تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: یه راهنمایی در مورد فاویسم می خواستم

داره خودمونی میشه Danieh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    یه جا یه گوشه دنیا

پيش فرض یه راهنمایی در مورد فاویسم می خواستم

سلام
    من یه کوچولوی 23 روزه دارم، دیروز از مرکز بهداشت بهم زنگ زدن و گفتن که نتیجه آزمایش مشکوک به فاویسم هستش
    می خواستم بدونم که حد معمول فاویسم چه حدی هست مثلا میگن حد نرمال زردی 12 هستش می خواستم بدونم برای فاویسم هم حد نرمال عددی وجود داره ، اگه هست چقدره؟
    ممنون می شم فوری جوابمو بدین؟
    نگرانم

2. این کاربر از Danieh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Jang Bogo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

کوچولوتون دختره یا پسر؟ البته معمولا توی پسرها دیده میشه.

4. این کاربر از Jang Bogo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

سلام
    من یه کوچولوی 23 روزه دارم، دیروز از مرکز بهداشت بهم زنگ زدن و گفتن که نتیجه آزمایش مشکوک به فاویسم هستش
    می خواستم بدونم که حد معمول فاویسم چه حدی هست مثلا میگن حد نرمال زردی 12 هستش می خواستم بدونم برای فاویسم هم حد نرمال عددی وجود داره ، اگه هست چقدره؟
    نگرانم
    خیلی نگران نباشین . آنزیم g6pd وقتی کمبود باشه این بیماری پیش میاد .هیچ مشکلی هم برای فرزندتون بوجود نمیاد فقط نمیتونه بعدا خون بده باقلا نمیتونه بخوره و بعضی داروها رو هم باید با مشورت پزشک مصرف کنه.

6. این کاربر از rshafiiy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام
    نگرانم
    دوست عزیز فاویسم به معنای کمبود یک نوع آنزیم در بدن فرد می باشد . در آزمایش انجام شده فعالیت این آنزیم اندازه گیری می شود که اگر کمبود داشته داشته باشد گزارش می شود . گزارش کیفی می باشد و بصورت عددی نمی باشد که بتوان حد نرمال برای آن ذکر کرد

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    نگرانم
    داداش منم وقتی بچه بود فاویسم داشت...همونطور که دیگران فرمودند هیچ مشکلی پیش نمیاد..فقط نمیتونه باقالی بخوره و خون بده.....ولی بعد از چند سال خوب میشه.....

اون موقع یادمه 12 سال پیش بود داداشم فاویسم داشت الان شده 14 سالش و 110 کیلو وزنش شده و تو درسهاشم موفقه و اول دبیرستان رو با معدل 19 قبول شد ترم 1....الانم که خیلی وقته خوب شده..چند ساله که رژیم فاویسم نداره و باقالی می خوره

خیالتون راحت انشالله مشکلی پیش نمیاد..

فقط وقتی باقالی پلو درست کردید باقالیهاشو جدا کنید....برنج خالی بدید بهش...وقتی تونست غذا بخوره رو میگم... الان که خیلی کوچیکه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •