تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 19 از 22 اولاول ... 91516171819202122 آخرآخر
نمايش نتايج 181 به 190 از 214

نام تاپيک: ســوالات عمــومــی عکاسـی

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری AliSub's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Mazandaran

پيش فرض

دوستان من یه دوربین DSLR D3100 دارم. ولی آشنایی حرفه ای با مقوله عکاسی ندارم. در این حد میدونم که تاثیر فاکتورهایی مثل ایزو و سرعت شاتر و اندازه دیافراگم و ... چی هست تو یه عکس (البته اونم از نظر تئوری)
    با این سطح دانش وقتی سعی میکنم عکس با سرعت شاتر بالا (ثبت لحظه های سریع) بندازم، با اینکه ایزو رو 3200 میذارم و دیافراگم هم بازترین حالت میذارم که نور کافی به سنسور برسه، باز عکس خیلی تاریک میشه (تو روشنایی اتاق که با دو لامپ مهتابی روشن شده)
    این قضیه طبیعی هست آیا؟ و اینکه راهی برای برطرف شدن داره؟ یا اینکه مشکل از دوربینه ؟
    این طبیعیه
    یا باید لنزهایی با دهانه دیاف بازتر تهیه کنید یا باید یه بادی بگیرید که ایزوی بالاتری رو بده بهتون!

2. این کاربر از AliSub بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Fonixion's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

مرسی بابت راهنمایی. یه سوال دیگه تا اونجایی که من میدونم ایزو و سرعت شاتر و اندازه دیافراگم به طور مستقیم رو کنتراست عکس تاثیر نداره (یعنی اطلاعاتی که راجع به هرکدوم از این مقوله ها دارم اینو بهم میگه ولی حدس میزنم به دلیل کمبود اطلاعات هست این نتیجه گیری من) . سوال اینجاست که عامل ایجاد کنتراست بالای رنگ تو یه عکس چیه؟ منظورم اینه مثلا از طبیعت میخوام عکس بگیرم باید چه کنم که کنتراست عکس بالا بشه و مرده و بی روح نشه عکس (در حدی که مجبور نشم دیگه تو فوتوشاپ لول عکس رو دستکاری کنم برای این کار)
    منظورم رو بخوام طور دیگه برسونم اینکه تو مود دستی اگر بخوام مطمئن بشم کنتراست عکس خوب خواهد شد باید به چی دقت کنم؟

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری AliSub's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Mazandaran

پيش فرض

مرسی بابت راهنمایی. یه سوال دیگه تا اونجایی که من میدونم ایزو و سرعت شاتر و اندازه دیافراگم به طور مستقیم رو کنتراست عکس تاثیر نداره (یعنی اطلاعاتی که راجع به هرکدوم از این مقوله ها دارم اینو بهم میگه ولی حدس میزنم به دلیل کمبود اطلاعات هست این نتیجه گیری من) . سوال اینجاست که عامل ایجاد کنتراست بالای رنگ تو یه عکس چیه؟ منظورم اینه مثلا از طبیعت میخوام عکس بگیرم باید چه کنم که کنتراست عکس بالا بشه و مرده و بی روح نشه عکس (در حدی که مجبور نشم دیگه تو فوتوشاپ لول عکس رو دستکاری کنم برای این کار)
    منظورم رو بخوام طور دیگه برسونم اینکه تو مود دستی اگر بخوام مطمئن بشم کنتراست عکس خوب خواهد شد باید به چی دقت کنم؟
    برای بالا بردن کیفیت بهتره دیافراگم روی دوربر 8 باشه و ایزو کمترین مقدار باشه.
    البته برای کانتراست از تنظیمات رنگ خود دوربین هم میشه عکس رو دستکاری کرد.

5. 2 کاربر از AliSub بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه riyazi85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

با سلام
    چند وقتیه دارم بصورت نسبتا تخصصی عکاسی استدیویی انجام میدم
    یک سوال از بزرگان این رشته داشتم
    همانطور که میدونید برای اینکه دوربین با نور فلاش نورپردازی ست بشه سرعت شاتر تقریبا باید تو رنج 100 تا 160 صدم باشه تا فرصت کامل برای نوردهی سنسر باشه. درسته؟
    حالا سوالم اینه: اگه میخواسته باشیم از جسمی که حرکتش زیادتره مثلا جسمی در حال پرتاب عکس بگیریم مجبوریم از سرعت شاتر بالا استفاده کنیم تا جسم و فریز کنیم.
    اما اگه از 160 سرعت شاتر و بیشتر کنیم زمان نوردهی سنسر کم میشه و عکس سیاه میوفته اگرم با همون 160 عکس بگیریم یک مقدار کشیدگی و تارشدگی در عکس بوجود میاد
    باید چیکار کنم؟؟؟؟!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

سلام...دوستان یک سوالی ازتون داشتم .....امیدوارم جاش همین جا باشه
    یک سایتی هست که عکس های به شدت حرفه ای و زیبا و بسیار کمیاب به خصوص از خوانندگان داره..
    من میخوام داخل این سایت ثبت نام کنم اما تایییده نهایی رو نمیده یعنی اطلاعات رو قبول میکنه ولی 2 تا ایمیل تایید که باید بیاد نمیاداین ادرس ش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینم سایت اصلی..برای دیدن عکسها حتما باید لوگین کنیم...هر کی تونست لوگین کنه من ازش ممنون میشم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخر فروم باز mohsenfhm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

سلام . دوستان تنظیمات Metering Mode دقیقا چه کاربردی داره ؟

در مورد عدد دیافراگ و F هم توضیح بدید ممنون میشم

پروفشنال mehr film's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام . دوستان تنظیمات Metering Mode دقیقا چه کاربردی داره ؟

در مورد عدد دیافراگ و F هم توضیح بدید ممنون میشم
    Metering mod حالت های نور سنجی در دوربین هست که به چند صورت Center average و Partial و Spot و Matrix یا Evaluative انجام میشه و بسته به نوع سوژه و شرایط نوری یکی از این حالت ها انتخاب میشه .

این حالت ها معمولا در همه ی دوربین ها ثابت هستند اسمشون فقط ممکنه فرق کنه که عکسش رو براتون میزارم . Center average مرکز تصویر رو به عنوان سنجش نور قرار میده . Spot یک نقطه از تصویر , حالت Matrix و Evaluative کل تصویر آنالیز میشه و یک نور سنجی تقریبی توسط دوربین انجام میشه و Partial هم برای موقعی که پس زمینه خیلی روشن تر از سوژه هست کاربرد داره .

در مورد عدد دیافراگم هم هرچه عدد بالاتر بره مثلا F/16 یا F/22 دهانه دیافراگم کوچک تر میشه و نور کمتری به دوربین میرسه , تصاویر عمق میدان بیشتری پیدا میکنند و واضح تر میشند و معمولا برای عکاسی منظره کاربرد داره هرچه هم عدد پایین تر بیاد عکسِ این موضوع اتفاق میفته ، عمق میدان کمتر ، نور بیشتر و ....

*** البته نور رو با تنظیم شاتر هم میشه کم و زیاد کرد

10. 4 کاربر از mehr film بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ba maram's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من به تازگی 700d canon گرفتم چند تا سوال داشتم که اگر بهم جوابش رو بدین ممنون میشم
    -به نظرتون با فرمت raw عکس بگیرم یا jpg؟(به photoshop آشنایی دارم تا حدی و دارم اطلاعاتم رو زیاد میکنم)
    -فوکوس دستی و اتوماتیک به چه نحوی هست ؟
    -چطور میشه exposure رو مطلقا بالا برد توی یک عکس ؟(من وقتی بالا می برم ،به همون نسبت underexposure میشه ! یعنی در مجموع سه تا عکس می اندازه که فکر می کنم مخصوص hdr باشه )

-ضمنا چطور میشه توی یک عکس فوکوس وسط عکس می افته مثل این عکس؟

- این دکمه های stablizer و af / mf کجا کاربرد دارند ؟
    -این گونه عکس ها رو چطوری ادیت می کنن دوستان ؟؟

-و آخرین سوالم این هست که چرا وقتی lcd دوربین رو می بندم و بهش نگاه می کنم صفحه اوکی نمایش میده(از نظر rotate بودن) اما زمانی که لولای lcd باز هست rotate 180 درجه ای داره ؟

ممنون ازتون
    Last edited by ba maram; 16-03-2015 at 16:12.

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام. یه سوال در باره auto focus در دوربین های dslr دارم.
    مدلهایی که موتور اتوفکوس ندارند آیا قادر به فکوس اتوماتیک نیستند و تنها دستی فکوس میشن؟
    مثلا این مدل: nikon D5000

کاربر فعال انجمن عکاسی Aless's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

سلام. یه سوال در باره auto focus در دوربین های dslr دارم.
    مدلهایی که موتور اتوفکوس ندارند آیا قادر به فکوس اتوماتیک نیستند و تنها دستی فکوس میشن؟
    مثلا این مدل: nikon D5000
    سلام
    چند سری از دوربین های نیکون روی بدنه هاشون موتور فوکاس ندارن مثل همین دوربین که اشاره کردید و سری های بعدی اون
    ولی تمام لنز های جدید نیکون خودش دارای موتور فوکاس هست و مشکلی از این بابت نداره

14. این کاربر از Aless بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •