تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 88 از 98 اولاول ... 3878848586878889909192 ... آخرآخر
نمايش نتايج 871 به 880 از 979

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای حرفه ای (DSLR ) / لنزها / لوازم جانبی (پست اول مطالعه شود)

پروفشنال farhad200's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    International Network

پيش فرض

سلام

به سلامتی.

چه جور لنزی ؟ واید - تله - ماکرو - برای چه نوع عکاسی لنز می خوایید. لنزهای همه کاره که عالی نمی شن.
    من کلا از لنر هیچی نمیدونم .ولی چیزی که میخوام اینان :
    هم واسه پرتره خوب باشه هم عکس گرفتن تو فضای ازاد...مثلا جسمی که در حال حرکت باشه رو بدون تار شدن تصویر عکس بگیره

کاربر فعال انجمن دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و عکاسی naamre's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من کلا از لنر هیچی نمیدونم .ولی چیزی که میخوام اینان :
    هم واسه پرتره خوب باشه هم عکس گرفتن تو فضای ازاد...مثلا جسمی که در حال حرکت باشه رو بدون تار شدن تصویر عکس بگیره
    فکر می کنم بهتر با همون لنز کیت 55-18 VRII شروع کنید لنز کا راه اندازی قیمتشم مناسبه.

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    International Network

پيش فرض

فکر می کنم بهتر با همون لنز کیت 55-18 VRII شروع کنید لنز کا راه اندازی قیمتشم مناسبه.
    ممنون دوسست عزیز...ولی من نمیخوام صرفا ب خاطر اینکه تازه شروع کردم یه لنز ساده بگیرم....نظرت راجب این لنز چیه؟ بهتر نیست؟

Nikon 35mm f/1.8G DX AF-S

دوربینی هم که قراره بخرم با این لنز هستش Nikon D7200 Kit 18-140

حالا به نظر شما کدوم لنز بهتره... لنز فابریک خود دوربین یعنی 18-140 ...... یا Nikon 35mm f/1.8G DX AF-S
    ؟
    Last edited by farhad200; 12-06-2015 at 00:52.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنون دوسست عزیز...ولی من نمیخوام صرفا ب خاطر اینکه تازه شروع کردم یه لنز ساده بگیرم....نظرت راجب این لنز چیه؟ بهتر نیست؟

Nikon 35mm f/1.8G DX AF-S

دوربینی هم که قراره بخرم با این لنز هستش Nikon D7200 Kit 18-140

حالا به نظر شما کدوم لنز بهتره... لنز فابریک خود دوربین یعنی 18-140 ...... یا Nikon 35mm f/1.8G DX AF-S
    ؟
    دوست من اگر کار تعمیر کار ها با وجود عدم تشابه با کار عکاسها مقایسه کنیم لنز رو می تونیم به آچار تشبیه کنیم. دقت کرده باشید اکثر تعمیر کار ها یه جعبه ابزار دارن که مجموعه ای از آچارها داخلشه و با وجود اینکه سنگینه ولی همراهشون می برن. مگر آچار فرانسه نمی تونه یه رنج مشخصی رو پوشش بده پس چرا فقط به یکی دو تا آچار فرانسه بسنده نمی کنن و چرا و در کنار اونها مجموعه ای از آچارها با سایز ثابت و مشخص وجود داره.

لنزهایی مثل 140-18 مثل همون آچار فرانسه است و لنزی مثل 35MM با وجودی که فاصله کانونی ثابتی داره ولی تو همون فاصله کانونی عملکرد خیلی خوبی داره در اصل تو دوربینهای DX مثل همین دوربین شما این لنز مثل یه لنز 50mm عمل می کنه بهش لنز نرمال هم گفته میشه. در دوربینهای فیلمی این لنزها عمدتا لنز کیت بودن و به در کارهای روزمره و عکاسی خانوادگی می خوردن. البته لنز 35mm لنز سریع و شارپیه و موتور کم صدایی داره که موقع فیلم برداری هم کمک بزرگیه.

یه گزینه دیگه هم که برای نیکون زیاد توصیه می شه 105-18 هست که عملکرد مشابه همون 140-18 داره

تو ایران 140-18 حدود 240 تومن از 105-18 گرونتره اگر می خوایید یه لنز بگیرید و 55-18 هم مد نظر شما نیست شاید همون 105-18 انتخاب بهتری باشه در ضمن اینکه لنز 35 در حدود 700 قیمتشه و با 105-18 رو هم می شن 1550 این طوری شما دو تا لنز خوب دارید. به هر حال نظرم این بود که لنزها رو به تدریج و با توجه به نیازتون اضافه کنید شاید بعدا احساس کردید یه لنز با فاصله کانونی بیشتر و سریع مثل Nikon 50mm f/1.8G AF-S FX و یا Nikon 85mm f/1.8G AF-S FX برای پرتره مناسب تره بیشتر به دردتون می خوره اگر هم محدودیت بودجه ندارید که هیچ.
    تو سایت زیر مقایسه دو تا لنز 105-18 و 140-18 هست

در ضمن مجموعه از لنزها رو برای سری DX توصیه کرده که دونستنشون شاید خالی از لطف نباشه

5. 3 کاربر از naamre بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    منزل

پيش فرض

سلام دوستان.خواستم ببینم قیمت لنز nikon 18-55vr2 الان چنده؟ چون من بودجم به لنز 18-105 نمیرسه گفتم که یدونه بادی بخرم که قیمتشو دیدم حدود 2350 و اگه یدونه لنز اینطوری هم باشه خیلی خوب میشه....

در وهله بعد بنظر شما d5300 با لنز کیت 18-55 و یا 18-140 خوبه یا d5500 با لنز 18-55.ممنون میشم نظرتون رو بگین چون خیلی تعیین کنندس...

ضمنا قبلا با d3000 هم کار کردم منتها بچه بودم یعنی دوران اواخر دبستان بود...

به علاوه داداشم یه دوربین داشت خیلی شبیه d7100 بود از جلو و بالا اما فیلمبرداری نداشت و رزولوشنش هم فکر کنم 10 مگاپیکسل بود...با این اشنایی نسبی من به dslr ها نظرتون رو بگین ممنون میشم...

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوستان.خواستم ببینم قیمت لنز nikon 18-55vr2 الان چنده؟ چون من بودجم به لنز 18-105 نمیرسه گفتم که یدونه بادی بخرم که قیمتشو دیدم حدود 2350 و اگه یدونه لنز اینطوری هم باشه خیلی خوب میشه....

در وهله بعد بنظر شما d5300 با لنز کیت 18-55 و یا 18-140 خوبه یا d5500 با لنز 18-55.ممنون میشم نظرتون رو بگین چون خیلی تعیین کنندس...

ضمنا قبلا با d3000 هم کار کردم منتها بچه بودم یعنی دوران اواخر دبستان بود...

به علاوه داداشم یه دوربین داشت خیلی شبیه d7100 بود از جلو و بالا اما فیلمبرداری نداشت و رزولوشنش هم فکر کنم 10 مگاپیکسل بود...با این اشنایی نسبی من به dslr ها نظرتون رو بگین ممنون میشم...
    سلام

لنز 55-18 VRII در حدود 350 قیمتشه و 105-18 هم 850.

نیکون D5300 تفاوت زیادی با D5500 نداره. D5500 نمایشگر تاچ داره , 5300 هم GPS به لحاظ چیپ تصویر و پردازشگر و خیلی مشخصات دیگه مشابه هستن الویت بادی با D5300 هست مگه اینکه اندازه کوچکتر 5500 یا نمایشگر تاچش خیلی مهم باشه در مورد لنز هم چند تا پست قبلی رو مطالعه کنید اگر سوالی بود بپرسید. ولی اگر تو اون رنج قیمت یعنی 2500 دنبال دوربین هستید بادی D7100 رو با 2300 هم می تونید پیدا کنید که دوربینی حرفه ای تر با مشخصاتی بهتر در ضمن چون موتور اتو فوکوس در داخل بادی هم قرار داده شده این امکان رو دارید که با لنز های قدیمی تر و ارزونتر نیکون اتو فوکوس داشته باشید و استفاده ی بهینه. البته قبل از خرید حتما همه دوربینها رو از نزدیک ببینید و تو دستون بگیرید.

چه خوب که از بچگی با این دوربینها آشنا شدید. با توجه به این موضوع باید احتمالا یه سری تجهیزات و لنزهای نیکون در دسترس داشته باشید که این یه مزیته. در ضمن به احتمال زیاد برادر شما نیکون D80 داشته که همین D7100 به نوعی نسل جدید اون سری از دوربینهاست.

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    International Network

پيش فرض

دوست من اگر کار تعمیر کار ها با وجود عدم تشابه با کار عکاسها مقایسه کنیم لنز رو می تونیم به آچار تشبیه کنیم. دقت کرده باشید اکثر تعمیر کار ها یه جعبه ابزار دارن که مجموعه ای از آچارها داخلشه و با وجود اینکه سنگینه ولی همراهشون می برن. مگر آچار فرانسه نمی تونه یه رنج مشخصی رو پوشش بده پس چرا فقط به یکی دو تا آچار فرانسه بسنده نمی کنن و چرا و در کنار اونها مجموعه ای از آچارها با سایز ثابت و مشخص وجود داره.

لنزهایی مثل 140-18 مثل همون آچار فرانسه است و لنزی مثل 35MM با وجودی که فاصله کانونی ثابتی داره ولی تو همون فاصله کانونی عملکرد خیلی خوبی داره در اصل تو دوربینهای DX مثل همین دوربین شما این لنز مثل یه لنز 50mm عمل می کنه بهش لنز نرمال هم گفته میشه. در دوربینهای فیلمی این لنزها عمدتا لنز کیت بودن و به در کارهای روزمره و عکاسی خانوادگی می خوردن. البته لنز 35mm لنز سریع و شارپیه و موتور کم صدایی داره که موقع فیلم برداری هم کمک بزرگیه.

یه گزینه دیگه هم که برای نیکون زیاد توصیه می شه 105-18 هست که عملکرد مشابه همون 140-18 داره

تو ایران 140-18 حدود 240 تومن از 105-18 گرونتره اگر می خوایید یه لنز بگیرید و 55-18 هم مد نظر شما نیست شاید همون 105-18 انتخاب بهتری باشه در ضمن اینکه لنز 35 در حدود 700 قیمتشه و با 105-18 رو هم می شن 1550 این طوری شما دو تا لنز خوب دارید. به هر حال نظرم این بود که لنزها رو به تدریج و با توجه به نیازتون اضافه کنید شاید بعدا احساس کردید یه لنز با فاصله کانونی بیشتر و سریع مثل Nikon 50mm f/1.8G AF-S FX و یا Nikon 85mm f/1.8G AF-S FX برای پرتره مناسب تره بیشتر به دردتون می خوره اگر هم محدودیت بودجه ندارید که هیچ.
    تو سایت زیر مقایسه دو تا لنز 105-18 و 140-18 هست

در ضمن مجموعه از لنزها رو برای سری DX توصیه کرده که دونستنشون شاید خالی از لطف نباشه

با سپاس فراوان

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

......................WELLCOME

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

سلام
    من قصد خرید دوربین نیمه حرفه ای دارم ، تو زمینه عکاسی مبتدی ام، دوست دارم تقریبا حرفه ای دنبالش را بگیرم
    اولین قصدم از عکاسی این هست که مناظر و کلوزآپ های کیفت بالایی بندازم و از روی اون عکسا نقاشی بکشم چون برای نقاشی هایپر رءال نیاز به عکسهایی با کیفیت ورزلوشن بالا دارم. مخصوصا عکسای باکیفیت از چهره اشخاص.
    اما چون به عکاسی علاقه ی زیادی دارم می خوام بتونم با این دوربینی که می خرم وارد این حرفه بشم.
    خیلی تحقیق کردم
    بین دو دوربین
    Canon eos 70d و
    Sony alfa a77 ll
    موندم که کدوم بهتره
    شنیدم canon توی دوربین بهتره ولی sony تو بعضی چیزا بهتره مثلاa77 سونی 24.3 mg ولی 7d کانن 20.2 هست
    وزن سونی سبکتره کانن 910 سونی 726
    واقعیت نمیدونم حالت ماکرو چیه ولی سونی داره کانن نداره .....
    هرچی تحقیق میکنم انتخاب سخت تر میشه
    لطفا راهنماییم کنید
    اگر مارک دیگری هم بهتر است معرفی کنید مثلا nikon که من هیچ شناختی روش ندارم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

اگر می شه لطفا ، خواهش می کنم زودتر راهنماییم کنید یکم عجله دارم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •