تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 33 از 33

نام تاپيک: مشاوره برای سی پی یو و مادربرد و چند سوال

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

از لحاظ ساپورت چندان تفاوتی نداره
    مثلا اگر شما سوکت 1155 را انتخاب کنید تمام پردازنده هایی که با این سوکت عرضه شدن را پشتیبانی می کنه حالا می خواد از سری 2XXX باشه یا 3XXX
    اگر قصد اورکلاک در اینده را دارید و قصد دارید در آینده یک پردازنده سری K بگیرید باید برد را یا از چیپ سری P یا Z انتخاب کنید اگر هم قصد اورکلاک ندارید یک مادربرد ارزون قیمت با چیپ H بگیرید
    برای برد هم می تونید مادربردهای میان قیمت asrock و msi مد نظر داشته باشید
    Last edited by ess_1362; 25-08-2012 at 19:39.

2. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال black years's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    شمال ایران

پيش فرض

مادربرد رو MSI Z68A G45 G3 بردارید که نسبت به قیمتش واقعا قابلیت های خوبی داره.

MB : MSI Z68A G45 G3 = 240
    CPU : Intel Core i5 - 3.0GHz - 2320 / Quad-Core = 365

4. این کاربر از black years بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه lpfan1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

خب من متاسفانه چند روزی مشکل برام پیش اومده بود و نتونستم این بحث رو ادامه بدم و با عرض پوزش از ایجاد کننده تاپیک میخوام که این بحث رو ادامه بدم که شاید برای عزیزان راهگشا باشه.
    شکی نیست که ممکن هست سندی برج در یکسری کاربردها پهنای باند مرود نیاز را نداشته باشه ولی بازم ایم مطلب به پست شماره 8 شما ارتباطی نداره من پیشنهاد می کنم وقتی شما یک لینک را در اینترنت پیدا می کنه کامل لینک را مطالعه کنید مثلا صفحه دوم همین لینکی که شما گذاشتی چند تا بنچمارک جالب داره که گفته های شما به راحتی نقض می کنه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اتفاقا من کاملا مطالب رو خونده بودم و خواستم از نتیجه گیری خود سایت براتون عین جملاتشو بذارم تا جای بحثی باقی نمونه.
    اما در مورد لینک بالا در این لینک تست مربوط به پهنای باند هست که اصلا ربطی به گفته های من نداره و من گفته بودم که سندی بریج در استفاده از پهنای باند بالاتر از 1333 توانایی خاصی نداره نه اینکه رم ها تواناییشون کنه.و کاملا مشخص هست که هر چقدر فرکانس(سرعت رفت و برگشت در واحد زمان) بالاتر باشه سرعت خواندن و نوشتن هم بالاتر میره و در این تست هم به وضوح مشخصه و این تست به هیچ عنوان گفته های من رو نقض نمیکنه.
    بعبارتی این بنچمارکها اعلام می کنه که فرکانس 2133 در پلتفرم سندی بریج(به همراه پردازنده 2600) حدود 36%کارایی بیشتری نسبت به فرکانس 1333 ارایه میده که خوب در یکسری کاربردها مثل انیمیشن سازی حرفه ای همین 36% خیلی به به کاهش زمان رندرگیری یک فریم و در مجموع کل عملیات کمک می کنه
    در اینجا اولا این تست مربوط به سرعت خوندن و نوشتن هست که قسمت بالا توضیح دادم دوما این 36 درصد هم که گفته شده تفاوت در سرعت خواندن هست نه کارایی و سوما این 36 درصد تفاوت بین فرکانس های 2133 و 1333 هست نه فرکانس های 1333 و 1600.
    باز هم در همین لینکی که گذاشتی در یکی از صفحات یکسری بنچمارک جالب دیگه هست که خواندنش برای شما خالی از لطف نخواهد بود و اتفاقا درباره سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات هست :
    اما در این لینک هم خود کسی که این تست ها رو انجام داده گفته که سرعت هسته پردازنده رو از 3.5 به 4.8 رسونده تا ببینه که تفاوتی در توانایی استفاده ی پردازنده از رم با فرکانس های بالاتر ایجاد میشه که همونطور که مشخصه افزایش سرعت هسته پردازنده رابطه مستقیمی با افزایش توانایی پردازنده در استفاده از رم های با فرکانس بالاتر داره.و همون طور که در پایین صفحه میتونید بخونید نوشته که توانایی پردازنده در استفاده از رم 1600 نسبت به 1333 تنها 3 درصد بوده.

اینتل هیچ جا نگفته بهترین فرکانس برای این پلتفرم 1333 هست!! اگر جایی این حرف را زده لینکش را به من نشون بدین؟
    قسمت Memory Types رو ببین.
    به نظرم من چیزهایی رو باید میگفتم رو گفتم و نیازی نمیبینم که بیشتر از این به این بحث ادامه بدم و مطمئنا کسانی که این مطالب رو بخونن خودشون میتونن قضاوت کنن که کدوم رم مناسبشون هست پس ولی اگر کاربری خواستار ادامه دادن بحث باشه من هم اگر نظرم با نظرش مخالف باشه با احترام باهاش وارد بحث خواهم شد و با هم به یک جمع بندی مفید که شاید مورد نیاز کاربران دیگری هم باشه خواهیم رسید.
    Last edited by lpfan1; 27-08-2012 at 16:59.

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •