تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 39

نام تاپيک: راهنمایی در مورد یک سفر تفریحی

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

این سوییت ها وسایل لازم مثل اجاق گاز و .. توشون هست دیگه؟
    بعد در مورد جنگل بچه ها میگن سخته.دستشویی نداریم.غذا چی بخوریم.کجا بخوابیم.
    پس اینایی که میرن کوه نوردی و ... این مشکلات رو چه جوری حل می کنن؟
    کسی تجربه این جوری داره؟
    اون سوییت ها رو نمیدونم
    ولی برای کوهنوردی دستشویی که صحرایی میشه.غذا باید با خودتون چند تا کنسرو و جوجه کباب ببرید.(البته اگر میخواهید پیاده روی طولانی داشته باشید باید کوله هاتون تاجای ممکن سبک باشه
    برای خواب هم کیسه خواب+چادر .که شب باید حتما در چادر بخوابید.حیوانات وحشی معمولا به چادر حمله نمیکنند
    دارو -باند-پنبه-الکل باید همراهتون باشه
    به نظر من به پیشنهاد دوستتون عمل کنید.مشکلاتی که ممکن باهاش مواجه بشید اینهاس:چون پیاده روی زیاد هست و شما روز اول انرژی زیادی دارید مسیر طولانی رو طی میکنید .در طول روز متوجه نمیشوید ولی شب به شدت بدن درد میگیرید.(چون عادت ندارید)
    هرچی بیشتر بروید راه برگشتتون بیشتر میشه (و قطعا هنگام برگشت خسته هستید)
    حتما باید کوله پشتی های مخصوص کوهنوردی داشته باشید.وگرنه شانه های شما اسیب میبیند.
    حتما باید یه کوهنورد بروید که تجربه ی راه های سخت رو داشته باشه

2. 3 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Alislow's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

مال ما سو یتمون خیلی هم نزدیک به جنگل نبودش آره همه چی داشتش
    در مورد خوابیدن تو ی خود جنگل رو من اطلاعی ندارم تازه ممکنه حیون داشته باشه میخوای چی کار کنی
    میخوای خرس شکار کنی
    حالا خرس چون در خطر انقراضه عفوش می کنم!
    ولی دیگه آهویی کبکی که میشه؟ نمیشه؟!
    اشکال نداره نشد یه مورچه وحشی! رو شکار می کنیم جاش.شکار شکاره دیگه

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

اون سوییت ها رو نمیدونم
    ولی برای کوهنوردی دستشویی که صحرایی میشه.غذا باید با خودتون چند تا کنسرو و جوجه کباب ببرید.(البته اگر میخواهید پیاده روی طولانی داشته باشید باید کوله هاتون تاجای ممکن سبک باشه
    برای خواب هم کیسه خواب+چادر .که شب باید حتما در چادر بخوابید.حیوانات وحشی معمولا به چادر حمله نمیکنند
    دارو -باند-پنبه-الکل باید همراهتون باشه
    به نظر من به پیشنهاد دوستتون عمل کنید.مشکلاتی که ممکن باهاش مواجه بشید اینهاس:چون پیاده روی زیاد هست و شما روز اول انرژی زیادی دارید مسیر طولانی رو طی میکنید .در طول روز متوجه نمیشوید ولی شب به شدت بدن درد میگیرید.(چون عادت ندارید)
    هرچی بیشتر بروید راه برگشتتون بیشتر میشه (و قطعا هنگام برگشت خسته هستید)
    حتما باید کوله پشتی های مخصوص کوهنوردی داشته باشید.وگرنه شانه های شما اسیب میبیند.
    حتما باید یه کوهنورد بروید که تجربه ی راه های سخت رو داشته باشه
    پس مشکل دستشویی حل شد.به جای آفتابه هم به هرکی یه بطری آب معدنی یا نوشابه میدیم حله.
    غذا هم که ردیفه.راستی میشه پیک نیک هم برد یا زغال ببریم و ژل آتش زا و الکل اینا؟
    فقط کیسه خواب ضروریه؟ قیمتش چنده؟
    بعد دارو چیه؟
    والا پیاده روی زیاد رو نمیدونم.اگه اطراف جای خیلی جالبی باشه حتما میریم ولی بیشتر هدفمون اینه که تجربه زندگی تو جنگل و شکار حیوانات را داشته باشیم! (سریال لاست رو دیدین؟!)
    Last edited by Alislow; 30-07-2012 at 21:19.

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

پس مشکل دستشویی حل شد.به جای آفتابه هم به هرکی یه بطری آب معدنی یا نوشابه میدیم حله.
    غذا هم که ردیفه.راستی میشه پیک نیک هم برد یا زغال ببریم و ژل آتش زا و الکل اینا؟
    فقط کیسه خواب ضروریه؟ قیمتش چنده؟
    بعد دارو چیه؟
    والا پیاده روی زیاد رو نمیدونم.اگه اطراف جای خیلی جالبی باشه حتما میریم ولی بیشتر هدفمون اینه که تجربه زندگی تو جنگل و شکار حیوانات را داشته باشیم! (سریال لاست رو دیدین؟!)
    معمولا پیک نیک میبرن.یه پیک نیک های هست که خیلی کوچکه و کپسولش هم هست که داخل پیک نیک جا میگیره.(به درد همون گرم کردن کنسرو میخوره
    کیسه خواب نبری میخوای لحاف تشک ببری؟؟
    دارو یعنی قرص استامینوفن.سرماخوردگی.بتاد ین.باند.چسب.پماد گزیدگیو...
    شما اول جایی رو که میخوای بری رو مشخص کن.این هایی که من گفتم برای دل طبیعت هست.ولی اگر بخوای توی سوئیت بری که دیگه نیازی به چادر و... نیست.

6. 2 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

معمولا پیک نیک میبرن.یه پیک نیک های هست که خیلی کوچکه و کپسولش هم هست که داخل پیک نیک جا میگیره.(به درد همون گرم کردن کنسرو میخوره
    کیسه خواب نبری میخوای لحاف تشک ببری؟؟
    دارو یعنی قرص استامینوفن.سرماخوردگی.بتاد ین.باند.چسب.پماد گزیدگیو...
    شما اول جایی رو که میخوای بری رو مشخص کن.این هایی که من گفتم برای دل طبیعت هست.ولی اگر بخوای توی سوئیت بری که دیگه نیازی به چادر و... نیست.
    به نظرم بهتره با چوب آتیش درست کنیم.چون پیک نیک سخته حملش.
    پس مشکل غذا هم حل شد.
    نگفتید کیسه خواب چنده؟ نمیشه یه زیرانداز ببریم تو چادر با یه پتوی سفری همه بخوابیم؟
    دارو هم والا اینا مگه ضروریه؟ اینجوریکه تلفات نمی دیم هیجان انگیز نمیشه!
    والا جاش هم من بهشون میگم بریم دل طبیعت هی میگن نه سخته نه فلانه خلاصه یکم راحت طلبن دیگه.
    ولی من راضیشون می کنم...

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

این فصل شکار ممنوع هستش....
    من شکار خرس نرفتم... حتمی قبل از تیراندازی به سمت شکار، مطمئن شو که 2 نفر هستید که اسلحه دارید!!!
    در مورد رفتار خرس بعد از تیر اول هم کمی تحقیق کن....(مثلا گراز، بعد از تیر اول، حمله میکنه به سمت تیر‌انداز..... پس یه نفر باید همراهت باشه که بعد زا چند لحظه اون بهش شلیک بکنه...)....
    شکار اینجور حیوون های درنده،خارق العاده پر هیجان هستش....
    البته حداقل 2 لول باید داشته باشید هر دو نفر(یا بیشتر!) یا اسلحه‌ی گلوله زنی(مثلا 5 تیر...) و کاملا باید پر باشه اسلحه وگرنه خورده میشید!!!!
    یه هفته بودن تو جنگل، اگر ادم نازک نارنجی همراهتون نباشه، واقعا حال میده...
    بدون شک بارون میباره روتون و این میدونید که لذت رو به حد تاریخی بالا میبره.... ب
    هتره این چند روز رو از گوشت شکار تغذیه بکنید...(البته تو جنگل بودن، یعنی خوردن حیوون هایی مثل خرگوش و اینا...!!) ولی باید حواستون باشه که اگر جنگل بانی با اسلحه یا تبر ببینتون، ادبتون میکنه!!!

حواستون باشه که زندگی یه هفته‌ای تو طبیعت، برای ادمای بی‌تجربه واقعا دردسر میاره و به قول معروف تلفات میدین!!! خلاصه حواستون باشه...
    Last edited by senaps; 31-07-2012 at 01:02.

9. 3 کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

این فصل شکار ممنوع هستش....
    ای بابا واقعا حیف شد.کلاش رو آماده کردم برم هفته خونین یه جنگل بدبخت رو رقم بزنم! (دو لول مولول بچه بازیه باو)
    البته قانون شکنی هم خیلی حال میده
    فقط یه نفر همراه هم میخواد که همین طور که می بینید نداریم!
    حواستون باشه که زندگی یه هفته‌ای تو طبیعت، برای ادمای بی‌تجربه واقعا دردسر میاره و به قول معروف تلفات میدین!!! خلاصه حواستون باشه...
    جدا از شوخی ما (غیر از من) یه مشت بی تجربه سوسول بیش نیستیم...
    غیر از مواردی که دوستان عزیز گفتن شما فک می کنین ما با چه دردسرهایی مواجه بشیم؟ اون قضیه تلفات جدیه واقعا؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

به نظرم بهتره با چوب آتیش درست کنیم.چون پیک نیک سخته حملش.
    پس مشکل غذا هم حل شد.
    نگفتید کیسه خواب چنده؟ نمیشه یه زیرانداز ببریم تو چادر با یه پتوی سفری همه بخوابیم؟
    دارو هم والا اینا مگه ضروریه؟ اینجوریکه تلفات نمی دیم هیجان انگیز نمیشه!
    والا جاش هم من بهشون میگم بریم دل طبیعت هی میگن نه سخته نه فلانه خلاصه یکم راحت طلبن دیگه.
    ولی من راضیشون می کنم...
    کیسه خواب از حدود 40-50 تومان هست به بالا.بستگی داره پر باشه یا پشم شیشه.
    به نظر من همتون 2 شب توی خانه روی زیر انداز با پتو مسافرتی بخوابید.اگر خوابتون برد نیازی به کیسه خواب نیست.
    خیلی رویایی فکر میکنید.برای کسانی که عادت ندارند توی دل طبیعت بیشتر از اون چیزی که فکر میکنید سخت میگذره

اینهایی که من و دوستان میگیم چیزهای اسونی نیستند که شما میگی حله
    اگر شما 1 شب نتونی راحت بخوابی کل فردا روز رو اعصابت داغونه
    معمولا ما عادت داریم وقتی خسته ایم و میرسیم خانه غذا اماده باشد.حالا فکر کنید بعد از کلی پیاده روی خسته چادر میزنید تازه میخواهید غذا درست کنید.
    راستی توی طبیعت هم هیچ وقت مثل خانه سیر نمیشید.چون معمولا غذایی گیر نمیاد.فکر شکار و.. هم از سرتون بیرون کنید.فرضا که شکار کردید.میتونید اون حیوان رو پوست بکنید؟گوشت بدون پیاز (حالا هر گوشتی) به شدت بوی بد میده.میتوانید تحمل کنید؟
    راستی گوشت خرگوش و گراز حرام هست.
    Last edited by ملا نصرالدین; 31-07-2012 at 09:30.

12. 3 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

غیر از مواردی که دوستان عزیز گفتن شما فک می کنین ما با چه دردسرهایی مواجه بشیم؟ اون قضیه تلفات جدیه واقعا؟
    اول کلاش رو بگم که سلاح اتوماتیکه و جرمه داشتنش!!مگر اینکه نظامی باشین.... به هر صورت، بردنش با خودتون به شکار جرم بسیار سنگین تری داره!! بعدشم از لحاظ صدا و مشکلاتی که براتون ایجاد میکنه، و همچنین خطری که نفس بودنش تو گروه ایجاد میکنه، پیشنهاد میشه نبرید با خودتون!!!!

تو جنگل، یعنی هوای بد!!! نیم ساعت افتابه، داری میسوزی، یه دفعه میشه بارون تند!!! چند ثانیه‌ی بعد دوباره افتابی میشه.... باز یه ربع بعد، بارونیه!!!! البته قبلا که اینجوری بود!!! پس هوا مدام تغییر میکنه... حالا هر روزش با هم که قطعا تفاوت داره... باعث سرماخوردگی و گاهی حتی تشنج میشه!!!!
    حرکت کردن تو جنگل و یه هفته خوابیدن، اگر دور از جاده باشید(دل جنگل!!) یعنی گم شدن... اگه یه نفر بره، احتمال اینکه بتونه برگرده به گروه، واقعا کمه!! مگر اینکه GPS داشته باشید...همینطور برگشتن به جاده...
    توان راه رفتن بسیار بالا میخواد...چون جنگل، پستی و بلندی داره و همینطور بعضی جنگل های ما حیوون هم دارن که داستان رو کمی سخت میکنه...
    یه خاطره هم بگم: خونواده‌ی ما زیاد کوه و بیابون و اینا میریم برا تفریح و ادونچر!!!! با یکی از این فامیلا رفته بودیم، عذر میخوام دستشوییش گرفته بود، میگفت الا و بلا یا باید منو ببرید جایی که دستشویی داشته باشه، یا من کاری نمیکنم!!!(ما چادر راه انداخته بودیم برای دستشویی!!) به هر صورت، کلی مشکل برامون درست کرد طرف!!!!

در خصوص چادر، حتمی حواستون باشه که رویه‌ی بالایی ضد ابش رو همراهتون باشه...
    کمی الکل یا نفت یا بنزین همراهتون باشه که دور کمپتون، یه دایره‌ی با شعاع درست کنین... که حشرات نیان جلو....(نیش برخی شرات تو جنگل واقعا میتونه خطرناک باشه...)
    در خصوص چادر دستشویی هم باید باشه(لطفا به طبیعت اسیب نرسونید!) حدود 10 متر دورتر از چادر/چادر های اصلی، یه چاله‌ی 70*10 سانت حفر کنید... که 70 سانت طول داشته باشه... چادر رو طوری بزنید که چاله رو نصف کنه و حالت شیب بدین.... طرف کارش رو میکنه، کارش سر میخوره میره به قسمتی که پشت چادره.... میاد بیرون از بیرون روشو با خاکی چیزی می‌پوشونه... ولی فاصله باید رعایت بشه به خاطر بوی مربوطه... اما اگه زیاد دور باشه فاصله، خطر حیوون و یا حتی ترسیدن اطرافیان برای رفتن به اونجا هم هست...

گرم کردن چادر در شب کار حضرت فیل هستش...معمولا سعی بشه که یه لایه زیر چادر باشه...بعد چادر.... بعد داخلش هم یه پتویی چیزی که همه چیز درست بشه...

تو جنگل یا بیابون، حیوون ها ممکنه به شما نزدیک بشن.... ولی قصدی ندارن.... برا جمع کردن ته مونده‌ی غذا و اینا میان....(ضمن اینکه بهتره ته مونده ها رو 60-70 متر دورتر از چادر و در روز بریزید....) اگر حیوون های درنده نزدیک شدن، سعی کنین حتی الامکان بهشون شلیک نکنین مگر اینکه از یه فاصله‌ای نزدیک تر شدن...(مثلا تا 20 متریتون اومدن، نزنید....)

اکثر حیوون های وحشی، بعد از خوردن تیر اول، به سمت شما با سرعت وحشتناکی حمله میکنن.... معمولا شما حول میشین.... خیلی پیش اومده من تنهایی رفتم گراز بزنم تیر اول رو زدم، حیوون اومده طرفم کلا حول شدم دوباره همون ماشه‌ی لوله‌ی بالا رو کشیدم و تیری نزدم.... گاهی اوقات، شلیک در جایی نزدیک به محل قایم شدن بهتره!!(البته، خرس و اینا کوه و درخت نورد های خوبی هستن!!!!)..... همیشه هم مهمات کمی بیشتر از حد پیش بینی همراهتون باشه + چاقو و چراغ قوه...

----------
    شما تو تالار عکاسی و اینا فعالیت میکنین نه؟! اگر رفتید و کمپ زدین، عکس فراموش نشه...

14. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    الله اعلم

پيش فرض

کیسه خواب از حدود 40-50 تومان هست به بالا.بستگی داره پر باشه یا پشم شیشه.
    به نظر من همتون 2 شب توی خانه روی زیر انداز با پتو مسافرتی بخوابید.اگر خوابتون برد نیازی به کیسه خواب نیست.
    خیلی رویایی فکر میکنید.برای کسانی که عادت ندارند توی دل طبیعت بیشتر از اون چیزی که فکر میکنید سخت میگذره

اینهایی که من و دوستان میگیم چیزهای اسونی نیستند که شما میگی حله
    اگر شما 1 شب نتونی راحت بخوابی کل فردا روز رو اعصابت داغونه
    معمولا ما عادت داریم وقتی خسته ایم و میرسیم خانه غذا اماده باشد.حالا فکر کنید بعد از کلی پیاده روی خسته چادر میزنید تازه میخواهید غذا درست کنید.
    راستی توی طبیعت هم هیچ وقت مثل خانه سیر نمیشید.چون معمولا غذایی گیر نمیاد.فکر شکار و.. هم از سرتون بیرون کنید.فرضا که شکار کردید.میتونید اون حیوان رو پوست بکنید؟گوشت بدون پیاز (حالا هر گوشتی) به شدت بوی بد میده.میتوانید تحمل کنید؟
    راستی گوشت خرگوش و گراز حرام هست.
    میدونم یکم سخت میگذره ولی تجربه خیلی جالبی میتونه باشه! مگه ما چند بار زندگی می کنیم؟مگه چند بار جوونیم؟مگه چند بار مجردیم و میتونیم هرجا خواستیم بریم؟
    در مورد خواب که مشکلی نیست.
    در مورد غذا هم خوب آتیش که داریم.با بچه ها برنامه ریزی می کنیم که هر وعده رو چی بخوریم.ملزومات غذا رو می بریم دیگه.
    رو شکار هم حساب نمی کنیم.حالا بریم ببینیم چی میشه... (شاید یه مورچه ای چیزی!)

16. این کاربر از Alislow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •