تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 8 اولاول ... 45678
نمايش نتايج 71 به 79 از 79

نام تاپيک: مشکل در پارتیشن بندی هارد 3ترا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

سلام
    سوال 1: یک هارد اینترنال 8T را میشه به صورت تک درایو به صورت MBR فقط جهت آرشیو اطلاعات پارتیشن بندی کرد ؟
    سوال 2 : چون میخوام تو ویندوز xp هم قابل استفاده باشد . آیا با استفاده از داک هارد میشه کاری کرد که هارد 8T در ویندوز xp قابل شناسایی بشه ؟ منظورم اینه که برای اینکه هارد رو توی این حالت خاص با داک به صورت هارد اکسترنال به ویندوز XP شناسایی کنم و خود هارد به صورت MBR باشه
    سوال 3 : در کل به نظر شما برای اینکه من بتونم این هارد 8T رو بخوام فقط برای آرشیو استفاده کنم چه طوری پارتیشن بندی کنم
    الف ) MBR یا GPT ؟
    ب ) تک پارتیشن یا به چند قسمت تقسیم کنم ؟ من خودم نظرم تک درایو هستش

*** لازم به توضیح هستش سیستم من UEFI رو ساپورت نمیکنه ؟ و هدف من نصب ویندوز نیست فقط جهت آرشیو استفاده میکنم و ویندوز روی یه هارد دیگه نصب میشه . همچنین بنا به دلایلی قست استفاده از ویندوز XP رو دارم

سپاس

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    سوال 1: یک هارد اینترنال 8T را میشه به صورت تک درایو به صورت MBR فقط جهت آرشیو اطلاعات پارتیشن بندی کرد ؟
    سوال 2 : چون میخوام تو ویندوز xp هم قابل استفاده باشد . آیا با استفاده از داک هارد میشه کاری کرد که هارد 8T در ویندوز xp قابل شناسایی بشه ؟ منظورم اینه که برای اینکه هارد رو توی این حالت خاص با داک به صورت هارد اکسترنال به ویندوز XP شناسایی کنم و خود هارد به صورت MBR باشه
    سوال 3 : در کل به نظر شما برای اینکه من بتونم این هارد 8T رو بخوام فقط برای آرشیو استفاده کنم چه طوری پارتیشن بندی کنم
    الف ) MBR یا GPT ؟

*** لازم به توضیح هستش سیستم من UEFI رو ساپورت نمیکنه ؟ و هدف من نصب ویندوز نیست فقط جهت آرشیو استفاده میکنم و ویندوز روی یه هارد دیگه نصب میشه . همچنین بنا به دلایلی قست استفاده از ویندوز XP رو دارم

سپاس
    سلام .

خیر ، امکانپذیر نیست . البته با روشهایی میتونید تا دوترابایت رو پارتیشن بندی کنید و الباقی ظرفیت رو هارد دیسک مجازی ایجاد کنید . هر هارد دیسک مجازی تا دوترابایت خواهد بود . یعنی شما 3 هارد دیسک مجازی دوترابایتی خواهید داشت . توصیه میکنم از این روش استفاده نکنید . بهتر هست GPT کنید تا این مشکلات رو نداشته باشید .

نسخه های 64 بیتی ویندوز XP Professional هارد دیسک GPT رو پشتیبانی میکنند (لینک زیر) . اگر اصرار به استفاده از ویندوز XP دارید باید نسخه پروفشنال 64 بیتی رو نصب کنید و هارد دیسک رو هم GPT کنید تا از دردسر های بعدی مثل خرید داک و ... هم خلاص بشید .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد داک بستگی داره که قسمت SATA to USB به چه صورتی طراحی و ساخته شده باشه . بعنوان مثال در مدلهای WD my book قسمت SATA to USB طوری بودند که هر هشت سکتور 512 بایتی رو بصورت مجازی به یک سکتور 4096 بایت تبدیل میکردند و در نتیجه میشد هارد دیسک رو MBR کرد و یک پارتیشن 8 ترابایتی ساخت . مدلهای جدید my book رو نمیدونم هنوز به همین صورت تولید میشه یا خیر . اون داک رو هم بعید میدونم چنین قابلیتی داشته باشه .

الف ) MBR یا GPT ؟
    الف ) قطعاً GPT
    ب ) تعداد پارتیشنها و حجم هر پارتیشن بستگی به سلیقه و نیازهای خودتون داره . میتونید تک پارتیشن هم بسازید و مشکلی نداره .

لازم به توضیح هستش سیستم من UEFI رو ساپورت نمیکنه ؟ و هدف من نصب ویندوز نیست فقط جهت آرشیو استفاده میکنم و ویندوز روی یه هارد دیگه نصب میشه
    حتی اگر هم UEFI نداشته باشه بازهم میتونید از هارد دیسکی که GPT هست بعنوان آرشیو دیتا استفاده کنید .

همچنین بنا به دلایلی قست استفاده از ویندوز XP رو دارم
    همانطوریکه گفتم نسخه های 64 بیتی ویندوز XP Professional هارد دیسک GPT رو پشتیبانی میکنند .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

با سلام

مادربورد بنده UEFI نیستش و ویندوزم هم 7 64 بیت هستش. آیا میتونم هارد 3ترا رو در یک سیستم دیگه که مادربوردش UEFI هست GPT پارتیشن بندی کنم و بعد در سیستم خودم ویندوز بریزم و از تمام ظرفیتش استفاده کنم؟؟؟؟

با تشکر

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام

مادربورد بنده UEFI نیستش و ویندوزم هم 7 64 بیت هستش. آیا میتونم هارد 3ترا رو در یک سیستم دیگه که مادربوردش UEFI هست GPT پارتیشن بندی کنم و بعد در سیستم خودم ویندوز بریزم و از تمام ظرفیتش استفاده کنم؟؟؟؟

با تشکر
    سلام .
    روی همین سیستم خودتان هم میتونید GPT‌ کنید و از تمام ظرفیت استفاده کنید . فقط نمیتونید ویندوز نصب کنید به خاطر اینکه UEFI‌ نیست . یعنی فقط میتونید بعنوان هارد آرشیوی استفاده کنید .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2014

پيش فرض

سلام .
    روی همین سیستم خودتان هم میتونید GPT‌ کنید و از تمام ظرفیت استفاده کنید . فقط نمیتونید ویندوز نصب کنید به خاطر اینکه UEFI‌ نیست . یعنی فقط میتونید بعنوان هارد آرشیوی استفاده کنید .
    ممنون از پاسختون... این رو میدونستم، میخواستم بدونم که اگر
    در یک سیستم دیگه که مادربوردش UEFI هست GPT پارتیشن بندی کنم و بعد در سیستم خودم میتونم روش ویندوز بریزم و از تمام ظرفیتش استفاده کنم یا نه؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از پاسختون... این رو میدونستم، میخواستم بدونم که اگر
    در یک سیستم دیگه که مادربوردش UEFI هست GPT پارتیشن بندی کنم و بعد در سیستم خودم میتونم روش ویندوز بریزم و از تمام ظرفیتش استفاده کنم یا نه؟؟؟؟
    خیر نمیشه . چون سیستم فعلی شما UEFI نیست و نمیتونید ویندوز رو بوت کنید .

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

درود.. من یه هارد 6 ترابایت خریدم برا سیستم قدیمیم.. و هارد قبلیش رو کلا برداشتم از رو سیستم... زمانی که خواستم ویندوز نصب کنم همون زمان نصب ویندوز وقتی خواستم درایو C رو پارتیشن بندی کنم هارد تبدیل شد به دو پارتیشن 2 ترابایت و 3 و. خورده تزابا که زمانی که ویندوز نصب کردم فقط اون 2 ترابایت میشه درایو بندی کرد و اون 3 و خورده ای ترابایت هیچ گزینه ایش کار نمیکنه.. بعد اینجا رو خوندم اون هارد اولم دوباره‌ نصب کردم و این دومی هم مجدد نصب کردم کنار اولی ولی بازم اون فضا 3 و خورده ای ترابایت غیر قابل دسترس بود و حواسم نبود اون 2 ترابایت هم آفلاین کردم... میشه بگید اول چه جوری اون 2 ترابایت رو آنلاین کنم و چه جوری کل هارد رو قابل دسترس کنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2022

پيش فرض

سلام شاید این لینک مفید باشه.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه ra20222's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2022

پيش فرض

EASEUS Partition Master

با این امتحان کردی؟

صفحه 8 از 8 اولاول ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •