تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 89 از 98 اولاول ... 3979858687888990919293 ... آخرآخر
نمايش نتايج 881 به 890 از 979

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای حرفه ای (DSLR ) / لنزها / لوازم جانبی (پست اول مطالعه شود)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

اساتید و اونایی که با دوربینا کار کردن یه راهنمایی لطفا
    هر چی بیشتر متنهارو می خونم بیشتر سردرگم می شم
    اگه با این هزینه میتونم دوربینی با امکانات وکیفیت بهتر از اینا بگیرم بفرمایید لطفا

کاربر فعال انجمن دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و عکاسی naamre's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    دوستان میخوساتم یه دوربین dslr بخرم
    بودجم حدود 2 تومن هستش
    نو یا کارکرده برام فرقی نداره
    چه مدل هایی پیشنها میکنید بخرم؟
    در این رنج می تونید از سری دوربینهای اس ال آر سری ابتدایی و متوسط انتخاب کنید. از اونجایی که لنز تاثیر زیادی در کیفیت عکس و فیلم شما خواهد داشت فکر می کنم اگر یه بادی با قیمت مناسب بخرید می تونید بودجه برای خرید تجهیزان اضافی یا لنز هم داشته باشید. از سری ابتدایی نیکون D3300 و از mid range نیکون 5200 و کانن 600D انتخابهای خوبی هستن . این دو مدل نیکون هر دو 24 مگاپیکسلی هستن و کانن 18 مگاپیکسی در ضمن اینکه مدلهای بالاتر600D که 650 و 700D باشن به لحاظ کیفیت تصویر پیشرفت چندانی نکردن تنها امکان استفاده از لنزهای جدید کانن که STM نامیده می شن رو به عکاس می ده که بیشتر هم در بهبود عملکرد فیلم برداری تاثیر گذاره. مجموعه ی دوربینهایی که اسم بردیم بین 1350تا 1500 قیمت دارن و این لحاظ شما می تونید با کمی افزایش بودجه به خرید لنزهای دیگه هم فکر کنید. در ضمن نیکون d5300 هم باقیمت بالاتری در حدود 1900 هست که خیلی با 5200 اختلاف نداره از پردازشگر جدید تری بهره می بره و مثل D3300 فیلتر آنتی الایزیگ نداره که باعث می شه تصاویرش کمی شارپتر بشن. هرچند شما به کیف دوربین حافظه و محافظ لنز و صفحه نمایش هم نیاز خواهید داشت که در صورت انتخاب 5300 کل بودجه شما شامل خواهد شد.

3. این کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

P.x

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    من قصد خرید دوربین نیمه حرفه ای دارم ، تو زمینه عکاسی مبتدی ام، دوست دارم تقریبا حرفه ای دنبالش را بگیرم
    اولین قصدم از عکاسی این هست که مناظر و کلوزآپ های کیفت بالایی بندازم و از روی اون عکسا نقاشی بکشم چون برای نقاشی هایپر رءال نیاز به عکسهایی با کیفیت ورزلوشن بالا دارم. مخصوصا عکسای باکیفیت از چهره اشخاص.
    اما چون به عکاسی علاقه ی زیادی دارم می خوام بتونم با این دوربینی که می خرم وارد این حرفه بشم.
    خیلی تحقیق کردم
    بین دو دوربین
    Canon eos 70d و
    Sony alfa a77 ll
    موندم که کدوم بهتره
    شنیدم canon توی دوربین بهتره ولی sony تو بعضی چیزا بهتره مثلاa77 سونی 24.3 mg ولی 7d کانن 20.2 هست
    وزن سونی سبکتره کانن 910 سونی 726
    واقعیت نمیدونم حالت ماکرو چیه ولی سونی داره کانن نداره .....
    هرچی تحقیق میکنم انتخاب سخت تر میشه
    لطفا راهنماییم کنید
    اگر مارک دیگری هم بهتر است معرفی کنید مثلا nikon که من هیچ شناختی روش ندارم

canon اس ال آر هست و سونی از سری mirror-less و mid range حساب می شن ولی سونی full frame هست در حالی که کانن APS-C حساب می شه و اگر بخوایید همرده سونی رو از کانن انتخاب کنید باید برید سراغ canon 6D یا از نیکون D600,D610,D750 رو انتخاب کنید. البته مقایسه این دوتا اشکالی نداره. یکی از مزایای سونی علاوه بر فول فریم بودن (یعنی سایز چیپ تصویرش 36X24 میلیمتره در حالی که ماله کانون 22.2X14.8 میلیمتره) اینه که لرزشگیر تصویرش در داخل بادی جاسازی شده و این باعث می شه شما بتونید در لنزهای ارزون تر که لرزشگیر ندارن هم استفاده ی بهینه کنید. سونی مانت مینولتا رو ساپورت می کنه پس تمامی لنزهای مینولتا روی این بادی قابل استفاده است در ضمن لنزهای سونی و زایس هم قابل استفاده هستن و با وجود آداپتورهایی که برای این دوربین طراحی شده امکان استفاده از تقربیا تمامی لنزها از کانن و نیکون گرفته تا لایکا و ... بر روی این دوربین وجود داره و لرزشگیر تصویر برای همه این لنزها قابل استفاده است . ولی مثل اغلب دوربین های mirror-less این دوربین هم برای عکاسی ورزشی و حرکتهای سریع طراحی نشده.
    و اینکه لوازم جانبی این دوربینها یعنی سونی در ایران تا چه حدی مهیا باشه خودشم اگر و اما داره. در ایران دو برند نیکون و کانن به خوبی جا افتادن و انتخاب از این دو در ارحجیته.

من چند بار پستهای شما رو خوندم در نظر اول شما برای عکاسی که مد نظر دارید باید بیشتر به فکر یه سری از لنزهای مناسب باشید. ولی قبل از هر انتخابی باید اول بودجه ی خودتون رو مشخص کنید چیزی که بهش اشاره نکردید.
    Last edited by naamre; 22-06-2015 at 18:36.

5. 2 کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوربین Sony alpha a7II به خاطر بهره گیری از چیپ تصویر بزگتر تصاویر شفاف تر و کم نویز تری رو ایزو های بالا به نسبت کانن 70D ایجاد می کنه. عکس در ایزو 3200 گرفته شده و چون رزلوشن سونی بالا تر بود به اندازه ی 20 مگاپیکسل ریسایز شده تا در کنار عکس کانن بهتر قابل مقایسه باشه

بقیه عکسها رو می تونید در اینجا مقایسه کنید

در آغاز فعالیت P.x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

در این رنج می تونید از سری دوربینهای اس ال آر سری ابتدایی و متوسط انتخاب کنید. از اونجایی که لنز تاثیر زیادی در کیفیت عکس و فیلم شما خواهد داشت فکر می کنم اگر یه بادی با قیمت مناسب بخرید می تونید بودجه برای خرید تجهیزان اضافی یا لنز هم داشته باشید. از سری ابتدایی نیکون D3300 و از mid range نیکون 5200 و کانن 600D انتخابهای خوبی هستن . این دو مدل نیکون هر دو 24 مگاپیکسلی هستن و کانن 18 مگاپیکسی در ضمن اینکه مدلهای بالاتر600D که 650 و 700D باشن به لحاظ کیفیت تصویر پیشرفت چندانی نکردن تنها امکان استفاده از لنزهای جدید کانن که STM نامیده می شن رو به عکاس می ده که بیشتر هم در بهبود عملکرد فیلم برداری تاثیر گذاره. مجموعه ی دوربینهایی که اسم بردیم بین 1350تا 1500 قیمت دارن و این لحاظ شما می تونید با کمی افزایش بودجه به خرید لنزهای دیگه هم فکر کنید. در ضمن نیکون d5300 هم باقیمت بالاتری در حدود 1900 هست که خیلی با 5200 اختلاف نداره از پردازشگر جدید تری بهره می بره و مثل D3300 فیلتر آنتی الایزیگ نداره که باعث می شه تصاویرش کمی شارپتر بشن. هرچند شما به کیف دوربین حافظه و محافظ لنز و صفحه نمایش هم نیاز خواهید داشت که در صورت انتخاب 5300 کل بودجه شما شامل خواهد شد.
    ممنون از پاسختون دوست عزیز
    در کل از نظر برندی تفاوتی بین نیکون و کانن نیستش؟اخه از منظر امکانات اون چیزی که من تحقیق کردم نیکون امکانات بهتری در بازه ی قیمتی یکسان ارائه میده.از نظر لوازم جانبی کدوم راحت تر پیدا میشه؟
    من از نیکون 5500 و 5300 هردو با لنز 18 55 رو پسندیدم،5500 اینقدر ارزش داره که بخوام حدود 400 بیشتر از 5300 براش هزینه کنم؟

8. این کاربر از P.x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون از پاسختون دوست عزیز
    در کل از نظر برندی تفاوتی بین نیکون و کانن نیستش؟اخه از منظر امکانات اون چیزی که من تحقیق کردم نیکون امکانات بهتری در بازه ی قیمتی یکسان ارائه میده.از نظر لوازم جانبی کدوم راحت تر پیدا میشه؟
    من از نیکون 5500 و 5300 هردو با لنز 18 55 رو پسندیدم،5500 اینقدر ارزش داره که بخوام حدود 400 بیشتر از 5300 براش هزینه کنم؟
    با نظر شما موافقم تو اون بازه ی قیمتی محصولات نیکون از امکانات بیشتری برخودارن و از نظر لوازم جانبی اختلاف چندان زیادی ندارن گفته می شه لنزهای کانن جزیی ارزون ترن ولی من به شخصه با این موضوع موافق نیستم هرچند خودتون هم تو وبسایتها می تونید قیمت لنزهای کانن و نیکون رو مقایسه کنید. 5500 از نمایشگر تاچ و جثه کوچکتری بهره می بره و اختلاف چندانی با 5300 نداره ولی تو همون رنج قیمت (قیمت D5500) نیکون D7100 هم قرار داره که از این نظر که مجهز به موتور فوکوس داخلی هست به شما امکان می ده که از لنزهای قدیمی تره نیکون که موتور فوکوس ندارن و ارزون تر هستن استفاده بهینه بشه و اتوفوکوس با این لنزها هم امکان پذیر بشه که این یه مزیته. در ضمن حرفه ای تر هست و بدنه اش مقاوم در برابر گردو خاک و اب و هوای نامناسبه. تو لینک زیر مقایسه ی هر دو با هم هست.

10. 3 کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت P.x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

با نظر شما موافقم تو اون بازه ی قیمتی محصولات نیکون از امکانات بیشتری برخودارن و از نظر لوازم جانبی اختلاف چندان زیادی ندارن گفته می شه لنزهای کانن جزیی ارزون ترن ولی من به شخصه با این موضوع موافق نیستم هرچند خودتون هم تو وبسایتها می تونید قیمت لنزهای کانن و نیکون رو مقایسه کنید. 5500 از نمایشگر تاچ و جثه کوچکتری بهره می بره و اختلاف چندانی با 5300 نداره ولی تو همون رنج قیمت (قیمت D5500) نیکون D7100 هم قرار داره که از این نظر که مجهز به موتور فوکوس داخلی هست به شما امکان می ده که از لنزهای قدیمی تره نیکون که موتور فوکوس ندارن و ارزون تر هستن استفاده بهینه بشه و اتوفوکوس با این لنزها هم امکان پذیر بشه که این یه مزیته. در ضمن حرفه ای تر هست و بدنه اش مقاوم در برابر گردو خاک و اب و هوای نامناسبه. تو لینک زیر مقایسه ی هر دو با هم هست.
    7100 که عالی هستش به نظرم
    ولی قیمت بدنش تنها 2300 هستش.من نمیتونم فعلا بالای 2500 هزینه کنم
    با 200 تومن هم فک نمیکنم لنز بتونم گیر بیارم
    همون 5300 فک میکنم انتخاب معقول تری باشه

ممنون از راهنماییتون

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

7100 که عالی هستش به نظرم
    ولی قیمت بدنش تنها 2300 هستش.من نمیتونم فعلا بالای 2500 هزینه کنم
    با 200 تومن هم فک نمیکنم لنز بتونم گیر بیارم
    همون 5300 فک میکنم انتخاب معقول تری باشه

ممنون از راهنماییتون
    به سلامتی و دل خوش

13. 3 کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

سلام بخاطر توجهتون بسیار متشکرم naamre محترم
    طبق فرموده های شما و اینکه ابزار سونی نسبت به دو برند دیگه محدودتر می باشد کلا سونی را کنار گذاشتم
    خوب در مورد بودجه اگر تا 2500 هزینه کنم برایم خیلی مناسبتر هست چون به هر حال هزینه های دیگه ای مثل سه پایه و رم و ...هم هست. اما چون می خوام تا مدت ها از این دوربین استفاده کنم اگه لازم باشه تا کمی بیشتر هزینه کنم تمام سعی خودمو میکنم.
    خیلی تحقیق کردم و الان دقیقا بین d7100 و 70d گیر کردم
    طبق آخرین آمارم از سایت :
    تNikon D7100 kit 18-140-----> 3300

و
    تCanon EOS 70D+18-135mm IS STM Lens---->3700

هستش ، خوب واقعااگه دوربین با یک لنز تقریبا همه فن حریف (البته تا وقتی که بتونم برای لنز دوباره هزینه کنم) تا سقف 2500 بشه برام خیلی به صرفه تر هست.
    ولی دوست ندارم بعد از خرید پشیمون شم که ای کاش بیشتر هزینه می کردم و کیفت بالاتر رو می خریدم.من نمی دونم توی عکاسی رزولوشن دوربین تاثیر بیشتری داره یا لنز منظورم این هست که با دوربینی که 18 مگاپیکسل هست با لنزهای خوب می شه عکسهایی در حد دوربینهای 24مگاپیکسلی گرفت؟اگه دقت حسگر تاثیر بیشتری دارد ترجیح میدم بیشتر هزینه کنم چون تا 2 سال دیگه نمی تونم واسه لنز هزینه کنم و از کیفیت دوربین باید استفاده کنم.
    دومین دقدقه ام اینه که کانن از لحاظ وسایل جانبی و انواع لنز و انواع عکاسی گسترده تر است یا نیکون.
    همانطور که میدونید اولین خرید خیلی مهم هست و تا حدودی با توجه به هزینه ای که برای وسایل جانبی می شه و عادت باید به همون مارک پایبند بمونم ، می خوام دوربینی بگیرم که محدودیت ابزاری و نوع عکاسی نداشته باشه مثلا طوری نشه که وقتی استادی با تجربه و عکاسی حرفه ای دوربین را دید نگوید که اگر فلان مارک را می گرفتی می تونستی با تعویض لنزها هر نوع عکاسی رو انجام بدی.
    حالا بین کانن و نیکون راهنماییم کنید ممنون میشم .
    چون بعد خرید دوربین حداقل تا 2 سال دیگه نمی تونم برای ارتقاء دوربین هیچ هزینه ای کنم.

گزینه تشکر رو پیدا نکردم . خیلی متشکرم.
    اونرو هم بگین کجاست ممنون میشم
    Last edited by nazly10; 23-06-2015 at 14:12.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام بخاطر توجهتون بسیار متشکرم naamre محترم
    طبق فرموده های شما و اینکه ابزار سونی نسبت به دو برند دیگه محدودتر می باشد کلا سونی را کنار گذاشتم
    خوب در مورد بودجه اگر تا 2500 هزینه کنم برایم خیلی مناسبتر هست چون به هر حال هزینه های دیگه ای مثل سه پایه و رم و ...هم هست. اما چون می خوام تا مدت ها از این دوربین استفاده کنم اگه لازم باشه تا کمی بیشتر هزینه کنم تمام سعی خودمو میکنم.
    خیلی تحقیق کردم و الان دقیقا بین d7100 و 70d گیر کردم
    طبق آخرین آمارم از سایت :
    تNikon D7100 kit 18-140-----> 3300

و
    تCanon EOS 70D+18-135mm IS STM Lens---->3700

هستش ، خوب واقعااگه دوربین با یک لنز تقریبا همه فن حریف (البته تا وقتی که بتونم برای لنز دوباره هزینه کنم) تا سقف 2500 بشه برام خیلی به صرفه تر هست.
    ولی دوست ندارم بعد از خرید پشیمون شم که ای کاش بیشتر هزینه می کردم و کیفت بالاتر رو می خریدم.من نمی دونم توی عکاسی رزولوشن دوربین تاثیر بیشتری داره یا لنز منظورم این هست که با دوربینی که 18 مگاپیکسل هست با لنزهای خوب می شه عکسهایی در حد دوربینهای 24مگاپیکسلی گرفت؟اگه دقت حسگر تاثیر بیشتری دارد ترجیح میدم بیشتر هزینه کنم چون تا 2 سال دیگه نمی تونم واسه لنز هزینه کنم و از کیفیت دوربین باید استفاده کنم.
    دومین دقدقه ام اینه که کانن از لحاظ وسایل جانبی و انواع لنز و انواع عکاسی گسترده تر است یا نیکون.
    همانطور که میدونید اولین خرید خیلی مهم هست و تا حدودی با توجه به هزینه ای که برای وسایل جانبی می شه و عادت باید به همون مارک پایبند بمونم ، می خوام دوربینی بگیرم که محدودیت ابزاری و نوع عکاسی نداشته باشه مثلا طوری نشه که وقتی استادی با تجربه و عکاسی حرفه ای دوربین را دید نگوید که اگر فلان مارک را می گرفتی می تونستی با تعویض لنزها هر نوع عکاسی رو انجام بدی.
    حالا بین کانن و نیکون راهنماییم کنید ممنون میشم .
    چون بعد خرید دوربین حداقل تا 2 سال دیگه نمی تونم برای ارتقاء دوربین هیچ هزینه ای کنم.

گزینه تشکر رو پیدا نکردم . خیلی متشکرم.
    اونرو هم بگین کجاست ممنون میشم
    سلام خواهش می کنم امیدوارم بتونم کمکی بکنم

اگر بخواییم اهمیت کیفیت لنز و رزلوشن چیپ تصویر با هم مقایسه کنیم و اینکه کدوم ارجحیت داره باید بگم بدون شک کیفیت لنز شما. اگر شما یه بادی 50 مگاپیکسلی و یه یه لنز معمولی رو بخوایید استفاده کنید هیچ وقت نخواهید تونست معنی 50 مگاپیسل رو درک کنید. حتی در سری دوربینهای نیکون 24 مگاپیکسلی هم صحبت از این میشه که برای داشتن کیفیت واقعی 24 مگاپیکسل نیاز به لنزهای با کیفیت یا اصطلاحا شارپ دارید. رزلوشن هم یه مزیته هم یه درد سر. پس به واقع به نیازهای خودتون نگاه کنید اگر نیاز به چاپ عکس در سایزهای خیلی بزرگ دارید بهتره به رزلوشن بالا بعد از لنز با کیفیت هم فکر کنید در غیر این صورت خودتون رو به دردسر نندازید که کار کردن با عکسهای حجیم می تونه دردسر ساز هم باشه. البته رزلوشن بالا یه مزایایی هم داره مثلا به شما امکان کراپ کردن عکسها رو می ده بدون اینکه نگران از بین رفتن جزیئات باشید. خوشبختانه الان برای داشتن دوربینی با رزلوشن بالا نیاز نیست هزینه ی زیادی بکنید .
    نیکون و کانن به لحاظ امکانات و قیمت تجهیزات تفاوت خیلی زیادی ندارن نگران این موضوع نباشید که از کدوم برند انتخاب می کنید. اما اگر قصد دارید دوره ای خاص رو بگذرونید فکر می کنم بهتر باشه قبل از خرید با استاد خودتون مشورت کنید.
    لنز همه فن حریف تقریبا وجود نداره هر لنزی محدودیتهای خاص خودشو داره و وقتی از لنزهایی استفاده می کنید مثل همونهایی که عنوان کردید اوضاع پیچیده تر هم می شه. مثلا شما ممکنه لنز نیکون 50mm F1.8 D با توجه به سرعت بالا تر و داشتن دیافراگم باز 1.8 انتخاب کنید ولی کمی نا امید کننده خواهد بود اگر بفهمید این لنز ارزون قیمت روی دیافراگم 1.8 عکسهای شارپی نداره . دقیقا جایی دست خالی می مونید که تصورش نمی کنید. انتخاب لنز کمی پیچیده از انتخاب خود دوربینه. من معمولا توصیه می کنم که دوستان با لنزهای کیت که ارزون قیمت هم هستن شروع کنن بعد به تدریج و با توجه به نیازهای خودشون لنزهای مناسب رو انتخاب کنن. بهتره از صفحه ی 80 همین تاپیک رو مطالعه کنید در این مورد صحبتهایی شده.

برگردیم به مقایسه canon 70D نیکون D7100 . ابتدا اجازه بدید یه نکته رو اشاره کنم. اغلب دوربینهای اس ال آر وقتی در مد لایو ویو کار می کنن مشکل کندی فوکوس پیدا می کنن. کانن در این زمینه با تجهیز کردن دوربین به سیستم جدید فوکوس ابین امکان رو ایجاد کرده که وقتی از نمایشگر به جای چشمی استفاده می کنید کمتر دچار مشکل بشید. این موضوع در زمان فیلم برداری کمک بزرگیه به ویژه وقتی دوربین رو به سری لنزهای جدید stm کانن که تقریبا بی صدا هم هستن تجهیز کنید. این یکی از تفاوتهای اصلی این دوربین با رقبای خودش از برند نیکون هست.

کانن از سال 1987 تولید سری لنزهای EF خودشو رو شروع کرده که که تقریبا موتور اتوفوکوس رو به طور کامل به لنز منتقل کرده. نیکون در سریهای حرفه ای ترش مثل سری D7xxx موتور اتوفوکوس رو روی بادی هم قرار داده این کمک می کنه بدون نگرانی امکان فوکوس اتوماتیک رو با تمامی لنزها داشته باشید. لنزهایی که فاقد فوکوس اتوماتیک قیمت ارزونتری دارن.

کانن نمایشگر تاچ متحرک داره و سرعت فوکوس بهتری نسبت به نیکون که به این لحاظ برای عکاسی از سوژه های متحرک و ورزشی گزینه ی بهتری خواهد بود . براساس رویو های نگراش شده در اغلب سایتهای عکاسی نیکون به لحاظ کیفیت عکس رزلوشن و داینامیک رنج و رفتار در حساسیتها ی بالا عملکرد بهتری داره. پس اینجا شما با توجه به نیازهاتون می تونید بین این دو دوربین انتخاب کنید اما باید بگم این اختلافها در حدی نیست که کشنده باشه و هر دو, دوربینهای خوبی هستن.

در لینک زیر مقایسه پهلو به پهلوی هر دو دوربین هست و اگر دقت کنید در عکاسی منظره و پرتره نیکون به طور جزیی امتیازهای بهتری گرفته در حالی در عکاسی ورزشی کانن برتر بوده.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ر ضمن از توجه شما ممنونم نیازی به این گزینه نیست ( :
    Last edited by naamre; 24-06-2015 at 07:12.

16. 2 کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •