تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 52

نام تاپيک: ساخت آمپ هدفون

پروفشنال ursamajor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

خب الان سر فرصت نشستم و آمپ رو تست کردم.
    برای تست از کارت صدای کریتیو تیتانیوم (خروجی اسپیکر) و هدفون M50 استفاده کردم.
    در موقعی که چیزی پخش نمیشه هیچ صدایی شنیده نمیشه و موقع پخش فایل سکوت هم همینطور.
    نویز های محیطی روی اون تاثیر میزاره.
    بعد از پخش چندین ترک مختلف میشه گفت که داره به خوبی حجم صدا رو افزایش میده و به همون میزان 2 برابری که قرار بوده.
    در مورد کیفیت صدا میتونم بگم که چیزی کم نشده و چیز جدیدی هم شنیده نمیشه ولی به نظرم میاد که پس زمینه تیره تر شده.

و اما یک نکته جالب: من دوباره ولوم ها رو کار گذاشتم و و وقتی که از اونها استفاده میکنم حجم صدا تغییر چندانی نمیکنه!
    بلکه وقتی که ولوم کمه صداها متمایل به جلو هستن و با افزایش اون گسترش پیدا میکنن و به طرفین میرن!!!
    یعنی سانداستیج داره تغییر میکنه! برام خیلی عجیبه

فعلا همینا رو متوجه شدم.

--------------------------------------------------

در اینجا هم خوان سوم به پایان رسید. حالا مونده خوان چهارم که میشه چاپ برد و جعبه. طرح روی بورد رو که باید دوباره طراحی کنم چون با تغییراتی که قطعات کردند دیگه نمیشه از طرح قبلی استفاده کرد. نمیدونم چقدر طول میکشه ولی امیدوارم خیلی طول نکشه.

موفق باشید.

2. 5 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

یه سوال نامربوط به بحثمون. ولی چون جای مناسبشو پیدا نکردم بهتره همینجا بپرسم:

چجوری میشه از کارت صدای کریتیو تیتانیوم لاین اوت گرفت؟

4. این کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه h.khafan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام ursamajor عزیز ...

اقا تبرریک میگم....ترکوندی )

قطعات رو دقیقا عین اونی ک گفته بود پیدا کردی؟؟؟ چه جوری؟؟ از شیراز؟؟
    برای چاپ برد اگر مشکلی بود بگو من یکی رو تهران پیدا کردم که از روی همون فایلی که رو سایت گزاشته بودن برات چاپ میزنه...

خیلی خوشحالم کردی با این حرکت...

6. این کاربر از h.khafan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام ursamajor عزیز ...

اقا تبرریک میگم....ترکوندی )

قطعات رو دقیقا عین اونی ک گفته بود پیدا کردی؟؟؟ چه جوری؟؟ از شیراز؟؟
    برای چاپ برد اگر مشکلی بود بگو من یکی رو تهران پیدا کردم که از روی همون فایلی که رو سایت گزاشته بودن برات چاپ میزنه...

خیلی خوشحالم کردی با این حرکت...
    ممنون، لطف داری شما
    به جز 2تا از آی سی ها هیچ کدوم عینا همونی که تو لیست گفته بود نیست. یا ظاهرش فرق میکنه یا کمی مشخصاتش یا اینکه کلا فرق میکنه. چجوری و از کجا پیدا کردنو که توی خوان دوم مبسوط توضیح دادم

چاپ برد هم چندتایی تو شیراز هستند. ولی همونطور که قبلا گفته بودم باید دوباره طراحی بشه چون قطعات تغییر کردن.

برای ما افتخاریه که باعث شادی دوستان بشیم

کـاربـر بـاسـابـقـه Vallio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    اصفهـــان

پيش فرض

سلام ، من در مورد این آمپ خیلی تعریف شنیدم ، اما برای کسانی که در رشته الکترونیک سر رشته دارند مناسب تر باشه چون یکم توی سر هم کردن قطعات به مشکل بر میخوره ، من پست هاتونو که خوندم قطعات رو لیست نکرده بودید ، بهتره قطعات رو لیست کنید تا خریدش راحت تر باشه برای ما ...
    ممون .

9. این کاربر از Vallio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام ، من در مورد این آمپ خیلی تعریف شنیدم ، اما برای کسانی که در رشته الکترونیک سر رشته دارند مناسب تر باشه چون یکم توی سر هم کردن قطعات به مشکل بر میخوره ، من پست هاتونو که خوندم قطعات رو لیست نکرده بودید ، بهتره قطعات رو لیست کنید تا خریدش راحت تر باشه برای ما ...
    ممون .
    سلام به شما
    بله، برای کسانی که سر رشته ندارند یکم که چه عرض کنم خیلی دردسر داره
    با دقت نخوندی پست هارو! من هرجا که از قطعاتی غیر از اونایی که توی لیست بوده استفاده کرده بودم رو گفته بودم که. لیست قطعات هم که تو پست سوم هست.

یک پیشنهاد هم برای دوستانی که قصد ساختن آمپ رو دارن. کسایی که علاقه دارن می تونند اعلام آمادگی کنند تا من قطعات رو تهیه کنم و همه رو یکجا براشون ارسال کنم. اینجوری هم دردسرش براتون خیلی کمتره هم بدلیل یکجا شدن هزینش خیلی پایین میاد.
    (به هرحال این صرفا یک پیشنهاده. یک وقت کسی فکر نکنه می خوایم این وسط دلالی کنیم)

----------------------

امروز هم رفتم سفارش چاپ بورد رو دادم. یک هفته ای طول میکشه تا آماده بشه. (چه قدر هم گرون در میاد برای نمونه اولیه!)

موفق باشید

11. 5 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه emad_hs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

من فکر کنم اگر آمپ لامپی باشه کیفیت صدا بالاتری تجربه خواهید کرد و جز دردسر لامپ بقیه موارد سریع تر پیدا بشه

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

من فکر کنم اگر آمپ لامپی باشه کیفیت صدا بالاتری تجربه خواهید کرد و جز دردسر لامپ بقیه موارد سریع تر پیدا بشه
    مهمترین نکته در مورد آمپ ها اینه که هر آمپی مناسب هر کاربردی نیست. و دلیل نمیشه چون از لامپ داریم استفاده میکنیم کیفیت بالاتر باشه.
    من خودم هم اول کار بدنبال ساخت آمپ لامپی بودم (به دلیل صدای متفاوتی که دارن) ولی بعد متوجه شدم که ستاپم داره خیلی گرم میشه (آمپ لامپی، کارت صدا و هدفونم هرسه صدای گرمی دارن) به همین دلیل رفتم سراغ این آمپ.
    و دیگر اینکه تهیه همین آی سی های متداول که توی این آمپ بکار رفته کلی دردسر داشته چه برسه به تهیه لامپ هایی که به نوعی منسوخ شده اند!

14. 2 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

صرفا جهت اطلاع:

امروز از طرف شرکتی که قرار بود بورد رو چاپ کنن تماس گرفتن گفتن که دستگاهمون نمیتونه این فایل رو چاپ کنه!
    در صورتی که وقتی فایل رو بهشون داده بودم چک کرد و مشکلی تداشت. میگفت مشکل از فایل است و باید دوباره طراحی کنی.

کسی از دوستان فایل پروتل این مدار رو داره؟

16. 2 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

ببخشید بجای این همه دردسر و اتلاف وقت خوب یه امپیلی بخرید
    سابت چاره
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته گارانتیش چند مدل دیگه هم داره!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •