تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 26 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 253

نام تاپيک: راهنمای انتقال سند و پلاک خودرو

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام محمد جان

دستت درد نكنه

فقط يه سوال كه توي تعويض پلاك اصفهان پلاك نمره شيراز كه 63 باشه ندارن يعني مي گيد نامه مي دن كه برم تعويض پلاك شيراز پلاك بگيرم؟؟

با تشكر
    من تا حالا نشنیدم پلاک برای فلان شهر رو نداشته باشن
    شیراز که خودش کلان شهر حساب میشه پلاکش هست
    اگر هم نبود بله نامه بگیرید ببرید اونجا راحت عوض کنید

2. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

یه سوال از دوستان دارم در مورد فروش خودرو،موقع فروش خودرو حتما باید این کار توسط یک نمایشگاه اتومبیل انجام بشه و بعد بریم دفتر خانه اسناد رسمی؟یا بدون رفتن به نمایشگاه میشه مستقیما به همراه خریدار رفت دفتر خونه و اونجا سند رو به نام خریدار زد؟

تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

یه سوال از دوستان دارم در مورد فروش خودرو،موقع فروش خودرو حتما باید این کار توسط یک نمایشگاه اتومبیل انجام بشه و بعد بریم دفتر خانه اسناد رسمی؟یا بدون رفتن به نمایشگاه میشه مستقیما به همراه خریدار رفت دفتر خونه و اونجا سند رو به نام خریدار زد؟
    به هر حال بین خریدار و فروشنده باید قولنامه تنظیم بشه
    این کار یا تو نمایشگاه انجام میشه یا به صورت دستی بین طرفین انجام میشه.
    اونی که تو نمایشگاه انجام میشه قانونی تره و یه مبلغی هم باید به نمایشگاه پرداخت بشه

5. 2 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

سلام اقا 1سوال کارت پایان خدمت برا سند قطعی الانم هسش؟

تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام اقا 1سوال کارت پایان خدمت برا سند قطعی الانم هسش؟
    همونطور که تو پست اول هم نوشتم
    نه فعلا نیازی نیست

8. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ferdfe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

دوستان من یه ماشینی داشتم بدون اینکه قولنامه بنویسیم یا اینکه بریم محضر رفتیم تعویض پلاک اونجا پلاک رو تعویض و سند رو به نام کردن موردی یا مشکلی که ندارد یا پیش نمی اید
    در ضمن طرف بچه اخوند بود که ماشین رو خرید

تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

دوستان من یه ماشینی داشتم بدون اینکه قولنامه بنویسیم یا اینکه بریم محضر رفتیم تعویض پلاک اونجا پلاک رو تعویض و سند رو به نام کردن موردی یا مشکلی که ندارد یا پیش نمی اید

من تا الان این مورد رو ندیدم
    اما خوب اگر سند و مدارک خودرو و پلاک خودرو انتقال داده شده به طور قانونی فکر نکنم مشکلی پیش بیاد
    شما هم که پولتون رو کامل گرفتین و ماشین رو فروختین و سندش رو هم که به نام زدن تمام شده.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    جدیدا (البته من تو تهران فقط دیدم) اینطوری ماشین معامله میشه و دیگه دفترخونه نمیرن
    من هم ماشینی که گرفتم البته فروشنده آشنا بود دیگه نرفتیم دفترخونه و فقط تعویض پلاک رفتیم. تازه همونجا تو باجه های مختلفش عوارض و مالیات و ... رو پرداخت کرد و ماشین رو به نام زد.
    مسئول اطلاعاتش می گفت قانون عوض شده. چند تا مرکز دیگه بعدا برای اطمینان رفتم گفتند آره دیگه نیازی به ثبت دفترخونه نیست. البته اگه دوست داری میتونی بری و اونجا یه پولی هم به دفتر خونه بدی فقط همین.
    اصلا می تونی تو خیابون هم به مردم پول بدی!!! ولی هیچ فرقی نمیکنه مهم اینه که ماشین الان مال شماست.
    دقیقا همین جمله رو گفت.
    میخواستم بدونم این مشکلی پیش نمیاره. دوستان عزیز غیر تهرانی هم اگه بگن تو شهرهای اونا چطوریه ممنون میشم.

آخر فروم باز ferdfe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام دوستان
    جدیدا (البته من تو تهران فقط دیدم) اینطوری ماشین معامله میشه و دیگه دفترخونه نمیرن
    من هم ماشینی که گرفتم البته فروشنده آشنا بود دیگه نرفتیم دفترخونه و فقط تعویض پلاک رفتیم. تازه همونجا تو باجه های مختلفش عوارض و مالیات و ... رو پرداخت کرد و ماشین رو به نام زد.
    مسئول اطلاعاتش می گفت قانون عوض شده. چند تا مرکز دیگه بعدا برای اطمینان رفتم گفتند آره دیگه نیازی به ثبت دفترخونه نیست. البته اگه دوست داری میتونی بری و اونجا یه پولی هم به دفتر خونه بدی فقط همین.
    اصلا می تونی تو خیابون هم به مردم پول بدی!!! ولی هیچ فرقی نمیکنه مهم اینه که ماشین الان مال شماست.
    دقیقا همین جمله رو گفت.
    میخواستم بدونم این مشکلی پیش نمیاره. دوستان عزیز غیر تهرانی هم اگه بگن تو شهرهای اونا چطوریه ممنون میشم.
    من تو کرمان این کار رو انجام دادم به نظرم محضر فقط فرمالیته !! پول هدر دادن

13. این کاربر از ferdfe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

البته باید این نکته رو هم اضافه کنم که هر کسی زیر بار این روش انتقال خودرو نمیره و انگار بعضی ها دوست دارن پولشونو دور بریزن.
    تازه تا همین الان کم مونده به من فحش بدن که چقدر احمقم و شبیه حیوانی گوش دراز که اسمشو ذکر نمیکنم
    و دیگه هیچکس ماشینو از من نمیخره!!!!
    ولی منطقاً باید این طور باشه و نیازی به دفترخونه نباشه.
    فقط سوالی که پیش میاد اینه که اگه نیاز نیست پس دفترخونه ها دارند چیکار میکنن و آیا این پولی که میگیرن حلاله؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چطور کسی جلوی اونا رو نمیگیره.
    و اگه نیاز هست چطور ماشینو بدون طی این مراحل تعویض پلاک میکنن و به نام میزنن؟ تکلیف مردم مشخص نیست.
    و از همه مهمتر چون با این قانون درآمد دفاتر اسناد کاهش پیدا میکنه و اینکه این دفاتر به دولت درصدی رو پپرداخت میکنن و در نهایت درآمد دولت کاهش پیدا میکنه
    آیا فردا با فشار وارده از بعضی سازمانها قانون دوباره عوض نمیشه و پدر همه اونایی که نرفتن دفترخونه در نمیاد؟

Last edited by pershiran; 01-05-2013 at 16:31.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •