تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: ***نحوه قراردادن زیرنویس فارسی بر روی فیلم با فرمت mkv***

داره خودمونی میشه raha20011's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض ***نحوه قراردادن زیرنویس فارسی بر روی فیلم با فرمت mkv***

همانطور که می دانید MKV. یک فرمت (Container format) برای فایل های ویدئویی است و امکان نگهداری تعداد نامحدود track های ویدئو، صدا و زیرنویس را در قالب یک فایل Matroska دارد. اگر قصد داشته باشید track های ویدئو، صدا و یا زیرنویس یک فایل MKV. را حذف یا به آن اضافه کنید ،یا حتی بخواهید یک فایل جدید Matroska بر اساس فایل های ویدئویی با فرمتهای mp4, avi, … و یا زیرنویس srt. و sub. و … داشته باشید، می توانید از نرم افزار MKVToolnix استفاده کنید. از جمله امکانات دیگر MKVToolnix می توان به قابلیت ایجاد chapter اشاره کرد.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنابراین با استفاده از این نرم افزار دیگر نیازی به تبدیل فرمت به avi نیست و شما به طور مستقینم قادر به چسباندن زیرنویس بدون افت کیفیت و با بالاترین سرعت ممکن خواهید بود.
    اما نحوه ی استفاده از این نرم افزار:

1-ابتدا برنامه رو نصب و اجرا می کنیم سپس با استفاده از گزینه add فایل MKV رو اضافه می کنیم.
    2-در قسمت Tracks,chapters and Tags محتویات فایل نمایش داده میشه.
    3-موارد اضافه رو از حالت تیک دار خارج می کنیم.
    4-موارد دلخواه رو دوباره از گزینه Add به لیست اضافه می کنیم.
    5-با انتخاب هر یک از موراد در پایین تگ مربوط قابل ویرایش هست برای مثال با اضافه کردن زیرنویس فارسی از لیست زبان per رو انتخاب می کنیم.
    6-در هنگام اجرا فایل زیرنویس ها قابل انتخاب هستند.
    -7برای اجرا زیرنویس مورد نظر همراه فیلم گزینه Default Track Flad رو روی Yes قرار بدین ( توجه کنید یکی از زیرنویس ها این الت رو داشته باشد، این کار برای نوع صدا و تصوصر نیز قابل اجراست).
    8-قابلیت اضافه کرد تگ در بخش Tads محیاست.
    9-مسیر فایل خروجی رو در قست Output Filename مشخص و گزینه Start Muxing رو بزنین تا فایل براتون آماده بشه

2. 2 کاربر از raha20011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

همانطور که می دانید MKV. یک فرمت (Container format) برای فایل های ویدئویی است و امکان نگهداری تعداد نامحدود track های ویدئو، صدا و زیرنویس را در قالب یک فایل Matroska دارد. اگر قصد داشته باشید track های ویدئو، صدا و یا زیرنویس یک فایل MKV. را حذف یا به آن اضافه کنید ،یا حتی بخواهید یک فایل جدید Matroska بر اساس فایل های ویدئویی با فرمتهای mp4, avi, … و یا زیرنویس srt. و sub. و … داشته باشید، می توانید از نرم افزار MKVToolnix استفاده کنید. از جمله امکانات دیگر MKVToolnix می توان به قابلیت ایجاد chapter اشاره کرد.

بنابراین با استفاده از این نرم افزار دیگر نیازی به تبدیل فرمت به avi نیست و شما به طور مستقینم قادر به چسباندن زیرنویس بدون افت کیفیت و با بالاترین سرعت ممکن خواهید بود.
    اما نحوه ی استفاده از این نرم افزار:

1-ابتدا برنامه رو نصب و اجرا می کنیم سپس با استفاده از گزینه add فایل MKV رو اضافه می کنیم.
    2-در قسمت Tracks,chapters and Tags محتویات فایل نمایش داده میشه.
    3-موارد اضافه رو از حالت تیک دار خارج می کنیم.
    4-موارد دلخواه رو دوباره از گزینه Add به لیست اضافه می کنیم.
    5-با انتخاب هر یک از موراد در پایین تگ مربوط قابل ویرایش هست برای مثال با اضافه کردن زیرنویس فارسی از لیست زبان per رو انتخاب می کنیم.
    6-در هنگام اجرا فایل زیرنویس ها قابل انتخاب هستند.
    -7برای اجرا زیرنویس مورد نظر همراه فیلم گزینه Default Track Flad رو روی Yes قرار بدین ( توجه کنید یکی از زیرنویس ها این الت رو داشته باشد، این کار برای نوع صدا و تصوصر نیز قابل اجراست).
    8-قابلیت اضافه کرد تگ در بخش Tads محیاست.
    9-مسیر فایل خروجی رو در قست Output Filename مشخص و گزینه Start Muxing رو بزنین تا فایل براتون آماده بشه

من یک فایل ویدیو یی با فرمت mkv داشتم که یک فاییل زیرنویس جداگانه با فرمت srt داشت، قسمتی از فیلم رو حذف کردم و نوشته ی رینویس هون قسمت رو هم حذف کردم اما الان زیرنویس با فیلم هماهنگی نداره چیکار باید بکنم میشه راهنمایی کنید؟

کـاربـر بـاسـابـقـه SADEGH 7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

من یک فایل ویدیو یی با فرمت mkv داشتم که یک فاییل زیرنویس جداگانه با فرمت srt داشت، قسمتی از فیلم رو حذف کردم و نوشته ی رینویس هون قسمت رو هم حذف کردم اما الان زیرنویس با فیلم هماهنگی نداره چیکار باید بکنم میشه راهنمایی کنید؟
    کار شما اصلا اصولی نبوده.مثلا سه تا دیالوگ اول تو زیرنویس به این صورت هست:
    دقیقه1: دیالوگ 1
    دقیقه2: دیالوگ 2
    دقیقه3: دیالوگ 3
    حالا مثلا شما 2 دقیقه اول فیلم رو بریدی و 2 دقیقه اول زیرنویس رو هم پاک کردی.
    حالا دقیقه 3 فیلم عملا می شه دقیقه 1 فیلم.ولی زیرنویس همچنان تو دقیقه 3 استارت می خوره.
    برای جلو و عقب بردن زیرنویس می تونید از برنامه vob sub یا subtitle workshop استفاده کنید که با یه سرچ ساده تو همین فروم می تونید آموزشش رو پیدا کنید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

کار شما اصلا اصولی نبوده.مثلا سه تا دیالوگ اول تو زیرنویس به این صورت هست:
    دقیقه1: دیالوگ 1
    دقیقه2: دیالوگ 2
    دقیقه3: دیالوگ 3
    حالا مثلا شما 2 دقیقه اول فیلم رو بریدی و 2 دقیقه اول زیرنویس رو هم پاک کردی.
    حالا دقیقه 3 فیلم عملا می شه دقیقه 1 فیلم.ولی زیرنویس همچنان تو دقیقه 3 استارت می خوره.
    برای جلو و عقب بردن زیرنویس می تونید از برنامه vob sub یا subtitle workshop استفاده کنید که با یه سرچ ساده تو همین فروم می تونید آموزشش رو پیدا کنید.
    با همین برنامه من روی فیلمم زیرنویس قرار دادم تا برای بریدن فیلم به مشکل برنخورم اما وقتی با برنامه ی SolveigMM Video Splitter فیلمی رو که زیرنویس رو روش قرار دادم می برم بدون زیرنویس ذخیره میشه حالا چیکار کنم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

با همین برنامه من روی فیلمم زیرنویس قرار دادم تا برای بریدن فیلم به مشکل برنخورم اما وقتی با برنامه ی SolveigMM Video Splitter فیلمی رو که زیرنویس رو روش قرار دادم می برم بدون زیرنویس ذخیره میشه حالا چیکار کنم؟
    بخاطر اینکه این مدل زیرنویس soft subtitle هست و روی ویدیو حک نمیشه، اگه میخواین بعد از اسپلیت ویدیو زیرنویس باقی باشه باید hard subtitle زیرنویس رو به ویدیو اضافه کنید از طرقی مثل کانورت

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

بنده عرض کردم از این برنامه ها برای جلو و عقب بردن تایمینگ زیرنویس استفاده کنید نه قرار دادن زیرنویس روی فیلم.
    به هرحال این تاپیک جای مناسبی برای ادامه سوالاتتون نیست.بهتره به صورت دقیق تر مشکلتون رو در این تاپیک مطرح کنید:

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

بنده عرض کردم از این برنامه ها برای جلو و عقب بردن تایمینگ زیرنویس استفاده کنید نه قرار دادن زیرنویس روی فیلم.به هرحال این تاپیک جای مناسبی برای ادامه سوالاتتون نیست.بهتره به صورت دقیق تر مشکلتون رو در این تاپیک مطرح کنید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    من با برنامه ای که اول پست بود MKVToolnix دوباره روی فیلمم زیرنویس قرار دادم نه با برنامه های جدید که معرفی کردین در هرصورت ممنون

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

من با برنامه ای که اول پست بود MKVToolnix دوباره روی فیلمم زیرنویس قرار دادم نه با برنامه های جدید که معرفی کردین در هرصورت ممنون
    دوست عزیز شما پست من رو نقل قول کردین بعد گفتین "با همین برنامه من روی فیلمم زیرنویس قرار دادم" .بهتر بود اشاره می کردین با برنامه MKVToolnix یا حداقل نقل قول نمی گرفتین.
    خواهش می کنم

10. این کاربر از SADEGH 7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •