تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 586 از 626 اولاول ... 86486536576582583584585586587588589590596 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,851 به 5,860 از 6251

نام تاپيک: کلـوپ Lenovo Z500

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    تربت جام

پيش فرض

گارانتی که الکی هست کلا گذاشتن تو کاسه مون ب منم همین روز ا این لب تاپ آشغال رو میفروشم دهنم آسفالت شد کلی کار کردم اینو خریدم الان باید با ضرر بدم بره تف تو روحش فکر کنم سایت دیجی کالا خودش هم اون نظر ها رو در مورد این نوع لب تاب گذاشت دهنشون سرویس خوب بهمون انداختن

فکر نکنم برا بقیه همه زیاد خوب باشه چون خریدن مجبور هستن ازش تعریف کنن شاید باهاش کارهاس سنگین نمیکنن البته شاید دوستان شانس داشتن خوبش براشون افتاده

دوستان این لب تاب رو نخیرن من خودم تو خدمات کامپیوتری کار میکنم برا هرکی میاد تو مغازه سری g رو پیشنهاد میدم خیلی بهتر از این سری هست سرعت اش خیلی بهتر از این z هست

2. این کاربر از p9q_30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه hossein_0907's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ESFAHAN

پيش فرض

گارانتی که الکی هست کلا گذاشتن تو کاسه مون ب منم همین روز ا این لب تاپ آشغال رو میفروشم دهنم آسفالت شد کلی کار کردم اینو خریدم الان باید با ضرر بدم بره تف تو روحش فکر کنم سایت دیجی کالا خودش هم اون نظر ها رو در مورد این نوع لب تاب گذاشت دهنشون سرویس خوب بهمون انداختن

فکر نکنم برا بقیه همه زیاد خوب باشه چون خریدن مجبور هستن ازش تعریف کنن شاید باهاش کارهاس سنگین نمیکنن البته شاید دوستان شانس داشتن خوبش براشون افتاده

دوستان این لب تاب رو نخیرن من خودم تو خدمات کامپیوتری کار میکنم برا هرکی میاد تو مغازه سری g رو پیشنهاد میدم خیلی بهتر از این سری هست سرعت اش خیلی بهتر از این z هست

گل گفتی به خدا
    اصلا روشن که میشه صدای تق تق هادش از 1 متری به گوش میرسه(هم لپ تاپ برادرم و هم چندتا دیگه از دوستان و فامیل)
    به قول شما هم شاید کار سنگین باش نمیکنن چون لپ تاپ برادرم هم اکثر اوقات هنگام کار تدوین بدجور هنگ میکنه

توصیه آخر من به دوستان :

کلا z500 نخرید چون قدیمی شده و z510 جایگزینش شده و z510 هم حتما با هارد وسترن یا هیبریدی بخرید
    پارسال که میخواستم این لپ تاپ را برا برادرم بخرم یکی از فروشنده ها گفت این لپ تاپ را نخر و میگفت با اینکه نو هست ولی سرعتش نسبت به بقیه لپ تاپ های نو که میفروشیم کمتره ولی من حرفش را گوش نردم و متاسفانه تازه به درستی حرف اون فروشنده پی بردم

تمام.

4. 2 کاربر از hossein_0907 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

بزار این بحث رو به پایان برسونم .

اما قبلش یک نکته رو عرض کنم :
    دوستانی که پست های توی انجمن رو می خونن توجه داشته باشن که تمام نظرات گفته شده ممکن است صحیح نباشند . لذا ابتدا سعی کنین با منابع معتبر مقایسه کنین و حرف ها رو باور کنین .
    متاسفانه برخی دوستان نیز وجود دارند که اشتباه می کنند و قدرت این رو ندارند که بگند "ما اشتباه کردیم"
    .

اما مشکل مورد بحث که آیا این هارد قرار گرفته روی Z500 دچار مشکل هست یا نه ؟
    جواب کوتاه : خیر !!!!

جواب تخصصی :

دقیقا سوال اینه که چرا HDTune داره Warning می ده ولی بقیه نرم افزار ها خیر ؟

پاسخ بر می گرده به ساختار نرم افزار HDTune .

توی سایت های خارجی هم که جستجو کنین ، توصیه کردند صرفا به نتایج HDTune قناعت نکنین و اگر شک دارین ، با نرم افزار خود شرکت سازنده هارد مشکل رو بررسی کنین .

با یه بررسی ساده بین HDTune و سایر نرم افزار ها متوجه می شیم HDTune در قسمت Health یه پارامتر اضافی به نام Data داره . اما این Data چیه ؟

پاسخ : Data در HDTune همون Raw Values در سایر نرم افزار ها مانند Crystaldiskinfo هست !!

خوب حالا اون Raw Values چیه ؟ یه مقداره که توسط هارد ارایه شده که در بیشتر موارد فقط برای خود شرکت سازنده مفهوم داره !!!!!

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    لذا نرم افزار های مختلف این قسمت رو نادیده می گیرند چون برای هر سازنده این قسمت یه مفهوم داره و نرم افزار مفهوم واقعی این قسمت رو نمی دونه . اما HDTune با توجه به بررسی ها و موارد مشابه این حالت رو حدس می زنه . لذا ممکنه حدسش درست باشه و ممکنه حدس HDTune غلط باشه !!!!

دقیقا اگر دقت کنین این حدس مقدار Data در Retry calibration count باعث شده همه به اشتباه بیفتند !!!!! در صورتی که سایر نرم افزار ها از حدس زدن این مقدار پرهیز کردند و هارد سالم نشون داده می شه

لذا این نگرانی به دلیل عدم تسلط دوستان در ارتباط با کار با نرم افزار ها به وجود اومده .

در صورتی که به سلامت هارد خودتون شک دارین ، مشکل رو با سایر نرم افزار ها که برای افراد تازه کار مناسب تر هستند مانند Crystaldiskinfo و یا نرم افزار خود سازنده هارد بررسی کنین .

فکر کنم توضیحات برای رفع ابهام دوستان کافی باشه
    Last edited by Public Enemy; 15-04-2014 at 22:22.

6. 4 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    تربت جام

پيش فرض

یعنی الان هاراد من سالمه

پس دلیل هنگ کردن چیه این صدا های که اول لب تاپ رو روشن میکنی چیه اون صفحه سیاهی که 5 دقیقه طول میکشه میره تو ویندوز چیه اینا از ویندوز هست

فکر نمیکنم لب تاپی با این مشخصات باید هنگ کنه یا 5 دقیقه طول بکشه برای شروع بکارش تازه من کارت گرافیک جی فرسشم نصب نکردم ا گر اون رو نصب کنم دیگه هیچی

مشخصات فیزیکی:ابعاد: 375 × 263 × 25.4~9.7 میلی‌متر - وزن: 2.5 کیلوگرم

پردازنده مرکزی:Intel Core i7 3612QM 2.10GHz UpTo 3.10 GHz

حافظه RAM:ظرفیت: 6 گیگابایت - نوع: DDR3

حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - مشخصات: 5400rpm

پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 740M DDR3 2GB

صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768

امکانات:DVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Bluetooth Ethernet Port VGA Port HDMI Port

سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

در کل قرار لینوکس روش نصب کنم اگر روی اون هنگ کرد دیگه باید قید شد زد

آخر فروم باز dvd2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    OPTICAL FIBER

پيش فرض

یعنی الان هاراد من سالمه

پس دلیل هنگ کردن چیه این صدا های که اول لب تاپ رو روشن میکنی چیه اون صفحه سیاهی که 5 دقیقه طول میکشه میره تو ویندوز چیه اینا از ویندوز هست

فکر نمیکنم لب تاپی با این مشخصات باید هنگ کنه یا 5 دقیقه طول بکشه برای شروع بکارش تازه من کارت گرافیک جی فرسشم نصب نکردم ا گر اون رو نصب کنم دیگه هیچی

مشخصات فیزیکی:ابعاد: 375 × 263 × 25.4~9.7 میلی‌متر - وزن: 2.5 کیلوگرم

پردازنده مرکزی:Intel Core i7 3612QM 2.10GHz UpTo 3.10 GHz

حافظه RAM:ظرفیت: 6 گیگابایت - نوع: DDR3

حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - مشخصات: 5400rpm

پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 740M DDR3 2GB

صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768

امکانات:DVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Bluetooth Ethernet Port VGA Port HDMI Port

سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

در کل قرار لینوکس روش نصب کنم اگر روی اون هنگ کرد دیگه باید قید شد زد
    این بستگی به نرم افزارایی که تو استارت اپ هست.میتونه مشکل از کرک ویندوزت هم باشه.روزای اول که این لپتاپ را گرفته بودم ظرف 10 ثانیه ویندوز بالا میومد اما به مرور زمان که نرنم افزارای زیادی نصب کردم و همینطور هارد لپتاپم پر شده و دیگه بیشتر از 100 گیگ جا نداره زمان بالا امدن ویندوز زیاد ترشده.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    تربت جام

پيش فرض

این بستگی به نرم افزارایی که تو استارت اپ هست.میتونه مشکل از کرک ویندوزت هم باشه.روزای اول که این لپتاپ را گرفته بودم ظرف 10 ثانیه ویندوز بالا میومد اما به مرور زمان که نرنم افزارای زیادی نصب کردم و همینطور هارد لپتاپم پر شده و دیگه بیشتر از 100 گیگ جا نداره زمان بالا امدن ویندوز زیاد ترشده.

به اون ربطی نداره شما هم از توی msconfig همه نرم افزار ها که با شروع ویندوز بالا میاین رو جلوگیر کن از بالا آمدنشون از اون نیست مشکل از جای دیگه است

آخر فروم باز dvd2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    OPTICAL FIBER

پيش فرض

به اون ربطی نداره شما هم از توی msconfig همه نرم افزار ها که با شروع ویندوز بالا میاین رو جلوگیر کن از بالا آمدنشون از اون نیست مشکل از جای دیگه است
    کلا به اون ربطی نداره؟جالبه)

11. این کاربر از dvd2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

مشکل صفحه مشکی پس از شروع ویندوز ارتباطی به هارد نداره . ظاهرا مشکل در ویندوز ۸ و ۸.۱ وجود داره و اگر جستجو کنین می بینین خیلی ها به مشکل صفحه سیاه برخورد کردن و هنوز هم راه حل تضمینی برای این مشکل وجود نداره . بنده هم خودم توی چند مدل لپ تاپ مختلف به این مشکل برخورد کردم . خوشبختانه ویندوز هفت و لینوکس چنین مشکلی رو ندارند .

در ضمن فقط نرم افزار های موجود در Startup نیستند. Service ها و درایور ها و نرم افزار هایی که تحت عنوان درایور نصب می شن نیز به کاهش سرعت کمک می کنند .

دوستم یه مدل لپ تاپ Samsung داره . حدود 1 سال پیش ویندوز 8 نصب کرد . تو این مدت اینقدر نرم افزار نصب و حذف کرد تا اینکه شاید حدود نیم ساعت لپ تاپ روی صفحه مشکی در هنگام بوت می موند !!!! بیشتر اوقات با چندین بار ری استارت برطرف می شد . آخرش ویندوز رو تعویض کردیم لپ تاپ شد موشک !

اما شاید راه حل هایی به غیر از تعویض ویندوز باشه که به بهبود سرعت و گذر سریعتر از صفحه سیاه در هنگام بوت ویندوز 8/8.1 کمک کنه :

1 - برخی دوستان اومدن Fast Startup رو غیر فعال کردند مشکل حل شد ! البته مشکل صفحه سیاه حل شد چون با غیر فعال سازی Fast startup بوت ویندوز به حالت قدیم یعنی ویندوز 7 و ماقبل بر می گرده و روشن شدن رایانه زمان بر است

2 - فعال سازی hibernate / فعال سازی Deep Sleep .

دو راه حلی که کمک می کنند رایانه سریعتر بوت شود .

به طور پیش فرض ویندوز 8/8.1 قسمت hibernate رو غیر فعال کرده و به جاش از سیستم بوت هیبریدی که ترکیب Shutdown و Hibernate هست استفاده می کنه .
    می تونین از توی Power options قسمت Hibernate رو فعال کنین

و یا از Deep sleep استفاده کنین . Deep Sleep شبیه Sleep عمل می کنه البته با این تفاوت که رایانه تقریبا در حالت خاموشی کامل می ره .
    می تونین از توی بایوس Deep Sleep رو فعال کنین . سپس با بستن لپ تاپ اونو خاموش می شه و در هنگام فشردن کلید پاور سریعتر روشن می شه

3 - استفاده از نرم افزار های بهینه ساز
    این مورد کمی به بهبود سرعت کمک می کنه .

شخصا از Baidu PC Faster استفاده می کنم که رایگان هست . با تنظیمات خود نرم افزار سرعت بوت رو تنظیم کردم . حال کمتر به صفحه مشکی بر می خورم و یا اگر ظاهر بشه ، فوقش 1 دقیقه طول می کشه

__________________________________________________ __________________________________

صداهای خرخر هارد هم بارها گفته شده طبیعی هست و مشکل جدی نیست .

مشکل هنگ ویندوز هم شخصی هست . کما اینکه بنده 9 ماه از نصب ویندوز میگذره ، تا حالا لپ تاپم فریز نشده و فقط دو بار به مشکل BSOD برخورد کردم که یک بار مشکل درایور اشتباه بود یه بار دیگه آنتی ویروس
    Last edited by Public Enemy; 16-04-2014 at 09:26.

13. 4 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

سلام دوستان وقت بخیر.من همه ی نظر ها رو خوندم هم نظرهای این داداشمون که به شــــــــــــــــدت با Z500 مخالفه و هم نظرهای دادشمون hayyan71 .راستش لپ تاپ من تو نرم افزار HD Tune ارور میده همون قسمتش که دوستان گقتند اما با هر نرم افزار دیگه ای که تست کردم (سه تا نرم افزار دیگه) وضعیت را GOOD نشون داد.من هم با نظر دوستمون Hayyan71 موافقم و فکر نمیکنم جای نگرانی باشه.اما در مورد هنگ کردن وصفحه سیاه باید بگم که من تا حالا با هیچ کدوم از این موارد برخورد نکردم ،با این لپ تاپ طراحی وب سایت و کد نویسی میکنم با نرم افزار های ویژوال 2012 و 1013 و تا حالا همه ی بازی های سنگین از جمله Call of GHOST ,batman,need for speed rivals,batelfild 4, والبته کریسیس 2 و 3 رو با همین لپ تاپ تموم کردم .به جز صدای خیلی خیلی ضعیف و کم هارد تا حالا هیچ کدوم از این مشکلاتو نداشتم یه بار هم هنگ نکرده لپ تاپم.البته شاید به خاطر این باشه که من هر دو سه ماه یه بار ویندوز عوض میکنم.چون عمر مفید هر ویندوزی که خدمون نصب و اکتیو میکنم و در واقع اورجینال نیست 2 یا سه ماهه.اگر شما هم این کارو کنید فک نمیکنم دیگه هنگ و صفحه سیاهو داشته باشید.امیدوارم اینطور باشه
    یا علی...

15. 5 کاربر از momo1010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان وقت بخیر.من همه ی نظر ها رو خوندم هم نظرهای این داداشمون که به شــــــــــــــــدت با Z500 مخالفه و هم نظرهای دادشمون hayyan71 .راستش لپ تاپ من تو نرم افزار HD Tune ارور میده همون قسمتش که دوستان گقتند اما با هر نرم افزار دیگه ای که تست کردم (سه تا نرم افزار دیگه) وضعیت را GOOD نشون داد.من هم با نظر دوستمون Hayyan71 موافقم و فکر نمیکنم جای نگرانی باشه.اما در مورد هنگ کردن وصفحه سیاه باید بگم که من تا حالا با هیچ کدوم از این موارد برخورد نکردم ،با این لپ تاپ طراحی وب سایت و کد نویسی میکنم با نرم افزار های ویژوال 2012 و 1013 و تا حالا همه ی بازی های سنگین از جمله Call of GHOST ,batman,need for speed rivals,batelfild 4, والبته کریسیس 2 و 3 رو با همین لپ تاپ تموم کردم .به جز صدای خیلی خیلی ضعیف و کم هارد تا حالا هیچ کدوم از این مشکلاتو نداشتم یه بار هم هنگ نکرده لپ تاپم.البته شاید به خاطر این باشه که من هر دو سه ماه یه بار ویندوز عوض میکنم.چون عمر مفید هر ویندوزی که خدمون نصب و اکتیو میکنم و در واقع اورجینال نیست 2 یا سه ماهه.اگر شما هم این کارو کنید فک نمیکنم دیگه هنگ و صفحه سیاهو داشته باشید.امیدوارم اینطور باشه
    یا علی...
    ممنون دوست عزیز .

ولی متاسفانه مشکل به این راحتی ها حل نمی شه چون برخی از دوستان دچار غرور کاذب هستند و با اینکه با دلیل و مدرک هم می گی اشتباه کردی ، باز هم توی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پافشاری می کنند !!!!

17. 2 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •