تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: سوال درمورد اضافه کردن RAM

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

14 سوال درمورد اضافه کردن RAM

سلام خدمت دوستان

من الان روی سیستم رم 2 گیگ dual channel ( یعنی 2 تا 1 گیگ ) OCZ 1333 دارم با توجه به اینکه نمی خوام این رم ها رو وردارم
    مادربورد جای 2 اسلات رم دیگه رو هم داره میخواستم یه رم 4 گیگ دیگه هم اضافه کنم حالا یا یک رم 4 گیگ یا 2 رم 2 گیگ dual channel

حلا می خواستم بپرسم برای اینکه این رم ها بتونن با هم مچ بشن و خوب کار کنن باید باس 1333 بگیرم و اینکه از همین برند OCZ بگیرم ؟ ( با توجه به اینکه قبلیا OCZ هستند ) و یا نه برند های دیگه رو پیشنهاد میدین ؟ در این صورت با رم های قبلیم سازگار می شن یا نه ؟

و سوال بعدی اینکه برای اینکه با رم های قبلی که dual channel هستن مچ شن باید این رم 4 گیگ رو هم بصورت dual channel بگیرم یا نه ؟

مشخصات سیستم :
    Intel® Core™2 Quad Processor Q9550
    (12M Cache, 2.83 GHz, 1333 MHz FSB)

Mainboard GA-EP45T-UD3R
    4x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory
    Dual channel memory architecture
    Support for DDR3 2200+/1333/1066/800 MHz memory modules

و نکته بعدی اینکه مادربور باس 2000 رو هم ساپورت میکنه منتها آیا مجبورم بخاطر CPU باس 1333 بگیرم ؟
    و با توجه به مشخصات سیستم و قیمت الان رم در بازار 8 گیگ اضافه کنم یا 4 گیگ ؟

لطفا راهنمایی کنید . ممنونم
    Last edited by Bypasser; 02-07-2012 at 11:48.

پروفشنال Devicestreet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    BATTLELOG :|

پيش فرض

حلا می خواستم بپرسم برای اینکه این رم ها بتونن با هم مچ بشن و خوب کار کنن باید باس 1333 بگیرم و اینکه از همین برند OCZ بگیرم ؟
    بهتره از همین ocz و از همین فرکانس تهیه کنید
    و سوال بعدی اینکه برای اینکه با رم های قبلی که dual channel هستن مچ شن باید این رم 4 گیگ رو هم بصورت dual channel بگیرم یا نه ؟
    چند کاناله بودن رم ها به چیپست شما بستگی داره و با توجه به اینکه چیپست شما دو کاناله رو ساپورت می کنه از شناسایی رم های دیگه معذوره(فعلا فقط دو پلتفرم هستند که از رم های 3 و 4 کاناله استفاده می کنند پلتفرم 1366 از 3 کاناله و پلتفرم 2011 از 4 کاناله پس میبینید که تنوع رم های دو کاناله خیلی بیشتره)
    موفق باشید

3. این کاربر از Devicestreet بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز MR.CART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

با توجه به اینکه چیپست شما دو کاناله رو ساپورت می کنه از شناسایی رم های دیگه معذوره
    البته اگه اون دو تا رم دیگه از همون مدل قبلی باشن یعنی ایشون دو تا یه گیگ داره اگه دو تا یه گیگ دیگه بندازه از همون مدل و فرکانس نمیشه ولی اگه مثلا 2تا 2 گیگ بندازه میشه حتی اگه از همون مدل و فرکانس قبلی باشه!
    و گرنه با رم های دیگه مشکلی نداره اگه بخواد دوال چنل کنه

5. این کاربر از MR.CART بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

با تشکر از دوستانی که پاسخ دادن
    امروز متوجه شدم که OCZ دیگه RAM تولید نمی کنه و محصولات RAM اش رو در دسته بندی End of Life قرار داده با این حال گیر میاد OCZ در بازار داخل ؟ قیمتی ارش دارین و اینکه از کجا میشه تهییه کرد ؟

داره خودمونی میشه N_Slayer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Bandar ANZALI

پيش فرض

سلام دوست عزیز ،

ببخشید که این حرف من مربوط به پستتون نمیشه ، میخواستم بپرسم قصد فروش مادربورد و سی پی یو تونو دارید ؟ اگه آره ،من با قیمت خوبی ازتون میخرمشون ، جواب رو لطفا برات پیغام خصوصی کنید ، ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •