تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 22 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 214

نام تاپيک: ســوالات عمــومــی عکاسـی

داره خودمونی میشه omidagho's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    شیراز

13 شاتر در عکاسی

سلام دوستان

میزان سرعت شاتر در مکان و زمان های متفاوت رو چطور مشخص میکنند

و

شاتر در عکس چه تاثیری میتونه داشته باشه مثلا یه عکسی میگیری میگن اگه با شاتر ...... گرفته بودی بهتر میشد؟

آخر فروم باز sayanermia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوستان

میزان سرعت شاتر در مکان و زمان های متفاوت رو چطور مشخص میکنند

و

شاتر در عکس چه تاثیری میتونه داشته باشه مثلا یه عکسی میگیری میگن اگه با شاتر ...... گرفته بودی بهتر میشد؟
    ساده بگم تعیین زمان شاتر در مدت زمان فشردن دکمه شاتر تا ثبت عکس موثره!! به طور مثال شما فرض کنید میخواید از یک صحنه ورزشی عکس بگیرید! اگر سرعت شاتر شما روی 1.150 ثانیه تنظیم شده باشه سوژه ی شما در پرتحرک ترین فعالیتشم موقع ثبت عکس فریز و ثابت میشه !! یعنی با سرعت 1.150 ثانیه نورو به سنسور دوربین رسونده و سریع عکسو ثبت کرده! برای همین هستش که در عکاسی با سرعت های بالا باید نور کافی و لازم برای ثبت عکس وجود داشته باشه!

ولی در عین حال عکس هایی هستند که ترکیب فوق العاده زیبا و محوی دارند!! مثلا شما فکر کنید عکسی دیدید که از بالا یک پل عابر پیاده ، خیابون رو ثبت کرده ولی توی عکس شما فقط حاله های نورو می بینید انگار که یک جسمی نورانی در رفت و آمد بوده!! این نوع عکاسی با سرعت شاتر پایین انجام پذیره!! مثلا سرعتی برابر 4 ثانیه!! یعنی این مقدار ثانیه طول میکشه تا از زمان فشردن دکمه ی شاتر تا ثبت عکس ، نور و محیط پردازش بشه و سنسور اونو ثبت کنه!!

در کل برای گرفتن عکس های تمیز ، بدون ماتی ؛ سوژه فریز شده و شفاف ( که پایه هم ندارید تا دوربین و ثابت نگه دارید ) توصیه میشه از سرعت شاتر بالا استفاده کنید! ولی وقتی قرار باشه از یک منظره غروب عکاسی کنید که نور کافی هم ندارید توصیه میشه سرعت شاتر نه خیلی پایین نه خیلی بالا باشه!! یعنی حداقل 1 ثانیه و به بالا

3. 2 کاربر از sayanermia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه tik-tak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

ببین دوست من
    توی دوربین های campact & SLR Like تکنولوژی این دوربین ها به گونه ایست که وقتی در LCD نگاه میکنی همان چیزی را میبینی که اگر دکمه شاتر را فشار دهی ثبت میشود یعنی مثلا اگر سرعت شاتر پایین باشد تصویر LCD روشن میشود یا برعکس...
    یعنی قبل از اینکه تصویر ثبت شود میشود نتیجه را دید که این یک تکنولوژی محبوب برای کاربران اماتور محسوب میشه
    ولی در دوربین های DSLR ساز و کار متفاوت هست
    شما در نگاه درون ویزور یا حتی نمونه های دوربین های DSLR با امکان Live view این تکنولوژی وجود ندارد
    برای همین این سیستمی که شما گفتید درون ان ایجاد شده تا راهنمایی برای تنظیم دقیق و بهتر لحظه شات شما باشد.
    به شکلی که اگر به سمت منفی یا راست باشد اگر شما شات بزنید عکس ثبت شده دارای مکان های تاریک است و اگر مثبت یا سمت چپ باشد دارای مناطق روشن هست و اگر تا انتها مثبت باشد امکان Over Expose هم وجود دارد.
    دلیلی ندارد همیشه این نشانه گر وسط باشد.وسط یعنی حالت نرمال ولی شاید شما دوست داشته باشی مناطقی از عکس دارای سایه یا برعکس بسیار روشن باشد پس با تنظیمات باب میلتان میتوانید عکس های مورد علاقه خودتان را بگیرید.
    امیدوارم توانسته باشم کمکتان کنم.
    در خدمتم.
    ممنون از راهنماییتون . با دوربین که کار کردم متوجه شدم . موضوع از چه قراره

داره خودمونی میشه omidagho's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

ممنون از شما دوستان عزیز خیلی به من راهنمایی کردید

6. این کاربر از omidagho بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض زوم ابتیکال و دیجیتال

سلام به همه دوستان من در شيراز زندگي ميكنم و تمايل دارم كه با رمز و راز عكاسي آشنا بشم و دنبال فردي ميگردم كه به من آموزش بده

در ضمن من با برنامه فوتوشاپ به صورت تقريبا حرفه اي كار ميكنم و تمايل دارم كه با معرفي يك دوربين حرفه اي و كار با آن آشنا بشم
    همچنين لنز ها و لوازم جانبي عكاسي

پروفشنال Fox's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

تمايل دارم كه با رمز و راز عكاسي آشنا بشم و دنبال فردي ميگردم كه به من آموزش بده
    سلام؛ به نظر من اینترنت خودش بهترین آموزشگاه برای یادگرفتن اون چیزاییه که دنبالش میگردین...
    prophotocom یه سایته که من خودم از اونجا با خیلی از نکات عکاسی آشنا شدم...
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    با نگاه کردن عکسهای بقیه هم میتونین خیلی چیزا یاد بگیرین...
    اگر بتونین لینک دانلود نشریه اینترنتی «شات» رو هم پیدا بکنین و 6 جلد اون رو دانلود بکنین، چیزای زیادی یاد میگیرین...
    از سایتهای خارجی و آموزشهای اونا هم غافل نشین...
    اگر دنبال دوربین حرفه ای خوب میگردین و پول هم به قدر کافی دارین، من (Canon EOS 600D (Kiss X5 رو پیشنهاد میکنم و اگر دنبال خرید لنزین و بازم پول زیاد دارین، به لنز تله واید بهترین انتخاب میتونه باشه... ولی بازم بستگی به بودجه ای که انتخاب میکنین و سلیقه شخصی خودتون داره...
    اگر تازه کار هستین و از طرفی نمیخواین بودجه زیادی هم هزینه کنین... CanonSX30 و Fuji HS20 انتخابای واقعا خوبی هستن...

یاعلی
    Last edited by Fox; 10-05-2011 at 09:08.

9. 5 کاربر از Fox بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ravi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض درخواست عکس

تفاوت زوم اپتیکال و دیجیتال چیه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

خوب در مورد تفاوتاشون زياد مطلب تو سايت هست ولي خوب بطور خلاصه زوم ديجيتال اصلا يه فريب بيش نيس و فقط كار برش در تصوير رو انجام ميده و كيفيت تصوير رو واقعا خراب ميكنه ولي از اونور زوم optic بدون كاهش كيفيت تصوير بزرگنمايي رو بوسيله ي الگوريتمهاي بزرگنمايي روي لنز انجام ميده كه واقعا كارآمد و موثر هست .

12. این کاربر از alishadabmehr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Fox's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

زوم اپتیکال، واضحتر هست، چوت تصویر تحت تاثیر لنزها تا اون اندازه بزرگ میشه...
    زوم دیجیتال همونطور که از اسمش معلومه زوم دیجیتالی و کامپیوتری هست، درست مثل وقتی توی کامپیوتر روی یه عکس زوم میکنین و خوب حتما میدونین که تصویری که توی کامپوتر روش زوم میکنین چقدر افت کیفیت پیدا میکنه...

14. این کاربر از Fox بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ravi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض در مورد فلش؟؟

دقیقا بفرمایید از فلش دوربین در چه موقع باید استفاده کرد؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •