تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 33

نام تاپيک: مشاوره برای سی پی یو و مادربرد و چند سوال

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

این دو موضوع ربطی به هم نداره!!
    ضریب باز یا بسته بودن یک پردازنده ارتباطی به تغییر فرکانس قابل پشتیبانی ماژول های حافظه نداره
    یعنی محدودیتی تو انتخاب رم ندارم؟

2. این کاربر از dark.sj بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه armardeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    يه جاي دنج

پيش فرض

و...
    و همچنین بگید کیفیت کاریتون(3dsmax)باید در چه حدی باشه ازش نون میخورید یا واسه دله؟!
    و انتظار دارید برای چه مدت براتون کار کنه؟
    و...
    همه ی اینا با قبلیا = بهترین پیشنهاد دوستان گل اینجا <انجمن p30world>
    -----------------------------------------------------------
    من خودم دانشجو ام در حد پیشنهاد نیستم اما این دوستان واقعا" سرشون میشه %

داره خودمونی میشه lpfan1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

خب شما فرکانس رو ببر رو 2000 وقتی اون پردازنده کشش استفاده از 2000 تا رو نداره چه فایده داره حالا دلتو خوش کن که توی cpu-z زده 2000. اصلا فرض کنید پردازنده همون مغز انسان هست.مغز من توانایی اینو داره که 10 تا فرمول رو حفظ و سر جلسه ی امتحان استفاده کنه خب معلومه که نمیتونه فرمولو یازدهم رو حفظ و استفاده کنه مگر اینکه مغزم دوپینگ کنه(اورکلاک).وقتی اینتل میزنه 1066 و 1333 یعنی همین دیگه.یعنی زورش میاد بزنه 1066 الی 1000000000000؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    Last edited by lpfan1; 16-08-2012 at 17:12.

5. این کاربر از lpfan1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز MR.CART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

عزیز من
    مموری کنترلر وظیفش اینه که تمامی اطلاعاتی رو که تو مموری جریان داره کنترل کنه و و به پردازنده مربوط نمیشه در اصل مموری کنترلر اومده تو پردازنده.
    حالا اگه شما بیای و مموری کنترلر 1066 ساپورت کنه و مین تا 1866 ساپورت کنه و شما رم با باس 1600بخری اول کاری رو 1066 ست میشه ولی از طریق بایوس میشه اون رو تا 1600 برسونی.

7. این کاربر از MR.CART بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

و...
    و همچنین بگید کیفیت کاریتون(3dsmax)باید در چه حدی باشه ازش نون میخورید یا واسه دله؟!
    و انتظار دارید برای چه مدت براتون کار کنه؟
    و...
    همه ی اینا با قبلیا = بهترین پیشنهاد دوستان گل اینجا <انجمن p30world>
    -----------------------------------------------------------
    من خودم دانشجو ام در حد پیشنهاد نیستم اما این دوستان واقعا" سرشون میشه %
    به قول خودت واسه کار دل،تو رندر و اینا نیست!
    آماتور دیگه
    هنوز نرفتم واسه آموزشش میخوام کار کنم ولی در حد معمولی

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

یعنی محدودیتی تو انتخاب رم ندارم؟
    کنترلر رم در این سری به درون پردازنده انتقال پیدا کرده
    بصورت استاندارد کنترلر پردازنده سری 2500(که 2500K را هم شامل میشه ) 1333 هست یعنی اگر شما ماژولی با فرکانس 2000 روی سیستم داشته باشی برای بار اول این ماژول در فرکانس 1333 فعال میشه که بعدش از درون بایاس می تونید dram multiplier را افزایش بدین تا در فرکانس 2000 فعالیت کنه
    مثلا بردهای با چیپ h61 معمولا تا فرکانس 1333 بردهای با چیپ p67 و z68 تا فرکانس 2200 و بردهای حرفه ای تر هم ت فرکانس های بیشتر را پشتیبانی می کنند
    قبلش هم می تونی مشخصات مادربردی را که قصد خریدش را داری از درون سایت سازنده چک کنی(مشخصات فرکانسی قابل پشتیبانی) هر چند که چندان اهمیتی نداره!!

خب شما فرکانس رو ببر رو 2000 وقتی اون پردازنده کشش استفاده از 2000 تا رو نداره چه فایده داره حالا دلتو خوش کن که توی cpu-z زده 2000. اصلا فرض کنید پردازنده همون مغز انسان هست.مغز من توانایی اینو داره که 10 تا فرمول رو حفظ و سر جلسه ی امتحان استفاده کنه خب معلومه که نمیتونه فرمولو یازدهم رو حفظ و استفاده کنه مگر اینکه مغزم دوپینگ کنه(اورکلاک).وقتی اینتل میزنه 1066 و 1333 یعنی همین دیگه.یعنی زورش میاد بزنه 1066 الی 1000000000000؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    در اینکه شاید مغز شما در یکسری موارد کشش لازم را نداشته باشه شکی نیست ولی :
    در مشاوره سخت افزار بهتر هست هنگام مشاوره افراد سندیت گفته های مشاوره کننده بر اساس موارد علمی ثابت بشه نه بر اساس مثال هایی مثل کنجایش مغز و ....

به قول خودت واسه کار دل،تو رندر و اینا نیست!
    آماتور دیگه
    هنوز نرفتم واسه آموزشش میخوام کار کنم ولی در حد معمولی
    با سطح کاربری شما من نهایتا توصیه می کنم شما دو کیت 4 گیگ (مجموعا 8 گیگ) با فرکانس 1600 و تایمینگ cl9 خریداری کنید که فکر می کنم قیمتی حدود 150 تا 160 تومن داشته باشه
    برندهای معتبر هم مثل corsair یا kingmax یا gskill و ... هم هستند که به نظر مت در این رنج از بین این سری ها هر کدوم که ارزونتر بود تهیه کنید
    موفق باشید

10. 4 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

در اینکه شاید مغز شما در یکسری موارد کشش لازم را نداشته باشه شکی نیست ولی :
    در مشاوره سخت افزار بهتر هست هنگام مشاوره افراد سندیت گفته های مشاوره کننده بر اساس موارد علمی ثابت بشه نه بر اساس مثال هایی مثل کنجایش مغز و ....
    [ویرایش شد]

..همین یه سوال من رو جواب بده که چرا اینتل نمیاد توی سایت خودش به جای 1066و1333 بنویسه 1066و1333و1600و1866و............ و حتی برای آیوی بریج هم تا 1600 بیشتر نمینویسه.همین یه سوال رو جواب بده چرا مثلا قدرت کارت GTX 690 وقتی با پردازنده سوکت 775 تلفیق بشه کمتر از زمانی هست که با پردازنده 3770 تلفیق میشه.
    اختراعاتی که از طبیعت الهام گرفتند:
    پمپ-قلب
    میکروفون-پرده گوش
    کامپیوتر-مغز
    برنامه نویسی کامپیوتر-DNA
    صفحات خورشیدی-برگ درختان
    رادار-خفاش و دلفین
    هواپیما-پرندگان
    هلی کوپتر-زنبور و مرغ مگشخوار
    اینترنت-جامعه
    آینه-آب
    ماهواره ها-ماه
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

در حال حاضر در مراکز آموزشی برای یادگیری بهتر یکی از روش هایی که روش تاکید میشه استفاده از مثال هایی هست که افراد درک بهتری از اون دارند که در نتیجه اون مثال ها افراد مطالب رو به عینه مشاهده و حس میکنن.و من اون مثال رو برای درک بهتر زدم ولی مثل اینکه شما درک نکردین.
    Last edited by Erfan.; 17-08-2012 at 19:38. دليل: واژگان نامناسب

12. این کاربر از lpfan1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

عزیز من
    مموری کنترلر وظیفش اینه که تمامی اطلاعاتی رو که تو مموری جریان داره کنترل کنه و و به پردازنده مربوط نمیشه در اصل مموری کنترلر اومده تو پردازنده.
    حالا اگه شما بیای و مموری کنترلر 1066 ساپورت کنه و مین تا 1866 ساپورت کنه و شما رم با باس 1600بخری اول کاری رو 1066 ست میشه ولی از طریق بایوس میشه اون رو تا 1600 برسونی.
    ببین شما پست های قبلیمو بخونی میبینی که من نگفتم که سرعت رم رو نمیشه افزایش داد من گفتم که اون پردازنده توانایی استفاده از رم تا سرعت 1333 رو داره و وقتی شما سرعت رم رو زیاد کنی چیزی که پیش میاد اینه که درسته سرعت رمت زیاد شده و برات میزنه 1600 ولی در عمل این پردازنده داره از رم با سرعت 1333 استفاده میکنه ، چرا چون مثلا پردازنده سرعت هسته ش 3 گیگاهرتز هست و اگه داده ها با سرعت 1333 بهش برسن بدون مشکل اونا رو محاسبه میکنه ولی اگه سرعت شد 1600 خب دیگه خیلی واضحه چی بگم!!!حالا اگه بخوای از سرعت 1600 یا بالاتر استفاده کنی باید سرعت هسته پردازنده رو هم بالاتر ببری تا بتونه با این سرعتی که بهش اطلاعات میرسه کم نیاره و اونا رو پردازش کنه.

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

و اما برای شما دوست عزیز به نظر من رم با سرعت 1333 و تایمینگ 7-7-7 بهتر و کارآمد تر از رم با سرعت 1600 و تایمینگ 9-9-9 خواهد بود.

15. 2 کاربر از lpfan1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MR.CART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

عزیز من اون باسی که مموری کنترلر مینویسه مثل تنظیمات دیفالت گرافیک بازیه یعنی اول کاری گرافیک بازی و رزولوشن کمه ولی خودت میتونی دستی ببریش بالا و این تغییرات هم از نظر بصری واقعا تاثیر داره...
    این هم همچین حالتی داره...

17. این کاربر از MR.CART بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •