تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 53 اولاول ... 567891011121319 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

در مورد کولر گرفتن 1 نکته بگم با اجازه اساتید:
    چند سال پیش عموم پراید کاربراتوری داشت توی حرکت حدود 60کیلومتر کولر گرفته بود و ماشین به فنا رفت،ماشین 3 کار میکرد که تعمیرکار گفت پیستون سوزونده.
    الان خودم 84 دارم و 1 بار از نمایندگی پرسیدم که اگه تو حرکت کولر بگیرم مشکلی پیش نمیاد ؟
    گفتش که نه دیگه مثل قدیم نیستن و 100 تا برو کولر بگیر،ولی من که جرات نمیکنم بیش از 30 کیلومتر کولر بگیرم.

2. 2 کاربر از riverman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

مشکل ماشنهای کاربراتوری اینه که وقتی کولر میگیری دیگه دور موترو دوباره تنظیم نمیشه ولی توی انزکتوری ها این مشکل رفع شده و با زدن کولر موترو به دور اصلی اضافه میکنه تا دور سر شفت ثابت بمونه برای همین ماشین دیگه مشکلی براش پیش نمیاد من روی 12 تا هم کولر گرفتم مشکلی نبود .

4. 2 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه New Solid Snake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

سلام
    دوستان یک مشکل جدی که نتونستم رفعش کنم موقعی هست که تو یه خیابون سرازیری ، مسطح یا... هر دو طرف خیابون ماشین پارک شده باشه و من برم یه طرف پارک کنم مثلا سمت راست ، یه شکل کشیدم برای این که دقیق مشکلم رو بگم

خیابون سرازیریه و اگه هر دو طرف خیابون ماشین پارک شده باشه امکان دور یک فرمون وجود نداره
    ماشین من سمت راست خیابون پارک شده و سمت چپ خیابون ماشین های x , y , .... پارک شدن ، من میخوام از پارک بیام بیرون و به سمت فلش (3) برم
    مشکل: در فلش شماره (1) تا کجا باید برم جلو که به ماشین x برخورد نکنم؟ حدودی هم بگید خیلی بهم کمک می کنه ، و طبق فلش شماره (2) تا کجا بیام عقب که از پشت به ماشین سمت چپ برخورد نکنم و وقتی میخوام به سمت فلش شماره (3) برم به ماشین x برخورد نکنم و بتونم راحت دور بزنم و به سمت سربالایی فلش شماره (3) برم

دوستان حدودی هم بگین خیلی بهم کمک می کنه راستش کسی نیست بشه اینا رو ازش پرسید برای همین تو این تاپیک مطرح می کنم سوالاتم رو
    درود دوست عزیز
    ببین ماشینت چرخ داره ولی ماشین x و y چرخ ندارن که
    قبل از هر چیز اینو بگم که اگه تازه رانندگی رو شروع کردی و میخوای مهارتت رو بیشتر کنی برای شروع نمیخواد خودتو خیلی اذیت کنی، تو این شکلی که کشیدی میتونی از پارک بیای بیرون و جلوتر یه جای بهتر دور بگیری به همین راحتی
    اگه بین ماشین خودت و ماشین x فقط به اندازه ی عرض یه ماشین قابل تردد هست از فکر دور زدن بیا بیرون چون مسیر مسدود میشه
    حالا راهنمایی
    ببین میخوای بیای تو مسیر شماره یک پس باید فرمون رو تا اخر به سمت چپ بپیچی در حین حرکت آروم، فرمون رو تا آخر به سمت چپ بده و وقتی فرمونت تا آخر بسته شد یه کم فرمون رو آزاد کن نذارفرمون تا آخر برای مدتی بسته بمونه زیاد هم گاز نده چون فرصت بازی کردن با فرمون رو ازت میگیره، وقتی تا اندازه کافی به ماشین x نزدیک شدی (اندازه نزدیکی یه طورایی حسی هست باید دستت بیاد) حالا باید عقب بری در حالیکه داری عقب میری آروم فرمون رو به سمت راست میدیتا نزدیکای آخرش تا جلوی ماشن تو مسیر شماره سه قرار بیگیره اگه فرمون رو تا نزدیکای آخرش ببری تو عقب رفتن تو مسیر دو به چیزی برخورد نمیکنی حالا فرمون رو بده چپ و حرکت
    تو عقب رفتن وقتی فرمون رو به هر سمتی بگیری عقب ماشین به همون سمت وجلوی ماشین به سمت مخالف میره یا اینطوری در نظر بگیر:
    میخوام جلوی ماشین بره چپ پس فرمون تا آخر به راست
    میخوام جلوی ماشین بره راست پس فرمون تا آخر به چپ

6. 2 کاربر از New Solid Snake بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mehran_pqqp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

درود دوست عزیز
    ببین ماشینت چرخ داره ولی ماشین x و y چرخ ندارن که
    قبل از هر چیز اینو بگم که اگه تازه رانندگی رو شروع کردی و میخوای مهارتت رو بیشتر کنی برای شروع نمیخواد خودتو خیلی اذیت کنی، تو این شکلی که کشیدی میتونی از پارک بیای بیرون و جلوتر یه جای بهتر دور بگیری به همین راحتی
    اگه بین ماشین خودت و ماشین x فقط به اندازه ی عرض یه ماشین قابل تردد هست از فکر دور زدن بیا بیرون چون مسیر مسدود میشه
    حالا راهنمایی
    ببین میخوای بیای تو مسیر شماره یک پس باید فرمون رو تا اخر به سمت چپ بپیچی در حین حرکت آروم، فرمون رو تا آخر به سمت چپ بده و وقتی فرمونت تا آخر بسته شد یه کم فرمون رو آزاد کن نذارفرمون تا آخر برای مدتی بسته بمونه زیاد هم گاز نده چون فرصت بازی کردن با فرمون رو ازت میگیره، وقتی تا اندازه کافی به ماشین x نزدیک شدی (اندازه نزدیکی یه طورایی حسی هست باید دستت بیاد) حالا باید عقب بری در حالیکه داری عقب میری آروم فرمون رو به سمت راست میدیتا نزدیکای آخرش تا جلوی ماشن تو مسیر شماره سه قرار بیگیره اگه فرمون رو تا نزدیکای آخرش ببری تو عقب رفتن تو مسیر دو به چیزی برخورد نمیکنی حالا فرمون رو بده چپ و حرکت
    تو عقب رفتن وقتی فرمون رو به هر سمتی بگیری عقب ماشین به همون سمت وجلوی ماشین به سمت مخالف میره یا اینطوری در نظر بگیر:
    میخوام جلوی ماشین بره چپ پس فرمون تا آخر به راست
    میخوام جلوی ماشین بره راست پس فرمون تا آخر به چپ
    ممنون بابت توضیحات
    تقریبا همه موارد رو انجام میدم ولی مشکل اصلی همین حسه هستش ، مثلا یه جا خوندم تو خیابونی که دو طرف خالی هست بخوای دور دو فرمون بزنی می تونی تا جایی بری جلو که از زیر آیینه سمت چپ جدول رو ببینی بعد میری عقب و بقیه ماجرا
    هر کسی یه علامتی برای خودش داره که تا کجا بره جلو و تا کجا بره عقب و اینم بدست نمیاد مگر با تجربه ، مثلا کسی که 10 ساله رانندس مسلما اطلاعات خیلی خوبی داره تا منی که 5-6 ماهه رانندگی می کنم
    من بیشتر منظورم این علامت ها بود
    یا مثلا خودم وقتی پارک دوبل می کنم تا جایی میرم عقب که زیر شیشه عقب ماشینم مماس با زیر شیشه ی جلوی ماشین پشت باشه اینطوری تقریبا فاصله با ماشین پشتی مناسب در میاد

8. 2 کاربر از mehran_pqqp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه New Solid Snake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

ممنون بابت توضیحات
    تقریبا همه موارد رو انجام میدم ولی مشکل اصلی همین حسه هستش ، مثلا یه جا خوندم تو خیابونی که دو طرف خالی هست بخوای دور دو فرمون بزنی می تونی تا جایی بری جلو که از زیر آیینه سمت چپ جدول رو ببینی بعد میری عقب و بقیه ماجرا
    هر کسی یه علامتی برای خودش داره که تا کجا بره جلو و تا کجا بره عقب و اینم بدست نمیاد مگر با تجربه ، مثلا کسی که 10 ساله رانندس مسلما اطلاعات خیلی خوبی داره تا منی که 5-6 ماهه رانندگی می کنم
    من بیشتر منظورم این علامت ها بود
    یا مثلا خودم وقتی پارک دوبل می کنم تا جایی میرم عقب که زیر شیشه عقب ماشینم مماس با زیر شیشه ی جلوی ماشین پشت باشه اینطوری تقریبا فاصله با ماشین پشتی مناسب در میاد
    من فکر میکنم هر کی برای خودش علامتی رو در نظر میگیره، یادم میاد وقتی مربیم داشت بهم آموزش میداد موقع عقب رفتن میگفت وقتی داری عقب میری باید جدول کنار رو با چراغ stop که وسط شیشه عقب هست موازی بگیری!! وقتی اینکارو میکردم زیکزاکی عقب میرفتم چون حواسم به فرمون نبود، وقتی خودم جاده پشت رو نگاه میکردم و با فرمون بازی نمیکردم عقب رفتنم درست بود
    پس هر کی علامتی رو میگه لازم نیست که سعی کنی همونو در نظر بگیری، به نظر من تو یه جای خلوت پارک کردن و نزدیک شدن به موانع و... رو تمرین کن و برای هرکدوم علامتی رو در نظر بگیر بعدش از ماشین پیاده شو ببین فاصله ها چطورین اگه صبر و حوصله داشته باشی و با تمرین زیاد همه چی دستت میاد
    روزهای شادی داشته باشی

10. 3 کاربر از New Solid Snake بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sar be hava's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    لای پر قو!

پيش فرض

سلام .
    لاین سبقت اصولاً مال سبقت هست، یعنی وقتی سبقت گرفتی ، میای لاین کنار . درستش اینه که تو لاین سبقت نمونین . حتی با سرعت مجاز.
    تایید میشه
    اینم بگم که من، جدای بحث سرعتی که دارم، اگه ببینم راننده ای داره مودبانه چراغ میزنه بهش راه میدم، اما اگه کولی بازی در بیاره و دسپاچم کنه، بهش راه نمیدم تا ادب بشه و دیگه راننده ای رو با این کاراش مضطرب و پریشون نکنه، چون خیلی میتونه حادثه ساز بشه

12. 3 کاربر از sar be hava بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

بهتره کلا لاین سبقت رو خالی بذارید
    کسی که چراغ میده شاید واقعا عجله داره کسیش مریضه اصلا میخواد برسه عروسی تولد بچش
    من که به شخصه کسی ببینم راه میخواد در اولین فرصت بهش راه میدم مگر اینکه واقعا دیگه نتونم بکشم کنار اون موقع در صورت مناسب بودن ترافیک سرعتم رو زیاد میکنم و در صورت بد بودن ترافیک جلو با فلاشر بهش میرسونم که اوضاع خرابه کمی صبر کن

14. 5 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

تایید میشه
    اینم بگم که من، جدای بحث سرعتی که دارم، اگه ببینم راننده ای داره مودبانه چراغ میزنه بهش راه میدم، اما اگه کولی بازی در بیاره و دسپاچم کنه، بهش راه نمیدم تا ادب بشه و دیگه راننده ای رو با این کاراش مضطرب و پریشون نکنه، چون خیلی میتونه حادثه ساز بشه
    من هر وقت یکی پشت سرم باشه تو خط سبقت و چراغ بزنه راهنمای راستو میزنم که بفهمه میخوام برم کنار دیگه چراغ نمیزنه چون میفهمه که همون یه بار چراغ کافی بوده و من میخوام وقتی تو شرایط مناسب بودم برم لاین کنار بیاد رد بشه چندین بار این اتفاق افتاده و همیشه هم فقط 1 یا 2 بار چراغ داده

16. 2 کاربر از mehran_pqqp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

سلام
    دوستان بیاین واقعا راهنما زدن رو سوسول بازی و بلد نبودن رانندگی فردی که راهنما میزنه ندونیم ، واقعا چرا تو ایران اینطوری فکر می کنن؟ یعنی هر کی راهنما میزنه فکر می کنن رانندگی بلد نیست! یکی از اقوام از یکی از کشورهای خارجی گواهینامه بین المللی گرفته بود یه بار که باهاش صحبت می کردم میگفت تو تهران هر جا راهنما میزنه اکثر راننده ها وقتی از کنارش رد میشن یه جور تسمخر آمیز بهش نگاه می کنن! گفت تو کشوری که بوده برعکس این مورد هست

من از اون روز به بعد باور کنید اینقد تمرین کردم حتی اگه خلوت هم باشه بخوام دور بزنم و مهم تر از همه اگه بخوام لاینم رو عوض کنم راهنما میزنم چون شخصیت خودم رو نشون میدم کاری با بقیه ندارم که چه فکری در مورد من می کنن

18. 11 کاربر از mehran_pqqp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mortezaon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

با سرعت رانندگی می کنید به سر پیچی می رسید که یکباره وحشت می کنید.نه می توانید سرعتتان را کم کنید و نه اینکه با آن سرعت پیچ را طی کنید.
    چکار باید کرد؟
    فرمان خودرو را به آرامی به چپ و راست می چرخانید.سطح اصطکاک چرخهای خودرو زیادتر شده و به امید خدا شما از خطر نجات پیدا می کنید.(لطفا در پیچهای کوتاه و خلوت با سرعت کم تمرین کنید
    )

منبع
    unc-co.ir

20. 2 کاربر از mortezaon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •