تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 51 از 98 اولاول ... 4147484950515253545561 ... آخرآخر
نمايش نتايج 501 به 510 از 979

نام تاپيک: مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای حرفه ای (DSLR ) / لنزها / لوازم جانبی (پست اول مطالعه شود)

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

امیدوارم این پیشنهادتون فقط جنبه شوخی داشته باشه

مطمئنا نمیشه گفت یکی از این دو شرکت کاملا برتر از اون یکی هستن و گرنه اون یکی تا حالا منقرض شده بود !
    با کیفیتش مشکل ندارم که! قبلا با D90 و D7100 کار کردم!
    ولی نمیدونم چرا ازش خوشم نمیاد دیگه

2. این کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری a.g g.a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بــــوتیــــا

پيش فرض

فرق بین 1100d و 650d دقیقا در چه مشخصاتی هست ؟ غیر از مگاپیکسل
    علاوه بر مسائلی که دوستمون گفتن :

650D از پردازشگر Digic 5 استفاده می کنه در حالی که 1100D از Digic 4 استفاده می کنه که نسل قبلی Digic 5 هست .

650D سیستم فوکوس پیشرفته تری برای فیلم برداری داره که برای دنبال کردن سوژه ها هم قویتر هست مخصوصا با لنزهای STM کنون .

و یک چیز هم بر اساس مقایسه این دو دوربین توی سایت dpreview دیدم که عجیب بود عملکرد مقداری بهتر 1100D از نظر نویزی و دینامیک رنج بود که البته با توجه به تراکم پیکسلی کمتر 1100D(به خاطر همون کمتر بودن مگاپیکسل همراه سنسور هم اندازه)زیاد هم دور از انتظار نبود .

4. 3 کاربر از a.g g.a بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

و یک چیز هم بر اساس مقایسه این دو دوربین توی سایت dpreview دیدم که عجیب بود عملکرد مقداری بهتر 1100D از نظر نویزی و دینامیک رنج بود که البته با توجه به تراکم پیکسلی کمتر 1100D(به خاطر همون کمتر بودن مگاپیکسل همراه سنسور هم اندازه)زیاد هم دور از انتظار نبود .
    این مورد رو منم تو چند تا ریویو دیدم.
    البته خودمم که فعلا 1100D دارم، اینو عملا میبینم

6. 3 کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hermione's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    !!جاده!!

پيش فرض

علاوه بر مسائلی که دوستمون گفتن :

650D از پردازشگر Digic 5 استفاده می کنه در حالی که 1100D از Digic 4 استفاده می کنه که نسل قبلی Digic 5 هست .

650D سیستم فوکوس پیشرفته تری برای فیلم برداری داره که برای دنبال کردن سوژه ها هم قویتر هست مخصوصا با لنزهای STM کنون .

پس با این تفاسیر برای شروع عکاسی و یادگیری تا یکی دوسال اول همین 1100d کفایت میکنه . همینطوره ؟

1100d با کیت 18-135 هم ارائه میشه ؟

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

پس با این تفاسیر برای شروع عکاسی و یادگیری تا یکی دوسال اول همین 1100d کفایت میکنه . همینطوره ؟

1100d با کیت 18-135 هم ارائه میشه ؟
    1100D یک دوربین DSLR با کیفیت تقریبا بالایی هست!
    تقریبا میشه گفت فقط در امکانات ضعیف هست.
    فکر کنم یکی دو سال که نه، تا زمانی که خراب نشده، فقط لنز نیاز خواهید داشت!

من 1100D رو با کیت 18-135 ندیدم.

9. 2 کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه saeedss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

این مطلب رو جایی دیدم نوشته.به نظر شما این مطلب درسته؟

الان حدود یک ماه میشه میخام یه دوربین با کیفیت خوب بردارم
    از فوجی sl1000 تا کانن sx50 و نیکون p520 تا الان که رسیدم به کانن 1100d
    سایت های زیادی رو مورد بررسی قرار دادم از سایت های ایرانی نظیر دیجی کالا تا سایت های خارجی بسیار زیاد
    عکس های متنوعی دریافت کردم و تحت تمامی شرایط مورد بررسی قرار دادم
    باید بگم عکس های این دوربین در برابر قیمتش بسیار خوب و عالی هستن
    دوستانی که میخان عملکرد واقعی این دوربین رو در عکاسی در انواع iso بررسی کنند و با دوربین های دیگه مقایسه کنند پیشنهاد میکنم به صفحه زیر مراجعه کنند

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توی این صفحه نه تنها میتونید دوربین کانن 1100d رو با دوربین های دیگه تحت هر ایزو و همگی از یک عکس مبنا ببینید
    بلکه عملکرد دوربین های دیگه رو هم بررسی کنید
    طبق بررسی های من عکس های گرفته شده از این دوربین
    از کانن 500d-600d و حتی 650d در ایزو های مختلف بهتر بودن
    البته شاید دلیل بهتر و شفاف بودن عکسهاش در ایزو های مختلف ابعاد حسگر تمامی این دوربین ها باشه که به یک اندازه هستن و مگاپیکسل کانن 1100d که 12 هست و سایر 15و 18 هستن
    داخل پرانتز برای دوستانی بگم که خیال میکنن مگاپیکسل بالا بهتر هست
    دوستان من برای مصرف شخصی و نهایتن چاپ عکس تا سایز A0 از مگاپیکسل 10 به بالا تفاوتی ایجاد نمیکنه
    همچنین برای دیدن عکس در یه ال سی دی 42 اینچ هم همینطور
    پس اگر برای مصرف شخصی میخاین دوربین تهیه کنید مطمئن باشین عکس های بالاتر از سایز A3 بعیده چاپ کنید
    پس به دنبال مگاپیکسل بالاتر نباشید و همیشه در پی شفافیت و کیفیت عکس باشین
    البته دوربین کانن 1100D دارای مگاپیکسل 12 هست که رنج نرمال و خیلی خوبی هم هست

از نظر کارایی این دوربین برای افرادی که حرفه عکاسی ندارند اما علاقه زیادی به عکاسی دارند و دوست دارن همه جا عکس داشته باشن بسیار مناسب تر و قیمتی بسیار خوب نسبت به قابلیت هاش داره
    در حال حاضر هم من منتظرم تا انشا... نرخ ارز که در حال کاهش بود ببینم چی میشه و حتما میخرمش

مطمئن باشین خدماتی فراتر از هزینه ای که براش میپردازین بهتون میده

11. این کاربر از saeedss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت alireza-kia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

این مطلب رو جایی دیدم نوشته.به نظر شما این مطلب درسته؟
    در قسمت اول مقایسه انجام شده درست نیست کاربردشون کاملا متفاوته اون سه دوربین سوپر زوم هستند اگه فقط قیمت ملاک باشه کامپکت هست دو میلیون چون گرون تره دلیلی بر بهتر بودن نیست اما قسمت دوم به نظر منطقی میاد مگاپیکسل بالا تر در کنار سنسور بزرگتر و اپتیک باکیفیت نمود پیدا میکنه

13. این کاربر از alireza-kia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mjd323232's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    ایران - اصفهان

پيش فرض

سلام دوستان
    جند تا سوال دارم ، میخواستم خواهشا راهنمایی کنید
    -- بین کانن 70 دی و نیکون 7100 کدوم بهتره ، کدوم بهترین پیشنهاد برای خرید دراین رنج قیمت هست؟
    -- بهتره نیست هر کدوم از این دوربین ها بصورت بادی خریداری بشه ؟ یا لنزهایی که دارن لنز هایی خوبی هستند ؟ اگه جواب بادی هست بهترین لنز پیشنهادی براشون جیه (لنز همه کاره)

در آخر هم یه مدت بود نظرم روی 7 دی کانن بود ولی با آمدن 70 دی و پیشترفته تر بودن سنسور تصویر در 70 دی بیشتر میل به 70 پیدا کردم ، بعد از تحقیقات که انجام دادم به 7100 نیکون رسیدم و نظرم را جلب کرد و در کل گیج گیج شدم

میخواستم از دوستان خواهش کنم فارق از هرگونه تعصب نظر بدید

ممنون

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

سلام دوستان
    -- بین کانن 70 دی و نیکون 7100 کدوم بهتره ، کدوم بهترین پیشنهاد برای خرید دراین رنج قیمت هست؟
    -- بهتره نیست هر کدوم از این دوربین ها بصورت بادی خریداری بشه ؟ یا لنزهایی که دارن لنز هایی خوبی هستند ؟ اگه جواب بادی هست بهترین لنز پیشنهادی براشون جیه (لنز همه کاره)

در آخر هم یه مدت بود نظرم روی 7 دی کانن بود ولی با آمدن 70 دی و پیشترفته تر بودن سنسور تصویر در 70 دی بیشتر میل به 70 پیدا کردم ، بعد از تحقیقات که انجام دادم به 7100 نیکون رسیدم و نظرم را جلب کرد و در کل گیج گیج شدم

ممنون
    من با D7100 کار کردم، واقعا دوربین عالی هست!
    ولی در این مورد، نظرم روی 70D هست:

16. 2 کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری a.g g.a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بــــوتیــــا

پيش فرض

سلام دوستان

ممنون
    سلام

برای مقایسه سنسورهای این دوربین ها با توجه به اعداد سایت DP و بعضی ریویو ها من این برداشتو کردم که :

نویز D7100 توی فرمت JPEG در مجموع از 70D مقداری کمتره و 70D هم از 7D کم نویزتر هست

و توی فرمت RAW هم نتایج به هم نزدیکه و به نظر من ثبت جزئیات D7100 هم بهتر هست توی این فرمت و با حساسیت های متفاوت(فکر می کنم حذف فیلتر Low Pass روی این مورد بی تاثیر نباشه)

از نظر دینامیک رنج به نظرم D7100 خیلی عملکرد خوبی داره و از 70D بهتره و 70D هم از 7D بهتره

از نظر عمق رنگ های هم D7100 مقداری از 70D و 7D بهتره

در مجموع به نظر من سنسور D7100 بهتره بعد 70D و بعد 7D

در کل به نظر من برتری های D7100 نسبت به 70D اینا هست :

سنسور بهتر

بدنه منیزیمی (در مقابل بدنه پلاستیکی 70D)محکم تر با مهر و موم و سیلینگ بهتر(البته از این نظر 7D حتی از D7100 هم بهتره)

چشمی بزرگتر با پوشش 100 درصد میدان دید(در مقابل چشمی 70D با پوشش 98 درصد میدان دید)(در این مورد 7D هم مثل D7100ـه)

و برتری های 70D نسبت به D7100 اینا هست :

سیستم فوکوس پیشرفته تر و سریع تر برای عکاسی(البته در این مورد فکر می کنم 7D مقداری از 70D هم قویتر باشه)

سیستم فوکوس قویتر و سریعتر برای فیلم برداری و دنبال کردن سوژه که بخش زیادیش بر می گرده به تکنولوژی phase detection جدید کنون برای این دوربین که کلا فوکوس فیلم برداری دوربین های حرفه ای رو یک قدم جلو برد(حداقل از نظر من)و عملکرد این سیستم با لنزهای STM کنون به اوج خودش می رسه(خود وجود لنزهای STM برای ماونت کنون هم می تونه یه نقطه قوت نسبت به نیکون برای فیلم برداری باشه)

عکاسی پیاپی 7 فریم بر ثانیه نسبت به 6 فریم در ثانیه نیکون و این که مدت زمان بیشتری رو هم میشه با این سرعت عکاسی کرد(یعنی اگه یک D7100 و 70D هم زمان شروع به عکاسی پیاپی کنن نیکون زودتر سرعت عکاسی پیاپیش کم میشه)(و در این مورد 7D مقداری از 70D هم سریعتره و با سرعت 8 فریم در ثانیه عکاسی پیاپی می کنه)

Wifi داخل بدنه که به نظر من خیلی قابلیت جالبیه

مانیتور لمسی

یه سری مسائل هم هست که سلیقه ایه یا به کاربرد شما بستگی داره :

مثلا چینش دکمه ها یا خوشدستی بدنه که تا خودتون هر سه این دوربین های رو توی دستتون نگیرین و کار نکنین نمی شه درموردش تصمیم گرفت(البته من اونقدری که از خوشدستی و آرگونومی خوب 7D و D7100 (مخصوصا 7D) شنیدم از 70D نشنیدم)

یا مانیتور چرخون 70D که بیشتر میشه به عنوان یه مزیت نسبت به دو دوربین دیگه بهش نگاه کرد که برای عکاسی از یک سری زوایای خاص یا فیلم برداری خیلی می تونه کمک کنه ولی شاید برای کسی که بیشتر به محکم بودن و ضریف نبودن مانیتور علاقه داره مانیتور 7D و D7100 مناسب تر باشه برای همین هم هست که کنون هنوز هم توی دوربین های رده بالاترش از این نوع مانیتور استفاده نمی کنه

در کل هر سه این ها دوربین های خیلی خوبی هستن و نمیشه صددرصد برتری رو به یکی داد و همش بر می گرده به علاقه و سبک عکاسی شما

درموزد لنز :

اگه خواستین نیکون بگیرین و مشکل مالی ندارین 16-85 نیکون خیلی لنز همه کاره خوب و با کیفیتی هست،اگر می خواین کمتر هزینه کنین همون 18-105 کیتش هم لنز خوبیه

اگه خواستین کنون بگیرین لنز 15-85 کنون خیلی لنز همه کاره خوب و با کیفیتیه،اگه دوست دارین در کنار عکاسی فیلم برداری هم بکنین(با 70Dـی) 18-135 STM کنون که به صورت کیت همراه 70D ارئه میشه هم لنز خوبیه و فوکوس سریع و بی صدایی موقع فیلم برداری می کنه این لنز از لحاظ اپتیکی هم پیشرفت های زیادی نسبت به ورژن قبلیش داشته،درسته که این لنز در کل از لحاظ کیفیت به 15-85 نمی رسه و سر وایدش هم به اندازه 15-85 واید نیست ولی قیمت مقداری کمترش ، سر تله تله ترش(همون زوم بیشتر ) و بزرگنمایی بیشترش(0.28 در مقابل 0.21 که اگه گاهی اوقات بخواین عکس ماکرو بگیرین بیشتر از 15-85 کارتونو راه می اندازه البته هرگز جای یک لنز ماکرو رو نمی تونه بگیره) و STM بودنش آدمو وسوسه می کنه

به نظر من لنزهای کیت 18-55 هر دو برند هم نسبت به قیمت دویست سیصد تومنی شون لنزهای خوبی هستن
    Last edited by a.g g.a; 24-02-2014 at 12:48.

18. 2 کاربر از a.g g.a بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •