرد و اسپیکر و حدود 10-11 هزار دلار فروخت که باعث شد تعدادی فروخته بشه و بعدش فیدبک های مثبت زیادی بهش داده شد و بعد قیمت رو افزایش داد و همین مساله رو هم در سایتش عنوان کرده بود. حالا در مورد این امپلیفایر هم ممکنه در یه بازه زمانی کوتاه به قیمت تمام شده (قطعات + R&D) عرضه بشه و بعدش قطعاً درصدی به قیمت اضافه میشه بخاطر دستمزد طراحی و ساخت و زحمتی که کشیده شده.
    در مورد جعبه هنوز تصمیم قطعی نگرفتم. سایز برد مدار چاپی 17 در 22 هست که مشخصه جعبه باید حداقل 25 در 20 باشه (حداقل) یا بزرگتر. کانکتورهای فونیکس 1-2 سانتیمتر فضای اضافه نیاز دارند. همچنین کف باکسی که ساخته میشه باید دارای محفظه ای برای تهویه باشه. احتمالا از توری های استل دایره ای که روی فن ها نصب میشه استفاده میکنم و زیر دستگاه رو با لیزر برش میزنم و اون توری رو نصب میکنم هم زیباست هم تبادل هوایی خوبی رو ایجاد میکنه.
    مساله جالب اینجاست که بیرون دوستانی که مبلغی بهم دادند تا یک دستگاه براشون بسازن، بخاطر سابقه دوستی که با هم داریم و آگاهی از توانایی من، بدون هیچ مشکلی آمادگی خودشون رو اعلام کردند ولی در این تالار تا همین 4-5 پست قبل تر که مدار طراحی شده رو قرار دادم، هیچکس فکر نمیکرد این پروژه یه پروژه جدی باشه و هنوز هیچکس اعلام آمادگی نکرده برای داشتن یه نمونه از این آمپلیفایر من هم خیلی امیدی به کاربرای اینجا ندارم. دوستانی که من دارم تجهیزات بیشتری دارند و چون اصولا افراد +30 سال هستند، محدودیتی در تهیه تجهیزات ندارند و حداقل هدفونی که دارند +2 میلیون تومن هست ولی کاربرای اینجا مشخصه که جوان تر هستند و با احتیاط بیشتری اقدام به تهیه کامپوننت میکنند که قابل درک هست و منم تمایل زیادی ندارم که اینجا به کسی دستگاهی رو بدم چون اصولا کاربر غیر حرفه ای با دید خودش به یه دستگاه نگاه میکنه و نظرش نمیتونه خیلی نافذ و موثر باشه، البته ممکنه استثناء هم باشه.
    مساله دیگه هم اینه که پی سی ورد فعالیت تجاری رو ممنوع کرده و این خودش محدودیت ایجاد میکنه هرچند که من فعالیت تجاری ندارم، من یه کار تحقیقاتی و یه پروژه جدید رو اجرا کردم ولی به هرحال برای جابجا شدن دستگاه ساخته شده باید مبلغی جابجا بشه که اینکار در پی سی ورد امکانپذیر نیست و منم تمایلی به اینکار ندارم. از دوستان اگر هم کسی این دستگاه رونیاز داشته باشه باید به سایت خودم مراجعه کنه یا اینکه در پیام خصوصی بهم پیام بده.
    Last edited by flipp; 22-10-2013 at 11:43.

2. 6 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mahmood85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من که از قبل برای خرید اعلام آمادگی کرده بودم، تست هم که کردم کاملا" رضایت بخش بود.
    فقط قیمت حدودیش رو برام پخ کن.
    در ضمن از m50 راضی هستی؟
    ممنون.

4. این کاربر از mahmood85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

من که از قبل برای خرید اعلام آمادگی کرده بودم، تست هم که کردم کاملا" رضایت بخش بود.
    فقط قیمت حدودیش رو برام پخ کن.
    در ضمن از m50 راضی هستی؟
    ممنون.
    بله همونطور که گفتم استثنا هم وجود داره. شما از سورسی که دارید مشخصه که کاربر حرفه ای هستید.
    بروی چشم براورد که شد میگم خدمتتون
    بله خیلی ممنون. اتفاقا میخواستم تماس بگیرم اگر لازم دارید بیارم خدمتتون.

6. این کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

یکی از دوستان دیروز شماره تماس خواستند که دادم بهشون و امروز تماس گرفتند در مورد امپلیفایر. کمی صحبت کردیم و براشون جای تعجب بود که مگر خازن هاییکه استفاده شده قیمتشون چقدره که اینقدر مهم هستند. گفتم شاید سوال دوستان دیگه هم باشه، خواستم اینجا هم توضیح بدم. ببینید دوستان همونطور که قبلا گفتم خازن ها انبارهای صدا هستند. کیفیت بالای خازن در دستگاه های صوتی خیلی مهمه. نمیخوام وارد مباحث پیشرفته و تخصصی مثل ESR و سرعت شارژ و دشارژ و ترنسکشن و ... بشم. همینقدر بدونید که خازن ها خیلی مهم هستند کافیه. در این مدار از خازن های Rifa ساخت سوئد استفاده شده (Rifa در اصل آلمانیه ولی بعضی سری هاش در سوئد ساخته شده). فقط 8 عدد خازن 1 میکروفاراد 250 ولت از سری PHE420 Rifa استفاده شده. و اونقدر شناخته شده و معروف هستند که با یه سرچ ساده بتونید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مدلهای مختلف این سری رو پیدا کنید. فکر میکنم این ظرفیت حدود 3-4 دلار باشه که 8 عددش میشه حدود 30 دلار. فقط یک قلم خازن! اشتباه نکنید، خازن های Rifa خیلی خوب هستند، این ظرفیت بخاطر سایزش قیمتش مناسبه، از همین سری ساخت مثلا 2.7 میکروفاراد حدود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] !
    مثال دیگه خازن خاکستری رنگی که در تصاویر صفحه قبل میتونید ببینید ساخت کمپانی Arcotronics ایتالیا هست به ظرفیت 2.2 میکروفاراد. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قیمت داره.

در این طرح سعی کردم هیچ الترناتیوی برای کیفیت نداشته باشم. سعی کردم بهترین چیزی که در دسترس بود (که معمولا اقلام خوبی هم هستند که در خارج ایران بسیار محبوب هستند) رو استفاده کنم.

8. 5 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mahmood85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فعلا" که m50 رو لازم ندارم.
    حتما" یه دستگاه هم برای من در نظر بگیر اگر پیش پرداخت نیاز داره بگین تا به حسابتون واریز کنم.
    ممنون.

10. 2 کاربر از mahmood85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام دوباره . یه سوال دیگه ازتون داشتم : میخواستم بدونم که این امپلی فایر AKG K701 رو میتونه خوب درایو کنه ؟ چون K701 بر خلاف امپدانس 62 اهمی ، هدفون سختی هست از لحاظ درایو شدن .

12. این کاربر از bzbnd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

فعلا" که m50 رو لازم ندارم.
    حتما" یه دستگاه هم برای من در نظر بگیر اگر پیش پرداخت نیاز داره بگین تا به حسابتون واریز کنم.
    ممنون.
    خیلی ممنون
    بسیار خب خبرشو میدم بهتون

سلام دوباره . یه سوال دیگه ازتون داشتم : میخواستم بدونم که این امپلی فایر AKG K701 رو میتونه خوب درایو کنه ؟ چون K701 بر خلاف امپدانس 62 اهمی ، هدفون سختی هست از لحاظ درایو شدن .

سلام؛
    بله این امپلیفایر میتونه K701 رو درایو بکنه. البته میتونید خودتون تست بکنید. نمونه اولیه که آماده بشه چندجا در تهران هست که میتونید با هدفونتون مراجعه کنید و تست کنید.

14. 3 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه AVB's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

جناب flipp خسته نباشید. مشخصه زحمت زیادی کشیدید منم مایلم دستگاهتون رو اگه بشه یه تستی بکنم! لطفاً پروژتون هر موقع تکمیل و آماده بهره برداری شد به منم اطلاع بدید بهرحال همونطور که گفتن اولویت حمایت از تولید ملی هست همیشه!

16. این کاربر از AVB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

جناب flipp خسته نباشید. مشخصه زحمت زیادی کشیدید منم مایلم دستگاهتون رو اگه بشه یه تستی بکنم! لطفاً پروژتون هر موقع تکمیل و آماده بهره برداری شد به منم اطلاع بدید بهرحال همونطور که گفتن اولویت حمایت از تولید ملی هست همیشه!
    بروی چشم...

18. این کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

AVB

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

در نشست دیروز t-jays عزیز بهم پیشنهاد کرد بجای چوب از فلز برای ساخت جعبه استفاده کنم چون آمپلیفایرهای تجاری کمی هستند که با چوب ساخته شده اند. البته این امپلیفایر تجاری نیست ولی از اونجایی که من خیلی حرف گوش کن هستم (!) تصمیم گرفتم یه بررسی مجدد بکنم قبل از نهایی کردن ساخت جعبه. اگر گزینه مناسبی که فلزی باشه پیش بیاد، حتما استفاده میکنم. شاید یک جعبه تمام فولادی با رنگ الکترواستاتیک یا سلولزی و دو قطعه چوب با کیفیت در کناره ها برای زیبایی بیشتر از دوستان دیگه هم اگر کسی ایده ای داره خوشحال میشم بدونم.
    برد اصلی دستگاه حدود 17 در 22 سانتیمتر با ارتفاع 7 سانتیمتر هست. از نظر خودم ابعاد جعبه باید حدود 30 در 25 در 10 ارتفاع باشه که جا برای تعبیه ولوم و عبور سیم ها و فیوز و سویچ روشن و خاموش و ... باشه. ارتفاع از 9 به هیچ عنوان نباید کمتر باشه (بخاطر ventilation) ولی طول و عرض رو میشه 2-3 سانتیمتری کم و زیاد کرد و مشکلی پیش نخواهد امد

20. 7 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •