تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 41

نام تاپيک: مک یا ویندوز ؟

داره خودمونی میشه wanton-boy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    San Francisco

پيش فرض

سلام ، ناراحت نشین منم خودم آیپد دارم و با Apple میونه ی خوبی دارم

منظورم از کاربرد همین بود که گفتین خودتون مث بازی و کارهای یک یوزر معمولی ، زمینه ی application های روزمره که مطمئنا هیچ چیزی نمیتونه با ویندوز رقابت کنه.

ببینید دوستان اگر کسی برای بازی میخواهد سیستم خریداری کنه باید ویندوز بگیره چون عمرا مک به پای ویندوز توی این مورد نمیرسه ... و واقعا ویندوز حرف اول رو میزنه ...
    خب هرچی باشه مک هم جز خانواده ی یونیکس هستش ، ولی برای من واقعیت اینه

شما عمرا برنامه های تخصصی کد نویسی و طراحی وب سایت رو که برای مک نوشته شده توی ویندوز پیدا نمیکنی
    حتی PHP ؟ php توی وب نویسی حرف اول رو میزنه میتونید روی هر سیستم عاملی هم استفاده کنید

2. این کاربر از wanton-boy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال OS X DogForum.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

منظورم از کاربرد همین بود که گفتین خودتون مث بازی و کارهای یک یوزر معمولی ، زمینه ی application های روزمره که مطمئنا هیچ چیزی نمیتونه با ویندوز رقابت کنه.

حتی PHP ؟ php توی وب نویسی حرف اول رو میزنه میتونید روی هر سیستم عاملی هم استفاده کنید
    شاید یه زمانی من Gamer بودم اما خب الان نیستم ...

بینید برنامه های مخصوص کد نویسی خیلی زیاد هستند اما مهم اینه که اون برنامه چه امکاناتی رو به چه شکل در کجا به شما بده ، فرقی نمیکنه PHP یا هر برنامه مشابه (به غیر از ASP و JSP قاعدتا ) ..

شما باید حتما توی این ماجرا باشید تا منظور منو متوجه بشید که البته این حرف من نیست .. من به پیشنهاد یکی از دوستانم که Developer فروم vBulletin بود کلا اومدم سراغ مکینتاش و تقریبا تمام کد نویس های حرفه ای غیر ایرانی با مک کار میکنند ...

توروخدا سوء تفاهم نشه .. من نه ناراحت شدم نه اینکه میگم نظر شما اشتباهه ... هر کس نظر خودش رو داره از دید خودش ... و نمیشه هیچ ایرادی به کسی گرفت در این مورد...

اما این رو به شما بگم که در مورد اون استفاده روز مره هم که گفتید بستگی داره که شما چه استفاده ای داشته باشید .. به نظر من برای خیلی از استفاده های روزمره مک راحت تره اما !!!! باید دید به قیمتش میرزه یا نه !

به نظر من هر کس قبل از خرید (اگر قیمتش واستش مساله نباشه) باید به نیاز هاش نگاه کنه ...

ممنونم از پاسختون

پروفشنال Agame.Arash's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012
    محل سكونت
    Devil's PlayGround !

پيش فرض

عکسی که گذاشتین جالب بود و گویای همه چیز ... البته به نظرم ویندوزو اگه با سخت افزار توپ جور کنی اونقدا هم کرش نمی کنه ... در مورد مک هم به نظرم تنها دلیل کم تر کرش شدن سخت افزار مخصوص خودشه وگرنه اونقدا هم نمیشه رو pc تحملش کرد !

5. این کاربر از Agame.Arash بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه wanton-boy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    San Francisco

پيش فرض

ممنون دوستان ، من چطور باید تشکر کنم اخ

خب آره همینطوری که شما میگید هرکس با نیازش نظر میده منم چون گیمر و اینا هستم میگم ویندوز
    یکی مث این دوستمون کارش طراحی وب میبینه مک بهتره براش ، نمیشد به کسی ایراد کرد
    حالا این تاپیک بهتره وقتی نظر مینویسیم هیچ کس کاری به کس دیگه نداشته باشه ، ها ؟

من که از iOS روی آیپدم راضی هستم و با هیچ چیز دیگهی تغییرش نمیدم
    برای بازی هم فقط ویندوز میخوام !

7. این کاربر از wanton-boy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه payan_zaman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

میشه گفت مک از نظر امنیت خیلی بهتر از ویندوزهست
    نرم افزارهای خاصی دار مثل iPhoto که نمونش در ویندوز وجود نداره
    اما این یک واقعت هست که ویندوز قابلیتهای خیلی بیشتری رو نسبت به مک داره
    در هر صورت در کنار مک خود می تونید ویندوز رو هم نصب کنید به صورت Bootcamp نرم افزارهای مک هم که به تازگی خیلی زیاد شدند

9. این کاربر از payan_zaman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2012
    محل سكونت
    Devil's PlayGround !

پيش فرض

میشه گفت مک از نظر امنیت خیلی بهتر از ویندوزهست
    نرم افزارهای خاصی دار مثل iPhoto که نمونش در ویندوز وجود نداره
    اما این یک واقعت هست که ویندوز قابلیتهای خیلی بیشتری رو نسبت به مک داره
    در هر صورت در کنار مک خود می تونید ویندوز رو هم نصب کنید به صورت Bootcamp نرم افزارهای مک هم که به تازگی خیلی زیاد شدند
    صاحب کسپراسکای گفته که مک حداقل یک دهه تو امنیت از ویندوز عقب تره !!!!! همه هم براشون این روشنه ! [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

صاحب کسپراسکای گفته که مک حداقل یک دهه تو امنیت از ویندوز عقب تره !!!!! همه هم براشون این روشنه ! [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    لطفا درست بخونید چی گفته.

منظورش از این جمله ضعف امنیتی مک نبوده، منظورش اینه که از لحاظ اکوسیستم امنیتی (نرم افزارها، ویروس ها و ...) الان شرایط مک مشابه شرایط 10 سال پیش ویندوزه و مجبور میشن کارهایی که مایکروسافت 10 سال پیش انجام داده بوده انجام بدن.

از لحاظ امنیت شکی نیست که مک (و کلا هر سیستم عامل غیر ویندوزی) بهتر از ویندوزه، دلیلش هم بازار بسیار گسترده ویندوز و طبیعتا تمرکز خراب کار ها روی مشکلات امنیتی این محصولاتی است که قریب به یقین کاربرها (و تقریبا تمام کاربران غیر متخصص) ازش استفاده می کنند.

12. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2012
    محل سكونت
    Devil's PlayGround !

پيش فرض

لطفا درست بخونید چی گفته.

منظورش از این جمله ضعف امنیتی مک نبوده، منظورش اینه که از لحاظ اکوسیستم امنیتی (نرم افزارها، ویروس ها و ...) الان شرایط مک مشابه شرایط 10 سال پیش ویندوزه و مجبور میشن کارهایی که مایکروسافت 10 سال پیش انجام داده بوده انجام بدن.

از لحاظ امنیت شکی نیست که مک (و کلا هر سیستم عامل غیر ویندوزی) بهتر از ویندوزه، دلیلش هم بازار بسیار گسترده ویندوز و طبیعتا تمرکز خراب کار ها روی مشکلات امنیتی این محصولاتی است که قریب به یقین کاربرها (و تقریبا تمام کاربران غیر متخصص) ازش استفاده می کنند.
    حرفتون رو اصلا قبول ندارم ... (البته شاید بخشیش به خاطر تعصب به ویندوزم باشه !!!) ... اگه دقت کنید علاقه هکر ها داره روز به روز به مک بیشتر میشه !... (خواستم ادامه بدم ولی بهتره بیخیالش شیم ... البته دلیلش تعصب خودمه اینجور وقتا خودم میدونم دلیلای قانع کننده زیادی ندارم ... شرمنده ... ) توصیه نمی کنم بحث رو ادامه بدیم چون بنده تحت هیچ شرایطی تو گوشم نمی ره که مک از ویندوز بهتر باشه !!!...

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

من به شخصه علاقه ای به استفاده ی ویندوز ندارم. خیلی ها هم میگن که ویندوز امنیت نداره ولی یه نگاهی به این آمار
    بندازین
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در سال 2012 کاربران ویندوز 56 درصد تخمین زده شده ، در صورتی که کاربرهای مک حتی دو رقمی هم نشده در هیچ ســـالی.

من نمیگم نظر اکثریت درسته چرا که در این صورت مغلطه ی توسل به اکثریت هستش ، ببینید ولی واقعن دلیل داره که تا ایــــن
    حد ویندوز کاربر داره ، حالا این اصن به کنار ، اگر فرض کنیم که حتی BSD هم اینقدر کاربر داشت شاید الان از نظر امنیتــــــــی از
    ویندوز رده ها پایین تر بودن، چرا ؟ چون الان تحت شعاع نیستن و کسی بهشون کاری نداره ولی چیزی که الان تحت شعـــــــــاع
    هست ویندوزه و وقتی این همه نفر ازش استفاده میکنن مسلما زودتر باگهاش مشخص میشه و به چندوچونش پرداخته میشه.

یه نگاهی هم به این مقایسه بندازین ،

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*بخش Virus Attack رو هم نگاه کنید

15. 5 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال OS X DogForum.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

با سلام

در مورد امنیت :

دوستان خواهشا احساسی نظر ندین ... ببینید مک به علت ساختاری که داره امنیتش از ویندوز بسیار بالاتره ... اگر اینطور نبود در توضیخات نرم افزار Kaspersky Mac که من خریدم نمینوشت که از انتقال ویروس به کامپیوتر دیگران جلوگیری کنید .. البته خیلی جاها این مزیت به حساب نمیاد واسه مک چون محدود میشه و این یه مورد بدیهی هستش که مک خیلی جاها محدود تره .. اما بحث امنیتی یه مورد ثابت شدست و اصلا نمی شه بحثی داشت ...

اما در مورد کارایی که یکی از دوستامون گفتن ویندوز کاراییش بالاتره .. دوست عزیز شما خیلی General صحبت میکنید .. این اصلا درست نیست .. چون هر OS ای قوت و ضعف داره .. شاید مک خیلی از کارایی ها داشته باشه که ویندوز نداره ... پس درست این هستش که ما اینطوری بگیم که مثلا در category گیمینگ مک کاراییش از ویندوز خیلی پایین تره ...

در مورد آمار ویندوز و مک : دوست من این بسیار بدیهی هستش که باید ویندوز بالاتر باشه ، میدونید چرا ؟؟

چون اپل برای بالا رفتن فروش device های خودش مک رو محدود به دستگاه های خودش کرده ، که این بدان معناست که کسی مک استفاده میکنه که هزینه بالای دستگاه های اپل رو بده ... و این هم بدیهی هستش که نصب مک رو کامپیوتر های معمولی بسیار مشکله و من شخصا اون مدل استفاده رو به دلیل مشکل هایی که بعدا شاید ایجاد شه قبول ندارم ...

پس باید کاربر های ویندوز که به راحتی روی هر دستگاهی (از ارزون تا گرون با هر سخت افزاری) نصب میشه بیشتر باشه و کاملا منتقی هستش ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •