تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: درخواست کمک درمورد کد های اسکی در C++

داره خودمونی میشه Mohammad_Virus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    کاشان

2 کد های اسکی در سی ++ "حل شد" جنبه آموزشی دارد

دوستان من میخوام بازی snake(مار) رو بنویسم. توی اون باید تعریف کنم در صورت زده شدن کلید های جهتی (بالا، پایین، راست و چپ) دستورات مختلفی اجرا بشه ولی نمی دونم چطوری باید با کد های اسکی کار کنم. با تابع getch کلید های جهتی رو می خونم ولی همه شون رو برابر کاراکتر 224 می دونه. چکار کنم؟
    Last edited by Mohammad_Virus; 21-05-2013 at 10:19.

داره خودمونی میشه Mohammad_Virus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    کاشان

پيش فرض

کسی جواب نداد ولی خودم با دیدن پروژه هایی که از اینترنت پیدا کردم و یه سری تست ها طرز کارشو فهمیدم. اینو می نویسم شاید برای اونایی که بعدا به این تاپیک سر میزنن مفید باشه.

کد های اسکی محدود هستن و برای اینکه کلید های جهتی 4 کد اشغال نکنن اونا رو متفاوت با بقیه نوشتن (نمی دونم این حرف چقدر درسته. برداشت خودم بود از طرز کار متفاوت این کلید ها)

وقتی یکی از کلید های جهتی فشار داده میشه به جای اینکه یک کد اسکی به نرم افزار ارسال بشه، دو بار کد ارسال میشه. اول کد اسکی 224 ارسال میشه که معادل کاراکتر الفا هستش (à). این یعنی اینکه یکی از کلید های جهتی فشار داده شده.

بعد مجددا یکی از کد های (77, 75, 72, 80) ارسال میشه که به ترتیب معادل (راست، چپ، بالا، پایین) هستن. این کد ها در اصل اشاره به کاراکتر های (M و K و H و P) دارند ولی اگر قبلشون کاراکتر 224 ارسال شده باشه به معنی کلید های جهتی خواهند بود.

بنابراین توی برنامه اگر بخواهیم برای کلید های مختلف شرط بگذاریم برای کلید های جهتی اینطوری می نویسیم:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    توی کد ها میتونید به جای اعداد (77, 75, 72, 80) از معادل کاراکتری اونا یعنی (M و K و H و P) استفاده کنید. فرقی نداره عددش رو بذارید یا کاراکترش. ولی به جای 'à' اگه خواستید معادل عددی اش رو بذارید نمیتونید از 224 استفاده کنید. بعضی کاراکتر ها وقتی خونده میشن به جاشون یه عدد منفی قرار میگیره. مثلا به جای آلفا میتونستید عدد -32 (منفی 32) رو بذارید
    Last edited by Mohammad_Virus; 21-05-2013 at 10:34.

3. این کاربر از Mohammad_Virus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2019

پيش فرض

خیلی ممنونم مطلبت خیلی بهم کمک کرد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •