چند روزیه که در مورد تاثیر شخصیت مدیران و موسسان شرکتها یا همان برند شخصی و یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فردی این افراد بر روی کسب و کار آنها و میزان هم افزایی این دو برند مطالعه و تحقیق میکنم. به نتایج جالبی رسیدم. اگر از مهندسی معکوس که من این روش رو در زمان تحصیلم در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی صنایع یاد گرفتم استفاده کنیم به نکاتی دست پیدا می‌کنیم که با تطبیق صد برند برتر در بسیاری از اون برندها مشترکه و ما هم میتونیم با شناختن این رموز و با توجه به استعداد و تلاشمون به درجه‌ای از موفقیت برسیم و یک برند پر و پا قرص و در خور خودمون درست کنیم.اما این رمز و رازها مسائل پیچیده و غیر قابل دسترسی نیستن اگه قبول ندارید یکی یکی با هم پیش میریم.۱٫ خودمون و شخصیت و ضمیر خودمون رو بشناسیم.۲٫ در مقابل جامعه چه مسئولیتی داریم این موضوع را مشخص و در گفته هامون بهش اشاره کنیم.۳٫ اینکه دیگران در مورد شخصیت ما و کار ما چه می گویند چه خوب وچه بد !۴٫ عادات حرکتی ما یا همان صدای بدن body language در هنگامی که شما صحبت نمی کنید.۵٫ آداب کلامی و رفتاری شما.۶٫ ظاهر فردی شما اینکه مثلا همیشه تیره می پوشید یا خیر و…..خوب اینها که مسائل ساده ای هستن ولی برنامه ریزی برای این موارد کمی مشکل و شاید در ابتدای کار کمی وقت گیر باشه که به نتیجش می ارزه. اما برای برنامه ریزی در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شخصی و یا فردی هم روش هایی به ذهنم میرسه که به اون‌ها هم اشاره می کنم.
  1. لیستی از چیزهایی که فکر می‌کنید دیگران رو جذب میکنه تهیه کنید.
  2. سعی کنید تجربه و مواردی رو که باعث توانایی شما شده فهرست کنید و حتما بصورت کتبی یاد داشت کنید.
  3. از خودتان تعریف داشته باشید اینکه چه کسی هستید، به چه چیزی علاقه دارید و چه تفاوتی با دیگران دارید و در چه کاری حرفه ای هستین و در چه کارهایی تبهر دارید.
  4. اینکه دیگران در مورد شما چی میگن را برای دیگران به زبان بیارید.
  5. داستان زندگیتونو بنویسید ولی کوتاه که بتونید در مواردی که لازمه ازش استفاده کنید مراقب باشید که مثل رزومه نشه
  6. یه سایت شخصی این روزا خیلی میتونه کمک کنه فیس بوک و … بقیه جاها هم بد نیست!
  7. یه کارتی که مشخصات شما روش نوشته شده باشه درست کنید یعنی چاپ کنید
  8. از یک سری جملات و یا تکیه کلام معمول استفاده کنید
  9. از مدیران و افراد معروف الگو برداری کنید که خیلی جواب میده

و چند چیز دیگه که خیلی مهم نیست اما چگونگی ساخت برند فردی یا شخصی با دونستن این چند مورد درست نمیشه تمرین، گذشت زمان، صحیح و خطاها و همچنین داشتن علم برندسازی هم لازمه که من هم سعی میکنم تو مقالات و نقدهای دکتر برند این علم را به زبان ساده ولی علمی رواج بدم.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]