تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 20 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 192

نام تاپيک: رویای صادقه

آخر فروم باز meisam317's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

اسم انگلیسی LUCITY هست کنترل رویا ، خواب آگاهی یا روشن بینی

کتاب بی نظیر خواب آگاهی و کنترل رویا را بیاموزیم سعید قارلقی نشر سفیر اردهال رو توصیه میکنم بخونید

برای اولین باردر ایران کتاب "پدیده شگفت انگیز خواب آگاهی و کنترل رویارا بیاموزیم " به زیر چاپ رفت وبزودی وارد بازار کتاب می شود. این کتاب نتیجه 4سال تحقیق و پژوهش و ترجمه است که در انتشارات سفیر اردهال به چاپ می رسد. دراین کتاب همه چیز درباره خواب آگاهی با زبانی ساده بیان شده است از جمله تاریخچه ، آموزش ،ارتباط آن با ترک بدن ، کاربردهای آن و جدیدترین تحقیقات دراین زمینه و تکنولوژی ها و ابزاری کمک به خواب آگاهی و...
    شماره نویسنده کتاب 09124884148
    روشهای کنترل خواب و رویا: رویای دلخواه خود را ببینید

یاد گرفتن اینکه چطور رویاهایمان را کنترل کنیم، بخش بسیار مهمی از رویای شفاف است. تشخیص اینکه دقیقاً چه زمانی خواب می بینیم کافی نیست باید با قوانین دنیای خواب و رویا آشنا شویم.

شما می توانید بااستفاده از تکنیک های خاص یادبگیرید که چطور در واقعیت مجازی دنیای خواب هر کاری را انجام دهید. پس بدون معطلی بیشتر، اجازه بدهید نگاهی به بعضی از متداولترین موضوعات خوب بپردازیم.

رویای پرواز

اکثر افراد وقتی یاد می گیرند که رویای شفاف داشته باشند، به سراغ رویای پرواز می روند. این یک آرزوی متداول است و مطمئنم که همه آنها که اصول رویای شفاف را یاد گرفته اند، یکبار هم که شده این رویا را دیده اند.

اما، کنترل خواب پرواز همیشه هم آسان نیست. پرواز کردن در زندگی عادی امری عادی نیست به همین خاطر وقتی سعی می کنید خواب پرواز ببینید، ذهن خودآگاه شما در باور آن کمی مشکل خواهد داشت.

ممکن است متوجه شوید که خیلی بالا رفته اید یا خودتان را متقاعد کنید که حتماً پایین می افتید. این مشکل فیزیکی نیست، مشکلی ذهنی است.

به فیلم ماتریکس فکر کنید، وقتی که مورفوس از نئو می پرسد که چطور در جنگ واقعیت مجازی او را می زند. آیا به خاطر این بود که در دنیای شبیه سازی شده، قوی تر، سریع تر یا شایسته تر بود؟ خیر. به خاطر این بود که واقعاً باور داشت که بهتر است. در رویای شفاف هم وضع به همین صورت است.

برای پروراندن این باور و دیدن یک رویای پرواز عالی، باید کم کم از پریدن های کوتاهتر شروع کنید و بعد تدریجاً به خودتان اجازه دهید که بالاتر بروید. باید همیشه یادتان باشد که این یک رویاست و هیچ آسیبی نخواهید دید. با تمرین خیلی زود می توانید مثل سوپرمن بالاتر از ابرها و روی شهر پرواز کنید.

اگر می خواهید می توانید از کمک پرواز هم استفاده کنید. این کمک می تواند هر چیزی مثل بال های خیلی بزرگ یا یک جت یکنفره باشد، یا حتی نشستن روی یک اژدهای بالدار.

تغییر صحنه در رویا

ایجاد تغییر صحنه در خواب در جلوی چشمانتان کار دشواری است. دلیل اصلی آن این است که خودتان انتظار آن تغییر را ندارید.

البته، وقتی صحبت از یاد گرفتن کنترل رویاها به میان می آید، همیشه راهی وجود دارد. تحقیقات مربوط به خواب های شفاف راه های مختلفی را برای تغییر صحنه در خواب های آگاهانه کشف کرده است.

من یکبار می خواستم در خواب چیزی بخورم اما در وسط یک مزرعه بودم. به خاطر همین یک کمی جادو و جنبل در خوابم راه انداختم. تجسم کردم که یک رستوران پشت سرم است و وقتی یک ثانیه بعد سرم را برگرداندن، آن رستوران همانجا بود. بعد داخل شدم و یک غذای خیلی خوشمزه سفارش دادم.

گاهی اوقات یک در جادویی پیدا می کنم و پشت آن می ایستم. مقصدم را پشت در تجسم می کنم. اینکار را می توانید با آینه هم انجام دهید. آینه ها هم معمولاً به مکان های دیگری راه دارند و راهی برای تغییر واقعیت به حساب می آیند.

مهمترین چیز این است که واقعاً باور داشته باشید که صحنه می تواند عوض شود. درغیراینصورت با ذهن خودآگاهتان وارد جنگ منطقی خواهید شد. عادت کنید که هر از گاهی به خودتان بگویید که "این یک رویا است" و خیلی زود یاد می گیرید که هر چیزی در رویا ممکن است.

سفر در زمان

این یک راه خیلی ساده برای یادگرفتن کنترل رویاست. تا بالاتر از ابرها پرواز کنید تا جاییکه که دیگر زمین دیده نشود. زمان و مکانی را که می خواهید به آن بروید تجسم کنید و بعد دوباره به سمت زمین پایین بروید.

یا وارد ماشین زمان شوید، همه دکمه ها را فشار دهید و همه اهرم ها را بچرخانید و خودتان را متقاعد کنید که دارید در زمان سفر می کنید و بعد دوباره از ماشین زمین بیرون بروید.

هر دو این روشها را می توانید برای تغییر صحنه و رفتن به یک مکان دیگر هم استفاده کنید.

پیدا کردن اشیاء رویایی

تحقیقات مربوط به خواب و رویا راه های بسیار زیادی را برای پیدا کردن اشیاء جدید در رویا پیدا کرده اند. کلید کار تجسم است. اشیاء نمی توانند جلوی چشمتان شکل بگیرند اما می توانید به دور و اطراف نگاه کنید و اشیائی پیدا کنید که قبلاً آنجا نبوده اند.

می توانید اشیائی را در جیبتان، پشت سرتان، زیر یک تکه سنگ، در کشو کمد، پشت درخت، در یک جعبه و ... پیدا کنید.

باید راهی را پیدا کنید که بیشتر به دردتان بخورد.

حرف زدن با ذهن ناخودآگاه

وقتی بدانید که چطور می توانید یک رویای شفاف ببینید، به ذهن ناخودآگاهتان هم دسترسی آسانتری خواهید داشت. می توانید مستقیماً با آن ارتباط برقرار کنید و بینش عمیق تری نسبت به خود و درک خود از دنیا پیدا کنید.

وقتی اینگونه خواب دیدن را یاد گرفتید، ساده ترین راه برای ارتباط برقرار کردن با ذهن ناخودآگاهتان این است که به آن جسمیت دهید. یک شخصیت رویایی بسازید (انسان یا حیوان) که از حرف زدن با او لذت می برید و بعد از او سوالات واضح و آشکار بپرسید. از خیلی پاسخهایی که خواهید شنید مطمئناً متعجب خواهید شد.
    "خواب دیدن به همه ما این امکان را می دهد که با آرامش و اطمینان هر شب از زندگیمان دیوانگی را تجربه کنیم." –ویلیام دیمنت

تحقیقات مربوط به رویاهای شفاف

همانطور که می بینید یادگرفتن کنترل رویاها درست مثل حرف زدن به زبان ذهن ناخودآگاهتان است که البته همیشه ترجمه دقیقی برای آن وجود ندارد.

خیلی از کارهای فوق العاده و غیرممکن در رویا قابل قبول اند درحالیکه خیلی کارهای منطقی ممکن است از شما فرار کنند. این هدف شماست که قوانین آن را کشف کنید و راه های جدید برای کنترل رویاهایتان پیدا کنید.
    Last edited by meisam317; 08-06-2012 at 17:17.

2. 3 کاربر از meisam317 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

کنترل رویا از خیال تا واقعیت

خواب دیدن و خوابایی که میبینیم موضوعیه که در روزمره زندگیمون بهش بر میخوریم یه مثال میتونه کمک کنه مامان من امروز خواب دیدم ...
    و یه عده هم هستن که چند وقتیه احساس میکنن من خیلی کم خواب میبینم ...
    اینا نشون میده که همه مون کما بیش به موضوع خواب حساسیم و علاقه داریم دربارش بیشتر بدونیم همین بس که اگه بهمون بگن فلانی تعبیر خواب میکنه دیگه فلانی سرش به داره چون ما امروز یه خواب دیدیم
    تا حالاش درست، خوب؟ ممکنه کسانی باشن که حرفای من براشون تازگی نداره(که تعدادشون کمه) ولی جالبتر نبود اگه میتونستیم تو خوابامون آگاه باشیم؟ یعنی دیگه تو خواب دیوونه نباشیم؟ آره حرفام یه کم بیربط میزنه ولی براتون متاسفم چون اینطور نیست.
    اکثریت مردم وقتی خواب میبینن تو حالتی مثل حالت مستی هستن چون از اینکه الان خواب هستن و بیدار نیستن یا آگاه نیستن و اگه هم هستن ازش سرسری میگذرن مثل اینه که یکی بگه "راستی من میلیونرم" ولی طرف هنوز مثل فقیرا زندگی کنه. حالتون از چنین کسی بهم میخوره نه؟ حالا چی میشه اگه بهتون بگم شما راهی براتون باز شده( یا شاید همیشه باز بوده) که شما را مستقیما بدون Proxy به یه دنیای کاملا جدید Connect میکنه؟

انسان اشرف مخلوقاته. این حرف من نیست. حرف کسیه که اونو آفریده پس قبل از اینکه بخواید درباره حرفای من قضاوت کنید و امکانات این انسان رو محدود کنید درباره حرفهای من فکر کنید و اگه جاییش براتون غیر قابل باور بود ولی با اینحال تمایل داشتید بیشتر بدونید یه نامه برام بفرستید. خوشحال میشم بهتون کمک کنم. حالا بریم سر اصل مطلب.

خوابهایی که هر شب می بینیم قابل کنترل هستن. به چه صورت؟ این حالت برای کسانی رخ میده که تو خواب به خواب بودنشون و اینکه در اون آن دارن خواب میبینن آگاهی پیدا میکنن.

برای مثال ممکنه شخصی خواب ببینه که تو خونه شونه ولی متوجه میشه خونشون عوض شده و چون این شخص مطمئنه که خونشون اینطوری نیست پس میاد و پیش خودش فکر میکنه " من الان دارم خواب میبینم " و برعکس اکثریت هول نمیشه و یا از خواب بیدار نمیشه. اون چون آگاهی پیدا کرده دیگه به اون خواب ادامه نمیده ولی از خواب بیدار نمیشه بلکه ممکنه بخواد محیط خواب رو بررسی کنه. بیرون بره و مثلا کوچشون رو ببینه. جالب شد نه؟ شما هم دوست دارید این کار رو بکنید نه؟ او ممکنه دلش بخواد پرواز کنه که خوب با یه کم تمرین تو اون حالت میتونه به پرواز کردن مسلط بشه و هرجا دلش میخواد تو دنیای خوابش بره. ممکنه بخواد با فردی که خوابش هست حرف بزنه و ببینه اون کیه و چرا تو خوابش وجود داره. اینا فقط گوشه ای از کارهایه که این فرد ممکنه انجام بده. بینایی اون ممکنه 10 برابر شده باشه. اون میتونه جزئیات اشیاء رو به راحتی و با کیفیت بسیار بالا ببینه. آره همه این کارها ممکنه. فقط تو بخواه.
    و تلاش کن خیال به واقعیت نزدیکتر میشه. این مقدمه رو داشته باشید.

4. این کاربر از meisam317 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

چشم بند هایی برای کنترل خوابتان !!!
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی خلاصه می گم یه سری چشم بند طراحی کردن که داخلش یه کیت طراحی شده که در وسطش قرار داره و از اون به دو طرف راست و چپ چشم بند سیم هایی رو کشیدن که به LED های هر دو طرف وصله این به این صورت کار می کنه که وقتی چشم بند رو به چشمتان می زنید و می خوابید این دستگاه با سنسوراش تشخیص می ده که شما کاملا خواب هستید و موقع خواب دیدن شما را می تواند تشخیص دهد و درست همون موقع که شما در خواب هستید LED هایی به رنگ قرمز روشن می شوند تا به شما اطلاع بدهند که خواب هستید ولی باعث بیداری شما نمی شوند .... یعنی به این صورت است که این نور قرمز رو در خواب هم ما می بینیم و حتی می تونه روی خواب ماهم تاثیر بگذاره و این دیگه به عهده ماست که تو خواب ، خوابمان را کنترل کنیم ، البته مخترع این چشم بند گفته که نیاز به تمرین داره تا ما روی خوابمان مسلط بشیم.

چشم‌بند خواب با قابلیت کنترل روی رویاها
    سلامت > تحقیقات - همشهری آنلاین: دو دانشمند آمریکایی دست به ساخت یک چشم‌بند خواب زده‌اند که به کاربران اجازه می‌دهد خواب‌های خود را کنترل کنند

به گزارش ایسنا،‌ این چشم‌بند که رمی(Remee) نام دارد، به عنوان یک دستگاه ارتقای حرکت تند چشم در خواب ثبت شده به طوری که می‌تواند به وضوح بیشتر رویاها با آگاه‌سازی ذهن از زمان خواب دیدن بپردازد.

هدف از ساخت این دستگاه، قادر ساختن افراد به دیدن خواب‌های دلخواه است.

این ابداع محصول ذهن دونکان فراتسیر و استیو مک‌گوئیگان 30 ساله است که به تازگی شرکت خود با نام "بین‌بنگر لبز" را راه اندازی کرده‌اند.

این دو محقق، ابداع خود را در سایت جذب سرمایه کیک‌استارتر گذاشته و توانستند بیش از 570 هزار دلار را از سوی علاقمندان جذب کنند.

درون این چشم‌بند یک مجموعه از شش نور ال‌ای‌دی قرمز قرار دارد که بسیار کمرنگ بوده و خواب کاربر را مختل نمی‌کنند اما برای مغز کاملا قابل شناسایی هستند. این نورها برای تولید یک توالی دلخواه توسط کاربر قابل برنامه‌ریزی است.

مراحل خواب به دو گروه اصلی تقسیم می‌شود: مرحله بدون حرکت تند چشم و مرحله حرکت تند چشم در خواب. انسان‌ها میان این دو مرحله در طول شب در رفت و آمد هستند. بیشتر رویاها در مرحله حرکت تند چشم رخ می‌دهند. این مرحله از طولانی‌ترین زمان برخوردار است.

به نظر می‌رسد که رمی قادر به تشخیص این دوره‌های طولانی‌تر بوده و با نورهای چشمک‌زن وارد رویاها می‌شود. این دستگاه بین چهار تا پنج ساعت از شروع خواب کاربر صبر کرده تا مراحل عمیق‌تر حرکت تند چشم آغاز شود.

این ایده بسیار ساده است. برای مثال شما در حال انجام یک بازی گلف بی‌نقص در رویا بوده و در فاصله دور یک طرح نور قرمز چشمک زن را مشاهده می‌کنید. از آنجایی که این طرح از توالی خاصی برخوردار بوده، قادر به آگاه سازی فرد از بودن در وضعیت رویا است.

در این زمان فرد قادر به تعیین مراحل بعدی دلخواه خود در خواب است.

به جای دکمه‌ها و کنترل‌های متعدد بر روی این دستگاه، محققان یک وب‌سایت راه‌اندازی کرده‌اند که کاربران می‌توانند تنظیماتی مانند زمان آغاز طرح و زمان تکرار آن را منطبق کنند. همچنین می‌توان شدت نور را تغییر داد.

نمایش این طرح نور بین 15 تا 20 ثانیه به طول انجامیده و میان هر نشانه حدود 15 دقیقه فاصله است. در طول مرحله بدون حرکت تند چشم این نورها هیچ تاثیری بر مغز ندارند.

این دستگاه بسیار سبک بوده و نیروی آن از طریق یک باتری کوچک سه ولتی برای چندین ماه تامین می‌شود. قیمت این دستگاه 95 دلار برآورد شده است.

کنترل رویاها به عنوان روش درمانی
    مهارت‌های زندگی > فرد - همشهری آنلاین:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کنترل کردن رویاها با تمرین امکانپذیر است و می‌تواند به عنوان یک شیوه درمانی برای برخی از اختلالات روانی بکار رود.

آیا می‌توانیم دنیای رویاهای‌مان را خودمان بسازیم؟ جواب مثبت است، اما برای این کار نیاز به تمرین دارید.بهترین زمان برای شروع این تمرین درست پیش از رفتن به بستر است.

دیردیدر بارت، استاد روانشناسی و استاد دانشگاه هاروارد و نویسنده کتاب "کمیته خواب" از 76 دانشجوی کالج خواست تا یک مسئله (محلی که باید برای تعطیلات بروند یا چگونگی چیدن مبلمان و مانند اینها ) را انتخاب کنند و در حالی که دارند به خواب می‌روند بر آن متمرکز شوند.

این دانشجویان برای یک هفته محتوای رویاهای‌شان را ثبت کردند، و دانشجویان دوره فوق‌لیسانس این نوشته را بازبینی کردند و دریافتند که یک سوم این دانشجویان به طور موفقیت‌آمیزی توانسته‌اند این مسئله را در رویاهای‌شان حل کنند.

یک دانشجو که در مورد ادامه تحصیل در ماساچوست یا کالیفرنیا مردد بود، در رویایش دید که با هواپیمایی دچار اشکال موتور پرواز می‌کند، و هنگامی که او به خلبان پیشنهاد کرد در ماساچوست فرود آید. خلبان گفت بهتر است به سمت آن نور درخشان در غرب رفت.

رازهای زندگی: آیا می‌توانم رویاهایم را کنترل کنم؟

درمان با تمرین تصویری Imagery rehreasal therapy یا IRT یک روش فعال‌تر و روزانه برای تاثیرگذاری بر رویاهاست که روانشناسان برای کمک به افراد دچار ضربات عاطفی از آن استفاده می‌کنند تا از تکرار شدن کابوس‌های آنها جلوگیری شود (چنین کابوس‌هایی حدود سه میلیون نفر را در آمریکا به اختلال استرس پس از ضربه عاطفی مبتلا هستند، آزار می‌دهد).

افرادی که در این جلسات درمانی شرکت می‌‌کنند، یک نسخه شاد از کابوس‌شان را می‌نویسند- برای مثال به جای یک کوچه تاریک، یک خیابان آفتابی و به جای یک هیولای ترسناک یک سگ ملوس- و برای 15 دقیقه در روز سعی می‌کنند این ماجرای شاد را در ذهن‌شان تصویرسازی کنند.

در یک گروه از بیماران در سیستم مراقبت بهداشتی سان‌‌دیه‌گو که این دوره درمان IRT را گذرانده بودند، پس از 5 هفته تمرین میزان کابوس‌ها 33 درصد کاهش یافت.

جین گاکنباخ، استاد روانشناسی دانگشاه گرانت مک‌اوان در آلبرتا و نویسنده کتاب "بازی با واقعیت" می‌گوید در حین رویای شفاف یا زنده ممکن است به جای صرفا واکنش نشان دادن می‌توان کنش انجام داد. به گفته او حدود 58 درصد از افراد دست کم یک بار رویای شفاف را تجربه کرده‌اند.

گاکنباخ بازی‌های ویدئویی نظامی را به عنوان راهی برای کمک به سربازانی که دچار کابوس‌های مربوط به جنگ بودند، مورد بررسی قرار داده است.

او می‌گوید: "سربازانی که ندرتا بازی‌های ویدئویی نظامی را انجام داده بودند، در رویاهای‌شان درباره حوادث جنگ نمی‌توانستند ماشه را بچکانند. آنها در این رویاها در مقابل خطر عاجز می‌ماندند. اما سربازان که این بازی‌ها را انجام داده بودند، در رویاهای‌شان فعال بودند و هنگام تیراندازی به سمت آنها پشت یک بولدزر مخفی می‌شدند یا به طرف مقابل شلیک می‌کردند."

البته کنترل رویا دقیق نیست. رابرت واگونر، نویسنده کتاب "رویابینی شفاف: راهی به سوی خود درونی" می‌گوید: "ملوان نیست که دریا را کنترل می‌کند، و هیچ رویابین شفافی هم رویا را به طور کامل کنترل نمی‌کند."

گاکنباخ نیز دریافت که ذهن ناخودگاهش شیوه‌های مقابله خاص خودش را دارد.

او می‌گوید: "روی نیمکتی در پارک مرکزی نشسته بودم، و می‌دانستم که دارم رویا می‌بینم. یک زن با یک کلاه سفید داشت رد می‌شد. تصمیم گرفتم کلاه او به را هیولا تبدیل کنم، اما نتوانستم. در عوض او به صورت گرگی درآمد و مرا گاز گرفت."
    Last edited by meisam317; 08-06-2012 at 17:05.

6. 2 کاربر از meisam317 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای کنترل رویاها در خواب
    علی اصغر هنرمند در- 2012-05-25 22:00

تا به حال در مورد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیزی شنیده اید؟ شاید هم خودتان آن را تجربه کرده باشید. این نوعی خواب دیدن است که هنگام آن آگاهی داریم که مشغول دیدن خواب هستیم. وقتی که خوب شفاف می بینیم، می توانیم در روند خواب دخالت کنیم و دنیای خودمان را خلق کنیم.

بعضی از افراد به صورت طبیعی زیاد دچار خواب شفاف می شوند و قادر هستند در خواب، رویاهایشان را کنترل کنند. اما حالا یک گجت وارد بازار می شود که ادعا می کند این قابلیت را در اختیار مان می گذارد که خواب های شفاف ببینیم.

نام اش Remee است. از نظر تئوری، برای هر کسی این امکان وجود دارد تا با تمرین و آموزش کاری کند تا بر خواب هایش تسلط داشته باشد و این ماسک یک ابزار کمکی است که این فرایند را تسهیل می کند.

روی آن ۶ چراغ ال ای دی قابل برنامه ریزی و یک پردازشگر مرکزی قرار گرفته و سازنده آن می گوید بیش از ۱۰ سال مشغول تست و تکمیل آن بوده است. این ماسک سبُک طراحی شده و هنگام خوب روی چشم قرار می گیرد اما با وجود سبک بودن، ابزارهای مختلفی روی آن تعبیه شده است.

در قسمت جلوی ماسک یک سنسور نوری قرار دارد که به پردازشگر اجازه می دهد دستورهای جدید را از طریق نمایشگر مانیتور دریافت کند. برای دریافت برنامه جدید کافی است به وب سایت سازنده مراجعه کنید و ماسک را مقابل نمایشگر قرار دهید. از طریق دستورهای نوری ماسک برنامه جدید را دریافت می کند.

در قسمت پشت ماسک هم برای هر چشم سه عدد لامپ ای ای دی تعبیه شده که کار اصلی را انجام می دهند. نکته در اینجا است که در هنگام خواب دیدن متوجه شویم در حال خواب دیدن هستیم.

خواب دارای مراحل مختلفی است که یکی از آنها REM نام دارد. معمولا در این مرحله خواب می بینیم و جالب اینجا است که در این فاز چشم های ما حرکت می کنند. احتمالا متوجه حرکت چشم دیگران هنگام خواب شده اید. این به این معنی است که فرد در مرحله REM خواب است. که خود این کلمه نیز مخفف Rapid eye movement است.

این ماسک با تشخیص اینکه ما هم اکنون در فاز REM هستیم چراغ های ال ای دی را روشن می کند. این چراغ ها به گونه ای روشن می شوند که نور را از پشت پلک تا حدی به داخل چشم منتقل می کنند. اما سبب بیدار شدن ما نمی شوند.

جالب اینجا است که وقتی چراغ ها روشن بشوند شما در خواب دیدن تان تغییرات نوری را ملاحظه می کنید. مثلا در خواب تان ناگهان نورهایی می بینید یا روند رویا متفاوت می شود. این به عنوان علامتی است که شما را متوجه می کند در حال دیدن خواب هستید. حالا از اینجا کنترل در دست شما است و می توانید مانند فیلم ماتریکس کنترل دنیای خودتان را به دست بگیرید.

البته سازنده می گوید برای موفقیت در استفاده از این ماسک، نیاز به تمرین است. اما قدرت کنترل رویاها آنقدر دوست داشتنی بوده که صفحه این پروژه در سایت کیک استارتر با استقبال بسیار زیاد سرمایه گذارها مواجه شده و می توانید منتظر باشید که به زودی این ماسک ۸۰ دلاری را در بازار ببینید.

8. 2 کاربر از meisam317 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن برق khafan8288's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    takab

پيش فرض

بابا چرا انقدر بحث هارو طولانی کردید؟آدم حالش نمیاد که بخونه

10. 5 کاربر از khafan8288 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

بیادمه دبیرستان که بودم امتحان جبر داشتیم.من شب قبلش تقریبا اصلا نخوابیدم.یه لحظه وسط درس خواندن خوابم برد.دیدم معلم 3 تا سوال داده.یکی از اون 3 تا رو من فراموش کردم بخوانم.بعد امتحان کتاب رو باز کردم دیدم صفحه 47 بالای صفحه من یه نکته نوشته بودم و سوال 3 همان نکته بود و من نخواندم.همان روز هم معلم برگه رو تصحیح کرد و من از 10 8 شدم.وقتی بیدار شدم باز درس خواندم.فرداش سر جلسه دقیقا تمام اون اتفاقات برای من افتاد.اون خواب انقدر واقعی بود که همه جزئیاتش هنوز بعد 4-5 سال یادمه

12. 9 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Emir1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    Michigan

پيش فرض

شک نکنید رویاهای واقعی اتفاق میوفتن و به هیچ وجه توهم و یا خیالات نیستن.
    البته انواع و حالات مختلفی داره که ممکنه در خواب و یا بیداری به صورت یک حس به انسان الهام بشه.
    دوست من زمانی که شهید شد مادرش با اینکه کیلومترها ازش فاصله داشت در اون لحظه که شهید شده بود با حالت اضطراب و سراسیمه اومد وسط کوچه و به راه نگاه میکرد یعنی بهش الهام شده بود پسرش شهید شده.
    اینکه بعضی وقتها حس میکنیم جایی رو دیدیم رو بعضیهامون و البته نه همه تجربه میکنیم همگی علت دارن که البته بعضیهاشون و نه همشون توسط دانشمندان و عارفان علتهاشون کشف شده. من خودم چندین بار شده که با یک عامل مثلا یک قسمت خاص از یک موسیقی باعث شده برای یک لحظه ی خیلی کوتاه حس عجیبی بهم دست بده که انگار در یک دنیای دیگه قبلا صدایی مشابه این رو شنیدم، بارهای دیگه هم دقیقا در همون قسمت موسیقی همون حس بهم دست داده، شاید به نظرتون اینی که گفتم مسخره بیاد. ولی واقعیت داره، در یکی از برنامه های اپرا دقیقا به همین موضوع پرداختن، یه متخصص مردم رو هیپنوتیزم میکرد و به زندگی قبلشون میبرد و علت بعضی سوالها و حسهاشون براشون روشن میشد، همین متخصص جلوی دوربین تمام حضار رو هیپنوتیزم کرد و به زندگی قبلیشون برد، یکیشون حتی در حالت هیپنوتیزم گفت که 87 بار به این دنیا اومده و کاملا واضح میتونست تمام جزئیات زندگی قبلیش رو ببینه و بگه، علت بعضی ناراحتیها، آشفتگیها و بعضی حسهایی که دلیلشون رو نمیدونیم اینه که قبلا جایی اونها رو تجربه کردیم ولی بنا به علتی که از نظر من مشیعت خداست اونا رو به یاد نمیاریم. در یکی از کتابهای عرفانی که الان متاسفانه اسمش یادم نیست، حتی نوشته شده بود که همه ی ما خدا رو ملاقات کردیم، خداوند در ابتدای خلقت تمام انسانها رو از کالبدشون بیرون میکشه و همگی روبروی خدا به صف می ایستن و با خدا ملاقات میکنن، که بعد به نوبت به حیات و زندگی در دنیا میان و حافظه ی همگی از این اتفاق پاک میشه.
    به هر حال زندگی اسرار بیشماری داره که ما ازشون بی خبریم و کائنات به این چیزهای ساده ای که ما برای خودمون تعریف میکنیم ختم نمیشن و بی شمار اسرار ناشناخته داره.
    یا علی
    Last edited by Emir1; 08-06-2012 at 22:25.

14. 7 کاربر از Emir1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    بی خداحافظی...

پيش فرض

شک نکنید رویاهای واقعی اتفاق میوفتن و به هیچ وجه توهم و یا خیالات نیستن.
    البته انواع و حالات مختلفی داره که ممکنه در خواب و یا بیداری به صورت یک حس به انسان الهام بشه.
    دوست من زمانی که شهید شد مادرش با اینکه کیلومترها ازش فاصله داشت در اون لحظه که شهید شده بود با حالت اضطراب و سراسیمه اومد وسط کوچه و به راه نگاه میکرد یعنی بهش الهام شده بود پسرش شهید شده.
    اینکه بعضی وقتها حس میکنیم جایی رو دیدیم رو بعضیهامون و البته نه همه تجربه میکنیم همگی علت دارن که البته بعضیهاشون و نه همشون توسط دانشمندان و عارفان علتهاشون کشف شده. من خودم چندین بار شده که با یک عامل مثلا یک قسمت خاص از یک موسیقی باعث شده برای یک لحظه ی خیلی کوتاه حس عجیبی بهم دست بده که انگار در یک دنیای دیگه قبلا صدایی مشابه این رو شنیدم، بارهای دیگه هم دقیقا در همون قسمت موسیقی همون حس بهم دست داده، شاید به نظرتون اینی که گفتم مسخره بیاد. ولی واقعیت داره، در یکی از برنامه های اپرا دقیقا به همین موضوع پرداختن، یه متخصص مردم رو هیپنوتیزم میکرد و به زندگی قبلشون میبرد و علت بعضی سوالها و حسهاشون براشون روشن میشد، همین متخصص جلوی دوربین تمام حضار رو هیپنوتیزم کرد و به زندگی قبلیشون برد، یکیشون حتی در حالت هیپنوتیزم گفت که 87 بار به این دنیا اومده و کاملا واضح میتونست تمام جزئیات زندگی قبلیش رو ببینه و بگه، علت بعضی ناراحتیها، آشفتگیها و بعضی حسهایی که دلیلشون رو نمیدونیم اینه که قبلا جایی اونها رو تجربه کردیم ولی بنا به علتی که از نظر من مشیعت خداست اونا رو به یاد نمیاریم. در یکی از کتابهای عرفانی که الان متاسفانه اسمش یادم نیست، حتی نوشته شده بود که همه ی ما خدا رو ملاقات کردیم، خداوند در ابتدای خلقت تمام انسانها رو از کالبدشون بیرون میکشه و همگی روبروی خدا به صف می ایستن و با خدا ملاقات میکنن، که بعد به نوبت به حیات و زندگی در دنیا میان و حافظه ی همگی از این اتفاق پاک میشه.
    به هر حال زندگی اسرار بیشماری داره که ما ازشون بی خبریم و کائنات به این چیزهای ساده ای که ما برای خودمون تعریف میکنیم ختم نمیشن و بی شمار اسرار ناشناخته داره.
    یا علی
    پست شما متفاوت بود
    من رو به فکر فرو برد مخصوصا آخراش
    در مورد مطلع شدن شهادت که خودم از نزدیک باهاش مواجه شدم
    فهمیدن شهادت پسر قبل از اینکه به طور زبانی به پدر اطلاع بدن
    این موضوع یه جوری به بحث ما نمیخوره و شاید میشه گفت توسط ارواح(مثل اون سریال ایرانی 5 کیلومتر تا بهشت) یا احساس عمیق پدر و پسر خبر دار میشه.

ولی اینکه اینا چیزایی هستن که باید پاک میشدن و پاک نشدن و شاید این اتفاقات قبلا رخ داده و ما دیدیم و برگشتیم و از اول و ... درست باشه که واقعا مو رو به تن آدم سیخ میکنه

16. این کاربر از CRIS Joon CR7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Emir1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    Michigan

پيش فرض

پست شما متفاوت بود
    من رو به فکر فرو برد مخصوصا آخراش
    در مورد مطلع شدن شهادت که خودم از نزدیک باهاش مواجه شدم
    فهمیدن شهادت پسر قبل از اینکه به طور زبانی به پدر اطلاع بدن
    این موضوع یه جوری به بحث ما نمیخوره و شاید میشه گفت توسط ارواح(مثل اون سریال ایرانی 5 کیلومتر تا بهشت) یا احساس عمیق پدر و پسر خبر دار میشه.

ولی اینکه اینا چیزایی هستن که باید پاک میشدن و پاک نشدن و شاید این اتفاقات قبلا رخ داده و ما دیدیم و برگشتیم و از اول و ... درست باشه که واقعا مو رو به تن آدم سیخ میکنه
    از مطرح کردن داستان شهادت، منظورم این بود اینا همگی یه جور الهام و یه جور نشانه هستند که یا در عالم خواب و یا بیداری قبل یا حین وقوع اتفاقی به انسان الهام و یا منتقل میشن که همانطور که گفتم علتهای متفاوتی میتونن داشته باشن. و اونایی که میگید باید پاک میشدن و پاک نشدن، اتفاقا پاک شدن چون اگه نشده بودن باید به خاطر میاوردیم و هیچ کس نیست که کامل اینطور موارد رو به خاطر بیاره و در حد یه صحنه ی بسیار کوتاه و زودگذر در ذهنمون پخش میشن و یا یه حسی رو تجربه میکنیم ولی در مورد علت داشتن اون حس اطلاع دقیقی نداریم.

میتونید در مورد تجربه زندگی قبلی تحقیق کنید که اگه انگلیسیتون خوب باشه نتایج خوبی میتونید پیدا کنید، در این رابطه در دین ما هم در بین علما و عارفان از قرنها قبل همیشه نظرهای مختلفی مطرح بوده و بعضی تاییدش کردن و بعضیها ردش کردن، ولی در امریکا متخصصهایی هستن که افراد رو هیپنوتیزم میکنن و به زندگی قبلیشون میبرن و افراد کامل میتونن جزئیات زندگی قبلیشونو ببینن، البته هرچند از موضوع خارج میشیم ولی دوست دارم اینم بگم مستندهایی من دارم که در مورد کسایی که از مرگ برگشتن هستش، جالبه بدونید همگی یه تعریف و دنیای مشترکی رو از پس از مرگ تعریف میکنن، همگی احساس سبکی و راحتی و حرکت به سوی یک هاله ی نورانی و گردی رو تعریف میکنن که در واقع کانال عبور از این دنیاست. البته کسایی که به این حالت دچار میشن علاقه ی زیادی به زندگی در دنیا ندارن و دوست دارن هرچه زودتر از دنیا برن. یکی از همین افراد که پیرمردی بود تعریف میکرد وقتی که روحش از بدنش جدا شده تمام خاطراتش از بچگی تا پیری از جلو چشمش گذشتن، ولی در یکی از این صحنه ها یک زن و پسری رو میبینه که براش آشنا نیستن،‌ وقتی به زندگی برمیگرده و به خودش میاد اون صحنه براش سوال میشه، پیگیر این قضیه میشه و بلاخره بعد از کلی تحقیق متوجه میشه از خانومی که سالها قبل باهاش رابطه داشته بچه ای داشته که هرگز از این قضیه باخبر نشده بوده در حالیکه پدر واقعی اون بچه بوده. که در این مورد شخص بعد از مرگش با دیدن یک صحنه پی به واقعیت میبره، هرچند این به بحثمون مربوط نمیشد ولی میخوام بگم اینکه شخصی با یک سری عوامل غیرعادی متوجه واقعیت بشه ابعاد و حالتهای زیادی داره و موارد متفاوتی ازش دیده شده. در کل من اعتقاد دارم کائنات خیلی هوشمند و در عین حال بر اساس حق و عدالت آفریده شده و خیلی موارد ثبت شده که آدم دقت میکنه میبینه یه جور حقیقت و معنی عمیقی پشت این قضایا و اتفاقات هست که به نظرم بهترین اسم براش همون "حکمت خدا" ست.

18. 6 کاربر از Emir1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه htvieq's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    در ذهن

پيش فرض

آره دوست عزیز اینی که شما میگی همون روز الست معروف هست که میگن خدا در آن روز از ما ها پرسیده آیا من خدایتان هستم؟ که هممون گفتیم بله.
    ولی خب متاسفانه منم یادم نمیاد!
    در پاسخ به دوست عزیز @chris joon cr7 این قدرتا تمرین کردنی نیست. بهترین راه برای قوی تر کردنشون هم اینه که بهشون فکر نکنی و به خودت فشار نیاری. خودت رو آزاد بذار. مگه آدم که میخوابه تمرین میکنه که خوابش ببره و یا خواب ببینه. اینها یه عملیاتی هستند که با ضمیر خوداگاه شدنی نیستند. گرچه حافظ عزیز میگه : گرچه وصالش نه به کوشش دهند در طلبش هر چه توانی بکوش
    یه چیز دیگه در مورد گذشته و آینده:
    زندگی مثل عبور یه قافله شتر میمونه. شتر از پی یه شتر دیگه. حالا ما آدما یه دوربین (عکاسی نه ها !)گرفتیم دستمون داریم شترها رو میبینم. شتری که رد شده : گذشته شتری که تو دوربینه : حال شتری که هنوز ندیدیم : آینده
    کافیه دوربین رو کنار بذاریم دیگه گذشته و آینده ای وجود نداره همش حاله. با اینکه گفتنش راحته ولی من خودم که فعلا دوربینم رو کنار نذاشتم !!!
    ببخشید طولانی شد
    Last edited by htvieq; 14-06-2012 at 18:57.

20. 4 کاربر از htvieq بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •