تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 24

نام تاپيک: کمترین هزینه بیشترین کارآیی INTEL یا AMD

داره خودمونی میشه sezareta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض کمترین هزینه بیشترین کارآیی INTEL یا AMD

سلام دوستان
    قصد خرید MAIN و CPU و VGA رو داشتم و خواستم از هرکدومشون اطلاعات جامعی رو کسب کنم و با انبوهی از اطلاعات برای خرید اونها اقدام کنم اما متاسفانه توی انبوه اطلا عات گم شدم و اگر امکانش هست شما راهنمایی بفمایید
    میخواستم سیستم فوق بازی در حد کرایسیس 2 و DMC 5 را ساپورت کنه کار گرافیکی سنگین باش انجام نمیدم و نرم افزار های مهندسی سنگین هم کار نمیکنم نهایتا AUTO CAD 2013

اما 2 تا ویژگی مهم رو باید بتونه ساپورت کنه اول اینکه روزی 14 ساعت از کامپیوتر استفاده دارم و دوم اینکه گاهی به صورت یکسره و مداوم تا 8 ساعت روشن هست (مثلا 1 شب تا 8 صبح برای استفاده از ساعت دانلود رایگان ) و آخر هم اینکه روزی 3 الی 4 بار هم به صورت فیزیکی سیستم رو ریست میکنم (ریست سرد) که البته اگر سیستم جدید هنگ نکنه دیگه نیازی به این همه ریست کردن هم نیست

و ترجیها USB 3 و SATA 3 رو هم پشتیبانی کنه

حالا خواهشم از دوستان این هست که :

لطفا 2 تا سیستم بر مبنای intel و AMD معرفی کنند ( فقط MAIN و CPU و VGA ) که نهایتا هزینش تا سقف 500 تومن بشه

الزاما
    هم حتما نباید ASUSE و GIGA باشند هرچند که این 2 تا از بهترین ها هستند اما شنیدم تا حدی پول اسمشون رو میگیرند و یه جورایی بیشتر از کارایشون هزینه دارند و اگر از برند های MSI یا ELITE و یا سایر باشه که بتونه اون روزی 14 ساعت کار مداوم رو به خوبی ساپورت کنه مشکلی باش ندارم

هرچند که ته دل خودم باز هم ASUSE و GIGABYTE هست که اگر نهایتا تا 500 تومن بشه ASUSE یا GIGA برداشت که بهتر
    اما اگر برندی رو سراغ دارید که واقعا کارایی و کیفیت در حد این دو تا دارند و هزینه کمتری هم دارند عقل حکم میکنه که از اونا استفاده کنم

و در آخر اینکه یه رم DDR2 2G 240 PIN دارم آیا میشه یه رم DDR3 2G بگیرم و از هر دو اونها استفاده کنم؟ یا اینکه باید اونو بندازم بره و یه هزینه ای هم برای یه رم 4 گیگ بدم؟
    با تشکر
    Last edited by sezareta; 02-01-2013 at 08:51.

آخر فروم باز mehran_286's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

سلام

در مورد رم که فکر نکنم بتونی از 2 تاش استفاده کنی مگه این که DDr2 رو بفروشی یه DDR3 بخری

اما هزینه ی شما خیلی کمه cpu مناسب اتوکد و گیمینگ کمتر از 250 فکر نکنم باشه

گراقیک هم حدا اقل 200

3. 2 کاربر از mehran_286 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال animsprite's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

بودچه برای این کارایی باید به 800 تومن افزایش پیدا کنه -گرافیک رو حداقل 6870 یاgts450 کمتربرندار واین خودش به تنهایی450 هزینه داره -مین با رابط یو اس بی 3 وساتا3 هم کمش250 تومنه

5. این کاربر از animsprite بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mInI_ClockEr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

با سلام
    همونطور که دوستان گفتن بوجه تون بسیار کم هست دوست گرامی
    و برای کاری که شما میخواهید یه قطعه بسیار مهمتر هم نقش حیاتی داره که اون هم پاور سیستم هست
    که باید حداقل 200 تومن براش کنار بزارید
    در هر صورت با بودجه مورد نظرتون میشه (آفتابه خرج لحیم ) که بهتر هست این مبلغ رو تا حدود 1 ملیون افزایش بدید

7. این کاربر از mInI_ClockEr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

از همه دوستان کمال تشکر رو دارم
    چند تا سوال دیگه داشتم (با توجه به اینکه اطلاعاتم در مورد قطعات مربوط به حدودا 10 سال پیش زمانی که با MS-DOS و WIN 95 کار میکردم هست )
    اول اینکه مثلا یه کارت گرافیک 1 گیگ DDR3 بهتره یا یه کارت گرافیک 2 گیگ DDR2 (چونکه بعضا قیمت های 1 گیگ DDR3 از 2 گیگ DDR2 بیشتره) چونکه قدیما هرچی گیگ بالاتر بود بهتر بود!!!
    سوال دوم اینکه پاور سیستمم به شرح زیر هست :
    GREEN GP330A VERSION 2 330 W با 6 مدل خروجی ( 2 تا 25 آمپر 1 عدد 15 آمپر 1 عدد 12 آمپر 1 عدد 2 آمپر و 1 عدد .8 آمپر)
    آیا باز هم نیاز به تعویض پاور هست؟
    لطفا نظرتون رو در مورد 2 سیستم زیر بفرمایید (از خیر USB 3 و SATA III هم گذشتیم )

سیستم الف :

CPU :
    AMD A6 -3500 Llano 2.1 GHz Socket FM1 Triple-Core L2 Cash 3MB

Integrated Graphics AMD Radeon HD 6530D
    قیمت 195 تومان

MAIN
    MSI A55M P35
    SOCKET FM1
    MEMORRY DDR3 1066/1333/1600/1866
    SATAII
    USB 2
    CHIPSET : AMD A55
    قیمت 175 تومان

VGA :

SAPPHIRE HD 6570 2GB DDR3
    قیمت 210 تومان

یا

AUSE GT 610 2GB DDR3
    قیمت 180

قیمت کل 550 الی 580 تومان

سیستم ب :

CPU :
    AM3 - Athlon II X2 250 - 3.0GHz
    Socket AM3
    Dual-Core
    L2 Cache 2 x 1MB
    قیمت 165 تومان

MAIN :
    ASUS - M5A78L-M LX
    AMD AM3+ FX™/Phenom™ II/Athlon™ II/Sempron™ 100 Series Processors
    Storage 6 x SATA 3Gb/s port(s), blue
    قیمت 210 تومان

VGA :
    SAPPHIRE HD 5450 2GB
    قیمت 125تومان

قیمت کل 500 تومان

آیا روی سیستم های فوق کرایسیس 2 و DMC 5 میاد؟

در ضمن سیستم فعلی من به شرح زیر هست :
    CPU 2 Core 2.7 MHz Intel
    RAM 2 GB DDR2 Corsire
    VGA 1 GB PCI EXPRESS
    MAIN GiGAByTE FSB 1333 DDR2 1066 45 nm Cpu support

و در حال حاظر autocad 2013 روش نصبه و داره به خوبی کار میکنه

و به عنوان سوال آخر cpu و main و vga و ram سیستم فعلی من رو به عنوان دست 2 حدودا چند میخرند؟
    اگر vga سوخته باشه cpu وmain و ram رو حدودا چند ازم میخرند؟

Last edited by sezareta; 03-01-2013 at 15:49.

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

برای خرید کارت گرافیک فقط ظرفین اون مهم نیست ، بلکه فرکانس GPU و پهنای باند هم مهم هستند.
    در مورد پاور هم باید بگم که برای سیستم مدنظرتون کفایت میکنه ولی اگر در آینده قصد ارتقا یا اضافه کردن قطعه ای داشته باشین کم هست ، چون تقریبا لبه مرزه.
    در مورد مقایسه دو تا سیستم مدنظرتون ، اولا یطور کلی از لحاظ پرفرمنس تفاوت آنچنانی با هم ندارند. دوما به نظر من با تلفیقی از این دو سیستم میشه سیستم بهتری درآورد.
    در مورد اجرای بازیها هم باید بگم که شدنش اجرا میشه ولی با جزئیات و سرعت پایین.
    در مورد سیستم فعلیتون هم ، مشخصات دقیقش رو ننوشتین ولی به نظر من حدودا 100 تا 150 ارزش داره.
    اگر هنوز سیستمتون رو تهیه نکردین ، حداکثر بودجتون رو بفرمایین تا شاید بشه سیستم بهتری هم پیشنهاد داد.

10. 4 کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

اگر هنوز سیستمتون رو تهیه نکردین ، حداکثر بودجتون رو بفرمایین تا شاید بشه سیستم بهتری هم پیشنهاد داد.
    .
    بابت راهنماییتون تشکر
    ابتدا قصد داشتم تا 500 هزینه کنم که تازه فهمیدم قیمت قطعات چقدر وحشتناک شده (نسبت به حدودا 1 سال پیش) نهایتا تا 600 تومن اگر بشه که خیلی خوب هست بخاطر هزینه کمتر هم رفتم سراغ AMD با این قیمت ها ASROCK و ELITE و برند هایی که قیمتشون نسبت به ASUSE و GIGA کمتره هم اگه باشه طوری نیست ( یعنی دیگه چاره ایی نیست)
    اگر بشه اون دو تا سیستم الف و ب رو با هم تلفیق کرد که خوب میشه آخه مثل اینکه یکی از پردازنده ها سوکتش FM1 هست و اون یکی AM3 و مجبور هستم از مینی استفاده کنم که به مدل پردازنده خوره؟
    راستش زیاد اطلاعات تخصصی از این همه نکات ریزش ندارم مثلا بعضی هاشون تکنولژی 32 نانومتری بودند و بعضی ها 45 نانو متری و نمیدونستم کدوم CPU به کدوم MAIN میخوره اگر شما لطف کنید و در حد نهایتا 600 تومن بهترین ترکیب رو معرفی کنید که دستتون درد نکنه

--------------------------------------
    یادم مید یه زمانی با 900 تومن یکی از بهترین PC های گیم رو میشد جمع کرد یادش بخیر ( با تمامی تجهیزات)

با تشکر

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

پیشنهاد من :

CPU : AMD FX-4100 3.6GHz : 260.000
    M.B : ASRock 870iCafe R2.0 : 200.000
    VGA : Sapphire 6450 1GB DDR3 : 140.000
    RAM : Kingmax 2*2 1333 : 60.000
    All : 660.000

در ضمن مشخصات دقیق پاورتون رو هم بگین تا اگر نیاز به تعویض داشته باشه ، مشخص بشه.

13. 3 کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال animsprite's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

خوب درمورد گرافیک که گفتی همواره نوع معماری وتکنولوژی و پرفورمنس کلی کارت مد نظره تا گیگ -مثلا کارت با رم ddr3 باز دهی بهتری نسبت به کارت با نوع رم ddr2داره وحتما انتخابت از یبن این دو ddr3 باشه
    پاور که به نظر کمه باید حداقل به400و به بالا فکر کنی
    سیس های پیشنهادی خودت از نظر کارایی تفاوت انچنانی اه هم از نظر کانفینگ ندارن و توفیقی نیست ولی من سیس اول رو بیشتر قبول دارم به نظرم با این بودجه خوتو در شرایط سختی قرار دادی با انتخاب های به مراتب محدودتر بودجه رو اگه بتونی به 800 حداقل افزایش بدی به نتیجه کاملا بهتری دست پیدا میکنی
    در مورد بازی کرایسیس2 روی این سیس ها فکر کنم شما فقط به فکر اجرا شدن بازی هستین و به جزییات کاری نداری -روی این سیس ها بازی کرای2 اجرا میشه منتها با اصطکاک زیاد وباز ی های جدید هم که طوری شدن حتی کار تهای گرون قیمت رو هم به زحمت میندازن ولی شرایط برای سیس اول خیلی بهتره چون تجربه مشاده اجرا شدن کرای2 روی یه همچین سیسی رو داشتم حتی بتل3 منتها در تنظیمات متوسط یه راحتی و روون اجرا میشه
    ودر مورد سیس کنونیتون این سیس ارزشش 140 بیشتر نیست
    در کلا م اخر در صورت محدودیت بودجه با سیس پیشنهادی علیرضا کاملا موافقم این سیس راه حل خوبیه برای شما در این صورت بهتون پیشنهاد میکنم یه پاور هم تهیه کنید

15. این کاربر از animsprite بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

با این بودجه خوتو در شرایط سختی قرار دادی با انتخاب های به مراتب محدودتر بودجه رو اگه بتونی به 800 حداقل افزایش بدی به نتیجه کاملا بهتری دست پیدا میکنی
    دست همتون درد نکنه دمتون گرم بابت راهنمایی با توجه به صحبت دوستان به این نتیجه رسیدم اگر آدم 600 تومن هزینه کنه باز هم نتونه اون کاری رو که از سیستمش انتظار داره انجام بده تقریبا 600 تومن پول رو دور ریخته
    پس دوستان لطف کنند بیاند و روی رنج قیمت 800 تومن لطفا دو باره پیشنهاد بدند (امیدوارم این 800 تومن صرف cpu و main و vga و ram بشه نه که یه 150 هم برای پاور پیاده شم )

در ضمن مشخصات دقیق پاورتون رو هم بگین تا اگر نیاز به تعویض داشته باشه ، مشخص بشه.
    پاور سیستمم به شرح زیر هست :
    GREEN GP330A VERSION 2 330 W با 6 مدل خروجی ( 2 تا 25 آمپر 1 عدد 15 آمپر 1 عدد 12 آمپر 1 عدد 2 آمپر و 1 عدد .8 آمپر)
    بعضی ها رو دیدم که برق مونیتور رو هم از پشت پاور میگیرند این پاور که میگید باید عوض بشه با توجه به اینه که برق مانیتور رو هم از پاور بگیرم؟ یا اینکه این عمل مال قدیما بوده و دیگه اصلا برق مانیتور رو از پاور نمیگیرند؟ (قدیما همین کار رو میکردم اما الان دیگه اصلا همچین خروجی پشت پاور نیست که بشه این کار رو کرد)
    Last edited by sezareta; 04-01-2013 at 08:13.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •