تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: آموزش ساخت طناب به زبان پارسی (سطح مبتدی - متوسط)

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

12 آموزش ساخت طناب به زبان پارسی (سطح مبتدی - متوسط)

به نام خدا
    سلام

من علی هستم(Madmaster_3d) البته تو این سایت کامرون دویل هستم. و این اولین آموزش رسمی من هستش. خودم هم درست کردم و ترجمه از خارجی نیستش. امیدوارم دوستانی که واقعا تو مکس چیزی بلدن سعی کنن آموزش بسازن تا 3 دی تو کشورمون پیشرفت کنه. همین آموزش های ساده می تونه به بچه های تازه کار کلی صحبت کنه. حتی اونهایی هم که خیلی وقته دارن مکس رو کار می کنن ممکنه بلد نباشن یک طناب بسازن و این یک چیزه عادی هستش.چون سراغش نرفتن.
    صحبت کافیه بریم سر کارمون.

1.اول از همه یک ngon مثل شکل میسازید با این اندازه ها که نشون دادم در نمای top

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    2.حالا یک clynder با ابعاد شکل زیر میسازید.

3. clynder خودتون رو انتخاب می کنید و بعد گزینه align رو میزنید و بعدش روی ngon که تو مرحله 1 ساختیم کلیک می کنیم.
    حالا چه اتفاقی میفته. این صفحه که تو عکس هستش میاد و مطابق عکس انتخاب کنید گزینه ها رو. align به ما کمک می کنه یک جسم در مرکز یک جسم دیگه یا گوشه اش مثلا قرار بگیره. ما الان گزاشتیم وسطش قرار بگیره.

4.گزینه snap که با دکمه S کیبوردتون فعال میشه رو میزنید یا از اون بالا انتخابش می کنید.(
    حالا چرا گزینه snap رو میزنیم. چون اسنپ باعث میشه که این clynder که داریم کپی میگیرم ازش روی گوشه ngon قرار بگیره.)
    بعد clynder رو انتخاب کنید. و بعد دکمه shift کیبورد خودتون رو نگه دارید( با گیزنه shift کپی میگیریم از جسم خودمون )
    و با ابزار move
    این clynder رو در جهت X و Y مثل شکل بکشید به یکی از گوشه های این ngon خودمون. وقتی درست این موس ما روی گوشه تیزی این ngon باشه سبز رنگ میشه مثل شکل زیر
    4-1. توجه! روی گزینه snap اون بالا راست کلیک کنید. مطمئن شید مثل شکل زیر باشه. گزینه های تیک خورده

5.خوب از clynder وسطی کپی گرفتیم و گوشه های ngon مثل شکل زیر قرار دادیم.

6.یکی از این clynder ها رو انتخاب می کنیم و راست کلیک می کنیم روش و گزینه editable poly رو انتخاب می کنیم

7.بعد گزینه attach رو میزنیم و بعد همه روی همه clynder ها کلیک می کنیم. اینجوری همه clynder ها با هم میشن.

8.گزینه twist رو از modifire list انتخاب می کنیم

9.روی همون twist روی مثبتی که بغلش هستش کلیک کنید 2تا گزینه زیرش اضافه میشه.بعد شما center رو انتخاب کنید
    center یعنی مرکز. الان تو شکل ما این اقای center وسط نیستش درسته.

10.پس چی کار می کنیم که مرکز باشه!؟ درسته دوباره از ابزار align استفاده می کنیم و روی clynder میزنیم و مثل شکل زیر تنظیماتش رو میزارید و ok میزنیم. الان مثل شکل مرکز ابجکت ما ( همون طناب ما ) قرار میگیره

11.حالا منفی کناره twist رو مزنیم که بسته شه و یک بار هم روی خود twist میزنیم. اینجوری دیگه نمی تونیم اون مرکز رو جا به جا کنیم. بعد مقدارش رو مثل شکل قرار میدیم

12.حالا میریم سراغ تکسچر دادن. گزینه m کیبوردتون رو میزنید و بعد اول اونجایی که تو شکل مشخص شده رو میزنید و بعد هم از صفحه جدیدی که باز میشه گزنه bitmap رو 2 بار کلیک می کنید

13. بعد مسیر تکسچر رو از روی کامپیوتر خودتون بهش میدید. من تکسچر رو هم براتون میزارم که استفاده کنید. پیوستش می کنم براتون

14.و بعد طنابتون رو انتخاب کنید و طبق شکل زیر اون گزینه ها رو بزنید که تکسچز به طناب داده بشه و تو محیط برنامه به شما
    نشون داده بشه.

و بعد این گزینه رو هم بزنید که به صفحه اول متریال هامون برگردیم

15.تو قسمت maps همون تکسچری که تو قسمت diffuse color هستش رو راست کلیک کنید و کپی رو بزنید و به روی قسمت bump برید و paste کنید. البته میتونید روی خود bump هم کلیک کنید و مثل مرحله قبلی مسیر رو از هاردتون بدید.

16.حالا برای اینکه تکسچرمون درست و حسابی روی طنابمون قرار بگیره و خوب خودش رو نشون بده. گزینه UV Map رو از modifirelist انتخاب کنید و مطابق شکل گزینه ها رو بزارید

17.حالا برای اینکه دیگه کارمون بهتر بشه و نرم تر بشه گزینه turnosmoth رو انتخاب کنید و روی 2 بزارید

اگر بچه ها کسی هستش که کلاس انگلیسی رفته و واقعا فوله. این آموزش رو برای من ترجمه کنه. ممنون میشم.
    این هم چیزی که داریم میسازیم
    .

لطف کنید حتما نظر هم بدید.
    این مطلب رو می تونید تو سایت های دیگر هم شیر کنید.
    موفق باشید

داره خودمونی میشه ALI2019's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام علی جون
    آموزش خیلی خوبی بود ولی چرا تو انجمن فلش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    انتقالش بده توی 3D
    راستی اینم بهش اضافه کن با یه Path Deform بهش حالت بده تا طبیعی تر بشه
    ممنون

3. این کاربر از ALI2019 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

مرسی علی جون. والا من گشتم دیدم نوشته آموزش گزاشتم اینجا. حالا اگر ادمین ها رو دیدی بگو بزارن جاری درست. آره اون مدیفایر رو کار کردم ولی بشتر میخواستم اساسش رو بگم چی به چیه. لطف کردی نظر دادی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •