تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 53 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

پروفشنال mehran_pqqp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

برای شروع حرکت تو سربالایی بهترین کار استفاده از ترمز دستی بزن دنده یک یه مقدار کمی بیشتر از حد معمول گاز میدی وقتی دیدی عقب ماشین یه ذره خودشو داره میده پایین ترمز میخوابونی ماشین خودش شروع به حرکت میکنی این تو دیگه عقب نمیای که به ماشین پشتی بزنی
    من کلا همیشه برای حرکت تو سطح شیب دار با ترمز دستی ماشین رو کنتر میکنم
    راستش من تا حالا این کارو نکردم ، تست می کنم ولی اگه ماشینا در حال حرکت باشن این کار جواب میده؟

من سوالم رو خوب نپرسیدم واسه همین سوالم یه کم گنگ شد شرمنده :((((

مشکل اصلی من وقتیه که تو یه سربالایی دنده 2 هستم و دارم پشت سر ماشین ها حرکت می کنم ، وقتی سرعت ماشین ها کم میشه من نمی دونم چه کار باید انجام بدم چون نمیشه تو حرکت با اون سرعت کم بزنی دنده یک ، دنده جا نمیره

میشه یکی تجربه ی خودش رو بگه دقیقا چه کاری انجام میده؟ تو سربالایی داره میره با دنده 2 بعد سرعت کم میشه ، چه کاری انجام میدین ؟ (امکان زدن دنده 1 وجود نداره چون جا نمیره تو اون سرعت)
    Last edited by mehran_pqqp; 01-06-2012 at 05:21.

کـاربـر بـاسـابـقـه D o l f i n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    NET

پيش فرض

برای شروع حرکت تو سربالایی بهترین کار استفاده از ترمز دستی بزن دنده یک یه مقدار کمی بیشتر از حد معمول گاز میدی وقتی دیدی عقب ماشین یه ذره خودشو داره میده پایین ترمز میخوابونی ماشین خودش شروع به حرکت میکنی این تو دیگه عقب نمیای که به ماشین پشتی بزنی
    من کلا همیشه برای حرکت تو سطح شیب دار با ترمز دستی ماشین رو کنتر میکنم
    یکی از بهترین روشها برای تمام راننده ها بخصوص تازه واردها همینه
    من اوایل رانندگی همین مشکل رو داشتم مثلا تو سربلایی پارک میکردم کلی هم ماشین کنار من پارک کرده بودن با هزار صلوات و خدا خدا کردن میرفتم سمت ماشین جرات نمیکردم حرکت کنم حتی تو یه مورد با اینکه کارم تموم شده بود اونقدر صبر کردم تا ماشینی که پشت سرم پارک کرده بود صاحبش اومد رفت بعد کهپشت سر ماشین خلوت شد رفتم سمت ماشین
    همیشه سرعت ماشین تو سربالایی با دنده 2 به زیر 20 رسید بزن یک همیشه فاصله ات رو حفظ کن اصلا هم توجه نکن ماشین پشت سرت چیکار میکنه یا هی چراغ میده و می خواد سبقت بگیره که حول نشی البته راه براش بزاری که خواست بره راحت باشه اگر هم مجبور به ایست شدی می تونی کلاج رو بگیری دستی رو بکشی و بعد دنده رو خلاص کنی و وقت حرکت میزنی دنده 1 یکم گاز میدی بعد دستی رو می خوابونی ماشین خیلی ریلکس حرکت میکنه زیاد طول نمیکشه که وارد میشی که احتیاج به دستی هم نیست

3. 2 کاربر از D o l f i n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mehran_pqqp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

یکی از بهترین روشها برای تمام راننده ها بخصوص تازه واردها همینه
    من اوایل رانندگی همین مشکل رو داشتم مثلا تو سربلایی پارک میکردم کلی هم ماشین کنار من پارک کرده بودن با هزار صلوات و خدا خدا کردن میرفتم سمت ماشین جرات نمیکردم حرکت کنم حتی تو یه مورد با اینکه کارم تموم شده بود اونقدر صبر کردم تا ماشینی که پشت سرم پارک کرده بود صاحبش اومد رفت بعد کهپشت سر ماشین خلوت شد رفتم سمت ماشین
    همیشه سرعت ماشین تو سربالایی با دنده 2 به زیر 20 رسید بزن یک همیشه فاصله ات رو حفظ کن اصلا هم توجه نکن ماشین پشت سرت چیکار میکنه یا هی چراغ میده و می خواد سبقت بگیره که حول نشی البته راه براش بزاری که خواست بره راحت باشه اگر هم مجبور به ایست شدی می تونی کلاج رو بگیری دستی رو بکشی و بعد دنده رو خلاص کنی و وقت حرکت میزنی دنده 1 یکم گاز میدی بعد دستی رو می خوابونی ماشین خیلی ریلکس حرکت میکنه زیاد طول نمیکشه که وارد میشی که احتیاج به دستی هم نیست
    مرسی ، دقیقا منم همین کارو انجام میدم الان ، یه جا رفته بودم پارک کردم بودم برگشتم دیدم اووو وه چقد ماشین پارک کردن یکی هم از پشت چسبونده بود به ماشین جلو هم زیاد فاصله نداشت ، حدود 1 ساعت تو یه پارک نشستم تا ماشین پشتی حرکت کرد رفت ، منم با سرعت رفتم سوار ماشینم شدم و فرار لامصب این استرس اوایل رانندگی تو سربالایی خیلی ناجوره ، چند شبه میرم تو یه سربالایی که سربالاییش خیلی زیاده در حد 90 درجه ، تمرین می کنم فک کنم داره اوکی میشه ، ولی این ماشین پشت سریا بدجور رو مخن بابا نکنید از این کارو ، شاید یه بنده خدایی مثل من تازه وارد باشه

5. 4 کاربر از mehran_pqqp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Scary Feelings's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    دور از خودم تا جایی که امکان داره

پيش فرض

اقا همیشه وقتی یه ماشین جلو میخاد دور بزنه راه بهش بدین بره,امروز یه مزدا میخواست دور بزنه , من اومدم رد بشم , همین جلوش اومدم صاف اومد تو ماشینم .. گفت اصلا ندیدمت حواسم جای دیگه بود........

7. 3 کاربر از Scary Feelings بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ittools's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

بچه ها من تازه رانندگی یاد گرفتم امروز یه اتفاقی افتاد در حد لالیگا بهم استرس وارد شد
    تو سراشیبی پارک کردم ( جلوی ماشین رو به پایین سراشیبی ) یه فاصله 1 متری هم با ماشین جلویی گذاشتم وقتی اومدم ماشین رو از پارک دربیارم تا ماشین رو روشن کردم دنده خلاص رو پایین کشیدم ماشین رفت جلو تا به خودم اومدم دیدم با ماشین جلویی همش 10 سانت فاصله دارم خواستم دنده عقب برم باز جلوی ماشین میرفت پایین خلاصه از ترسم دنده خلاص رو کشیدم . از اون نزدیکی ها یکی رو گیر آوردم ماشین رو در آورد ! نفهمیدم اصلا چیکار کرد
    به نظرتون تو این جور موارد چیکار باید کرد راستی ماشین هم تندر 90 هستش لطفا راهنمایی کنید الان از سراشیبی ها خیلی میترسم . میترسم برم سراشیبی ماشین رو خاموش کنم ماشین بیاد پایین
    البته سراشیبی که میگم منظورم یه خیابون طولانی با شیب رو به بالا هست نه یه سراشیبی کوچیک ماشالله شیب داره در حد بوندسلیگا
    ممنون
    Last edited by ittools; 27-06-2012 at 20:53.

9. این کاربر از ittools بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

بچه ها من تازه رانندگی یاد گرفتم امروز یه اتفاقی افتاد در حد لالیگا بهم استرس وارد شد
    تو سراشیبی پارک کردم ( جلوی ماشین رو به پایین سراشیبی ) یه فاصله 1 متری هم با ماشین جلویی گذاشتم وقتی اومدم ماشین رو از پارک دربیارم تا ماشین رو روشن کردم دنده خلاص رو پایین کشیدم ماشین رفت جلو تا به خودم اومدم دیدم با ماشین جلویی همش 10 سانت فاصله دارم خواستم دنده عقب برم باز جلوی ماشین میرفت پایین خلاصه از ترسم دنده خلاص رو کشیدم . از اون نزدیکی ها یکی رو گیر آوردم ماشین رو در آورد ! نفهمیدم اصلا چیکار کرد
    به نظرتون تو این جور موارد چیکار باید کرد راستی ماشین هم تندر 90 هستش لطفا راهنمایی کنید الان از سراشیبی ها خیلی میترسم . میترسم برم سراشیبی ماشین رو خاموش کنم ماشین بیاد پایین
    البته سراشیبی که میگم منظورم یه خیابون طولانی با شیب رو به بالا هست نه یه سراشیبی کوچیک ماشالله شیب داره در حد بوندسلیگا
    ممنون
    وقتی ماشین تو سراشیبی پارک هست حتما ترمز دستی رو بکشید. بعد ماشین رو خلاص کنید و استارت بزنید و به آرومی حرکت کنید.
    تو اون شرایط هم میشده دنده عقب گرفت باید ترمز رو میگرفتی بعد میزدی دنده عقب و بعد به آرومی ترمز رو رها میکردی و گاز میدادی تا ماشین عقب بره.
    در این شرایط باید نیم کلاچ نیم کلاچ عمل کنید و سرعت عمل و صبور بودن خیلی مهم هست اما چون استرس بهت وارد شده عجله کردی.

11. 6 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

دو نکته ی مهم برای رانندگی در ایران !
    1- به محض مشاهده نیسان آبی فاصلتون رو از هر چهار جهت به حداکثر برسونید !
    2- پشت چراغ قرمز با ماشین جلویی 1 متر و بیشتر فاصله داشته باشید و همش به آینه وسط به پشت سرتون نگاه کنید که اگر کسی خواست از پشت بزنه جا برای حرکت داشته باشید . درضمن ماشین های جلوییتون هم اکثرا حوصله ندارن پشت چراغ ترمز بگیرن و ممکنه عقب عقب ماشینتون رو مورد عنایت قرار بدن .

13. 8 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ittools's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

وقتی ماشین تو سراشیبی پارک هست حتما ترمز دستی رو بکشید. بعد ماشین رو خلاص کنید و استارت بزنید و به آرومی حرکت کنید.
    تو اون شرایط هم میشده دنده عقب گرفت باید ترمز رو میگرفتی بعد میزدی دنده عقب و بعد به آرومی ترمز رو رها میکردی و گاز میدادی تا ماشین عقب بره.
    در این شرایط باید نیم کلاچ نیم کلاچ عمل کنید و سرعت عمل و صبور بودن خیلی مهم هست اما چون استرس بهت وارد شده عجله کردی.
    ممنون بابت راهنمایی
    فردا یه بار دیگه با راهنمایی شما اقدام میکنم ببینم چی میشه
    فقط کسی که تو درآوردن ماشین از اون شرایط بهم کمک کرد گفت که باید دنده رو درگیر کنی من از اصطلاحات سر در نمیارم درگیر کردن دنده یعنی چی ؟

دو نکته ی مهم برای رانندگی در ایران !
    1- به محض مشاهده نیسان آبی فاصلتون رو از هر چهار جهت به حداکثر برسونید !
    2- پشت چراغ قرمز با ماشین جلویی 1 متر و بیشتر فاصله داشته باشید و همش به آینه وسط به پشت سرتون نگاه کنید که اگر کسی خواست از پشت بزنه جا برای حرکت داشته باشید . درضمن ماشین های جلوییتون هم اکثرا حوصله ندارن پشت چراغ ترمز بگیرن و ممکنه عقب عقب ماشینتون رو مورد عنایت قرار بدن .
    من تو همین مدت کوتاه رانندگی به این دو نکته به صورت عملی پی بردم
    من خودم به خط عابر پیاده خیلی اهمیت میدم نرسیده به خط کشی ترمز میکنم خیلی ها خط کشی رو رد میکنن بعد که مامور رو میبینن دنده عقب میان تو هر شرایطی !
    نیسان های آبی هم راننده هاشون هیچی رو رعایت نمیکنن قالپاق هاشون هم یه 20 سانتی از تایر فاصله داره کلا ماشین های خطرناکی ان

15. 3 کاربر از ittools بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

ممنون بابت راهنمایی
    فردا یه بار دیگه با راهنمایی شما اقدام میکنم ببینم چی میشه
    فقط کسی که تو درآوردن ماشین از اون شرایط بهم کمک کرد گفت که باید دنده رو درگیر کنی من از اصطلاحات سر در نمیارم درگیر کردن دنده یعنی چی ؟

فکر کرده شما ماشین رو که پارک کردی دنده خلاص بوده و ماشینت اومده جلو برا همین گفته ماشین رو باید تو دنده گذاشته باشی
    یا اینکه منظورش این بوده تو سراشیبی تا ماشین رو روشن میکنی در حالت خلاس نزار بمونه سعی کن بری تو دنده ها و حرکت کنی.

17. 3 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed malekpour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ....

پيش فرض

از قدیم گفته اند نیسان آبی خطر ونیسان قرمز مرگ یعنی اگه نیسان قرمز دیدید شک نکنید که تصادف می کنید.

19. 4 کاربر از hamed malekpour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •