تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 79

نام تاپيک: مشکل در پارتیشن بندی هارد 3ترا

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام دوستان من همین الان یه هارد گرفتم 3ترا خوب شد فبل از بازکردن این مطلب رو خوندم . چون مادر بورد من UEFI نداره الان یعنی پول 1ترا رو دور انداختم من؟؟؟؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان من همین الان یه هارد گرفتم 3ترا خوب شد فبل از بازکردن این مطلب رو خوندم . چون مادر بورد من UEFI نداره الان یعنی پول 1ترا رو دور انداختم من؟؟؟؟
    سلام .

هارد دیسکتان چه مدلی هست ؟ و آیا قصد نصب OS روی آن دارید ؟ و از چه سیستم عاملی استفاده میکنید ؟

اگر سیگیت هست و میخواهید روی آنهم OS (مثلاً ویندوز) نصب کنید که میتوانید از برنامه DiscWizard استفاده کنید . اگر قصد نصب و اجرای ویندوز روی آنرا ندارید (بعنوان هارد دیسک دوم سیستم جهت آرشیو دیتا) میتوانید هارد دیسک را بصورت GPTد، Initialize و از آن استفاده کنید و مشکلی با عدم پشتیبانی مادربرد از UEFI نخواهید داشت .

3. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام .

هارد دیسکتان چه مدلی هست ؟ و آیا قصد نصب OS روی آن دارید ؟ و از چه سیستم عاملی استفاده میکنید ؟

اگر سیگیت هست و میخواهید روی آنهم OS (مثلاً ویندوز) نصب کنید که میتوانید از برنامه DiscWizard استفاده کنید . اگر قصد نصب و اجرای ویندوز روی آنرا ندارید (بعنوان هارد دیسک دوم سیستم جهت آرشیو دیتا) میتوانید هارد دیسک را بصورت GPTد، Initialize و از آن استفاده کنید و مشکلی با عدم پشتیبانی مادربرد از UEFI نخواهید داشت .
    سلام با تشکر از پاسختون. هارد بنده اینترنال وسترن ه از مدل گرین(سبز رنگ) ویندوزم 8.1 ه . راستش هارد خودم 40گیگ بود میخواستم بگیرم کلا اونو بزارم کنار روی این ویندوز نصب کنم که دیدم ظاهرا نمیشه.... مدل مادر برد هم foxconn g series 84bf1p04 (p31a) هستش با دو گیگ رم ... یعنی الان فقط میتونم به عنوان هارد دوم ازش استفاده کنم دیگه درسته؟؟؟ نظر شما چیه همین کارو بکنم یا بفروشم و هارد 2ترا بگیرم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام با تشکر از پاسختون. هارد بنده اینترنال وسترن ه از مدل گرین(سبز رنگ) ویندوزم 8.1 ه . راستش هارد خودم 40گیگ بود میخواستم بگیرم کلا اونو بزارم کنار روی این ویندوز نصب کنم که دیدم ظاهرا نمیشه.... مدل مادر برد هم foxconn g series 84bf1p04 (p31a) هستش با دو گیگ رم ... یعنی الان فقط میتونم به عنوان هارد دوم ازش استفاده کنم دیگه درسته؟؟؟ نظر شما چیه همین کارو بکنم یا بفروشم و هارد 2ترا بگیرم؟
    سلام .

از آنجايي كه WD Green هست فقط ميتونيد بعنوان هارد ديسك دوم سيستم و براي آرشيو ديتا از آن استفاده كنيد. البته اين هارد ديسك ميبايستي بصورت GPTد، Initialize شود كه در همان Disk management ويندوز هم ميتوانيد اينكار را انتجام بديد.

اگر سيگيت (سري 7200.14) ميخريديد با استفاده از برنامه DiscWizard ميتوانستيد در مادربردهايي كه از UEFI پشتيباني نميكنند هم ويندوز نصب كنيد.

6. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

سلام دوستان متاسفانه من نمیدونستم و رویmbrپارتیشن کردم الان چطور پارتیشن و حذف کنم تا بتونم 2ترابایت و زنده کنم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان متاسفانه من نمیدونستم و رویmbrپارتیشن کردم الان چطور پارتیشن و حذف کنم تا بتونم 2ترابایت و زنده کنم
    سلام .

اگر سيستمتان فقط يك هارد ديسك دارد كه روي همين هارد ديسك هم ويندوز نصب شده ، طبق روش گفته شده در پست دوم تاپيك زير عمل كنيد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولي اگر بعنوان هارد ديسك غير ويندوزي (هارد ديسك دوم سيستم جهت آرشيو ديتا) هست ، طبق روش گفته شده در پست هشتم تاپيك زير عمل كنيد .

دقت كنيد كه براي كانورت از MBR به GPT به هر روشي كليه پارتيشنها ميبايستي حذف شوند در نتيجه اگر اطلاعات مهمي داريد از آنها در جاي ديگر كپي بگيريد .

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2004

پيش فرض

سلام استاد عزیز من هارد 3 ترابایت سیگیت خریدم و پارتیشن بندی هنوز نشده.میخواهم روی آن ویندوز 7 یا 8.1 نصب کنم میشه لطفا بطور خلاصه بفرمایید که چکار کنم.در ضمن مادربرد من UEFI هم ساپورت نمیکند.
    از برنامه DISK WIZARD در چه مرحله‌ای باید استفاده کنم.
    سپاسگزارم.
    Last edited by davood4547; 04-12-2014 at 00:02.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام استاد عزیز من هارد 3 ترابایت سیگیت خریدم و پارتیشن بندی هنوز نشده.میخواهم روی آن ویندوز 7 یا 8.1 نصب کنم میشه لطفا بطور خلاصه بفرمایید که چکار کنم.در ضمن مادربرد من UEFI هم ساپورت نمیکند.
    از برنامه DISK WIZARD در چه مرحله‌ای باید استفاده کنم.
    سپاسگزارم.
    سلام .

کار با این برنامه خیلی ساده هست .

1. طبق معمول هميشگي بصورت MBR هارد ديسك را Initialized و پارتیشن بندی و سپس ويندوز نصب كنيد . پس از اتمام نصب ویندوز ، برنامه DiscWizard را از سایت سیگیت دانلود و اجرا کنید.

2. طبق عکس زیر برید به قسمت Tools and utility و سپس روی قسمت Seagate Extended Capacity Manager کلیک کنید. در این مرحله اگر پیغام زیر ظاهر شد میتوانید از این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Virtual Disk driver را دانلود و نصب کنید .

your system may require the virtual disk driver Please install Virtual Disk driver manually

3. هماطوریکه در عکس زیر میبینید ؛ قسمتی که ویندوز میتواند به آن دسترسی داشته باشد (که دو پارتیشن دارد) و قسمت غیر قابل دسترسی (به خاطر محدودیت mbr) مشخص هست . پس باید روی دکمه Allocate Space کلیک کنید .

4. دکمه Apply را کلیک کنید .

5. این فضای جدید حالا بصورت یک هارد دیسک جداگانه در دسترس هست که میبایستی پارتیشن بندی و با فایل سیستم مناسب فرمت شود . اینکار را در Disk management ویندوز میتوانید انجام بدهید .

نکته مهم : روی هارد دیسکهای شببه سازی شده نمیتوانید ویندوز (یا هر سیستم عامل دیگری) نصب کنید .
    Last edited by ata.royalfalcon; 04-12-2014 at 10:30.

12. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

توضیحات تکمیلی :

برای کاربرانی که هارد دیسک غیر از Seagate دارند و یا نمیخواهند از این برنامه Seagate DiscWizard استفاده کنند میتوانند از برنامه Acronis Extended Capacity Manager هم استفاده کنند . این برنامه Acronis Extended Capacity Manager در داخل برنامه Acronis True Image موجود هست (از ورژن 2014 استفاده کنید در ورژنهای جدید این برنامه حذف شده) .

نحوه کار عیناً مشابه مراحل گفته شده قبل هست . پس از دانلود برنامه Acronis True Image به قسمت Tools and utility بروید و سپس روی قسمت Acronis Extended Capacity Manager کلیک کنید (روی عکس زیر کلیک کنید تا فول سایز شود) .

در عکس زیر ؛ فضای غیر قابل استفاده (با حجم 0.27TB) به خاطر محدودیت MBR دیده میشود که باید روی دکمه Allocate Space کلیک و سپس Apply کرد .

فضای غیر قابل استفاده ، حالا بصورت یک هارد دیسک مجازی قابل دسترس و استفاده هست که باید پارتیشن بندی و فرمت شود .

نکات :

1. حتی اگر هارد دیسک بیشتر از چهارترابایت داشته باشید با این روش میتوانید به چندین هارد دیسک کمتر از دوترابایتی شبیه سازی کنید .
    2. میتوانید این برنامه را بعداً uninstall کنید و این قسمت Extended Capacity را همچنان داشته باشید مشروط بر اینکه به سوال you want to remove the Extended Capacity Disk پاسخ منفی بدهید .
    3. با تعویض ویندوز همچنان به قسمت دو ترابایت (Native Capacity) دسترسی خواهید داشت اما برای قسمت دوم یعنی Extended Capacity میبایستی مجدداً Extended Capacity Manager را اجرا کنید تا بتوانید به اطلاعات موجود در آن دسترسی داشته باشید (طبق مطلبی که در این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفته شده) .

منبع این آموزش :

Last edited by ata.royalfalcon; 01-01-2015 at 16:55.

14. 6 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

يك راه ديگه اي براي دسترسي داشتن به تمام فضاي هارد ديسك هاي بيشتر از 2 ترابايت در Win XP ، استفاده از برنامه Paragon GPT Loader هست . نحوه كار با اين برنامه خيلي ساده هست . كافيست طبق عكس زير دكمه Continue Anyway را بزنيد تا درايور نصب شود .

بعد از اتمام نصب ، اگر هارد ديسك قبلاً Initialize نشده يا بصورت MBR هست ، ميتوانيد از برنامه Paragon GPT Disk Manager كه همراه با درايور ارائه شده استفاده كنيد .

عكس زير كه فضاي هارد ديسك دو قسمت شده نشاندهنده اين هست كه هارد ديسك بصورت MBR هست .

از منوي Hard Disk در بالاي اين برنامه گزينه Convert to GPT hard disk را انتخاب كنيد و عمليات را انجام دهيد .

همانطوريكه در عكس زير ميبينيد كل فضاي هارد ديسك در دسترس ميباشد كه ميتوانيد آنرا پارتيشن بندي كنيد .

نكته : اين روش فقط براي هارد ديسكهايي هست كه قرار نيست ويندوز روي آن نصب شود . چون نياز به نصب درايور در محيط ويندوز هست .

16. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •