تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 22 اولاول ... 5111213141516171819 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 214

نام تاپيک: ســوالات عمــومــی عکاسـی

پروفشنال Amateِur's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

سلام به همه دوستان عکاس و علاقه مند به هنر عکاسی
    یک سوالی دارم وقتی از نزدیک به آیینه نگاه میکنیم فرضا طوریکه دقیقا نصف صورت در آیینه(کادرفرضی عکس)مشخص باشه،
    خب من هدفم اینه که یک عکس بگیرم مشابه باتصویری که درایینه توضیحش رو گفتم
    چه فاصله ای بین دوربین با صورت باید باشه؟
    حالا دوربین باید روی چه حالت و زاویه ای باشه تا بهترین حالت اتفاق بیفته و شبیه ترین به تصویر در اینه دربیاد؟
    خيلي پيچيده توضيح داديد و من چند بار روخوني كردم تا منظورتون رو فهميدم. مخصوصا جمله اخر

خدمتتون عرض كنم كه كاره خاصي نيست كه سوال پرسيدن داشته باشه. شما وقتي جلوي آينه مايستيد كادرو خودتو به راحتي ميتونيد ببنديد ديگه.
    دوربين رو بچسبونيد به صورتتون و به صورت | نگه داريد (فك كنم ميشه عمودي ) چشم هاتون رو هم باز نگه داريد و به جاي نگاه كردن به خودتون در ايينه مستقيم به مركز لنز در اينه نگاه كنيد. (البته اگه دوربينتون حرفه اي يا نيمه حرفه اي هست.

2. 3 کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

سلام جانم
    خيلي پيچيده توضيح داديد و من چند بار روخوني كردم تا منظورتون رو فهميدم. مخصوصا جمله اخر

خدمتتون عرض كنم كه كاره خاصي نيست كه سوال پرسيدن داشته باشه. شما وقتي جلوي آينه مايستيد كادرو خودتو به راحتي ميتونيد ببنديد ديگه.
    دوربين رو بچسبونيد به صورتتون و به صورت | نگه داريد (فك كنم ميشه عمودي ) چشم هاتون رو هم باز نگه داريد و به جاي نگاه كردن به خودتون در ايينه مستقيم به مركز لنز در اينه نگاه كنيد. (البته اگه دوربينتون حرفه اي يا نيمه حرفه اي هست.

در این حد رو قاعدتا متوجه بودم
    منتهی عکسی که گرفته میشه اصلا مشابه با تصویر آینه ای نیست!
    من خواستم از کسایی که درامر عکاسی واردترن بپرسم
    که ایا قلق خاصی یا تکنیک خاصی نمیدونم زاویه ی خاصی وجود داره که بتونه کمک کنه عکسی که دوربین میگیره مشابه با تصویری باشه که در آینه میبینیم!
    وگرنه بله درسته دوربین را باید در دست گرفت و به صورت نزدیک کرده در آن نگاه نمود و ماشه را چکاند((تیکه آخر مزاح بود))

تشکر از اینکه جواب دادید

4. این کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ELSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

اگه درست متوجه شده باشم ، فکر میکنم مشکل شما برمیگرده به واید نبودن لنز دوربین

6. این کاربر از ELSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن عکاسی Aless's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Isfahan

پيش فرض

که ایا قلق خاصی یا تکنیک خاصی نمیدونم زاویه ی خاصی وجود داره که بتونه کمک کنه عکسی که دوربین میگیره مشابه با تصویری باشه که در آینه میبینیم!
    وگرنه بله درسته دوربین را باید در دست گرفت و به صورت نزدیک کرده در آن نگاه نمود و ماشه را چکاند((تیکه آخر مزاح بود))

تشکر از اینکه جواب دادید
    احتمالا بخاطر تمیز نبودن اینه فوکاس روی اینه میشه و نه روی تصویر روی اینه
    همون قضیه تصویر مجازی و دوبرابر فاصله سوژه تا اینه
    اگه خیلی براتون مهم نیست چندبار امتحان کنید درست میشه...

8. 2 کاربر از Aless بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی masoudtr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    نقطه مرزی

پيش فرض

تشکر از اینکه جواب دادید
    فاصله کانونی چشم انسان حدودا 45 هست پس اگر فول فریم داشتید باید کادر را با فاصله کانونی 45 ببندید
    اگ کراپدار نیکون داشتید با فاصله کانونی 30 ببندید
    اگر کراپدار کانون داشتید باید با فاصله کانونی 28 ببندید
    اگر کامپکت داشتید باید ضریب کراپ اش را تو دفترچه ببینید و بعد با توجه به اون فاصله کانونی را ببندید

10. 2 کاربر از masoudtr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

[QUOTE=Aless;7524206]احتمالا بخاطر تمیز نبودن اینه فوکاس روی اینه میشه و نه روی تصویر روی اینه
    همون قضیه تصویر مجازی و دوبرابر فاصله سوژه تا اینه
    اگه خیلی براتون مهم نیست چندبار امتحان کنید درست میشه...[/
    QUOTE]
    نه دوست خوبم مشکل این نبود.منظورتون اینه که فرضا عکس من تار باشه و اینه بشه سوژه اصلی...؟
    این نبود
    اگه درست متوجه شده باشم ، فکر میکنم مشکل شما برمیگرده به واید نبودن لنز دوربین
    چطور بفهمم که واید هست یا نه؟من اصلا در عکاسی سررشته ندارم
    دوربینم هم خیلی حرفه ای نیست
    این مدل از سونی هستDSC-H55
    فاصله کانونی چشم انسان حدودا 45 هست پس اگر فول فریم داشتید باید کادر را با فاصله کانونی 45 ببندید
    اگ کراپدار نیکون داشتید با فاصله کانونی 30 ببندید
    اگر کراپدار کانون داشتید باید با فاصله کانونی 28 ببندید
    اگر کامپکت داشتید باید ضریب کراپ اش را تو دفترچه ببینید و بعد با توجه به اون فاصله کانونی را ببندید
    فکر کنم خیلی تخصصی بود توضیحاتتون
    الان زیر دیپلمش چی میشه دقیقا

ممنونم از کمک و توضیحات دوستان ایشالله که با کمک بیشترتون به نتیجه برسم

تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

فکر کنم خیلی تخصصی بود توضیحاتتون
    الان زیر دیپلمش چی میشه دقیقا
    فاصله ي بين ماده حساس به نور (سنسور دوربين CCD يا CMOS تا مركز لنز ميشه فاصله كانوني. سايز استاندارد ديجيتال سنسور تصوير 24 ميليمتر در 36 ميليمتر هست مطابق با گيت دوربين آنالوگ كه ميشه فول فريم. ساده بگم سايز سنسور فول فريم برابر با چشم انسانه. توضيح بيشتري نميدم چون دوربينتون كامپكت هست و نيازي نداريد.
    همون طور كه مسعود جان فرمودند بايد ضريب كراپ سنسورش رو دراريد اما در كل ميتونيد با تشخيض خودتون فاصله كانوني (زوم) رو تغيير بديد و در نزديك ترين حالت به اون چيزي كه ميبينيد عكس بگيريد. كاري نيست كه نياز به سوال پرسيدن داشته باشه و با چند بار امتحان حله.

13. 3 کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

فاصله ي بين ماده حساس به نور (سنسور دوربين CCD يا CMOS تا مركز لنز ميشه فاصله كانوني. سايز استاندارد ديجيتال سنسور تصوير 24 ميليمتر در 36 ميليمتر هست مطابق با گيت دوربين آنالوگ كه ميشه فول فريم. ساده بگم سايز سنسور فول فريم برابر با چشم انسانه. توضيح بيشتري نميدم چون دوربينتون كامپكت هست و نيازي نداريد.
    همون طور كه مسعود جان فرمودند بايد ضريب كراپ سنسورش رو دراريد اما در كل ميتونيد با تشخيض خودتون فاصله كانوني (زوم) رو تغيير بديد و در نزديك ترين حالت به اون چيزي كه ميبينيد عكس بگيريد. كاري نيست كه نياز به سوال پرسيدن داشته باشه و با چند بار امتحان حله.
    بنظر میرسه کلا نباید سوال مطرح میکردمعذرخواهی میکنم
    ممنونم از لطف و توجهتون
    من میخوام نتیجه گیری شخصی داشته باشم:
    عکاسی هنری هست که اگه دوربینت دیجیتال باشه تنظیم و فن خاصی لازم نداره، چاره کار آزمون و خطاست

15. این کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    TeH

پيش فرض

بنظر میرسه کلا نباید سوال مطرح میکردمعذرخواهی میکنم
    ممنونم از لطف و توجهتون
    من میخوام نتیجه گیری شخصی داشته باشم:
    عکاسی هنری هست که اگه دوربینت دیجیتال باشه تنظیم و فن خاصی لازم نداره، چاره کار آزمون و خطاست
    دوست عزیز ، کم لطفی نکن دیگه ، همه که در حد توانشون به سوالت جواب دادن

میتونی یه نتیجه گیری دیگه بکنی ، عکاسی هنریه که توضیح دادنش کمی سخته خاصیت هنر همینه . اگه کسی از تو سوال کنه من چه طوری باید تصویر این سیب رو بکشم که عین خودش در بیاد ؟ آدم نمیتونه با توضیح مشکلش رو رفع کنه . ولی با کشیدن اون سیب و نشون دادنش شاید بشه. که در اون صورت هم باز به تلاش خود فرد بستگی داره که چقدر بتونه تصویر رو شبیه سیب بکشه.

اصلا این طور نیست که اگه دوربین دیجیتال داشته باشی تنظیم و فن خاصی نداشته باشه

این یه ذهنیت کاملا اشتباهه که متاسفانه خیلی از ایرانی ها دارن

17. 3 کاربر از Miss Artemis بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

بله دقيقا ميس ارتميس جان درست ميگن.

براي رسيدن به اوج فقط بايد تمرين كني.

عكاسي هم يك حرفه س و نياز به علم و فن داره اما علم فقط نيمه كمي از عكاسيه و بيشترش برميگرده به خلاقيت عكاس. كاري به بحث حاشيه اي ندارم. برو جلو آينه چند بار از زوايايه مختلف عكس بگير جلو عقب كن زوم دوربينو تغيير بده بلاخره به نتيجه ميرسي فن خاصي نميخواد سلف پرتره.
    Last edited by Amateِur; 10-03-2013 at 01:55.

19. 2 کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •