تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: اورکلاک گرافیک GT430

14 اورکلاک گرافیک GT430

سلام دوستان
    من برای اینکه بتونم بازی مکس پین رو با بالا ترین کیفیت با DIRECT X11 بازی کنم قصد به اورکلاک کارتم کردم واونو تا این حد که میبینید اور کردم
    کلاک اصلی رو از 730 به 870 رسوندم .تا 880 بردم ولی نا پایدار بود فرکانس مموری رو هم از 900 مگاهرتز به 1012 بردم تا اینجا که مشکلی نبود و دور فن هم اوتماتیکه و از 72 درجه بالاتر نمیره دما خوبه کارتم هیتسینک بزرگی داره همینطور دوتا فن
    با این حال میترسم فرکانس مموری رو بالا تر ببرم حالا مشکل من اینه که قبل از اور تو DIRECT X11 با تنظیمات HIGH میزان فریم 9 بود بعد از اور هم تغییری نکردولی تو DIRECT X9 از 35 به 40 و کمی بیشر رسیده
    با این تفاصیر به نظرتون اور رو به حالت دیفالت برگردونم بهتر نیست؟ یا فرکانس مموری رو بازم زیاد کنم ببینم چی میشه؟ سیستمم رو هم تو امضام میبینید
    Last edited by Microsoft Windows; 15-06-2012 at 06:38.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

فرکانس مموری تاثیر زیادی تو بازی نداره بیشتر core clock تاثیر داره اگه زیاد کنید و ناپایدار بشه باید به گرافیکتون ولتاژ بدین که با اینکار دماش هم بالا میره
    تا همی حد که گرافیک پایداره و دماش خوبه کافیه

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پيش فرض

البته منظورم از ناپایدار بودن خرابی تو تصویر بود
    ممکنه مشکل از زیاد نشدن فریم آپدیت نبودن درایور کارت گرافیک باشه چون نمیتونم دانلودش کنم الان ورژن 296.10 نصب هست ورژن 301 تو مکس پین تاثیر داره؟
    با افزاییش فرکانس مموری bandwidth هم از 28 GB/s به 32.4 GB/s افزایش پیدا کردبا افزایش ولتاژ مشکلی برای کارت به وجود نمیاد؟میخوام ببینم توان کارتم در اور کجاست فک نکنم دماش زیاد بالا بره چقد ولتاژ بدم ؟ و چقد فرکانس CORE رو بالا ببرم؟ فرکانس مموری رو بازم بالا ببرم؟
    Last edited by Microsoft Windows; 15-06-2012 at 06:42.

پيش فرض

بخش ولتاژ تو MSI Afterburner باز نیست از تو تنظیماتش هم unluck نمیشه چرا؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

دوست من من ناپایداری رو همون خرابی در تصویر میگم اون خرابی در تصویر با دادن ولتاژ حل میشه و میتونید فرکانس مموری رو افزایش بدید افزایش ولتاژ افزایش دما رو هم به دنبال داره و به مداز تغذیه کارت از جمله ماسفت ها و چیپ pwm و رگولاتور فشار میاد
    core cllock رو تاجایی زیاد کنید که گرافیک پایدار باشه بیشتر تمرکزتون رو رو core clock ببرید و memory clock هم تا جایی که گرافیک پایدار باشه حواستون به دما باشه که از 85 بالاتر نره
    در مورد ولتاژ با نرم افزار های دیگه هم تست کنید اگه با نرم افزار های دیگه هم تست کردین و ولتاژ غیرفعال بود گرافیکتون soft mode نیست باید به صورت hardmode یا pencil mode به گرافیکتون ولتاژ بدین که به همین خاطر باید بیخیال شین

پيش فرض

با برنامه های دیگه هم تست کردم ولتاژ باز نبود چه حیف شد حالا نمیشه از اون راه وارد شد ؟
    الان 100 مگاهرتز دیگه به مموری اضافه کردم میشه گفت هیچ فرقی نکرد تا چقدر به نظرتون مموری رو بالا ببرم؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
    اگه اون بخش مموری به هیتسینک وصل نباشه با داغ شدنش میسوره؟
    Last edited by Microsoft Windows; 15-06-2012 at 13:20.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

تاجایی که گرافیک پایدار باشه و دما بالا نره مشکلی نداره
    با اون روش باید روی pcb گرافیک کار کنید یا با pencil باید روی برد مقاوت ایجاد کنید و ولتاژ رو تغییر بدین یا با پتانسیومتر و لحیم کردن به یکی از پایه های آی سی pwm و تغییر مقاوت ولتاژ رو تغییر بدین اگه اینکارو نکردین پیشنهاد میکنم نکنین اینکارو اینکار نیاز به تجربه ی بالایی است

9. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پيش فرض

خیلی حیف شد تازه داشت بازی ها جون میگرفت
    با اضافه کردن 100 مگاهرتز به مموری بعد از 15 دقیقه زیر فشار بودن دما به 75 درجه رسید البتهGPU Core رو به 850 رسوندم چون یه خورده خرابی تو تصویر بود
    به نظرم که اور خوبی بود مکس پین (direct x10) فریم 5 تا اضافه شد که الان 30 فریم میده میشه راحت بازی کرد.
    مافیا 2 هم 4 فریم اضافه شد

Last edited by Microsoft Windows; 12-07-2012 at 03:31.

پيش فرض

چطور میشه این تنظیمات رو همیشگی کرد که با عوض کرن ویندوز از بین نره؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

چطور میشه این تنظیمات رو همیشگی کرد که با عوض کرن ویندوز از بین نره؟
    چون با نرم افزار دارین کار میکنن متاسفانه با تعویض ویندوز از بین میره

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •