تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: بروز باشید

اگه نباشه جاش خالی می مونه mrt2iran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    TEHRAN-REY

پيش فرض بروز باشید

سلام دوستان این تاپیک مال دوستانی است که علاقه ای زیاد به لبتاب و حل مشکلات لبتاب دارند این دست نوشته ها نیمی از خودم است و نیمی دیگر از پدر سرچ استاد گوگل
    من این تاپیک را هر 3 روز اپدیت میکنم و مطالبی مربوط به شناخت قطعات لبتاب & مشکلات عجیب لبتاب & و قیره.... مطرح میشود

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    TEHRAN-REY

پيش فرض نکات مهم در مورد نگهداری و استفاده صحیح از باتری ها

نکات مهم در مورد نگهداری و استفاده صحیح از باتری ها می پردازیم :

1. از چرخه گفته شده جهت شارژ و دشارژ استفاده کنید .
    2. هرگز باتری را تا آخرین حد دشارژ نکنید ( لیتیومی / زیر 3 درصد ) .
    3. باتری نو را به مدت طولانی شارژ نکنید ، هنگامی که فول شارژ شد آماده استفاده است .
    4. در مکانهایی که به برق دسترسی دارید از باتری استفاده نکنید .
    5. دمای باتری را پایین نگه دارید و حتی الامکان از ابزارهای خنک کننده استفاده کنید .
    6. اتصال های باتری و لپ تاپ را هر ماه یکبار با الکل تمیز کنید .
    7. وقتی از باتری استفاده می کنید سعی کنید قطعات اضافه نظیر فلش دیسک ها و ... را جدا کنید و از DVD Drive استفاده نکنید .
    8. سیستم های ارتباطی را حتی الامکان خاموش کنید ( وایرلس و بلوتوث و ... )
    9. نور پانل صفحه نمایش را کاهش دهید .
    10. از اجرای برنامه های سنگین و همزمان حتی الامکان خودداری کنید .
    11. حافظه رم لپ تاپ را افزایش دهید و مقدار استفاده هارد به جای رم را کم کنید .
    12. با استفاده از برنامه های مرتب سازی هارد دیسک را Defrag کنید .
    13. از اجرای بازی ها زمانی که باتری تامین کننده انرژی است حتی الامکان خودداری کنید .
    14. در ویندوز 7 تنظیمات مربوط به Plan ها را با توجه به نیاز خود تغییر دهید .
    15. منبع:Troubleshoot.COM
      نویسنده:MRT2IRAN

Last edited by mrt2iran; 24-09-2012 at 21:12. دليل: بروز رسانی هر 3 روز

3. 2 کاربر از mrt2iran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    TEHRAN-REY

پيش فرض بررسی علل کاهش سرعت کامپیوتر و راه های رفع آن

شاید تاکنون برای شما این سوال مطرح شده باشد که علت افت ناگهانی سرعت کامپیوتر و کند کار کردن آن چیست و برای بهبود و یا افزایش سرعت آن می بایست چه اقدام و یا اقداماتی را انجام داد؟ پاسخ به سوال فوق متغیر بوده و ممکن است دلایل متعددی در این رابطه وجود داشته باشد. در برخی موارد ممکن است با رعایت برخی نکات ساده در خصوص نحوه نگهداری سیستم مشکل برطرف گردد و در موارد دیگر ممکن است مجبور به ارتقا سیستم و یا تعویض قطعات مسئله دار گردیم. در این ترفند قصد داریم به برخی نکات اولیه به منظور بهبود کارآئی سیستم اشاره کنیم.

اجرای دقیق Scan Disk: وجود اشکال در فایل های ذخیره شده بر روی هارد دیسک ممکن است کاهش کارآئی سیستم و بروز اشکالات فیزیکی هارد دیسک را بدنبال داشته باشد. با اجرای برنامه Scan disk می توان تعداد زیادی از خطاهای موجود بر روی هارد دیسک را برطرف نمود. برنامه فوق بررسی لازم در خصوص وجود اشکالات فیزیکی بر روی هارد دیسک را نیز انجام خواهد داد. بخاطر داشته باشید که با توجه به ظرفیت هارد دیسک نصب شده بر روی کامپیوتر، فرآیند بررسی وضعیت هارد دیسک می تواند مدت زمان زیادی بطول انجامد و نمی بایست در این فاصله عملیات خاصی را انجام داد.

حذف فایل های موقت موجود بر روی هارد دیسک: فایل های موقت به آندسته از فایل ها اطلاق می گردد که معمولاً پس از نصب یک برنامه همچنان بر روی هارد دیسک باقی می مانند و می توان بدون نگرانی اقدام به حذف آنان نمود .

حذف اطلاعات موجود در Cache برنامه مرورگر: فایل های Cache شده، به آندسته از فایل هائی اطلاق می گردد که در زمان استفاده از اینترنت بر روی سیستم شما باقی مانده و اغلب شامل تصاویری می باشند که به منظور نمایش صحیح صفحات وب، برنامه مرورگر مجبور به دریافت آنان از اینترنت شده است.

Defrag نمودن فایل های موجود بر روی هارد دیسک: Defrag، سازماندهی فایل های موجود بر روی هارد دیسک را (ترفندستان) بگونه ای انجام خواهد داد که امکان بازیابی آنان با سرعت بیشتری میسر می گردد.

اجرای یک برنامه ویروس یاب: اغلب ویروس های کامپیوتری درصد بالائی از منابع سیستم را استفاده می نمایند. همین موضوع می تواند کاهش کارآئی سیستم را بدنبال داشته باشد. برخی از ویروس ها حتی می توانند باعث از کارافتادن کامل سیستم گردند. به منظور برخورد موثر با ویروس های موجود همواره سعی نمائید که از یک برنامه آنتی ویروس بهنگام شده استفاده کرده و عملیات پویش به منظور یافتن ویروس را در فواصل زمانی خاصی تکرار نمائید.

بررسی سیستم به منظور وجود Spyware: تعداد زیادی از وب سایـت ها بدون آگاهی شما اقدام به نصب Spyware بر روی سیستم شما می نمایند. یک spyware می تواند صرفاً در حد و اندازه یک کوکی ساده باشد که وب سایت های ملاقات شده توسط شما را در خود ثبت می نماید و یا برنامه هائی باشند که امکان دستیابی سایر افراد به کامپیوتر شما را فراهم می نمایند. در این رابطه می توان از برنامه های متعدد Anti Spyware به منظور پویش و برخورد با این نوع برنامه ها استفاده نمود.

غیرفعال نمودن برنامه های نصب شده غیرضروری: یکی دیگر از دلایلی که می تواند کاهش سرعت کامپیوتر را بدنبال داشته باشد، تعداد و تنوع برنامه هائی است که در زمان راه اندازی سیستم اجراء می گردند. در ویندوز XP می توان با استفاده از برنامه کاربردی MsConfig برنامه هائی را که در زمان راه انداری سیستم فعال می گردند مشاهده و در رابطه با آنان تعیین تکلیف نمود. با استفاده از برنامه MsConfig صرفاً می توان لیست برنامه هائی را که در زمان راه اندازی سیستم اجراء می گردند مشاهده نمود و نمی توان از این طریق آنان را حذف نمود. پیشنهاد می گردد که حتی المقدور از نصب برنامه های غیر ضروری بر روی کامپیوتر اجتناب گردد، چراکه هر برنامه پس از نصب درصدی از منابع سیستم را استفاده خواهد کرد و بدیهی است که در اینچنین مواردی می بایست در انتظار کاهش کارآئی سیستم بود. بخاطر داشته باشید که برای حذف یک برنامه از روی کامپیوتر از برنامه هائی موسوم به Uninstall می بایست استفاده گردد. حذف فولدرهای حاوی برنامه به تنهائی در این رابطه کافی نبوده و اطلاعات مربوط به آنان همچنان در ریجستری باقی خواهد ماند .

پاک کردن ریجستری: ریجستری تنظیمات و اطلاعات مورد نیاز ویندوز و سایر برنامه های نصب شده را در خود نگهداری می نماید. به موازات افزایش فرآیندهای نصب و یا Uninstall ممکن است اطلاعات غیرضروری متعددی در ریجستری باقی بماند. در چنین مواردی می توان برای حذف اطلاعات غیرضروری موجود در ریجستری از برنامه های کاربردی متعددی استفاده نمود.

ایجاد یک فایل Swap با ظرفیت ثابت: هر یک از نسخه های ویندوز تابع یک رویکرد خاص برای Paging و فایل Swap ذخیره شده بر روی هارد دیسک می باشند. پس از اشغال تمامی فضای حافظه اصلی از فایل Swap به منظور ذخیره اطلاعات استفاده خواهد شد. اندازه فایل فوق ثابت نبوده و می تواند با توجه به شرایط موجود تغییر نماید. پس از استفاده از تمامی فضای حافظه و ظرفیت اختصتاص یافته برای فایل Swap، ویندوز اقدام به افزایش ظرفیت آن می نماید. در صورت تحقق چنین شرایطی سرعت و کارآئی سیستم کاهش پیدا خواهد کرد. برای مشخص نمودن ظرفیت فایل Swap می توان از گزینه System موجود در Control Panel استفاده نمود (System > Advanced > Performance Settings > Advanced > Virtual memory ). مثلاً می توان حداقل و حداکثر ظرفیت فایل Swap را مشابه و معادل سیصد مگابایت در نظر گرفت.

به روز نمودن درایورهای سیستم: پیشنهاد می گردد همواره درایورهای مربوط به کارت ویدئو و کنترل کننده IDE بهنگام شده و از جدیدترین درایورهای ارائه شده مرتبط با آنان استفاده گردد .

استفاده از حافظه RAM بیشتر و هارد درایوهائی با 7200 دور در دقیقه (RPM): حافظه اصلی و هارد درایو دو قطعه اصلی در کامپیوتر می باشند که نسبت به پردازنده دارای سرعت بمراتب کمتری می باشند. افزایش حافظه RAM می تواند اثرات مثبتی را در ارتباط با سرعت اجرای برنامه های کامپیوتری بدنبال داشته باشد. سعی گردد از هارد درایوهائی استفاده گردد که RPM (دور در دقیقه) بالائی داشته باشند (نظیر 7200 دور در دقیقه).

تبدیل سیستم فایل: در صورتی که بر روی سیستم شما ویندوز 95 نصب شده است، ویندوز از سیستم فایل FAT 16 استفاده می نماید. در صورت تبدیل سیستم فایل فوق به FAT 32، سرعت سیستم افزایش نخواهد یافت ولی حجم و تعداد فایل هائی را که می توان بر روی هارد دیسک ذخیره نمود، افزایش می یابد. در صورت استفاده از ویندوز XP و یا 2000، ارتقاء FAT16/32 به NTFS بهبود کارآئی و امنیت سیستم را بدنبال خواهد داشت. توجه داشته باشید که پس از تبدیل سیستم فایل، امکان برگشت به وضعیت قبلی وجود نخواهد داشت. نسخه های ویندوز 95، 98، SE و ME قادر به خواندن اطلاعات از سیستم فایل NTFS نمی باشند. بنابراین در صورتی که قصد استفاده از سیستم به صورت Dual-Booting (نصب بیش از یک سیستم عامل و انتخاب یکی از آنان در زمان راه اندازی سیستم) را داشته باشید و یا تمایل به اشتراک درایوهای موجود بین چندین سیستم عامل را دارید، بهتر است که از FAT32 استفاده نمائید.

در صورتی که تمامی موارد اشاره شده منجر به حل مشکل کاهش سرعت نگردد، می توان هارد دیسک را مجدداً فرمت و اقدام به نصب سیستم عامل و سایر نرم افزارهای دلخواه نمود و یا در صورت ضرورت سخت افزار سیستم را ارتقاء داد.

منبع:
    forum.laptop.org نویسنده:MRT2IRAN
    Last edited by mrt2iran; 24-09-2012 at 21:51. دليل: بروز رسانی هر 3 روز

5. 2 کاربر از mrt2iran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    TEHRAN-REY

پيش فرض رمز گشایی مشکلات نرم افزاری مربوط به سخت افزار

سلام دوستان حتمالا خیلی برای شما پیش آمده که ویندوز با یک سخت افزار شما مشکل پیدا می کند. خوب وقتی ویندوز با مشکلی در ارتباط با یک سخت افزار پیدا می کند آیکون آن را در دیوایس منینجر تغییر داده و یک کد خطا بر روی General پنجره ی مشخصات سخت افزار به نمایش در خواهد آورد. این کدها همراه با یک عدد و توضیحی کوتاه همراه است. حال ما تصمیم گرفتیم این کدها را برای شما رمز گشایی کنیم و راه حل برطرف کردن آن ها را نیز به شما ارایه دهیم.
    Code 1
    پغام خطا: This Device is not configured correctly یعنی: این سخت افزار به خوبی تنظیم نشده است.
    حال چه کنم؟!
    بعد از دانلود درایور سازگار سخت افزار بر روی دکمه Update Driver کلیک کرده و مراحل جادوگر نصب را دنبال کنید!
    Code 3
    پیغام خطا: The driver for this device might be corrupted, or your system might be running low on memory or other resources یعنی: درایور این سخت افزار ممکن است مشکل پیدا کرده باشد یا سیستم شما ممکن است در وضعیت حافظه کم یا کمبود دیگر منابع باشد.
    حال چه کنم؟!
    حفظه موجود را چک کرده و اگر لازم بعضی از برنامه ها را ببندید تا مقداری حافظه Ram آزاد شود. اگر حافظه کافی دارید، درایور را حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید.
    Code 10
    پیغام خطا: This device cannot start یعنی: این سخت افزار نمی تواند اجرا شود.
    حال چه کنم؟!
    بر روی دکمه Update Driver کلیک کنید تا اگر درایوری وجود دارد نصب کنید.
    Code 12
    پیغام خطا: This device cannot find enough free resource that it can use. If you want to use this device, you need to disable one of the other devices on thid system یعنی: این سخت افزار نمی تواند منابع آزاد کافی برای استفاده پیدا کند. اگر می خواهید تا از این سخت افزار استاده کنید لازم است تا یکی دیگر از سخت افزارها را غیر فعال کنید.
    حال چه کنم؟!
    یک یا تعداد بیشتری پورت I/O ، IRQ یا کانال های DMA توسط سخت افزارهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. این پیغام خطا در صورت تنظیم بد بایوس نیز می تواند ظاهر شود ( به عنوان مثال اگر یک کنترلر USB از بایوس IRQنگیرد). تنظیمات بایوس را چک کنید. از سربرگ Resource برای مشخص کردن سخت افزار مشکل دار استفاده کنید.
    Code 14
    پیغام خطا: This device cannot work properly until you restart your computer یعنی: این سخت افزار به خوبی کار نمی کند تا وقتی که رایانه را ریستارت کنید.
    حال چه کنم؟!
    برای استفاده از سخت افزار باید رایانه را یک بار ریستارت کنید.
    Code 16
    پیغام خطا: windows cannot identify all the resource this device uses یعنی: ویندوز نمی تواند تمام منابع ای که سخت افزار مورد استفاده قرار می دهد را مشخص کند.
    حال چه کنم؟!
    یک سخت افزار قدیمی به درستی تنظیم نشده. می توانید از سربرگ Resoureces برای درست کردن جزییات از بین رفته استفاده کنید.
    Code 18
    پیغام خطا: Reinstall the drivers for this device یعنی: نصب مجدد درایور برای این سخت افزار.
    حال چه کنم؟!
    درایور را دوباره نصب کنید. برای این کار می توانید روی Update Driver کلیک کنید تا با ویزارد Update Hardware درایور را دوباره نصب کنید.
    Code 19
    پیغام خطا: your registry might be corrupted یعنی: ممکن است رجیستری خراج شده باشد.
    حال چه کنم؟!
    تنظیمات رجیستری بهم خورده است و یا اطلاعات مشکل دار وارد تنظیمات شده است. می توانید پس از حذف درایور دوباره به نصب آن بپردازید. در ضمن از ابزار system Restore نیز می توانید جهت برگرداندن تنظیمات به زمان سلامتی سخت افزار نیز استفاده کنید.
    Code 21
    پیغام خطا: Windows is removing this device یعنی: ویندوز این سخت افزار را حذف می کند.
    حال چه کنم؟!
    مدت کوتاهی تحمل کنید و سپس حالت نمایش دیوایس منینجر را دوباره بروز کنید. اگر مشکل برطرف نشد رایانه را به روز نمایید.
    Code 22
    پیغام خطا: This device is disabled یعنی: این سخت افزار غیر فعال است.
    حال چه کنم؟!
    سخت افزار به وسیله Device Manager غیر فعال شده است. برای فعال کردن می توانید بر روی Enable Device کلیک کنید.
    Code 24
    پیغام خطا: This device is not present, is not working properly, or does not have all its drivers installed یعنی: این سخت افزار آماده نیست، به خوبی کار کار نمی کند یا تمام درایورهای آن نصب نشده است.
    حال چه کنم؟!
    ممکن است این خطا توسط یک سخت افزار مشکل دار یا درایور ناسازگار یا خراب به وجود آمده باشد. برای حل این مشکل سخت افزار را از قسمت Device Manager حذف کنید و سپس از قسمت جادوگر نصب Add/Remove Hardware به بازنصب آن بپردازید.
    Code 28
    پیغام خطا: The drivers for this device are not installedیعنی: درایورهای این سخت افزار نصب نیستند.
    حال چه کنم؟!
    بعد از دانلود یک درایور سازگار با سخت افزار روی دکمه Update Driver کلیک نموده و دستورات جادوگر نصب را دنبال کنید تا درایور را به صورت صحیح و کامل نصب نمایید.
    Code 29
    پیغام خطا: This device is disabled because the firmware of the device did not give it the required resources یعنی: این سخت افزار غیر فعال است به این دلیل که firmware آن منابع مورد نیاز را در اختیارش قرار نمی دهد.
    حال چه کنم؟!
    این خطای عادی برای سخت افزارهایی است که بایوس مختص خود را دارند که برای سخت افزار شما غیر فعال شده است. برای بدست آوردن اطلاعات و چگونگی فعال کردن سخت افزار از دستورالعمل هایی که همراه دستگاه ارایه شده است استفاده کنید.
    Code 31
    پیغام خطا: This device is not working properly because Windows cannot load the drivers required for this device یعنی: این ابزار به خوبی کار نمی کند، زیرا ویندوز نمی تواند درایورهای مورد نیاز آن را بارگزاری نماید.
    حال چه کنم؟!
    ویندوز نمی تواند درایور را بارگزاری کند. شاید از شاید از Microsoft 6to4 adapter پشتیبانی نمی کند. ممکن است به این خاطر باشد که درایور شما با ویرایش ویندوز شما همخوانی ندارد. بعد از دانلود یک درایور سازگار با ویرایش سیستم عامل خود اقدام به نصب آن نمایید.
    Code 32
    پیغام خطا: A driver (service) for this device has been disabled. An alternate driver may be providing this functionality یعنی: یک سرویس درایور برای این سخت افزار مورد نیاز نیست و غیر فعال شده است.
    حال چه کنم؟!
    درایور در رجستری Disabled شده است. باید آن را Start نمایید. اگر درایور واقعا مورد نیاز است، نوع اجرا را در بایوس تغییر دهید. در ضمن می توانید با حذف کردن آن درایور و سپس کلیک بر روی Scan for hardware changes به بازنصب یا ارتقاع آن درایور بپردازید.
    Code 33
    پیغام خطا: Windows cannot determine which resources are required for this device یعنی: ویندوز نمی تواند تعیین کند که کدام منابع برای این سخت افزار مورد نیاز هستند.
    حال چه کنم؟!
    این خطا عموما به این موضوع اشاره دارد که یک سخت افزار قدیمی درست تنظیم نشده یا نشان دهنده به وجود آمدن یک خطای سخت افزاری است. با فروشنده سخت افزار خود تماس بگیرید و سپس به کانفیگ و جایگزینی سخت افزار اقدام نمایید.
    Code 34
    پیغام خطا: Windows cannot determine the settings for this device. Consult the documentation that came with this device and use the Resource tab to set the configuration یعنی: ویندوز نمی تواند تنظیمات این سخت افزار را تعیین کند. با راهنماهر ماه سخت افزار مشورت کنید یا از سربرگ Resource برای انجام تنظیمات استفاده نمایید.
    حال چه کنم؟!
    این سخت افزار قدیمی نیازمند یک پیکربندی و تنظیم سخت افزاری است. تنظیمات این سخت افزار را از طریق تغییر جامپر ها یا نرمافزار تغییر داده و سپس از طریق سربرگ Resources در Device Manager برای تنظیمات این سخت افزار اقدام نمایید.
    Code 35
    پیغام خطا: Your computer’s system firmware does not include enough information to properly configure and use this device. To use this device, contact your computer manufacturer to obtain a firmware or BIOS update یعنی: بایوس سیستم رایانه شما حاوی اطلاعات کافی برای پیکربندی صحیح و استفاده از این سخت افزار نیست برای استفاده از این سخت افزار، با شرکت سازنده رایانه خود تماس بگیرید تا یک firmware یا به روزرسانی بایوس را بدست آورید.
    حال چه کنم؟!
    یک بایوس جدید از فروشنده رایانه خود دریافت نمایید. سایت سازنده رایانه خود را بدین منظور چک کنید.
    Code 36
    پیغام خطا: This device is requesting a PCI interrupt but is configured for an ISA interrupt (or vice versa). Please use the computer’s system setup program to reconfigure the interrupt for this device یعنی: این ابزار نیازمند یک وقفه PCI است اما برای یک وقفه ISA پیکربندی شده است (و یا برعکس)، لطفا از برنامه Setup سیستم رایانه برای پیکربندی مجدد این ابزار استفاده کنید.
    حال چه کنم؟!
    ترجمه IRQ مشکل پیدا کرده است. تنظیمات بایوس را چک کنید تا ببینید که اگر IRQ های خاصی به اشتباه معکوس شده اند یا نه. اگر ممکن است به یک بایوس ACPI ارتقاع دهید.
    Code 37
    پیغام خطا: Windows cannot initialize the device driver for this hardware یعنی: ویندوز نمی تواند از درایور این ابزار برای سخت افزار استفاده کند.
    حال چه کنم؟!
    درایور را حذف کنید و سپس بر روی Scan for hardware changes کلیک کنید تا به ارتقا یا بازنصب درایور اقدام نمایید. می توانید درایور جدید را نیز از سایت سازنده دریافت نمایید و سپس اقدام به نصب آن کنید.
    Code 38
    پیغام خطا: Windows cannot load the device driver for this hardware because a previous instance of the device driver is still in memory یعنی: ویندوز نمی توان درایور سخت افزاری را برای این سخت افزار بارگذاری کند زیرا یک نمونه قبلا از این درایور هنوز در حافظه است.
    حال چه کنم؟!
    رایانه را رستارت کنید. یا با سازنده ابزار خود تماس بگیرید و آخرین اطلاعات را درباره استفاده از ابزارتان در ویرایش سیستم عامل رایانه تان را از آن ها طلب کنید.
    Code 40
    پیغام خطا: Windows cannot access this hardware because its service key information in the registry is missing or recorded incorrectly یعنی: ویندوز نمی تواند به این سخت افزار دسترسی پیدا کند زیرا اطلاعات کلیدی سرویس آن در رجیستری گم شده یا به اشتباه ثبت شده اند.
    حال چه کنم؟!
    اطلاعات در کلید سرویس رجیستری برای ویندوز اشتباه است. درایور را حذف کنید و سپس پس از دریافت درایور جدید به نصب آن اقدام نمایید یا از طریق Scan for hardware changes به بارگزاری مجدد درایور اقدام کنید.
    Code 41
    پیغام خطا: Windows successfully loaded the device driver for this hardware but cannot find the hardware device یعنی: ویندوز با موفقیت درایور ابزار شما را برای این سخت افزار بارگذاری کرده است اما نمی تواند سخت افزار مورد نیاز را پیدا کند.
    حال چه کنم؟!
    ویندوز درایور را بارگذاری کرده است اما نمی تواند سخت افزار را پیدا کند. این خطا با سخت افزارهای قدیمی اتفاق می افتد زیرا Plug and Play نمی تواند آن ها را شناسایی کند. از Device Manager برای حذف درایور مورد نظر استفاده کرده و سپس از Add Hardware برای نصب مجدد آن بر روی سیستم استفاده کنید.
    Code 42
    پیغام خطا: Windows cannot load the device driver for this hardware because there is a duplicate device already running in the system یعنی: ویندوز نمی تواند درایور سخت افزار را برای این سخت افزار نصب کند زیرا یک سخت افزار مشابه هم اکنون در سیستم در حال اجرا است.
    حال چه کنم؟!
    رایانه را رستارت کنید.
    Code 43
    پیغام خطا: Windows has stopped this device because it has reported problems یعنی: ویندوز این سخت افزار را متوقف کرده است زیرا دارای مشکلات گزارش شده است.
    حال چه کنم؟!
    یک درایور یک خطای سخت افزاری را گزارش داده است. سخت افزار را حذف کرده و آن ارا دوباره نصب کنید. اگر این کار نکرد با شرکت سازنده سخت افزار خود تماس حاصل نمایید.
    Code 44
    پیغام خطا: An application or service has shut down this hardware device یعنی: یک برنامه یا سرویس این سخت افزار را خاموش کرده است.
    حال چه کنم؟!
    سخت افزار توسط یک برنامه یا سرویس متوقف شده است. رایانه را ریستارت کنید.
    Code 47
    پیغام خطا: Windows cannot use this hardware device because it has been prepared for safe removal, but it has not been removed from the computer یعنی: ویندوز نمی تواند از این سخت افزار استفاده کند زیرا برای حذف امن آماده شده است اما از رایانه حذف نشده است.
    حال چه کنم؟!
    سخت افزار برای خارج شدن از یک اسلات PCMCI، USB یا داک استیشن آماده است. سخت افزار را جدا کرده و آن را دوباره وصل کنید یا رایانه را ریستارت نمایید
    Code 48
    پیغام خطا: The software for this device has been blocked from starting because it is known to have problems with Windows. Contact the hardware vendor for a new driver یعنی: نرم افزار این سخت افزار اجازه اجرا ندارد زیرا برای داشتن مشکل با ویندوز شناخته شده است. با شرکت سازنده سخت افزار برای یک درایور جدید تماس بگیرید.

موفقت ارزوی ماست......

7. 3 کاربر از mrt2iran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    TEHRAN-REY

پيش فرض راه های ویندوز

به شخصه در دنیای فارسی محلی جامع از دستورات قسمت Run ویندوز را مشاهده نکرده ام! برای همین خودم دست به کار شدم تا تمامی دستورات را تهیه و یکجا جمع کنم.
    قبل از شروع دستورات لازم هست یادآور شوم برای رفتن به منوی Run از کلید ویندوز به علاوه دکمه R استفاده کنید یا در XP کافی هست منوی استارت را زده و سپس گزینه Run را مشاهده نمایید در ویندوز ویستا و سون در استارت کلمه Run را جست جو کنید...
    حال در این پنجره در سیستم عامل ویندوز و نسخه Seven کدهای زیر را می توانید بزنید :

control admintools
    تمامی ابزارهای بخش Administrative Tools برای کنترل سیستم.

azman.msc
    باز کردن سرویس تنظیم Authorization برای هماهنگی فعالیت ها داخل شبکه ها.

dcomcnfg
    مشاهده کامپاننت های موجود در سیستم عامل ؛ اینها ابزارهای موجود در سیستم شماست که کار را برای نرم افزارها و بازی ها راحت می سازد ، توصیه می شود به هیچ وجه این قسمت مورد تغییرات قرار نگیرد.

certmgr.msc
    مجوزهای از قبل تعریف شده در سیستم ؛ مانند لایسنس سخت افزارها و نرم افزارهای داخلی خود ویندوز.

dxdiag
    اگر با بخش DirectX ویندوز مشکلی داشته باشید از این کد استفاده کنید تا بصورت خودکار نواقص را تعمیر کند. DirectX نرم افزاری برای هماهنگی نرم افزار و بازی های گرافیکی با کارت گرافیکی هست و یک موتور برای اجرای کارهای گرافیکی می باشد.

lpksetup
    نصب و حذف زبانهای اضافی نصب شده بر روی سیستم عامل.

odbcad32
    پایگاه داخلی و نرم افزاری موجود در سیستم عامل.

sigverif
    فایل های سیستمی و مهم سیستم عامل ثبت رسمی شده اند ولی اگر در رسمی و ثبت شده بودن آنها شکی دارید و برای مثال می خواهید ببینید winlogin.exe موجود در شاخه ویندوزتان ویروسی شده است یا نه از این بخش می توانید اقدام کنید.

gpedit.msc
    ویرایش تنظمیات دسترسی به فایل ها و اجزای سیستم در سیستم عامل های شبکه ای و چند کاربری.

hdwwiz.cpl
    ویزارد و پنجره های راهنما برای اضافه کردن یک سخت افزار جدید مانند Printer , Scanner و …

iscsicpl
    تنظیمات داخلی برای شبکه های Ethernet که نوعی از شبکه ها برای host بودن و غیره استفاده می شود ، در صورت تست این کد در اولین سوال سیستم از شما می خواهد سرویس مربوطه را هم فعال نماید ولی شما No را بزنید ؛ چون این نوع ارتباط سخت افزاری لازم دارد و در صورت اجرا بخشی از RAM و پردازنده را اشغال می کند.

iexpress
    یک فایل نصبی و فشرده شده با امکانات جالب و محیطی ساده داشته باشید! بر پایه Active Installer …

secpol.msc
    تنظیمات امنیتی در ویندوز برای مثال غیر فعال و فعال کردن گزینه Share در سیستم.

msdt
    ارتباط با بخش پشتی بانی شرکت Microsoft

mmc
    بخش گزارشات سیستمی برای Microsoft و مشاهده Log آنها.

printmanagement.msc
    مدریت پرینت برای مثال لغو آخرین ارسالهای پرینتی.

printui
    رابط کاربری و اطلاعات این بخش Print سیستم.

psr
    بخش فوق مفید و مخفی ویندوز که می تواند کارهای شما را قدم به قدم به همراه توضیحات و تصویر ضبط و در یک فایل فشرده و mht تحویل دهد! البته کار اصلی این بخش تهیه مشکلات شما برای رفع توسط Microsoft می باشد ولی می توانید برای ساخت فایل آموزشی سریع و بدون دردسر نیز از آن استفاده کنید!

p2phost
    ابزاری که خیلی ها اعتقاد دارند در نسخه ویندوز Seven از بین رفته و در این نسخه از ویندوز موجود نمی باشد! با این ابزار می توانید داخل یک شبکه به چت گفتاری ؛ تصوری و انتقال انواع فایل بپردازید!

regedit یا regedt32
    دسترسی به بخش رجیستری سیستم عامل (توضیحات این بخش ما ورای یک الی دو سطر می باشد!)

resmon
    یکی از ابزارهای برنامه نویسان و هکر ها! که به هر کسی آن را لو نمی دهند! و خود ویندوز نیز از آن جایی برای شما صحبت نمی کند! در این بهش می توانید تمامی پروسه ها و مواردی که از سیستم در حال اجرا می باشد و حتی در حال ارتباط با اینترنت و شبکه هستید و خیلی چیزهای دیگر را مانیتورینگ و زیر نظر داشته باشید! از اینجا می توانید ویروسی بودن سیستم خود را تشخیص دهید!

msconfig
    همانطور که در نوشته قبلی گفته شد برای دیدن Start Up و تنظیم Boot و سرویس های در حال اجرای ویندوز به کار می رود.

rsop.msc
    کنترل امنیت سخت افزاری و نرم افزاری بخش های مختلف ویندوز ، توصیه اکید دارم هیچ کاری با این بخش نداشته باشید! و در آخر چیزی را ذخیره نکنید.

cliconfg
    در لغت بنام SQL Server Client Configuration مشهور هست یعنی ابزارهای تنظیم کلاینت پایگاه داده ها. کلاینت = مشتری!

taskmgr
    دسترسی به Task Manager ویندوز برای کارهایی مانند کنترل اجرای نرم افزارها و بازی ها و حتی سرویس ها و کارهای دیگر ، در ویندوز سون برای رفتن به این بخش بغیر از سه دکمه (Ctrl + Alt + Delete) می توان از سه دکمه Ctrl + Shift + Esc استفاده کرد.

tpm.msc
    در برخی مین برد ها و BIOS ها امکاناتی وجود دارد که از این بخش قایل دست یابی هستند ، بنده در سیستم خودم به آنها دسترسی ندارم و از توضیح این قسمت معذورم ؛ ولی بایوس از قسمت های حساس هست و مراقب کارهایتان باشید! در کل Trusted Platform Module را به شما نشان می دهد.

TpmInit
    سخت افزار بخش بالا را مورد بررسی قرار می دهد ، باز چون من دسترسی ندارم …

گزینه های زیر هم بدون توضیحات فارسی برای شما قرار می دهم تا اگر سوالی بود پاسخ دهم و در صورت ایجاب وقت فارسی توضیح دهم:

Administrative Tools
    Windows Remote Assistance = msra
    Windows Share Folder Creation Wizard = shrpubw
    Windows Standalong Update Manager = wusa
    Windows System Security Tool = syskey
    Windows Script Host Settings = wscript
    Windows Version = winver
    Windows Firewall with Advanced Security = wf.msc
    Windows Memory Diagnostic = MdSched
    Windows Malicious Removal Tool = mrt
    Computer Management
    Computer Management = compmgmt.msc or CompMgmtLauncher
    Task Scheduler = control schedtasks
    Event Viewer = eventvwr.msc
    Shared Folders/MMC = fsmgmt.msc
    Local Users and Groups = lusrmgr.msc
    Performance Monitor = perfmon.msc
    Device Manager = devmgmt.msc
    Disk Management = diskmgmt.msc
    Services = services.msc
    Windows Management Infrastructure = wmimgmt.msc
    Conrtol Panel
    Control Panel = control
    Action Center= wscui.cpl
    Autoplay = control.exe /name Microsoft.autoplay
    Backup and Restore = sdclt
    Create a System Repair disc = recdisc
    BDE Administrator = bdeadmin.cpl
    Color Management = colorcpl
    Credential Manager = control.exe /name Microsoft.CredentialManager
    Credential Manager Stored User Names and Passwords = credwiz
    Date and Time Properties = timedate.cpl
    Default Programs = control.exe /name Microsoft.DefaultPrograms
    Set Program Access and Computer Defaults = control appwiz.cpl,,3 or ComputerDefaults
    Devices and Printers = control printers
    Devices and Printers Add a Device = DevicePairingWizard
    Display = dpiscaling
    Screen Resolution = desk.cpl
    Display Color Calibration = dccw
    Cleartype Text Tuner = cttune
    Folders Options = control folders
    Fonts = control fonts
    Getting Started = GettingStarted
    HomeGroup = control.exe /name Microsoft.HomeGroup
    Indexing Options = control.exe /name Microsoft.IndexingOptions
    Internet Properties = inetcpl.cpl
    Keyboard = control keyboard
    Location and Other Sensors = control.exe /name Microsoft.LocationandOtherSensors
    Location Notifications = LocationNotifications
    Mouse = control mouse or main.cpl
    Network and Sharing Center = control.exe /name Microsoft.NetworkandSharingCenter
    Network Connections = control netconnections or ncpa.cpl
    Notification Area Icons = control.exe /name Microsoft.NotificationAreaIcons
    Parental Controls = control.exe /name Microsoft.ParentalControls
    Performance Information = control.exe /name Microsoft.PerformanceInformationandTools
    Personalization = control desktop
    Windows Color and Appearance = control color
    Phone and Modem Options = telephon.cpl
    Power Configuration = powercfg.cpl
    Programs and Features = appwiz.cpl or control appwiz.cpl
    Optional Features Manager = optionalfeatures or control appwiz.cpl,,2
    Recovery = control.exe /name Microsoft.Recovery
    Regional and Language = intl.cpl
    RemoteApp = control.exe /name Microsoft.RemoteAppandDesktopConnections
    Sound = mmsys.cpl
    Volume Mixer = sndvol
    System Properties = sysdm.cpl or Windows logo key + Pause/Break
    SP ComputerName Tab = SystemPropertiesComputerName
    SP Hardware Tab = SystemPropertiesHardware
    SP Advanced Tab = SystemPropertiesAdvanced
    SP Performance = SystemPropertiesPerformance
    SP Data Execution Prevention = SystemPropertiesDataExecutionPrevention
    SP Protection Tab = SystemPropertiesProtection
    SP Remote Tab = SystemPropertiesRemote
    Windows Activation = slui
    Windows Activation Phone Numbers = slui 4
    Taskbar and Start Menu = control.exe /name Microsoft.TaskbarandStartMenu
    Troubleshooting = control.exe /name Microsoft.Troubleshooting
    User Accounts = control.exe /name Microsoft.UserAccounts
    User Account Control Settings = UserAccountControlSettings
    User Accounts Windows 2000/domain version = netplwiz or control userpasswords2
    Encryption File System = rekeywiz
    Windows Anytime Upgrade = WindowsAnytimeUpgradeui
    Windows Anytime Upgrade Results = WindowsAnytimeUpgradeResults
    Windows CardSpace = control.exe /name Microsoft.cardspace
    Windows Firewall = firewall.cpl
    WindowsSideshow = control.exe /name Microsoft.WindowsSideshow
    Windows Update App Manager = wuapp
    Accessories
    Calculator = calc
    Command Prompt = cmd
    Connect to a Network Projector = NetProj
    Presentation Settings = PresentationSettings
    Connect to a Projector = displayswitch or Windows logo key + P
    Notepad = notepad
    Microsoft Paint = mspaint.exe
    Remote Desktop Connection = mstsc
    Run = Windows logo key + R
    Snipping Tool = snippingtool
    Sound Recorder = soundrecorder
    Sticky Note = StikyNot
    Sync Center = mobsync
    Windows Mobility Center (Only on Laptops) = mblctr or Windows logo key + X
    Windows Explorer = explorer or Windows logo key + E
    Wordpad = write
    Ease of Access Center = utilman or Windows logo key + U
    Magnifier = magnify
    Narrator = Narrator
    On Screen Keyboard = osk
    Private Character Editor = eudcedit
    Character Map = charmap
    Ditilizer Calibration Tool = tabcal
    Disk Cleanup Utility = cleanmgr
    Defragment User Interface = dfrgui
    Internet Explorer = iexplore
    Rating System = ticrf
    Internet Explorer (No Add-ons) = iexplore -extoff
    Internet Explorer (No Home) = iexplore about:blank
    Phone Dialer = dialer
    Printer Migration = PrintBrmUi
    System Information = msinfo32
    System Restore = rstrui
    Windows Easy Transfer = migwiz
    Windows Media Player = wmplayer
    Windows Media Player DVD Player = dvdplay
    Windows Fax and Scan Cover Page Editor = fxscover
    Windows Fax and Scan = wfs
    Windows Image Acquisition = wiaacmgr
    Windows PowerShell ISE = powershell_ise
    Windows PowerShell = powershell
    XPS Viewer = xpsrchvw
    Open Documents folder = documents
    Open Pictures folder = pictures
    Open Music folder = music
    Open Videos folder = videos
    Open Downloads folder = downloads
    Open Favorites folder = favorites
    Open Recent folder = recent
    Logs out of Windows = logoff
    Last edited by mrt2iran; 07-10-2012 at 22:01. دليل: بروز رسانی هر 3 روز

9. 3 کاربر از mrt2iran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    TEHRAN-REY

پيش فرض آموزش باز کردن رمز ورود (پسورد) بایوس (BIOS) سیستم برای تمام لب تابها

در دنیای امروزه برداشتن قفل و رمز ورود برای ویندوز ها کاری راحت و بدون دردسر شده ولی در صورت رمزگذاری در صفحه بوت و BIOS مادربورد سیستم کمی گذشتن از آن سخت می شود و در سیستم هایی مانند لپ‎تاپ ها و نت‎بوک ها برداشتن باتری کمی مشکل و ناممکن شده است؛ دانش کامپیوتری قصد دارد در چند قسمت انواع راه های شکستن این قفل ها را به شما آموزش بدهد. قسمت اول - شاه‎کلید های شرکتی BIOS ها هر شرکت به طور معمول برای بایوس های خود شاهکلیدی را گذاشته که می توان از آنها برای شکستن رمز ورود استفاده کرد که در اینجا بر اساس شرکت سازنده دسته بندی کردیم. اخطار مهم: در برخی بایوس ها با زدن چندبار پسورد اشتباه سیستم قفل سخت‎افزاری و در لپ‎تاپ های امروزی سبب پاک شدن هارد می‎شود! پس قبل از هرکاری دستورالعمل همراه با سیستم را مطالعه نمایید. Award BIOS backdoor passwords: ALFAROME, ALLy, aLLY, ALLY, aPAf _award, AWARD_SW, AWARD?SW, AWARD SW, AWARD PW, AWKWARD, awkward, BIOSTAR, CONCAT, CONDO, Condo, d8on, djonet, HLT J64, J256, J262, j332, j322, KDD Lkwpeter, LKWPETER, PINT, pint, SER, SKY_FOX, SYXZ, syxz shift + syxz, TTPTHA, ZAAADA, ZBAAACA, ZJAAADC, 01322222, 589589, 589721, 595595, 598598 AMI BIOS backdoor passwords: AMI, AAAMMMIII, BIOS, PASSWORD, HEWITT, RAND, AMI?SW, AMI_SW, LKWPETER, A.M.I., CONDO PHOENIX BIOS backdoor passwords: phoenix, PHOENIX, CMOS, BIOS Misc. common passwords ALFAROME, BIOSTAR, biostar biosstar, CMOS, cmos, LKWPETER, lkwpeter, setup, SETUP, Syxz, Wodj سایر شرکت های سازنده : VOBIS & IBM : merlin Dell : Dell Biostar : Biostar Compaq : Compaq Enox : xo11nE or central Freetech : Posterie IWill : iwill Jetway : spooml Packard Bell : bell9 QDI : QDI Siemens : SKY_FOX TMC : BIGO Toshiba : Toshiba البته در اکثر لپ‎تاپ های توشیبا (Toshiba) با گرفتن دکمه Shift سمت چپ کیبورد باعث دور زدن رمز ورود می شود! در برخی از بایوس های شرکت IBM هم زدن همزمان کلیک های سمت راست و چپ ماوس باعث نپرسیدن رمز ورود بایوس می شود مترجم MRT برگرفته از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by mrt2iran; 11-10-2012 at 01:55.

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    TEHRAN-REY

پيش فرض نصب ویندوز ۷ از طریق USB فلش

به نام خدا و سلام
    تا حالا شده بخواهید روی کامپیوتری ویندوز نصب کنید و اون سیستم درایو CD\DVD نداشته باشه.
    یا نوت بوکی که درایو CD\DVD اون خراب باشه یا اصلا نداشته باشه؟
    یه راه حل اینکه که یه درایو CD\DVD همراه یا پرتابل USB تهیه کنید که علاوه بر هزینه جاگیر هم هست و همچنین باید دیسک ویندوز هم همراه داشته باشید.
    اما…
    در این مقاله می خوام یه راه حل بهتر به شما معرفی کنم:

اینکه ویندوز رو روی فلش تو جیبتون داشته باشید و هر موقع که خواستید اون رو به درگاه USB کامپیوتر یا نوت بوک متصل کنید و به راحتی ویندوز رو بدون نیاز به دیسک نصب کنید.
    چطوری…؟
    اول اینکه یه فلش ۴ یا ۸ گیگ خالی آماده کنید و اون رو به درگاه USB سیستم وصل کنید.
    توجه: اگر ویندوز شما دارای فایل های Update در داخل DVD باشه ، بهتره از فلش ۸ گیگ استفاده کنید تا همه Update ها هم داخل فلش جا بشه تا به راحتی به همراه ویندوز نصب بشه. پس ترجیحا از فلش ۸ گیگ استفاده کنید.
    بعد مراحل زیر رو دنبال کنید:
    ۱- نرم افزار زیر رو دانلود کنید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    2- نرم افزار Windows 7 USB DVD Tool رو نصب کنید و بعد از نصب از روی دسکتاپ یا منوی Start اون رو اجرا کنید.

۳- حالا رو دکمه Browse کلیک کرده و فایل ISO ویندوز ۷ را انتخاب کنید.

نکته: اگر فایل ISO را ندارید و فقط DVD نصب ویندوز ۷ را دارید ، باید این فایل رو بسازید ، می تونید توسط نرم افزار های Nero ، Power ISO و یا ISO Maker این فایل رو از روی DVD بسازید.
    در صورتی که مشکلی در ساخت ISO فایل داشتید بگید تا آموزش اون رو هم بذارم.
    بعد از انتخاب فایل ISO دکمه Next رو بزنید.

۴- در این مرحله باید انتخاب کنید که فایل های نصب ویندوز را روی DVD کپی کند یا فلش.

دکمه USB device رو بزنید و به مرحله بعد برید.
    ۵-در این مرحله باید فلش مورد نظر خودتون رو از لیست فلش های متصل به سیستم (اگر فقط یک فلش باشه همون رو نشون می ده) انتخاب کنید و دکمه Begin copying رو بزنید.

توجه: در صورتی که فلش شما خالی نباشه این پیغام (شکل زیر) ظاهر می شه و بعد از زدن دکمه Erase USB Device شروع به فرمت فلش می کنه و بعد از اون فایل های نصب رو کپی می کنه.

به عکس های زیر توجه کنید.

تبریک ، فلش نصب ویندوز شما آماده ست به همین راحتی به همین خوشمزگی…!!!
    حالا می تونید هر کامپوتری رو که می خواهید ، بعد تنظیمات Bios برای بوت USB ، با فلش بوت کنید و بقیه مراحل که مثل نصب از روی دیسک هست، ادامه بدید.

نکته آخر اینکه می تونید از باقی فضای فلش هم استفاده کنید اما مواظب باشید که فایل های نصب ویندوز رو حذف نکنید!!!
    امیدوارم که این مقاله براتون مفید باشه!

by MRT2IRAN
    Last edited by mrt2iran; 12-10-2012 at 20:58.

12. 2 کاربر از mrt2iran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    TEHRAN-REY

پيش فرض برای کاربردی بهتر

برای ساخت فایل ISO شما باید از روی DVD ویندوز نصب نشده فایل ISO رو بسازید
    اگر برنامه Power ISo رو داشته باشید با راست کلیک روی درایو DVD ویندوز و انتخاب Make ISO File به راحتی می تونید فایل ISo رو بسازید

و اینکه این ترفند 100% تست شده در صورت برخورد با مشکل خبر بدید !
    Last edited by mrt2iran; 12-10-2012 at 20:53. دليل: بروز رسانی هر 3 روز

14. این کاربر از mrt2iran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

تاپیک شما به بخش آموزشها منتقل شد
    ممنون

آخر فروم باز Mr.Mazmamfi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    طاهران

پيش فرض

سلام

اول از هر چیزی تشکر میکنم به خاطر زحماتی که میکشید .

برای نصب ویندوز 7 از روی فلش ، کافیه اطلاعات داخل DVD ویندوز رو کپی کنیم درون فلش ، خودش بوتیبل میشه و این همه دنگ و فنگ نداره .

نکته » باید فلش فرمت NTFS داشته باشه .

در ضمن این روش رو خودم امتحان کردم و به دوستان دیگه هم گفتم تست کردن و ازش جواب گرفتن .

موفق باشید.

17. 2 کاربر از Mr.Mazmamfi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •