تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 33

نام تاپيک: :◄ ( کلوپ طرفداران ) HP - 4530s

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض :◄ ( کلوپ طرفداران ) HP - 4530s

با درود خدمت دوستان عزیز

این تایپیک و زدم انشاا.. تکراری نباشه خجالت زده مدیرا نشیم ! طرفداران و دوستانی که لبتاپ HP-4530s رو با کانفیگ های مختلف خریداری کردن اعلام حضورکنن ! تا بتونیم با کمک هم ازطریق تایپیک مشکلات احتمالی رو برطرف کنیم و در مورد مسائل مربوط به این مدل بحث کنیم .

........................................
    معرفی HP-4530S
    ........................................
    شرکت HP برای متمایز کردن هر سری از لپ‏‌تاپ‏‌های خود با گروه دیگر، از یک طراحی ظاهری با ساختارهای داخلی متفاوت استفاده می‌کند و معمولاً لپ‌‏تاپ‏‌های شرکت HP که در یک گروه قرار می‏‌گیرند، از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به یکدیگر هستند و تفاوتشان در مشخصات فنی و سخت‏‌افزاری آن‏‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، برای مثال سری Pavilion این شرکت شامل مدل‏‌های مشابه از نظر ظاهری و متفاوت از لحاظ پیکربندی بوده و ما تا کنون تعدادی از لپ‏‌تاپ‏‌هایی که در این سری قرار می‏‌گیرند را مورد بررسی قرار داده‏‌ایم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکی دیگر از خانوده‌های لپ‏‌تاپ‏ این شرکت سری ProBook نام دارد. لپ‏‌تاپ‏‌های ProBook شرکت HP در دو سری b و s ارایه می‏‌شوند. سری b دارای بدنه‏‌ای از جنس منیزیوم بوده و مجهز به پردازنده‏‌های سری Core شرکت اینتل هستند.

سری s این لپ‏‌تاپ‏‌ها نیز از نظر ابعاد و ویژگی‏‌های سخت‏‌افزاری تنوع زیادی داشته و شامل مدل‏‌های ۱۲، ۱۴، ۱۵ و ۱۷ اینچی هستند.

این سری از لپ‏‌تاپ‏‌های HP برای کاربران معمولی طراحی نشده‏‌اند بلکه مخاطبان این لپ‏‌تاپ‏‌ها افرادی هستند که معمولاً دارای فعالیت‏‌های تجاری و بازرگانی بوده و در شرایط مختلف محیطی کار می‏‌کنند.

بنابراین یکی از ویژگی‏‌های این سری از لپ‏‌تاپ‏‌های HP، بدنه مستحکم و مقاوم آلومینیومی آن‏ها است. همچنین طراحی مات سطح بدنه آن‏‌ها موجب خواهد شد که به کارگیری آن‏‌ها در محیط‏‌های صنعتی و تجاری مناسب بوده و در مقابل گرد و غبار آسیب‏‌پذیر نباشند.

از سری s لپ‏‌تاپ‏‌های HP ProBook یکی از لپ‏‌تاپ‏‌های ۱۵ اینچی با مدل ۴۵۳۰s برای بررسی در اختیار ما قرار گرفت. این لپ‏‌تاپ بدنه‏‌ای نقره‏ای رنگ و از جنس آلومینیوم داشته و از استحکام مناسبی برخوردار است.
    همچنین لوگوی نقره‏‌ای رنگ HP که روی درب لپ‏‌تاپ قرار دارد ترکیب مناسب و شکیلی را ایجاد کرده است. داخل بدنه لپ‏‌تاپ نیز از همان طراحی بیرونی و نقره‏‌ای رنگ پیروی می‏‌کند.

همچنین درب لپ‏‌تاپ به نرمی و راحتی باز شده و زبانه‏‌های پلاستیکی که در اطراف صفحه‌نمایش تعبیه شده‌اند، هنگام بسته شدن درب لپ‏ تاپ از برخورد صفحه‌نمایش با قسمت پایینی بدنه جلوگیری کرده و هنگام حمل و نقل محافظت بیشتری را از صفحه‌نمایش لپ‌تاپ شما فراهم می‌کنند.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای آن‏که شما را با این محصول جدید HP بیشتر آشنا کنیم علاوه بر ذکر ویژگی‏‌های ظاهری، نگاهی به ویژگی‏‌های سخت‏‌افزاری و پیکربندی آن خواهیم انداخت. لپ‏‌تاپ HP ProBook 4530s به یک پردازنده Core i5-2410M اینتل مجهز شده است.

عدد ۲ که در ابتدای نام مدل پردازنده آمده است، نشان می‏‌دهد که این پردازنده در گروه خانواده Sandy Bridge قرار می‏‌گیرد و حرف M نیز بیانگر این نکته است که به طور مسلم با یک پردازنده موبایل سروکار داریم.
    همچنین خوب است بدانید که فرکانس کلاک این پردازنده ۲,۳ گیگاهرتز بوده و به ۳ مگابایت کاشه از نوع L3 مجهز شده است. این پردازنده دو هسته‏‌ای با قابلیت پشتیبانی از فناوری Hyper Threading قادر است تا چهار رشته پردازشی را به صورت همزمان اداره کند.

در عین حال پردازنده Core i5-2410M با استفاده از فناوری Turbo Boost می‌تواند خود را به‌طور خودکار تا سطح ۲,۹ گیگاهرتز اورکلاک نماید.

از طرفی HP این محصول خود را به ۴ گیگابایت حافظه از نوع DDR3 مجهز کرده است. البته حافظه این دستگاه حداکثر تا ۸ گیگابایت قابل افزایش خواهد بود.

در خصوص فضای ذخیره‏‌سازی این لپ‏‌تاپ نیز باید بگوییم که ۴۵۳۰s دارای یک هارددیسک ۵۰۰ گیگابایتی با سرعت چرخش ۷۲۰۰ دور در دقیقه است. بنابراین به راحتی فضای مناسبی را برای نگه‏داری اطلاعات و فایل‏هایتان در اختیار خواهید داشت.

همان‏‌گونه که گفته شد، ۴۵۳۰s در گروه لپ‏‌تاپ‏‌های ۱۵ اینچی قرار می‏‌گیرد. صفحه‌نمایش این لپ‏‌تاپ از نوع Anti-Glare است که باعث می‌شود بدون نگرانی از انعکاس نور محیط به کار خود ادامه دهید.
    این نمایشگر دارای نور پشتی از نوع LED بوده و تفکیک‏‌پذیری آن ۷۶۸×۱۳۶۶ پیکسل است. همچنین در خصوص امکانات گرافیکی این لپ‏‌تاپ باید بگوییم کارت گرافیکی آن HD 6490M است که محصولی از شرکت AMD است.
    همان‏‌طور که از نام آن پیداست این کارت گرافیکی از سری ۶ کارت‏‌های گرافیکی AMD بوده و قابلیت پشتیبانی از فناوری‏‌های DirectX11 و OpenGL 4.1 را دارد.

با توجه به بهره‌گیری از یک پردازنده Sandy Bridge بدیهی است که هسته گرافیکی داخلی پردازنده نیز در اختیار شما قرار خواهد داشت. این هسته که با نام HD Graphics 3000 شناخته می‌شود، عملکرد بسیار خوبی را به نمایش گذاشته و به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به فعال کردن پردازنده گرافیکی AMD، بسیاری از نیازهای خود را حتی برای اجرای بعضی از بازی‌ها برآورده کنید.

بنابراین کاربرانی که در گروه مخاطبین این سری از لپ‌تاپ‌های HP قرار می‌گیرند، می‌توانند مطمئن باشند که از نظر قابلیت‌های گرافیکی با هیچ محدودیتی مواجه نخواهند شد.

همان‏گونه که گفته شد طراحی داخلی این لپ‏‌تاپ بسیار ساده است و شما به غیر از کلید پاور که در بالا و سمت چپ قرار گرفته و دو کلید برای برقراری اتصالات بی‏سیم در بالا و سمت راست، کلید وضعیت دیگری را مشاهده نخواهید کرد.

این لپ‌‏تاپ به یک صفحه‌کلید ضدآب از نوع Chiclet مجهز شده است و پد اعداد که در سمت راست صفحه‌کلید قرار دارند، اجرای عملیات محاسباتی و ریاضی را راحت‏‌تر می‏‌کنند.
    هرچند این نوع از چیدمان کلید‏ها چندان مورد توجه تایپیست‌‏ها نیست زیرا احتمال فشردن کلید اشتباه در هنگام تایپ سریع یک متن کمی بیشتر از صفحه‏‌کلیدهای متداول لپ‏‌تاپ‏‌ها است.
    به این نکته توجه داشته باشید که HP صفحه‌کلید مناسبی را برای این سری از لپ‏‌تاپ‏‌های خود برگزیده است زیرا کاربرانی که قصد خرید این لپ‏‌تاپ را دارند، معمولاً افرادی هستند که با اعداد سروکار زیادی داشته و همین امر سرعت عمل آن‏‌ها را در وارد کردن اعداد و ارقام افزایش خواهد داد.
    در خصوص پد لمسی این لپ‌‏تاپ نیز باید بگوییم که از نوع MultiTouch بوده و ابعاد بزرگی دارد. این پد لمسی به‌گونه‌‏ای طراحی شده است که لغزش انگشتان روی آن به راحتی انجام می‌‏شود و عملکرد کلید‏های ماوس آن نیز مناسب است.

در خصوص امکانات اتصالی و نحوه چینش درگاه‌‏های لپ‏‌تاپ نیز باید بگوییم که سمت راست بدنه شامل دو درگاه USB 2.0 و درایو اپتیکال DVD آن است. در سمت چپ بدنه دو درگاه USB 2.0 دیگر، یک درگاه HDMI یک درگاه RJ-45، یک درگاه VGA قرار دارد.

همچنین ورودی شارژر لپ‏‌تاپ و حفره قفل کنزینگتون و دریچه تهویه هوا نیز در سمت چپ بدنه تعبیه شده‌‏اند. در بخش جلویی بدنه لپ‌‏تاپ نیز یک اسلات کارت‏‌خوان به همراه ورودی‏‌های هدفون و میکروفن دیده می‏‌شوند.
    امکانات ارتباط بی‏‌سیم این لپ‏‌تاپ نیز شامل پشتیبانی از استانداردهای ۸۰۲٫۱۱b/g/n و همچنین فناوری بلوتوث نسخه ۳ است. همان‏‌گونه که می‌‏بینید درگاه‏‌های متنوعی در ساختار این لپ‌‏تاپ تعبیه شده است.

با توجه به نیاز مخاطبان این ابزار به کارگیری چهار درگاه USB کاربردی به نظر می‏‌رسد، هرچند که HP می‏‌توانست درگاه USB 3.0 را نیز به این مجموعه اضافه کند تا سرعت انتقال فایل‏‌ها به طرز قابل توجهی افزایش یابد.
    درباره قابلیت‏‌های مالتی‌مدیای این لپ‏‌تاپ نیز باید بگوییم اسپیکرهای آن در بالای صفحه‌کلید قرار گرفته‌‏اند. این لپ‌تاپ در عین حال از فناوری SRS Premium Sound پشتیبانی کرده و کیفیت صدای مطلوبی را فراهم می‌‏کنند.
    از طرفی وب‏کم HD این دوربین قابلیت ضبط ویدئو با کیفیت ۷۲۰p را داراست و تصویر مناسب و شفافی را ارایه می‏‌کند.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خوب است بدانید وزن این لپ‏تاپ در حدود ۲,۵ کیلوگرم است و معمولاً برای یک لپ‏تاپ ۱۵,۶ اینچی وزن متداولی محسوب می‌‏شود. همچنین ۴۵۳۰s به یک باتری شش سلولی مجهز شده است که طول عمر آن بیشتر از چهار ساعت بوده و در مجموع زمان مناسبی به شمار می‌‏رود.

از طرفی تهویه هوای گرم نیز در این لپ‌‏تاپ به خوبی انجام شده و می‌‏توان گفت گرمای محسوسی تولید نمی‏‌کند. معمولاً در بررسی لپ‏‌تاپ‏‌ها نامی از سیستم‌عامل ابزار برده نمی‏‌شود اما بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که ابزاری که در اختیار ما قرار گرفت، برخلاف حالت کلی لپ‌‏تاپ‏‌ها که دارای سیستم‌عامل ویندوز ۷ هستند، به سیستم‌عامل SUSE لینوکس مجهز بود.

بنابراین اگر ترجیح می‌دهید از این لپ‌تاپ به همراه سیستم‌عامل ویندوز استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که باید نسخه ویندوز مورد نظرتان را خودتان تهیه و روی لپ‌تاپ نصب کنید.
    در مجموع می‏‌توان گفت این لپ‏تاپ از عهده وظایف خود به خوبی برخواهد آمد. مجهز شدن به یک پردازنده قدرتمند به همراه میزان حافظه مناسب و فضای ذحیره‏‌سازی بالا از ویژگی‏‌های قابل توجه HP ProBook 4530s است.
    همچنین ساختار مستحکم و طراحی زیبای آن از یک سو و تعدد و تنوع درگاه‏‌ها از سوی دیگر این ابزار را به یک گزینه مناسب برای کاربران دنیای تجارت مناسب می‏‌سازد.

نکته جالب اینجا است که شما امکانات خوب این لپ‌تاپ را با قیمت بسیار مناسبی به‌دست خواهید آورد که در محدوده بودجه بسیاری از کاربران قرار می‌گیرد. بنابراین اگر شما در آن گروه از کاربران قرار می‌گیرید که باید در شرایط مختلف از لپ‌تاپ خود استفاده کنید، به دنبال یک لپ‏‌تاپ با قابلیت‏‌های متنوع هستید و می‏‌خواهید در مدت زمان استفاده از آن عملکرد مناسبی را در اختیارتان قرار دهد، این محصول HP را نیز در میان گزینه‏‌های انتخاب خود قرار دهید.

.................................................. ........................
    زحمت لینکهارو دوست عزیز [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کشیدن که در پست اول اضافه شد .

لینک دانلود درایورهای این مدل
    دفترچه ها و manual
    Last edited by BIONIC; 11-05-2012 at 18:39.

2. این کاربر از BIONIC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

کانفینگ خریداری شده :
    i3-2330-intel
    Ati-6490
    4GB Ram-ddr3
    HDD: 640Gb
    فاقد فینگر پرینت
    Win7-64bit
    ....................................
    دوتا مورد دارم باهاش :
    1. فروشنده گفته هاردش 7200 هست . ولی هنوز نتونستم بفهمم درست گفته یا نه . خودم که فکر میکنم 5400 باشه .
    دوستان کسی میدونه چطور باید فهمید ؟ روی هارد هم چیزی از این جهت ننوشته .

2. از طریق نرم افزار GPU-Z فقط مشخصات گراف اینتل و نمایش میده چطور میتونم به مشخصات گراف ATi دست پیدا کنم ؟
    در ضمن چطور میتونم ، بطور مجزا از گراف Ati استفاده کنم ( طریقه فعال کردن ) .

................
    با سپاس

4. این کاربر از BIONIC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

دوتا مورد دارم باهاش :
    1. فروشنده گفته هاردش 7200 هست . ولی هنوز نتونستم بفهمم درست گفته یا نه . خودم که فکر میکنم 5400 باشه .
    دوستان کسی میدونه چطور باید فهمید ؟ روی هارد هم چیزی از این جهت ننوشته .

2. از طریق نرم افزار GPU-Z فقط مشخصات گراف اینتل و نمایش میده چطور میتونم به مشخصات گراف ATi دست پیدا کنم ؟
    در ضمن چطور میتونم ، بطور مجزا از گراف Ati استفاده کنم ( طریقه فعال کردن )
    با سپاس
    سلام دوست من سوال شماره یکت سوال منم بود بعد از حدود 3 ماه جوابشو پیدا کردم خیلی خوش شانسی
    اما جواب استفاده از نرم افزار EVEREST Ultimate Edition دانلودش کن بعد برو روی storang بعد ATA و ATA Device Physical Info پیدا کن . سپس Rotational Speed البته برای من 7200RPM میزنه که فک کنم اشتباه چون سیستمم مال سال 2006 هست واون زمان اصلا 7200 نبوده.
    اما جواب سوال دوم قبل از باز کردن GPU-Z گرافیکو سوئیچ کون روی گرافیک اصلی (نحوه این کارو تو اینترنت سرچ کن)

6. این کاربر از ulsss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

سلام دوست من سوال شماره یکت سوال منم بود بعد از حدود 3 ماه جوابشو پیدا کردم خیلی خوش شانسی
    اما جواب استفاده از نرم افزار EVEREST Ultimate Edition دانلودش کن بعد برو روی storang بعد ATA و ATA Device Physical Info پیدا کن . سپس Rotational Speed البته برای من 7200RPM میزنه که فک کنم اشتباه چون سیستمم مال سال 2006 هست واون زمان اصلا 7200 نبوده.
    اما جواب سوال دوم قبل از باز کردن GPU-Z گرافیکو سوئیچ کون روی گرافیک اصلی (نحوه این کارو تو اینترنت سرچ کن)
    ممنون از شما دوست عزیز
    برای سوییچ کردن توی نت خوندم ولی روی سیستم چیزی ندیدم . ATi Catalist و نصب کردم .
    توی دیوآیس منیجر دو تا گراف هست . امکانش هست درایو نصب نباشه یا درست نصب نشده باشه ...؟

...
    با سپاس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

احتمالش هست . امتحان کن.

9. این کاربر از ulsss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    یه جایی نزدیک خـــدا

پيش فرض

داداش منم این لپ تاپو داره . . . . 3 ماه میشه حدودا . . . فعلا که راضیه

11. این کاربر از Eblis 2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

از اورست رفتم روی سیستم دسکتاپ RPM رو نشون داد ( هارد دسکتاپ ) ولی روی لب تاپ همون بخش ATA Device Physical Info رو نداشت !!! ( عجیبه ) : یه ورژن جدید 1.85 رو امشب گذاشتم برای دانلود تا فردا که نصب کنم ببینم چطور میشه . بازهم ممنون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز . ..

.................................................. ..............
    از طریق سایت HP این درایو پیدا کردم :

8.91-111013A-132348C
    30 Jan 2012
    324.2 MB

بنظرتون این و نصب کنم مشکل حل میشه ؟

...........................

---------- Post added at 10:05 PM ---------- Previous post was at 10:03 PM ----------

درضمن موندم نرم افزار Face Recognition for HP ProtectTools نصب کنم یا نه .....
    دوستان کسی هست که نصب کرده باشه ؟ عمل کرد و کاراییش به چه صورتی هست ؟.
    با سپاس .

پروفشنال FC.Barcelona's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

---

درضمن موندم نرم افزار Face Recognition for HP ProtectTools نصب کنم یا نه .....
    دوستان کسی هست که نصب کرده باشه ؟ عمل کرد و کاراییش به چه صورتی هست ؟.
    با سپاس .
    اصلا خوب عمل نمیکنه

---------- Post added at 06:44 PM ---------- Previous post was at 06:39 PM ----------

دفترچه ها و manual

14. این کاربر از FC.Barcelona بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

اصلا خوب عمل نمیکنه

---------- Post added at 06:44 PM ---------- Previous post was at 06:39 PM ----------

دفترچه ها و manual
    سلام دوست عزیز
    اگه شما راضی نیستید ازش پس ، نصب نمیکنم . تا باعث دردسر نشه یه وقت ..

.............
    دوستان :
    اچ پی نرم افزاری اختصاصی برای قفل کردن پوشه و پورتهای لبتاپ نداره ؟

پروفشنال FC.Barcelona's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

نه باعث درد سر نمیشه ولی خوب عمل نمیکنه من گذاشتم یک ساعت شکلک در اوردم تا منو شناخت
    میشه درایو ها را قفل کرد انگار اینو تست کن

17. این کاربر از FC.Barcelona بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •