تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 8 اولاول ... 2345678 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 79

نام تاپيک: مشکل در پارتیشن بندی هارد 3ترا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

دوستان چه طور میشه هارد اکسترنال رو از حالت بوتیبل دراورد.؟(western digital 3tb)

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان چه طور میشه هارد اکسترنال رو از حالت بوتیبل دراورد.؟(western digital 3tb)
    اگر اطلاعات موجود در آن برای شما مهم نیست با استفاده از Diskpart هارد دیسک مورد نظر را Clean و بصورت MBR آنرا Initialize و سپس پارتیشن بندی و با فایل سیستم NTFS فرمت کنید . فقط دقت کنید که اشتباهاً هارد دیسکهای دیگر را Clean نکنید .
    Last edited by ata.royalfalcon; 15-01-2015 at 13:15.

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

دوست عزیز ممنون از راهنمای تون.هارد 2.5 ترا پر هستش و فایل هاش برام مهم هستند.ایا راه دیگه ای به جز پاک شدن فایل های هارد وجود داره.؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

سلام.
    بنده یک سیستم جدید گرفتم با هارد 3 ترا. که خودشون ویندوز رو ریخته بودن 8.1
    اومدم امروز ویندوز رو عوض کنم و دوباره بریزم 8.1 رو که اصلا سیستم با دی وی دی بوت نمیشد. با کمی جستجو فهمیدم که باید یه سری تغییرات توی بایاس بدم...
    فکر میکنم secure boot رو غیر فعال کردم , و قسمت بوت رو legacy کردم از uefi دقیقا نمیدونم اینا چین ! اما تنها با این تغییر تونستم دی وی دی ویندوز رو بوت کنم..
    وقتی به قسمت انتخاب پارتیشن برای نصب رسیدم روی هیچ کدوم از درایو ها نصب نمیشد ویندوز و زده بود gpt ویندوز روش نصب نمیشه... (نسخته 64 بیتی هم بود ویندوز اینترپرایز)
    با کمی جستجو diskpart رو امتحان کردم که کل اطلاعاتم پاک شد.
    2 سوال :
    اطلاعاتی که clean شدن توی هاردم قابل بازگشت هستن با نرم افزار های ریکاوری ؟
    وقتی تبدیل به mbr کردم ویندوز نصب شد اما تا 2 ترابایت...
    حالا هم ویندوز نصب شده. راحی هست برای استفاده از 3 ترابایت ؟
    هارد سیگیت هستش. اما سوال اینجاس که اگر بتونم از 3 ترا استفاده کنم اگه بخوام ویندوز عوض کنم یعنی باز دوباره همین مراحل و حذف اطلاعات رو شامل میشه ؟

لطفا کمک کنید که نزدیک 8 ساعته پای سیستمم و مشکلم حل نشده هنوز...
    پیشاپیش تشکر.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

سلام.
    یک سیستم جدید گرفتم با هارد 3 ترا. که خودشون ویندوز رو ریخته بودن 8.1
    اومدم امروز ویندوز رو عوض کنم و دوباره بریزم 8.1 رو که اصلا سیستم با دی وی دی بوت نمیشد. با کمی جستجو فهمیدم که باید یه سری تغییرات توی بایاس بدم...
    فکر میکنم secure boot رو غیر فعال کردم , و قسمت بوت رو legacy کردم از uefi دقیقا نمیدونم اینا چین ! اما تنها با این تغییر تونستم دی وی دی ویندوز رو بوت کنم..
    وقتی به قسمت انتخاب پارتیشن برای نصب رسیدم روی هیچ کدوم از درایو ها نصب نمیشد ویندوز و زده بود gpt ویندوز روش نصب نمیشه... (نسخته 64 بیتی هم بود ویندوز اینترپرایز)
    2 سوال :
    هارد سیگیت هستش. اما سوال اینجاس که اگر بتونم از 3 ترا استفاده کنم اگه بخوام ویندوز عوض کنم یعنی باز دوباره همین مراحل و حذف اطلاعات رو شامل میشه ؟

پیشاپیش تشکر.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.
    2 سوال :

پیشاپیش تشکر.
    سلام .

شما ميتونستيد نصب ويندوز از طريف فلش مموري رو هم تست كنيد .
    براي اينكه بتونيد به تمام ظرفيت اين هارد ديسك دسترسي داشته باشيد و ويندوز هم نصب كنيد ميبايستي روي UEFI تنظيم كنيد (نه Legacy) و همچنين هارد ديسك هم GPT باشه . پس اگر MBR كرديد بايد دوباره به GPT برگردونيد كه با همان Diskpart امكانپذير هست .

از روش گفته شده در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] يا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کنید. یعنی الباقی فضای غیر قابل دسترس رو با استفاده از Extended Capacity Manager بعنوان هارد دیسک دوم شبیه سازی کنید ولي بنظر من بهتره كه روي UEFI تنظيم كنيد و هارد هم GPT باشه .

بايد تست كنيد و ببينيد تا چه حد قابل بازيابي هست . اگر اطلاعات براي شما مهم هست توصيه ميكنم اين هارد ديسك رو روي يه سيستم ديگه بعنوان هارد ديسك دوم نصب و شروع به ريكاوري كنيد و اگر هم چيزي پيدا كرد روي اين هارد ديسك نبايد ذخيره بشه (به دليل جلوگيري از Overwrite شدن اطلاعات) .

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام.
    2 سوال :

پیشاپیش تشکر.
    میتونید در این حالت کل هارد رو با easeus data recovery ریکاوری کنید ببینید همه اطلاعات برمیگرده یا نه برای اینکار حجم اضافه لازم دارید حالا که هارد رو mbr کردید میتونید برای اون حجم اضافه ای که پارتیشن بندی نمیشه با نرم افزار خود سیگیت یعنی segate wizard اون قسمت رو مجازی سازی کنید و به عنوان یک هارد دیگه به سیستم بشناسونید یا اینکه در بوت ویندوز دوباره پارتیشن تیبل رو gpt کرده و بوت رو بزارید روی uefi و کل هارد رو به صورت یک پارچه داشته باشید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

سلام .

شما ميتونستيد نصب ويندوز از طريف فلش مموري رو هم تست كنيد .
    براي اينكه بتونيد به تمام ظرفيت اين هارد ديسك دسترسي داشته باشيد و ويندوز هم نصب كنيد ميبايستي روي UEFI تنظيم كنيد (نه Legacy) و همچنين هارد ديسك هم GPT باشه . پس اگر MBR كرديد بايد دوباره به GPT برگردونيد كه با همان Diskpart امكانپذير هست .

از روش گفته شده در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] يا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کنید. یعنی الباقی فضای غیر قابل دسترس رو با استفاده از Extended Capacity Manager بعنوان هارد دیسک دوم شبیه سازی کنید ولي بنظر من بهتره كه روي UEFI تنظيم كنيد و هارد هم GPT باشه .

بايد تست كنيد و ببينيد تا چه حد قابل بازيابي هست . اگر اطلاعات براي شما مهم هست توصيه ميكنم اين هارد ديسك رو روي يه سيستم ديگه بعنوان هارد ديسك دوم نصب و شروع به ريكاوري كنيد و اگر هم چيزي پيدا كرد روي اين هارد ديسك نبايد ذخيره بشه (به دليل جلوگيري از Overwrite شدن اطلاعات) .
    میتونید در این حالت کل هارد رو با easeus data recovery ریکاوری کنید ببینید همه اطلاعات برمیگرده یا نه برای اینکار حجم اضافه لازم دارید حالا که هارد رو mbr کردید میتونید برای اون حجم اضافه ای که پارتیشن بندی نمیشه با نرم افزار خود سیگیت یعنی segate wizard اون قسمت رو مجازی سازی کنید و به عنوان یک هارد دیگه به سیستم بشناسونید یا اینکه در بوت ویندوز دوباره پارتیشن تیبل رو gpt کرده و بوت رو بزارید روی uefi و کل هارد رو به صورت یک پارچه داشته باشید

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk
    ممنون بابت پاسخ، همونطور که گفتم هارد بنده gtp بود ! با 2800 گیگ فضا کاملا اوکی ! جایی که کیس رو اسمبل کرده بودن اوکی کردن با ویندوز 8.1
    اما وقتی خودم اومدم نصب کنم ویندوز میگفت که ویندوز رو نمیشه رو gtp نصب کرد ! وقتی این ارور رو جستجو کردم توی گوگل دیدم یک دستور برای تبدیل به mbr هست با diskpart اونو امتحان کردم اما دیگه نتونستم بیشتر از 2 ترابایت رو پارتیشن بندی کنم و حدود 800 گیگ انلوکیت هست الان....

من که همه اطلاعاتم پرید ! اما چطور باید uefi رو فعال یا غیر فعال کرد ؟ من توی تنظیمات مادربرد چیزی نمیبینم !
    z97-d3h هست مادربرد... و کلا من یک جا یه همچین چیزی دیدم که 3 تا گزینه بود برای تنظیم کردنشون که هرکدوم شامل legacy-uefi-first legacy-first uei-legacy and uefi و ...
    دقت کنید وقتی میزارم روی uefi دیگه سی دی ویندوز رو نمیشناسه ... قسمت boot options هم میشه 1 دونه که هارد هست اصلا مطمئن نیستم منظور شما اینه یا خیر !
    دوباره میگم ویندوز روی gpt نصب نمیشه و اخطار میده بهم... فلش مموری هم ندارم...
    برای ریکاوری فکر میکنم بزارم برای بعد از حل این مشکل...

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون بابت پاسخ، همونطور که گفتم هارد بنده gtp بود ! با 2800 گیگ فضا کاملا اوکی ! جایی که کیس رو اسمبل کرده بودن اوکی کردن با ویندوز 8.1
    اما وقتی خودم اومدم نصب کنم ویندوز میگفت که ویندوز رو نمیشه رو gtp نصب کرد ! وقتی این ارور رو جستجو کردم توی گوگل دیدم یک دستور برای تبدیل به mbr هست با diskpart اونو امتحان کردم اما دیگه نتونستم بیشتر از 2 ترابایت رو پارتیشن بندی کنم و حدود 800 گیگ انلوکیت هست الان....

من که همه اطلاعاتم پرید ! اما چطور باید uefi رو فعال یا غیر فعال کرد ؟ من توی تنظیمات مادربرد چیزی نمیبینم !
    z97-d3h هست مادربرد... و کلا من یک جا یه همچین چیزی دیدم که 3 تا گزینه بود برای تنظیم کردنشون که هرکدوم شامل legacy-uefi-first legacy-first uei-legacy and uefi و ...
    دقت کنید وقتی میزارم روی uefi دیگه سی دی ویندوز رو نمیشناسه ... قسمت boot options هم میشه 1 دونه که هارد هست اصلا مطمئن نیستم منظور شما اینه یا خیر !
    برای ریکاوری فکر میکنم بزارم برای بعد از حل این مشکل...
    به خاطر اينكه شما سعي ميكرديد در حالت Legacy ويندوز نصب كنيد و از اونجايي كه هارد ديسك GPT بوده پس نصب ويندوز امكانپذير نبود و همچنين براي اينكه به تمام ظرفيت هارد ديسك دسترسي داشته باشيد حتماً ميبايستي بصورت GPT باشه .

اما چطور باید uefi رو فعال یا غیر فعال کرد ؟ من توی تنظیمات مادربرد چیزی نمیبینم !
    همانطوريكه خودتان در پست قبلي گفتيد ، شما اين قسمت رو گذاشتيد روي Legacy . از همان قسمت ميتونيد مجدداً روي UEFI بذاريد .

در صورتی که می خواهيد در حالت UEFI (كه هارد ديسك هم GPT هست) ويندوز نصب کنید ، باید ایمیح ویندوز رو روی فلش رایت کنید و از طريق فلش مموري ويندوز نصب كنيد . در پست دوم تاپیک زیر در مورد نحوه نصب ویندوز از طریق فلش مموری توضیح داده شده .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لازم نيست چيزي رو تكرار كنيد دوست عزيز و چاره اي هم نداريد كه فلش مموري بخريد . چون در حالت در حالت UEFI نمیتوانید از طريق رایتر بوت كنيد يعني درایو نوری از UEFI پشتیبانی نمی کند . مگر اينكه بخواهيد بايوس رو روي Legacy بذاريد و هارد ديسك هم MBR باشه و الباقي فضاي هارد ديسك رو هم با برنامه Extended Capacity Manager بصورت هارد ديسك دوم شبيه سازي كنيد .

12. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

ممنون.
    ایکاش زودتر اینکارو میکردم و اطلاعاتم نمیپرید...
    یک سوال:هارد اکسترنال خالی دارم رو میشه ایمیج ویندوز رو ریخت؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •