تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: هارد 3 ترابایتی و انتخاب MBR یا GPT

داره خودمونی میشه mahdimb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

14 هارد 3 ترابایتی و انتخاب MBR یا GPT

من یه هارد 1 ترابایتی دارم و یه هارد 3 ترابایتی توشیبا هم خریدم وقتی که میخوام درایوهامو به حالت MBR ایجاد کنم فقط اجازه میده که یه پارتیشن 2 ترابایتی داشته باشم و بقیه رو در نظر نمی گیره اما وقتی که تبدیل به GPT می کنم کل فضای هارد رو می شناسه. آیا راهی وجود داره که بشه یه درایو 2 ترابایتی و یه درایو 1 ترابایتی در حالت MBR داشت چون میخوام اگه خواستم روش ویندوز هم بریزم کار کنه. سوال دیگه اینکه MBR روی هارد دیسک بیشتر از 2 ترابایت عمل نمی کنه یا روی یک درایو بیشتر از 2 ترابایت؟ یک فیلم از این مسئله گرفتم که آپلود کردم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    مدل ماربوردم: GA-H57M-USB3 هست و UEFI هم نداره.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

من یه هارد 1 ترابایتی دارم و یه هارد 3 ترابایتی توشیبا هم خریدم وقتی که میخوام درایوهامو به حالت MBR ایجاد کنم فقط اجازه میده که یه پارتیشن 2 ترابایتی داشته باشم و بقیه رو در نظر نمی گیره اما وقتی که تبدیل به GPT می کنم کل فضای هارد رو می شناسه. آیا راهی وجود داره که بشه یه درایو 2 ترابایتی و یه درایو 1 ترابایتی در حالت MBR داشت چون میخوام اگه خواستم روش ویندوز هم بریزم کار کنه. سوال دیگه اینکه MBR روی هارد دیسک بیشتر از 2 ترابایت عمل نمی کنه یا روی یک درایو بیشتر از 2 ترابایت؟ یک فیلم از این مسئله گرفتم که آپلود کردم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    اون بقیه رو فکر کنم unlocated میکنه
    شما وقتی به حالت mbr بردین اگه میخواین روش ویندوز بریزین درایو اول رو primary بزارین بقیه رو logical کنید درست میشه
    هاردی که روش نمیخواین ویندوز بریزین همشو logical کنید

برای اینکار از نرم افزار paragon partion استفاده کنید

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. اینکارو هم کردم و یه پارتیشن Primary و بقیه رو Extended در نظر گرفتم ولی بازم بیشتر از 2 ترابایت رو در نظر نمی گیره و وقتی روی قسمت باقیمانده راست کلیک می کنم گزینه ای برای ساخت پارتیشن جدید نداره؟ یه فیلم هم ازش ضبط کردم. ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    به نظرم اگه بخوام از 3 ترابایت به طور کامل استفاده کنم باید همون GPT رو از Disk Management ویندوز انتخاب کنم

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام. اینکارو هم کردم و یه پارتیشن Primary و بقیه رو Extended در نظر گرفتم ولی بازم بیشتر از 2 ترابایت رو در نظر نمی گیره و وقتی روی قسمت باقیمانده راست کلیک می کنم گزینه ای برای ساخت پارتیشن جدید نداره؟ یه فیلم هم ازش ضبط کردم. ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    به نظرم اگه بخوام از 3 ترابایت به طور کامل استفاده کنم باید همون GPT رو از Disk Management ویندوز انتخاب کنم
    یک عکس از disk managment بدین
    فیلم رو یک جای دیگه آپلود کنید که نیاز به sign up شدن نباشه

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

شما تو همین disk managemt روی unlocated ها راست کلیک میکنید گزینه هاش چیه و کدوماش فعاله

تو هارد 1 ترابایتی هم که بالاییهشه داخل extended اون 3تا درایو رو بکنید logical براش برچسب بزارید اونا که که تو my computer دیده نمیشه
    Last edited by EXTREME; 09-04-2013 at 14:00.

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این هم یه فیلم از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . هارد اولی مربوط به پارتیشن های ویندوز و همین طور لینوکس هست چون لینوکس رو هم روی هارد اولیم نصب کردم. همونطور که میبینید بیشتر از 2 ترابایت رو در نظر نمی گیره

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

شما اون پارتیشن رو پاک کنید همون primary و با نرم افزار paragon دو تا پارتیشن logical درست کنید ببینید چی میشه

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما اون پارتیشن رو پاک کنید همون primary و با نرم افزار paragon دو تا پارتیشن logical درست کنید ببینید چی میشه
    سلام آقا من عطاشو به لقاش بخشيدم. گذاشتم رو همون GPT. من با جستجویی که انجام دادم دیدم که Seagate برای این کار یه نرم افزار به نام DiscWizard رو داده که من با این که هاردم Toshiba بود دانلود کردم و نزدیک بود هارد اولیم هم از دستم بره و پارتیشنی که برای لینوکس بود رو داغون کرد رفت. اما برای کسایی که هاردشون Seagate هست طبق برنامه ای که تو این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست و آموزشی که تو این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست می تونن این کار رو انجام بدن که من اونطور که ویدئو رو دیدم دو تا Disk جدا درست می کنه که کنترلر جداگانه دارند مثلا اگه به قسمت Disk Management ویدئو نگاه کنید می بینید دو تا دیسک به نام های Disk 0 و Disk 1 ایجاد شده که اولی 2 ترابایته و بعدی هم 1 ترابایت دیگه هستش. فکر کنم برای من همین طوری با GPT اصولی تر باشه.

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری ali2424's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

شما به هیچ عنوان نمیتونید در حالت mbr بیشتر از 2 ترا پارتیشن بندی کنید این بخاطر محدود بدون جدول ادرس بندی در حالت mbr هست تنها راه شما استفاده از حالت جدید gpt هست که اگر نخواین روی پارتیشن ویندوز نصب کنین مشکلی نخواهین داشت

12. این کاربر از ali2424 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •