تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 40

نام تاپيک: بحث و تبادل نظر درمورد سری 700 انویدیا (کپلر بزرگ)

کاربر فعال انجمن سخت افزار Hamed DC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

یک نکته بسیار جالب که GTX 780 رو تبدیل به محصولی بسیار ویژه (و حتی برای کاربرهای نیمه حرفه ای، تقریبا مساوی با Titan می کنه) بحث اورکلاکش هست.

Titan مدار تغذیه بسیار محدودی داره و موقع اورکلاک، عاملی که همیشه باعث محدودیت میشه TDP محصوله که نمی تونه توان کافی در اختیار کارت قرار بده و بحث، بحث گرما نیست و برای همین با کولرهای قوی تر و حتی واترکولینگ هم نمیشه به اورکلاکی بیشتر از اوکلاک با کولر استاک رسید (حداقل در مدل های رفرنس). از اون سمت GTX 780 دقیقا همون مدار تغذیه رو داره ولی اینبار 3 گیگابایت حافظه کمتر و 12 SMX به جای 14 یعنی حدود 15 درصد کمتر. این قضیه باعث میشه GTX 780 نسبت به Titan ، مدار تغذیه قوی تری نسبت به هسته خودش داشته باشه و به همین خاطر موقع اورکلاک، عامل محدود کننده دیگه TDP محصول نیست بلکه دمای GPU است. اما چرا این خبر خوبی است؟ چون با کولرهای بهتر (و ایده آل واترکولینگ) میشه این دما رو کنترل کرد و به فرکانس بالاتری نسبت به Titan رسید، حتی تا حدی که نبود اون 2 SMX رو جبران کنه و در نهایت کارایی مشابهی با Titan ارائه بده.
    این نکته رو میشه در،یکی از اولینهای غیررفرنس. یعنی مدل Gigabyte GTX 780 WindForce OC 3 GB ، دید. البته باید به این نکته دقت داشت که سیاستی بسیار ظریف پشت این هدف انویدیا هستش!!!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 6 کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

حدودا چند هفته از معرفی کارت GTX 760 میگذره که یه نگاه مختصرو کلی بهش مینداریم :

در حالت کلی گرافیک GTX 760 تقریبا ما بین گرافیکهای GTX 660Ti و GTX 670 از سری 600 کارتهای انویدیا قرار میگیره و تقریبا با کارت 7950 از ای ام دی مقایسه میشه ، که با توجه به کاربرد و شرایط عملکرد ها فرق میکنه.
    گرافیک GTX 760 که همچنان مثل سری قبل از تراشه GK104 هست شامل 6تا SMX هست که در مقابل گرافیکهای GTX 660 Ti و GTX 670 که دارای 7 تا SMX بودند ضعیفتره ولی در عوض ROP بیشتر و پهنای باند بالاتری داره.
    فرکانس هسته به نسبت بالای 980 مگاهرتزی که از مدلهای همرده 660 Ti و 670 بیشتر هست ، تا حدودی اون اختاتف SMX رو جبران میکنه.
    مدار تغذیه و TDP هم مشابه مدل GTX 670 هست.
    قیمت جهانی این کارت تا حدودی کمتر از کارت 670 هست که ظاهرا جایگزین مناسبی برای این کارت نیمه حرفه ای هست.

4. 5 کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

نگاه مختصر و اجمالی به GTX 780 Ti :

حدودا 8 تا 9 ماه از معرفی کارت قدرتمند GTX Titan انویدیا میگذره. ( که به نظر من اونطور که باید و شاید انتظارات رو برآورده نکرده. چه از لحاظ مصرف و یا TDP و یا حرارت و . . . )
    با معرفی کارت Radeon R9 290X از AMD ، این کارت تونست GTX 780 رو پشت سر بگذاره و تقریبا با GTX Titan برابری بکنه. در صورتیکه قیمتش چندصددلار پایینتر هست نسبت به مدل Titan از انویدیا !!
    به نظر میرسه انویدیا باید با معرفی کارت جدیدی خود رو در رقابت با کارتهای High-End از AMD نگه داره و تا حدودی بتونه بازار کارتهای High-End رو کنترل کنه.
    که حدودا کمتر از 2 هفته پیش کارت GTX 780 Ti توسط انویدیا معرفی شد ! که پاسخ خوبی در مقابل کارت Radeon R9 290X به نظر میرسه.
    کارت GTX 780 Ti قدرتمندترین کارت از سری کارتهای 7000 انویدیا هست دارای 15 SMX هست که در مقابل کارتهای قبلی یعنی GTX 780 و GTX Titan عملکرد خیلی بهتری خواهد داشت.
    در بخش ROP ، هر سه کارت با هم برابری میکنند.

همونطور که در عکس هم مشخص هست ، فرکانس هسته کارت GTX 780 Ti به ترتیب حدود 1% و 7% بیشتر از فرکانس هسته کارتهای GTX 780 و GTX Titan هست که تقریبا اختلاف قابل توجهی هست. !
    فرکانس حافظه 7 گیگاهرتزی ( GDDR5 ) این کارت که فقط کارت GTX 770 مشابه این هست توانایی و اجازه پهنای باندی حدودا 336GB/sec رو برای این کارت فراهم میکنه که حدودا 17 % بیشتر از کارتهای GTX 780 و GTX Titan هست ،
    در حالیکه برای کارت Radeon R9 290X این مقدار تقریبا 320GB/sec هست.
    مموری ( VRAM ) این کارت 3GB هست که تقریبا برای کارتهای High-End یه مقدار حداقلی هست که شاید یک نقطه ضعف این کارت به حساب بیاد !!
    ساختار و طراحی توان مصرفی و مدار تغذیه و TDP این کارتهای هم مشابه کراتهای قبلی یعنی GTX 780 و GTX Titan هست.

6. 5 کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

سلام به دوستان!
    من چند روز پیش یک کارت Gigabyte Geforce GTX 770 Windforce 3X OC 2GB GDDR5 خریدم!
    چند نفر از عزیزان خواسته بودن یک بررسی داشته باشم از این کارت.

این کارت بزرگتر از اونی هست که در عکس ها دیده بودم و فکر میکردم کوچیک تر باشه:

و من نگران این بودم که تو کیسم جا نشه!(کیس من X3 هست)!
    ولی بدون مشکل جا شد:

تو 3 تا بازی هم تست کردم:
    battlefield 4 با حداکثر تنظیمات و نمایشگر 1080*1920 میانگین 73 فریم در ثانیه.(دما 62 درجه با سرعت فن 70% )
    crysis 3 با حداکثر تنظیمات و نمایشگر 1080*1920 میانگین 34 فریم در ثانیه.(دما 65 درجه با سرعت فن 70% )
    need for speed rival با حداکثر تنظیمات و نمایشگر 1080*1920 میانگین 30 فریم در ثانیه.(دما 47 درجه با سرعت فن 50% )(البته نمیدونم طبیعی هست یا نه، روی 30 فریم فیکس شده بود! یعنی نه کمتر میشد نه بیشتر)

مشخصات سیستم من:
    i7-3770
    msi z77a g43
    g skill ripjaws x 2*4gb 1600MHz cl8

در بررسی هایی که در اینترنت و یوتوب دیدم، همه تاکید میکردن که خنک کننده WINDFORCE 3X خیلی کم صدا هست! ولی:
    این در شرایطی هست که سرعت فن از 70% بالاتر نره! و زمانی که روی 100% قرار میگیره، تقریبا صدای سشوار میده.

8. 7 کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دوستان یه سوال فنی داشتم . بین گرافیک asus gtx 760 با gigabyt gtx 760 کدوم بهتره ؟

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان یه سوال فنی داشتم . بین گرافیک asus gtx 760 با gigabyt gtx 760 کدوم بهتره ؟
    اگر مدلهاى غير ريفرنس مدنظرتون هست ، مشخصات و مدل رو مشخص کنين.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

خوب میدونید دیگه کارتای گرافیکو چندین شرکت میزنن . من میخواستم gtx 760 رو بخرم اما بین گیگابایتش با اسوس بودنش موندم .

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خوب میدونید دیگه کارتای گرافیکو چندین شرکت میزنن . من میخواستم gtx 760 رو بخرم اما بین گیگابایتش با اسوس بودنش موندم .

اختلافشون زياد نيست. مدل گيگا کولينگ مناسبترى داره.

13. این کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

بدون شک گیگا بهتره!
    GTX770 با این کولر(WINDFORCE 3x) زیر فشار، بالای 65 درجه نمیره! GTX760 که جای خود دارد!

درضمن گیگا حدود 80MHz فرکانس هسته بالاتری داره که فکر کنم خیلی تاثیر خواهد داشت!
    ASUS فرکانسش 1006MHz هست و گیگا 1085MHz

15. این کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

بدون شک گیگا بهتره!
    GTX770 با این کولر(WINDFORCE 3x) زیر فشار، بالای 65 درجه نمیره! GTX760 که جای خود دارد!

درضمن گیگا حدود 80MHz فرکانس هسته بالاتری داره که فکر کنم خیلی تاثیر خواهد داشت!
    ASUS فرکانسش 1006MHz هست و گیگا 1085MHz
    سلام دوست من

دوتا سوال داشتم از شما:
    1-برای کارت گرافیک شما (gigabyte gtx770 oc ) چه پاوری لازمه؟
    2-مدل 2 گیگ این کارت برای SLI کردن تو اینده مشکلی نداره؟

با تشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •