تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 9 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 81

نام تاپيک: راهنمای خرید جوهر برای انواع پرینترهای جوهرافشان

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

با سلام و درود بسيار زياد برشما دوستان و تمامي مديران
    من يك پرينتر اچ پي مدل فتو اسمارت b209 چند روزي ميشه خريدم( چهار كاتريجه)
    البته اصلا از اچ پي خوشم نميامد و فقط از كيفيت ميتونم اپسون رو نام برم
    وقتي اين پرينتر رو خريدم با كاتريج اورجينالش خدايي خيلي خوب پرينت گرفت و از كييفيتش خوشم اومد بخصوص در بخش تركيب رنگ و مشابه بودن رنگ ها با تصوير اصلي
    اما مشكل اصيلش مصرف كاتريجش بود كه خيلي ميخوره و مصرف ميكنه و مشكل بعدشم اينه كه قيمت هر كدوم از كاتريج هاي اصليش 35 تا 40 هزار تومنه :(اگر كاتريج با هد يكي بود خوب بود ولي متاسفانه كاتريجش مثل كاتريج هاي اپسون جداست و هد دستگاه هم جداست و به كاتريج ربط نداره)
    وقتي ديدم خريد كاتريج برام نمي صرفه رفتم و گشتم براي جوهر خوبي در حد جوهر اورجينال براي شارژ
    بعد از شارژ ديدم دستگاه مشكلاتي بعد از هر چند روز داره
    احتمال دادم شارژ جواب نميده
    چند روزي است سفارش مخزن جوهر وكس دادم (البته با جوهر بود)و بعداز اينكه نصبش كردم ديدم كيفيت پرينتر به گرد كيفيت قبلش نميرسه
    عكس رو خوب چاپ كرد فقط رنگ مشكي كه پرينت زد (پرينت عكس)رو مشكي مشكي نميزد و مايل به سبز بود رنگ هاي ديگه خوب بود كه مطمئنم نزدن دقيق رنگ مشكي قرمزي رو از روي عكس ها كم كرده
    (لازم به ذكر است كه از نظر هوا گيري مخزن،نازل چك و هد كلين دستگاه كاملا درسته مشكلي در اين رابطه ندارد و مشكل هدي هم نداره 2 تادستگاه تازه خريدم و كيفيت هر دو تاشون مثل همه البته بعد از نصب مخزن)
    حالا سوالم اينه چه جوهري بگيرم كه تقريبا كيفيت جوهر اورجينال رو داشته باشه و اينقدر كيفيتش خراب نشه
    البته نميدونم اين مخزني كه خريدم جوهر داخليش وكسه يا كه جوهر ديگه اي است از فروشنده كه پرسيدم گفت جوهر داخل مخزن جوهر وكسه و مخزن ها رو خود كارخانه پر و هوا گيري كرده
    داخل اينترنت گشتم ديدم جوهر گاما خيلي از جوهرش تعريف كرده اما من نميدونم كيفيت جوهر گاما براي اچ پي چطوريه از نظر كيفيت كدام جوهرش بهتره فتو بهتره يا معمولي( به نظر من كه بايد فتو بهتر باشه البته استفاده نكردم و مطمئن نيستم)
    البته خيلي ها از جوهرهاي سابليميشن تعريف ميكنن. كيفيت پرينتشون چگونه است به هد دستگاه كه صدمه نميزنه
    اوصلا جوهرهاي سابليميشن سيستمشون چطوريه و تركيب رنگشون رو پرينتر خوب انجام ميده يا فرقي نميكنن
    كسي هست كه از اين جوهرهاي سابليميشن استفاده كرده باشه مي خوام از اين جوهر بگيرم به نظر دوستان بدردم ميخوره يا برم سراغ جوهر ديگه اي يا مارك بهتر و جوهر معمولي اي ، مارك خوبه اين جوهر چه ماركيه وكس يا نئو مارك
    واسه من ماندگاريش مهم نيست و فقط كيفيت اوليه پرينت مهمه فقط هم براي عكس

پروفشنال m_2t_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

با سلام و درود بسيار زياد برشما دوستان و تمامي مديران
    من يك پرينتر اچ پي مدل فتو اسمارت b209 چند روزي ميشه خريدم( چهار كاتريجه)
    البته اصلا از اچ پي خوشم نميامد و فقط از كيفيت ميتونم اپسون رو نام برم
    وقتي اين پرينتر رو خريدم با كاتريج اورجينالش خدايي خيلي خوب پرينت گرفت و از كييفيتش خوشم اومد بخصوص در بخش تركيب رنگ و مشابه بودن رنگ ها با تصوير اصلي
    اما مشكل اصيلش مصرف كاتريجش بود كه خيلي ميخوره و مصرف ميكنه و مشكل بعدشم اينه كه قيمت هر كدوم از كاتريج هاي اصليش 35 تا 40 هزار تومنه :(اگر كاتريج با هد يكي بود خوب بود ولي متاسفانه كاتريجش مثل كاتريج هاي اپسون جداست و هد دستگاه هم جداست و به كاتريج ربط نداره)
    وقتي ديدم خريد كاتريج برام نمي صرفه رفتم و گشتم براي جوهر خوبي در حد جوهر اورجينال براي شارژ
    بعد از شارژ ديدم دستگاه مشكلاتي بعد از هر چند روز داره
    احتمال دادم شارژ جواب نميده
    چند روزي است سفارش مخزن جوهر وكس دادم (البته با جوهر بود)و بعداز اينكه نصبش كردم ديدم كيفيت پرينتر به گرد كيفيت قبلش نميرسه
    عكس رو خوب چاپ كرد فقط رنگ مشكي كه پرينت زد (پرينت عكس)رو مشكي مشكي نميزد و مايل به سبز بود رنگ هاي ديگه خوب بود كه مطمئنم نزدن دقيق رنگ مشكي قرمزي رو از روي عكس ها كم كرده
    (لازم به ذكر است كه از نظر هوا گيري مخزن،نازل چك و هد كلين دستگاه كاملا درسته مشكلي در اين رابطه ندارد و مشكل هدي هم نداره 2 تادستگاه تازه خريدم و كيفيت هر دو تاشون مثل همه البته بعد از نصب مخزن)
    حالا سوالم اينه چه جوهري بگيرم كه تقريبا كيفيت جوهر اورجينال رو داشته باشه و اينقدر كيفيتش خراب نشه
    البته نميدونم اين مخزني كه خريدم جوهر داخليش وكسه يا كه جوهر ديگه اي است از فروشنده كه پرسيدم گفت جوهر داخل مخزن جوهر وكسه و مخزن ها رو خود كارخانه پر و هوا گيري كرده
    داخل اينترنت گشتم ديدم جوهر گاما خيلي از جوهرش تعريف كرده اما من نميدونم كيفيت جوهر گاما براي اچ پي چطوريه از نظر كيفيت كدام جوهرش بهتره فتو بهتره يا معمولي( به نظر من كه بايد فتو بهتر باشه البته استفاده نكردم و مطمئن نيستم)
    البته خيلي ها از جوهرهاي سابليميشن تعريف ميكنن. كيفيت پرينتشون چگونه است به هد دستگاه كه صدمه نميزنه
    اوصلا جوهرهاي سابليميشن سيستمشون چطوريه و تركيب رنگشون رو پرينتر خوب انجام ميده يا فرقي نميكنن
    كسي هست كه از اين جوهرهاي سابليميشن استفاده كرده باشه مي خوام از اين جوهر بگيرم به نظر دوستان بدردم ميخوره يا برم سراغ جوهر ديگه اي يا مارك بهتر و جوهر معمولي اي ، مارك خوبه اين جوهر چه ماركيه وكس يا نئو مارك
    واسه من ماندگاريش مهم نيست و فقط كيفيت اوليه پرينت مهمه فقط هم براي عكس
    سلام دوست عزیز
    خیلی متشکرم از توضیحات خوب و کامل شما.

1- اینکه می فرمایید رنگ مشکی مایل به سبز هست، چند دلیل می تونه داشته باشه:
    • دلیل عمده اش هماهنگ نبودن رنگ های اصلی (CMY) با یکدیگر هست. این دلیلش می تونه کیفیت نامناسب جوهر ها و یا استفاده از جوهر های گوناگون برای هر رنگ باشه. به عبارت دیگه، سیستم CMYK به گونه ای هست که ترکیب سه رنگ CMY مشکی میشه. حالا اگر حداقل یکی از این رنگ ها خلوص و دقت کافی رو نداشته باشه، دیگه ترکیب این سه رنگ مشکی خالص نخواهد شد و کمی انحراف رنگی خواهد داشت.
      • برای اینکه از این قضیه مطمئن بشید، یک آزمایش انجام بدید:
        • یک لیوان شیشه ای رو آب کنید (آب زلال و ترجیحا خالص و تصفیه شده)
        • از هر رنگ یک قطره با قطره چکان یا وسیله ای مشابه داخل لیوان بریزی و مقداری هم بزنید.
        • اگر آب و رنگ ها خلوص مناسبی داشته باشه و همچنین مقدار قطره از هر رنگ با هم برابر باشه، رنگ محلول نهایی باید خاکستری باشه.
        • اگر رنگ ها هماهنگ نباشن و یا اب مثلا اسیدی باشه و یا مقدار ریخته شده از هر رنگ برابر نباشه، نتیجه قابل اعتماد نیست.

• اما احتمال دیگه اینه که رنگ مشکی شما خالص نباشه. این رنگ رو هم به تنهایی به روش بالا آزمایش کنید تا خلوص اون رو متوجه بشید. (و یا عکسی رو در حالت GrayScale چاپ کنید تا فقط از رنگ مشکی برای چاپ استفاده بشه و اگر اون رنگ مشکل داشته باشه مشخص میشه)
    • احتمال دیگه کالیبره نبودن مانیتور با پرینتر هست (یعنی اون عکس شما واقعا سبز هست و مانیتور شما مشکی نشون میده و یا پرینتر شما با ترکیب رنگ نامناسب سبز چاپ می کنه.) که در این صورت باید تنظیمات پرینتر و مانیتور رو تغییر بدید تا به نتیجه مطلوب برسید.

در بین این دلایل، محتمل ترینش همون هماهنگ نبودن رنگ ها با هم هست. که با آزمایش مطرح شده و یا خرید رنگ های جدید (و هماهنگ) مشکل مشخص و مرتفع میشه.

2- اینکه فروشنده گفته کارخونه توی تانک ها جوهر ریخته،‌ من تصور می کنم کذب هست. چون کارخونه (کارگاه) هایی که مخازن رو می سازن نوع کار و موادشون کلا با کارخونه (کارگاه)‌هایی که جوهر ها رو می سازن تفاوت داره. به عبارت دیگه اون کارخونه ها به احتمال قوی اصلا جوهر ندارن که بخوان پر کنن!
    کارخونه هایی که این مخازن رو می سازن در واقع کارخونه هایی هستن که کلا وسایل پلاستیکی و PET تولید می کنن و اشخاص یا شرکت هایی بهشون سفارش می دن تا با قالبی خاص مخازن رو تولید کنن. بعد این شرکت ها به کارخونه های دیگری هم سفارش خرید و یا ساخت جوهر رو میدن و سپس بسته بندی و به بازار عرضه می کنن.
    به دلیل مسائل حمل و نقل و همچنین تبلیغات،‌ غالبا همراه این مخازن و در بسته بندی های اونها به تعداد رنگ های موجود، از هر رنگ یک قوطی 100 میلی لیتری از جوهر با مارک بسته بندی وجود داره که کسی که نصب می کنه اون جوهر ها رو داخل مخرن می ریزه و هواگیری و سایر عملیات رو انجام میده.
    درواقع قبل از نصب نمیشه و نباید هواگیری کرد چون هم بی فایده است و هم احتمال نشت جوهر داخل بسته بندی مخزن وجود داره.
    بنابراین در این مورد من احتمال میدم فروشنده قوطی های 100 میلی رو برداشته و فروخته و به جاش مخزن رو از رنگ های لیتری و یا گالنی پر کرده که براش سود بیشتر داشته باشه (احتمالا)
    البته ممکنه همون رنگ ها رو داخل مخزن ریخته باشه که البته به نظر من احتمالش کمه!!!

3- من به شخصه از جوهر گاما استفاده کردم. جوهر مشکی پیگمنت اون بسیار منو اذیت کرد، هد دستگاه رو خراب کرد و کلی مشکلات دیگه. این جوهر رو اصلا توصیه نمی کنم.

4- توصیه میشه به دلیل کیفیت جوهر های موجود در بازار،‌ از رنگ مشکی دای بیس (یا همون فوتو) باری رنگ مشکی استفاده کنید تا طول عمر هد بیشتر باشه. (رنگ های پیگمنت موجود در بازار،‌به دلیل پیچیدگی و تکنولوژی ساخت، گاها اذیت می کنن.)

5- جوهر های سابلیمیشن نوع خاصی از جوهر ها هستند که برای چاپ روی بشقاب،‌لیوان و یا تیشرت استفاده میشن. به نحوی که ابتدا عکس رو روی کاغذ ها خاص با این جوهر ها چاپ می کنن و سپس به وسیله حرارت و پرس اون رو به سطح مورد نظر (مثل بشقاب) منتقل می کنن.
    تا اونجایی که من اطلاع دارم این جوهر ها با دستگاه شما سازگار نیستن و علاوه براین برای چاپ عادی مورد استفاده قرار نمی گیرن.

6- در مورد مارک جوهر، من به شما مارک های پارت تکنیک، وکس و دبلبو دبلیو ام رو پیشنهاد می کنم. (البته مطمئن نیستم همه اینها برای دستگاه شما جوهر سازگار داشته باشن)
    یک راه ساده برای اطمینان از کیفیت جوهر اینه که از فروشنده بخواین یه نمونه چاپ شده با اون رو به شما نشون بده (فروشندگانی که کارشون این هست،‌غالبا نمونه دارن)

در پایان توجه شما رو به مقالات زیر جلب می کنم:

ایتدا مقاله ای در مورد سیستم CMYK:

و مقالات سایت پارس کپی که آموزنده هستن:
    جوهر

کارتریج

مخزن جوهر (CISS)

چاپ Sublimation (تصعیدی)

عمومی

موفق باشید

3. 2 کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

با درود و تشكر بسيار زياد بر شما

دوست عزيز دمت گرم بابا خيلي گل كاشتي
    توضيحات ارزنده و بسيار كاملي داديد
    منم احتمال اينو دادم كه جوهر ش شماره و ماركش فرق كنه منم تقريبا مطمئن شدم
    چون زماني كه كاتريج اين پرينتر رو با جوهر هاي نامرغوبي مثل sky و چند مارك ديگه خدايي كيفيتش خيلي كم تغيير كرد و مشكلات ديگه اي از جمله نكشيدن جوهر به مقدار كافي رو داشت (يعني اينكه تا عكسي پرينت ميگرفتم دقيقا 3 تا 4 سانت اوليه كاغذ a4 البته عكس رو خوب ميزد و بقيه عكس رو خراب ميزد و جوهر قرمز نمرسيد)
    حال با توجه به آزمايشي كه فرموديد من داخل ليوان يك قطره از هر رنگ انداختم
    بعد از مخلوط كردن متوجه شدم رنگ حاصل از آزمايش تقريبا خاكستري خيلي تيره مايل به كمي آبي بود ميشه تقريبا گفت رنگش اسيد سياه چاه فاضلاب در آمد
    البته من با مخزن جوهر جوهر اضافي خريدم البته وكس
    متاسفانه فروشنده دو تا از جوهر ها رو اشتباهي اپسونش رو واسم فرستاده
    رو الباقي جوهر ها شماره كاتريج مشابه روي جلد وجود داره
    متاسفانه من زاهدان زندگي ميكنم و اينجا اصللا جوهر گير نمياد هر چي نافروشه با قيمت زياد به مردم ميفروشن
    من تلفني از تهران خريدم
    جوهر نئومارك واسه اچ پي هم جوهر ساخته شماره ايه يا يك جوهر بر تمامي مدلها
    داخل آزمايشات كه جوابش خوب بود اگر نمايندگي فروش اين جوهر جوهر خوبيه لينكش رو لطفا
    يكم در مورد اين جوهر پيگمنت واسه پرينترم خوبه يا داي كدومش رو بگيرم
    جوهر وكس هم فتو و ساده داره يا همشون يووي بالا هست
    ممنون از پاسخ سريع شما

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

با درود و تشكر بسيار زياد بر شما

دوست عزيز دمت گرم بابا خيلي گل كاشتي
    توضيحات ارزنده و بسيار كاملي داديد
    منم احتمال اينو دادم كه جوهر ش شماره و ماركش فرق كنه منم تقريبا مطمئن شدم
    چون زماني كه كاتريج اين پرينتر رو با جوهر هاي نامرغوبي مثل sky و چند مارك ديگه خدايي كيفيتش خيلي كم تغيير كرد و مشكلات ديگه اي از جمله نكشيدن جوهر به مقدار كافي رو داشت (يعني اينكه تا عكسي پرينت ميگرفتم دقيقا 3 تا 4 سانت اوليه كاغذ a4 البته عكس رو خوب ميزد و بقيه عكس رو خراب ميزد و جوهر قرمز نمرسيد)
    حال با توجه به آزمايشي كه فرموديد من داخل ليوان يك قطره از هر رنگ انداختم
    بعد از مخلوط كردن متوجه شدم رنگ حاصل از آزمايش تقريبا خاكستري خيلي تيره مايل به كمي آبي بود ميشه تقريبا گفت رنگش اسيد سياه چاه فاضلاب در آمد
    البته من با مخزن جوهر جوهر اضافي خريدم البته وكس
    متاسفانه فروشنده دو تا از جوهر ها رو اشتباهي اپسونش رو واسم فرستاده
    رو الباقي جوهر ها شماره كاتريج مشابه روي جلد وجود داره
    متاسفانه من زاهدان زندگي ميكنم و اينجا اصللا جوهر گير نمياد هر چي نافروشه با قيمت زياد به مردم ميفروشن
    من تلفني از تهران خريدم
    جوهر نئومارك واسه اچ پي هم جوهر ساخته شماره ايه يا يك جوهر بر تمامي مدلها
    داخل آزمايشات كه جوابش خوب بود اگر نمايندگي فروش اين جوهر جوهر خوبيه لينكش رو لطفا
    يكم در مورد اين جوهر پيگمنت واسه پرينترم خوبه يا داي كدومش رو بگيرم
    جوهر وكس هم فتو و ساده داره يا همشون يووي بالا هست
    ممنون از پاسخ سريع شما
    خواهش می کنم دوست عزیز.
    لطف دارید.

جوهر اپسون رو به هیچ وجه با این پرینتر استفاده نکنید. سازگار نیست.
    من جوهر نئومارک تا به حال استفاده نکردم ولی این سایت ظاهرا برای اچ پی نداره:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ترجیحا از جوهر دای بیس استفاده کنید، بی دردسرتر هست.
    سعی کنید جوهر متناسب و مخصوص مارک اچ پی و ترجیحا مدل خودتون تهیه کنید، حالا اگر دقیقا مربوط به مدل خودتون هم نبود خیلی مشکلی نیست.
    موفق باشید

6. این کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام جناب m_2t_ab
    و تشکر از وقتی بی شائبه اینجا میزارین
    (ما که نتونستیم به این جوهر پارت تکنیک دسترسی پیدا کنیم همونطور که تو پیام خصوصی خدمتتون عرض کردم. اگه اطلاعی ازشون گرفتید اطلاعی بدین)
    جوهر های wox و wwm زیادن تو بازار آیا میشه به همشون اعتماد کرد. چجوری میشه اصلش رو از تقلبیش تشخیص داد. (چون منم مشکل همین دوستمون رو دارم که با توضیحات شما بیشتر باید برگردد به جوهر و عدم تطابق با سیستم رنگ CMYK. و جوهری که استفاده می کنم wox مخصوص کانن. مثلاً رنگ صورت را به سرخیه بیش از حد میزنه و ...)راستی تو کامنت های قبلی که مزاحمتون شدم برای گرفتگی هد از همون روشی که مقاله ای که ارجاع دادین استفاده کردم البته برای پرینتر کانن و خوشبختانه مشکل برطرف شد.( ممنون از اون بابت)

- اگه فروشنده معتبری برای جوهر در تهران سراغ دارید یا سایت معتبری لطفاً معرفی کنید چون واقعاً دچار مشکل شدم

- همین جا سو استفاده کنم یک سوالی بپرسم از خدمت شما یا سایر دوستان: تو فتوشاپ نسخه 6 وقتی میخوای پرینتر بگیری گزینه ای داره که میپرسه "آیا میخواهی کنترل چاپ را فتوشاپ انجام بده یا خود پرینتر" بالا سر او گزینه هشدار میده که " در حالتی که فتوشاپ را انتخاب می کنید با استفاده از تنظیمات پرینتر مطمئن شوید که پرینتر کنترل چاپ را انجام نمیده" ولی من هر چی گشتم تو تنظیمات پرینتر چنین چیزی را پیدا نکردم. پرینتر هم mp540 کانن هست.

با سپاس
    Last edited by afaridegar; 19-01-2013 at 17:07.

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام جناب m_2t_ab
    (ما که نتونستیم به این جوهر پارت تکنیک دسترسی پیدا کنیم همونطور که تو پیام خصوصی خدمتتون عرض کردم. اگه اطلاعی ازشون گرفتید اطلاعی بدین)
    جوهر های wox و wwm زیادن تو بازار آیا میشه به همشون اعتماد کرد. چجوری میشه اصلش رو از تقلبیش تشخیص داد. (چون منم مشکل همین دوستمون رو دارم که با توضیحات شما بیشتر باید برگردد به جوهر و عدم تطابق با سیستم رنگ CMYK. و جوهری که استفاده می کنم wox مخصوص کانن. مثلاً رنگ صورت را به سرخیه بیش از حد میزنه و ...)راستی تو کامنت های قبلی که مزاحمتون شدم برای گرفتگی هد از همون روشی که مقاله ای که ارجاع دادین استفاده کردم البته برای پرینتر کانن و خوشبختانه مشکل برطرف شد.( ممنون از اون بابت)

- اگه فروشنده معتبری برای جوهر در تهران سراغ دارید یا سایت معتبری لطفاً معرفی کنید چون واقعاً دچار مشکل شدم

- همین جا سو استفاده کنم یک سوالی بپرسم از خدمت شما یا سایر دوستان: تو فتوشاپ نسخه 6 وقتی میخوای پرینتر بگیری گزینه ای داره که میپرسه "آیا میخواهی کنترل چاپ را فتوشاپ انجام بده یا خود پرینتر" بالا سر او گزینه هشدار میده که " در حالتی که فتوشاپ را انتخاب می کنید با استفاده از تنظیمات پرینتر مطمئن شوید که پرینتر کنترل چاپ را انجام نمیده" ولی من هر چی گشتم تو تنظیمات پرینتر چنین چیزی را پیدا نکردم. پرینتر هم mp540 کانن هست.

با سپاس
    سلام دوست عزیز
    می تونید منو مصطفی خطاب کنید.
    خواهش می کنم. من چیز زیادی بلد نیستم اما سعی می کنم تا با تحقیق و تجربه راجع به مشکلاتی که برای دوستان پیش میاد علمم رو بیشتر کنم.
    نکته دوم اینکه من هم یک یوزر یا کاربر کامپیوتر هستم و فقط صرف علاقه و کنجکاوی تا به حال چندین دستگاه رو تعمیر، تشریح و عیب یابی کردم. از این جهت امیدوارم دوستان و اساتید دیگه هم در بحث ما شرکت کنن.
    من خیلی از شرکت پارت تکنیک خبر جدیدی ندارم و قبلا از طریق همون شماره های سایت باهشون تماس گرفتم و جوهر تهیه کردم که مناسب و خوب بود.

در مورد جوهر های دیگه واصل و تقلبی بودنشون متاسفانه باید بگم که در بازار بی حساب کتاب امروزه که اجناس بدون نظارت وارد و توزیع میشن عملا راهی وجود نداره، باید به فروشنده اعتماد کنید!!!
    اگر فقط مشکل سرخی هست، با نرم افزار هایی میشه یه مقدار توناژ اون رنگ رو کم کرد تا نتیجه خوب بشه.

متاسفانه به دلیل مشغله زیاد و کثرت سوالات،‌ مشکل شما رو به خاطر ندارم. خیلی خوشحالم که رفع شده. دست سایت پارس کپی و مسئولینش درد نکنه!
    اگر ممکنه تجربه کامل خودتون از اون قضیه رو بگید تا دوستان دیگر هم استفاده کنن.

خیابون ایرانشهر در تهران مرکز و بورس ماشین های اداری و لوازم شون هست. اگر اونجا سری بزنید و پرس و جو کنید، حتما به نتیجه خوبی خواهید رسید.

در مورد اون سوال در مورد فتوشاپ، در تنظیمات پرینتر معمولا گزینه وجود داره به نام ICM Matching یا ICM Profile که اون تعیین می کنه کنترل رنگ رو چه نرم افزاری به عهده بگیره.
    من ترجیح میدم با نرم افزار اصلی خود دستگاه چاپ کنم چون سازگار تر باهش هست.

موفق باشید

9. این کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام جناب m_2t_ab

با سپاس
    سلام دوست عزیز
    خواهش می کنم. من چیز زیادی بلد نیستم اما سعی می کنم تا با تحقیق و تجربه راجع به مشکلاتی که برای دوستان پیش میاد علمم رو بیشتر کنم.
    نکته دوم اینکه من هم یک یوزر یا کاربر کامپیوتر هستم و فقط صرف علاقه و کنجکاوی تا به حال چندین دستگاه رو تعمیر، تشریح و عیب یابی کردم. از این جهت امیدوارم دوستان و اساتید دیگه هم در بحث ما شرکت کنن.
    من خیلی از شرکت پارت تکنیک خبر جدیدی ندارم و قبلا از طریق همون شماره های سایت باهشون تماس گرفتم و جوهر تهیه کردم که مناسب و خوب بود.

در مورد جوهر های دیگه واصل و تقلبی بودنشون متاسفانه باید بگم که در بازار بی حساب کتاب امروزه که اجناس بدون نظارت وارد و توزیع میشن عملا راهی وجود نداره، باید به فروشنده اعتماد کنید!!!
    اگر فقط مشکل سرخی هست، با نرم افزار هایی میشه یه مقدار توناژ اون رنگ رو کم کرد تا نتیجه خوب بشه.

متاسفانه به دلیل مشغله زیاد و کثرت سوالات،‌ مشکل شما رو به خاطر ندارم. خیلی خوشحالم که رفع شده. دست سایت پارس کپی و مسئولینش درد نکنه!

خیابون ایرانشهر در تهران مرکز و بورس ماشین های اداری و لوازم شون هست. اگر اونجا سری بزنید و پرس و جو کنید، حتما به نتیجه خوبی خواهید رسید.

در مورد اون سوال در مورد فتوشاپ، در تنظیمات پرینتر معمولا گزینه وجود داره به نام ICM Matching یا ICM Profile که اون تعیین می کنه کنترل رنگ رو چه نرم افزاری به عهده بگیره.
    من ترجیح میدم با نرم افزار اصلی خود دستگاه چاپ کنم چون سازگار تر باهش هست.

موفق باشید

11. این کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام دوست عزیز

موفق باشید
    سلام آقا مصطفی عزیز
    و تشکر مجدد
    - مشکل من گرفتی هد مشکی بزرگ در پرینتر mp540 بود که به این شکل برطرف شد(شاید بدرد سایر دوستان بخوره): حلال جوهر تهیه کردم. کارتریج ها را در حالیکه کابل برق پرینتر را کشیده بودم خارج کردم. کاست هد ها و نازل را از پرینتر خارج کردم. مقداری حلال را روی ورودی جوهر در کاست ریختم که علیرغم تکرار نتیجه ای بدنبال نداشت. واشر کنار ورودی جوهر را خارج کردم. یک قطعه کوچک شلنگ لاستیکی نرم که قابلیت انعطاف کافی داشت را روی ورودی جوهر فیکس کردم بنحوی که هیچ نشتی نداشت. سرنگ را با حلال پر کردم و سر سرنگ رو در داخل شلنگ جوری فیکس کردم که از این ناحیه هم هیچ نشتی نداشته باشه. در این وضعیت برای خالی کردن سرنگ نیاز به کمی فشار خواهد بود. محتوی سرنگ را خالی کردم. پس از دو سه بار تکرار هد کاملاً باز شده(در اینحالت باید مایع سرنگ با فشار از سمت دیگر خروجی هد خارج شود). بعد از خشک شدن کاست را به ....اگه توضیح اضافه ای لازم بود در خدمتم

- ظاهرن مشکل فقط سرخی بیش از حده، اگر یکی از این نرم افزار که مقدار توناژ رنگ را تنظیم می کنه رو معرفی کنید خیلی ممنون میشم

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام آقا مصطفی عزیز
    و تشکر مجدد
    - مشکل من گرفتی هد مشکی بزرگ در پرینتر mp540 بود که به این شکل برطرف شد(شاید بدرد سایر دوستان بخوره): حلال جوهر تهیه کردم. کارتریج ها را در حالیکه کابل برق پرینتر را کشیده بودم خارج کردم. کاست هد ها و نازل را از پرینتر خارج کردم. مقداری حلال را روی ورودی جوهر در کاست ریختم که علیرغم تکرار نتیجه ای بدنبال نداشت. واشر کنار ورودی جوهر را خارج کردم. یک قطعه کوچک شلنگ لاستیکی نرم که قابلیت انعطاف کافی داشت را روی ورودی جوهر فیکس کردم بنحوی که هیچ نشتی نداشت. سرنگ را با حلال پر کردم و سر سرنگ رو در داخل شلنگ جوری فیکس کردم که از این ناحیه هم هیچ نشتی نداشته باشه. در این وضعیت برای خالی کردن سرنگ نیاز به کمی فشار خواهد بود. محتوی سرنگ را خالی کردم. پس از دو سه بار تکرار هد کاملاً باز شده(در اینحالت باید مایع سرنگ با فشار از سمت دیگر خروجی هد خارج شود). بعد از خشک شدن کاست را به ....اگه توضیح اضافه ای لازم بود در خدمتم

- ظاهرن مشکل فقط سرخی بیش از حده، اگر یکی از این نرم افزار که مقدار توناژ رنگ را تنظیم می کنه رو معرفی کنید خیلی ممنون میشم
    ممنونم دوست عزیز
    توضیحات خوب و ارزنده ای بود. امیدوارم برای دوستان مفید باشه، برای من که مفید بوده. اگر امکانش باشه عکس هم بذارید دیگه نور علی نور میشه.

من با نرم افزار ACDSee Pro 4 وقتی عکس ها رو باز می کنم، در قسمت Process و بعد Edit و بعد Advanced Colors می تونم توناژ رنگ های مختلف رو تغییر بدم. کلا نرم افزار خیلی خوبی هست، بهتون توصیه اش می کنم.

موفق باشید

14. این کاربر از m_2t_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

با سلام و درود بسيار زياد بر شما
    از توضيحات مفيدي كه نوشتي خيلي ممنون
    ديشب آمدم چند تا كار كردم چند مارك جوهر داشتم ريختم داخل كاتريجش ديدم كيفيت پرينت فرقي نكرد
    اما دوباره كه مخزن راه اندازي كردم ديدم كيفيت عكس بهتر شده در صورتي كه نوع كاغذ رو معمولي گذاشته و فقط كيفيت خوب رو انتخاب كنم خوب ميزنه فقط مشكلي كه داره مثل اينكه هد دستگاه گير باشه خط راه راه روي عكس (رد هد) ميندازه البته دستگاه نوعه و با كاتريج اورجينال اين مشكل رو نداره و كيفيت پرينتش عاليه
    وقتي كه برم نوع كاغذ رو فتو انتخاب كنم و تيك انيبل ماكسيمم دي پي اي رو بزنم ديگه خط نميندازه ولي تصوير سبز سبز ميشه
    راستي يكي از دوستان بهم گفت برو جوهر ink tec بگير (لازم به ذكر است پرينترش هد جداگانه نداشت و هدش روي كاتريج متصل بود مارك پرينترش هم اچ پي بود) البته خيلي ها ميگن اين جوهر ديگه اصليش گير نمياد و قلابي داخل بازاره نظر شما نسبت به اين جوهر چيه
    راستي بنظر شما جوهر وكس بهتر يا دبيليو دبليو ام از نظر كيفيت عكس
    بعد يك سئوال ديگه اينه روي جوهر معمولا شماره كاتريج رو نوشته يا مدل پرينتر رو
    جوهرwwm هم روي جوهرش مدل كاتريج يا مدل پرينتر رو نوشته
    شماره كاتريج من 564 است البته روي مخزني كه خريدم روي كاتريجش مدل چند تا دستگاه كه مثل 920،178،564،364 رونوشته احتمالن اين كاتريج ها رنگ و ... مشابه هست
    حالا كسي نيست كه روي اين شماره كاتريجها جوهري استفاده كرده باشه كه كيفيت عكسش تقريبا مثل كاتريج فابريك باشه
    خواهشن اگه فروشگاهي ميشناسيد كه انواع جوهر wwm رو داشته باشه رو معرفي كنيد
    با تشكر زياد از اين همه آموزش و راهنماي كه تا حالا براي اينجانب انجام داده ايد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •