تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 12 از 328 اولاول ... 289101112131415162262112 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

آخر فروم باز Retired User's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    Road To Perdition

پيش فرض

راستش من از یکی شنیدم دولت گفته هر چقدر هم که مهریه بین دو طرف توافق بشه (مثلا 1000 سکه توافق بشه) در صورت جدایی طرفین برای کم کردن فشار , فقط 200 سکه باید پرداخت بشه !
    حالا راست و دروغش پای کسی که مطرحش کرده .
    خیر اینطوری نیست
    تا قبل از این قیمت نجومی سکه, داماد اگه داشت 150 سکه رو بده زندان نمیره
    یعد از اون هم به صورت قسطی تا دونه آخر سکه ها رو میگیرن
    مگه اینکه خانم توافق کنه که فلان مقدار میخواد

یکی از رفیقام الان داره ماهی دو تا سکه میده ...
    اینهمه هزینه کنی و ..... آخرش اینطوری میشه

2. 6 کاربر از Retired User بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

راستش من نگفتم صد در صد . در اصل از یکی شنیدم و گفت که جدیدا هر کسی که جدا بشه و طلاق بگیره از مهریه اون خانم فقط 200 سکه پرداخت میشه.
    شاید اون دوست شما شامل این طرح نمیشده

4. 3 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال BEHZAD2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

سلام دوستان خب داستان من هم به پایان رسید با خانواده گفتم هزار تا بهانه از سربازی بگیر تا گیر به خانواده طرف که البته سربازی و کارو پول رو حق داشتن
    منم دیدم راضی نمیشن تموم کردم دختره هر جا باشه بدون من خوشبخت تره من هم خدایی دارم توکل به خدا

6. 3 کاربر از BEHZAD2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

چون همه ی نگاهها چه در جوانشون چه در پیرشون شده نگاههای
    مادیاتی:درامد-مهریه-سکه-خانه-ماشین....
    متاسفانه جامعه ما وارد بازی ای شده برای کسب رفاه و ثروت بیشتر.....

جامعه ای که تعریفش از رفاه نسبی عوض شده.الان تو شهری مثل تهران باید روز به روز بری به سمت بالای شهر که فکر کنی در رفاهی!!!!

دختری که تو همچین جامعه ای بزرگ میشه انتظار زیادی ازش نباید داشته باشی که قانع باشه.دختری ک تو خونه پدرش از همه امکانات بهره مند بوده و کمبود چیزی رو احساس نکرده خوب معلومه برای ازدواج اولویت اولش خونه و ماشین میشه

سلام دوستان خب داستان من هم به پایان رسید با خانواده گفتم هزار تا بهانه از سربازی بگیر تا گیر به خانواده طرف که البته سربازی و کارو پول رو حق داشتن
    منم دیدم راضی نمیشن تموم کردم دختره هر جا باشه بدون من خوشبخت تره من هم خدایی دارم توکل به خدا
    دمت گرم داداش.خیلی پخته و منطقی فکر کردی .همین که با شرایطی که داری و قبول میکنی شاید دختره بدون شما خوشبختر باشه خودش کلیه.البته ناراحت نشیا.شرایط من و امثال منم درست مثل شماست
    ما باید قبول کنیم تا وقتی که شرایط حداقلی برای ازدواج رو فراهم نکردیم وارد این بازی نشیم.ک اگه بشیم حتما بازنده ایم

مطمئن باش خدا تو زمان و مکان مناسب شما رو به کسی که قراره قسمتتون بشه میرسونه.اونوقت برات شیرین تر میشه

8. 12 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

راستش من از یکی شنیدم دولت گفته هر چقدر هم که مهریه بین دو طرف توافق بشه (مثلا 1000 سکه توافق بشه) در صورت جدایی طرفین برای کم کردن فشار , فقط 200 سکه باید پرداخت بشه !
    حالا راست و دروغش پای کسی که مطرحش کرده

عزیزم طبق قانون جدید مهریه فقط تا 110 سکه نقد میشه

منبع:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد اگر هم ثابت بشه که مرد هیچ مالی نداره و معسر بودنش ثابت بشه دیگه زندان نداره

10. 9 کاربر از مهرسا1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال BEHZAD2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

متاسفانه جامعه ما وارد بازی ای شده برای کسب رفاه و ثروت بیشتر.....

جامعه ای که تعریفش از رفاه نسبی عوض شده.الان تو شهری مثل تهران باید روز به روز بری به سمت بالای شهر که فکر کنی در رفاهی!!!!

دختری که تو همچین جامعه ای بزرگ میشه انتظار زیادی ازش نباید داشته باشی که قانع باشه.دختری ک تو خونه پدرش از همه امکانات بهره مند بوده و کمبود چیزی رو احساس نکرده خوب معلومه برای ازدواج اولویت اولش خونه و ماشین میشه

دمت گرم داداش.خیلی پخته و منطقی فکر کردی .همین که با شرایطی که داری و قبول میکنی شاید دختره بدون شما خوشبختر باشه خودش کلیه.البته ناراحت نشیا.شرایط من و امثال منم درست مثل شماست
    ما باید قبول کنیم تا وقتی که شرایط حداقلی برای ازدواج رو فراهم نکردیم وارد این بازی نشیم.ک اگه بشیم حتما بازنده ایم

مطمئن باش خدا تو زمان و مکان مناسب شما رو به کسی که قراره قسمتتون بشه میرسونه.اونوقت برات شیرین تر میشه
    مرسی عزیز از پاسخت فعلا که 10 هیچ به نفع روزگار تا ببینم چی پیش میاد
    توکل به خدا

12. 2 کاربر از BEHZAD2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Retired User's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    Road To Perdition

پيش فرض

عزیزم طبق قانون جدید مهریه فقط تا 110 سکه نقد میشه

منبع:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد اگر هم ثابت بشه که مرد هیچ مالی نداره و معسر بودنش ثابت بشه دیگه زندان نداره
    من که تو منبعتون متنی رو پیدا نکردم که بگه فقط 110 سکه داماد میده

همینطور که بالا گفتم با این مقدار دادن سکه داماد زندان نمیره اما بقیه سکه ها رو هم باید بده
    حالا به میزان درآدمش یکی ماهی یه ربع یکی هم ...

Last edited by F l o w e r; 04-10-2012 at 20:07. دليل: حذف محتواي مغاير با قوانين انجمن

14. 2 کاربر از Retired User بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

دیدم تو این پست های اخر صحبته مهریه شد گفتم این بحث رو یکم بازش کنم
    دوستان عزیز دیگه دورانی که زن و مرد بدون اینکه همدیگه رو ببینن با هم ازدواج میکردن گزشته
    الان برای داشتن یه ازدواج موفق شما باید قبل از ازدواج با تمام مشخصات همسر ایندتون اشنا بشین بعد تصمیم بگیرین
    همینطور برای اینکه ازدواج براتون سعادت و خوشبختی بیاره باید با چشم باز این کار رو انجام بدید
    الان مهریه تو کشور ما واقعا به یه مسئله بزرگ تبدیل شده
    همین الان با قانون قدیم کلی ادم بی گناه تو زندانن
    من تا قبل از اینکه کلمه مهریه رو سرچ کنم فکر میکردم مهریه هدیه ای هست که مرد به زن میده
    اگه هدیه هست خانواده دختر چه حقی داره که بخواد چونه بزنه و بگه حتما باید انقدر باشه ؟
    هدیه دهنده باید اون چیزی که در توانش هست بده نه اینکه یه چک سفید امضا (عندالمطالبه) بده دست شریک زندگیش
    خوب این کار از همون روز اول باعث خراب شدن ذهن مرد میشه دیگه
    حالا بعد از اینکه مهریه رو سرچ کردم طبق گفته سایت ویکیپدیا :
    البته خیلی دنگ و فنگ داره پیشنهاد میکنم کل صفحه مهریرو بخونین

مهریه، به مالی گفته می‌شود که مرد در هنگام وقوع [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به زوجه خود می‌پردازد یا مکلف به پرداخت می‌شود. بر اساس منابع فقه اسلامی، مهری که شوهر به زن می‌پردازد، در حقیقت عوض حق بهره بردن از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (آلت تناسلی) زن است.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

• دارای ارزش مالی و اقتصادی باشد
    • قابل تملک و نقل و انتقال باشد
    • مشخص و معلوم باشد
    • معین و تصریح شده باشد
    • دارای منفعت عقلایی و مشروع باشد
    • شوهر قدرت تسلیم مهریه را داشته باشد

اصلا طبق این منبع که میگه شوهر قدرت تسلیم مهریه رو داشته باشه 99% این ازدواجایی که اتفاق افتاده اشتباهه کدوم اقایی الان قدرت تسلیم 100 تا سکه رو داره ؟ غیر از عده محدودی
    من به شخصه ترجیح میدم فرض رو بر این بزارم که مهریه هدیه ای هست که من قراره به همسرم بدم و به عنوان هدیه به هیچ وجه حاضر نیستم سکه یا چیزی که ارزش مالی خیلی زیادی داشته باشه بهش بدم چون در توانم نیست
    حد اقل مهریه در حال حاضر هم بخوایم در نظر بگیریم 110 تا سکه به پول امروز چیزی در حدود 150 میلیون تومان میشه کدوم انسان عاقلی حاضره یه چک به مبلغ 150 میلیون تومانبه شریک زندگیش بده؟
    اخه یکم فکر کردن هم خوب چیزیه این کار عین معامله کردن میمونه و شما در اصل دارین طرف مقابلتون رو از خانوادش خریداری میکنین خانوما حاضرن خودشون رو بفروشن به همسرشون؟
    از طرفی گفته میشه که مهریه پشتوانه زن هست که اگه یه روز مرد خواست ازش جدا بشه بتونه برای خودش زندگی مستقل تشکیل بده
    اول اینکه اون زمانی که خانوما داخل خونه مشغول به کار بودن و صبح تا شب کار میکردن گزشته
    الان همه کارها اتوماتیک شده و زن و مرد به راحتی میتونن کارهای خونرو بین خودشون تقسیم کنن و خانوما هم میتونن بیرون از خونه کار کنن
    در این صورت خانوم و اقا میتونن خرج خونه و زندگی رو با هم تقسیم کنن و باقیمونده پولشون رو هم برای خودشون پس انداز کنن
    این میشه عین عدالت تو زندگی این دوره و زمونه نه اینکه خانوم هم مهر بگیره هم تو خونه بخوره و بخوابه
    اقایون و خانوما لطفا تو هر کاری که میخواین انجام بدین تحقیق کنین و زیره باره سنت های من دراوردی نرین یکیش همین مهر کردن سکه هست
    زندگی هر کدوم از ما روی زندگی بقیمون هم تاثیر گزاره پس حتی اگه توان مالی هم دارین به اندازه میانگین جامعه هزینه کنین که چشم و هم چشمی بوجود نیاد
    Last edited by J@viD; 04-10-2012 at 19:00.

16. 6 کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Emir1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    Michigan

پيش فرض

من حدود 28 سالمه، یه مدت تقریبا زیادیه که فکرم با همین مسئله ازدواج مشغوله فکر میکنم سن ازدواجم گذشته، اکثر دوستا و همسن و سالای فامیل ازدواج کردن و بچه هاشون کم کمش دو سه سالشونه، به این فکر میکنم با اینکه همسنیم یا حتی من از طرف بزرگترم ولی فردا بچه ی اون 6-7 سال از بچه من بزرگتره، البته مسائل خیلی زیادتری هم هست که نمیخوام حوصله دوستان رو با دراز کردن مطلب سر ببرم، ولی اینکه ازدواج نمیکنم چند دلیل داره یکیش عدم اطمینان از وجود درآمد ثابت هست و یکی دیگه از مهمترین دلایل اینه که شخص مورد نظرم رو پیدا نمیکنم، راستش خیلی سخت دختری رو می بینم که به دلم بشینه و وقتی هم که پیدا میکنم می بینم طرف دوست پسر داره اینطوری هم نمیتونم عمل کنم که بگم مامانم یه دختر خوب برام پیدا کنه چون عمرا نمیتونم با یکی دو جلسه دیدن و حرف زدن با یه نفر، وارد زندگیم کنمش و یه عمر باهاش زندگی کنم، میدونید که شناختن آدما خیلی سخته این موردم که شوخی بردار نیست!‌ به علاوه بعضی ملاکها هم برام مهمه که کار انتخاب رو برام سخت میکنه، یه مورد که بهش خیلی اهمیت میدم اینه که طرف مقابلم چشمش پاک باشه، که به نظرم تو این دوره زمونه همچین دخترایی به مراتب کمیاب شدن. (امیدوارم منظورم رو بد برداشت نکنید)
    ولی با اینکه بعضیا میگن ازدواج بده و دردسره کاملا مخالفم، آدم تو یه دوره این حرفا رو میگه ولی بعد به یه مرحله میرسه که میبینه شدیدا به یه همدم و همراه زندگی نیاز داره و هیچ دوستی نمیتونه جای خالی که از نظر عاطفی و ... حس میکنه رو پر کنه.

18. 12 کاربر از Emir1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

من بعد از مدت ها امدم متفرقه و چشمم به این تاپیک افتاد.واقعا تاپیک جالبی هست .من تقریبا همه نظرات را خواندم
    ولی متوجه موضوعی شدم.
    بعضی ها بودند که با وجود داشتن امکانات کامل نمیخواستند ازدواج کنند
    ولی بعضی ها امکاناتش رو به قول خودشان نداشتند و مدام میگفتند با این وضع گرانی و مراسم متعدد نمیتوانند ازدواج کنند

من واقعا تعجب کردم.انگار همه پسرهای مجرد دقیقا 1 تصویر از دختران دارند.: انها انسان هایی بسیار متوقع هستند.
    مثلا دیدم دوستی نوشته من دلم نمیخواد مثلا از پشت ویترین خانمم یک مانتو دید شرمنده اش بشوم

حرف من اینه
    شاید خیلی از دخترها باشند که خیلی متوقع هستند ولی واقعا دخترهایی هم هستند که در مجموع چیزی نمیخواهند.خودشان به شما کمک میکنند و با هم پیشرفت میکنید.به قول دوستی میگفت قدیم پسرها میگفتند از صفر شروع میکنیم و زندگی میکنیم.ولی الان 90 درصد زندگی را هم به پسرها بدهند میگویند پس 10 تای دیگرش چه میشود.

اکثر پسرها میگویند ما نمیخواهیم مثل پدر و مادرمان باشیم و کل زندگی سختی بکشیم پس ازدواج نمیکنیم.ولی به عقیده من اینجوری بیشتر سختی میکشند

به اکثر پسرها میگویند دوست داری همسرت چه مشخصاتی داشته باشد سریع میگویند خوشگل باشه پولدار باشه.کارمند باشه.تحصیلات داشته باشه به ساز هم باشه
    بعد میگی خب خودت چی داری.میگه سربازی نرفتم.درس نخواندم.پول ندارم.بیکارم

مشکل ازدواج نکردن جوانان اول پول و...نیست.مشکل اینه که اول خودشان را نشناخته اند.واقعا اکثر مجرد ها اول از توانایی های خودشان بیخبرند و واقعا خودشان را نمیشناسندکمی هم تنبل هستند..به قول پدرم میگفت که یه دوست داشت که هیچ وقت ازدواج نکرد.وضع مالی خوبی هم نداشت.بعد همیشه میگفت یه دختر پیدا نمیشه بیاد عاشق این هیکل ما بشه!!!
    متاسفانه پسرها یا نمیخواهند سخت کار کنند یا نمیخواهند زیر بار مسئولیت بروند.همه میگن کار نیست.کار نیست.من میتوانم چندین مغازه فقط توی شوش به شما نشان بدهم که به دنبال شاگرد میگردند ولی هیچ کسی پیدا نمیشود.چرا؟چون هیچ کسی کار سخت را دوست ندارد.همه دنبال میز میگردند!

20. 9 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •