تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: دوستان چند تا سئوال در مورد ریپ فیلمهای حجیم HD به فرمتهای کم حجم داشتم که ممنون میشم بصورت تخصصی راهنمایی کنید

آخر فروم باز reza,n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض دوستان چند تا سئوال در مورد ریپ فیلمهای حجیم HD به فرمتهای کم حجم داشتم که ممنون میشم بصورت تخصصی راهنمایی کنید

با سلام:
    دوستان چند تا سئوال در مورد فیلمهای hd کم حجم (720 و یا 1080) داشتم که ممنون میشم بصورت تخصصی راهنمایی کنید:
    1- میخواستم بدونم چه دیتاهایی از روی فیلمهایی بلوری و با حجم بسیار بالا (مثلا" 40-50 گیگ) حذف و یا کم میشن که بعد از ریپ شدن به کمتر از 1 گیگ تقلیل حجم پیدا میکنن (همونطور که میدونید فیلمهای HD با کیفیت عالی و حجم بسیار کم توی نت زیاده)
    2- این ریپها و تبدیلها رو عموما" با چه نرم افزارهایی انجام میدهند؟ و عموما" برای ریپ یه دی وی دی بلوری چقدر زمان لازم هست؟
    3- آیا فرمت نسخه های بلوری اصلی هم MKV هستش یا نه فرمت دیگه ای هستش که به صورت MKV تبدیل میشوند؟
    سپاسگذارم
    رضا

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

mkv یه فرمت پوششی برای چندتا فرمت دیگه اس در واقع یه پک هست!

فرمت ویدئوی اصلی avc (advanced video codec ) هست و فرمت صداییش هم AC3 که صدای DTS هستش

اندازه یه فیلم ریپ 1080 در حالت اصلی یه چیز بین 8 تا 15 گیگ در میاد و فیلم 720 یه چیز بین 3 تا 7 گیگ

اینایی که شما در سایت های ایرانی و ریلیس هایی مثل sCorp میبینید فیلم های کانورت شده با بیت ریت پایین هستند

خلاصه ریپ اصلی حجمش همونایی هست که میگم

اگر بخوای این تبدیل رو انجام بدی به یه نرم افزار bluray ripper و سحت افزار خیلی قوی احتیاج داری
    حداقل یه cpu خیلی خر میخواد

راجع به فرمت mkv خیلی نکات هست که نمی گنجه در اینحا

پروفشنال alex_love's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    URMIA

پيش فرض

سلام
    1- میخواستم بدونم چه دیتاهایی از روی فیلمهایی بلوری و با حجم بسیار بالا (مثلا" 40-50 گیگ) حذف و یا کم میشن که بعد از ریپ شدن به کمتر از 1 گیگ تقلیل حجم پیدا میکنن (همونطور که میدونید فیلمهای HD با کیفیت عالی و حجم بسیار کم توی نت زیاده)
    2- این ریپها و تبدیلها رو عموما" با چه نرم افزارهایی انجام میدهند؟ و عموما" برای ریپ یه دی وی دی بلوری چقدر زمان لازم هست؟
    3- آیا فرمت نسخه های بلوری اصلی هم MKV هستش یا نه فرمت دیگه ای هستش که به صورت MKV تبدیل میشوند؟
    1- بیشتر فیلم های فول بلوری چندزبانه هستن و همونطور که دوستمون گفت اکثرا dts هستن که حجم خیلی بالایی دارن ، از طرفی بیتریت صوتی بالایی از 2500 تا 3500 هم برای زبان اصلی بلوری در نظر گرفته میشه که باعث بالا رفتن حجم میشه . نکته بعدی بیت ریت تصویری خیلی بالایی هست که در فول بلوری استفاده میشه و غالبا بالای 19 هزار kbps هستش که خوب خودتون میدونید که در تبدیل به سایزهای کمتر بیتریت تا 850 یا حداکثر 1200 kbps میرسه که باعث میشه حجم به شدت کاهش پیدا کنه !

2- طی یکسری جستجوهایی که من کردم و سوال هایی که از ریپر ها پرسیدم ، عموما از نرم افزار MeGUI که تنظیمات زیاد و پلاگین های مخصوصی داره استفاده میشه ( برای تبدیل فایل ها با فرمت x264 ) . از نرم افزار MediaCoder هم استفاده میشه البته . جفتشون هم رایگان هستن .
    برای ریپ هم گاها دیدم که از نرم افزار رایگان MakeMKV استفاده میکنن که خدایی کیفیت بالایی رو در میده ( نرم افزار کم حجمی هستش ، سریع هست ، و البته رایگان )
    البته برای تبدیل فرمت ها از نرم افزارهای زیرادی میتونید استفاده کنید که مهمترین ویژگی که اون نرم افزار باید داشته باشه پشتیبانی از x264 هستش که خیلی خیلی بهتر از xivd هست ! ( فرمت تبدیلی )
    برای اینکه از تنظیمات انکودرهایی مثل اسکورپ یا شانیگ هم استفاده کنید کافیه یکی از فیلم هاشون رو دانلود کنید و توسط نرم افزار media info اون رو بررسی کنید ( یا میتونید خود نرم افزار رو دانلود کنید ویا اینکه با نصب پک k-lite این نرم افزار هم نصب میشه ) در صفحه این نرم افزار یه سری تنظیمات ریز در بخش encoder setting وجود داره که برای شفافیت تصویر و ... کاربرد فراوانی دارن
    Last edited by alex_love; 23-09-2012 at 10:26.

4. 2 کاربر از alex_love بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز reza,n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

1- بیشتر فیلم های فول بلوری چندزبانه هستن و همونطور که دوستمون گفت اکثرا dts هستن که حجم خیلی بالایی دارن ، از طرفی بیتریت صوتی بالایی از 2500 تا 3500 هم برای زبان اصلی بلوری در نظر گرفته میشه که باعث بالا رفتن حجم میشه . نکته بعدی بیت ریت تصویری خیلی بالایی هست که در فول بلوری استفاده میشه و غالبا بالای 19 هزار kbps هستش که خوب خودتون میدونید که در تبدیل به سایزهای کمتر بیتریت تا 850 یا حداکثر 1200 kbps میرسه که باعث میشه حجم به شدت کاهش پیدا کنه !

2- طی یکسری جستجوهایی که من کردم و سوال هایی که از ریپر ها پرسیدم ، عموما از نرم افزار MeGUI که تنظیمات زیاد و پلاگین های مخصوصی داره استفاده میشه ( برای تبدیل فایل ها با فرمت x264 ) . از نرم افزار MediaCoder هم استفاده میشه البته . جفتشون هم رایگان هستن .
    برای ریپ هم گاها دیدم که از نرم افزار رایگان MakeMKV استفاده میکنن که خدایی کیفیت بالایی رو در میده ( نرم افزار کم حجمی هستش ، سریع هست ، و البته رایگان )
    البته برای تبدیل فرمت ها از نرم افزارهای زیرادی میتونید استفاده کنید که مهمترین ویژگی که اون نرم افزار باید داشته باشه پشتیبانی از x264 هستش که خیلی خیلی بهتر از xivd هست ! ( فرمت تبدیلی )
    برای اینکه از تنظیمات انکودرهایی مثل اسکورپ یا شانیگ هم استفاده کنید کافیه یکی از فیلم هاشون رو دانلود کنید و توسط نرم افزار media info اون رو بررسی کنید ( یا میتونید خود نرم افزار رو دانلود کنید ویا اینکه با نصب پک k-lite این نرم افزار هم نصب میشه ) در صفحه این نرم افزار یه سری تنظیمات ریز در بخش encoder setting وجود داره که برای شفافیت تصویر و ... کاربرد فراوانی دارن
    دوست عزیزم ممنون از توضیحاتتون خیلی استفاده کردم. میخواستم بپرسم آیا بلوری واقعی و این ریپ شده ها تفاوت کیفیتی زیادی با هم دارند؟ منظورم اینه که آیا این تفاوت کیفیت در جزئیات هستش یا نه به طور بسیار واضحی قابل تشخیصه؟ اینو برای این میپرسم چون حقیقش بنده تا حالا فیلم رو مستقیم از روی بلوری مشاهده نکردم و عموما" این ریپ شده ها رو (البته با حجمهای 600-700 مگی تا 25گیگی) مشاهده کردم که البته در بسیاری از موارد ریپ شده هایی که توسط ریپر های معروف مثلا" Yify و ... ریپ شده بودند هم کیفیت عالیی داشتند. حالا نمیدونم این تفاوت کیفیت چقدر هستش و آیا واقعا" این تفاوت زیاده؟
    ضمنا" ممنون میشم در خصوص تفاوت H264 و x264 هم یه مقدار توضیح بدید.
    ارادتمند
    رضا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام

یه کم موضوع نیاز به شکافتن داره. دوستان کمک کنند

یه فیلم 2:45 دقیقه ای با کیفیت خوب دانلود کردم 1.17GB با فرمت mkv
    بیت ریت حدود 1200 است اما کیفیت اصلا بد نشده

اگر بحث فقط فرمت mkv باشه من یه سری فایل تصویری دارم که با دوربین 5d گرفتم وقتی با برنامه های کانوتور تبدیل می کنم به mkv با همان بیت ریت تصویر به شدت بد کیفیت می شود

جدای مساله ریپ کردن چرا فیلمهای ریپ شده با بیت ریت مثلا حدود 1200 کیفیت خوبی دارند (اینایی که تو نت دانلود می کنیم)
    اما شما فیلمهای خودتون رو وقتی به فرمت های mkv یا mp4 تبدیل می کنید با همون بیت ریت کیفیت خوبی ندارند؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام
    دوستان کسی به صورت حرفه بلده با نرم افزار megui کار کنه من انکود انجام دادم اما متاسفانه روی تی وی یا صدا نداره یا تصویر اجرا نمیشه و میزنه فایل پشتیبانی نمیشود در صورتی که در کامپیوتر به راحتی اجرا میشه معذرت میخوام اگر توی الین تاپیک این موضوع رو بیان کردم اما از دوستانی که اطلاعاتی در مورد megui دارن میخوام که کمک کنن
    ممنون
    اینم ادرس ایمیل بنده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •