تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 53 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 522

نام تاپيک: ** تجربیات رانندگی **

آخر فروم باز mortezaon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام دوستان دقت کردید توصیه هایی که police به ما گوش زد می کنه انقدر قدیمیه که از عصر قاجار تا الان ثابت مونده مثل این:سرعت متمانه(5 km ) حفظ فاصله طولی(1000 متر)
    جالبه مثلا طرف از بیکان جهش کرده به RD با 80 تا اومده لاین 3 فکر میکنه دیگه خیلی داره تند میره(همراه با اهنگ ناری ناری) اون وقت من با 120 تا سرعت مجاز دارم بهش چراغ میدم به جای اینکه بره کنار میترسه هول میکنه با دو باش میره رو ترمز من میزدم کی مقصر بود؟ کاری نداریم بریم تجربیاتمو بگم البته همتون حرفه ای هستید شاید به دردتون بخره 1:توی اتوبان برای من فاصله طولی معنی نداره چیزی که مهمه اینه که جلوی خودروی جلوییمو ببینم یعنی بدونم جلوش چه خبره شاید اون بی دلیل داره ترمز می کنه و اتوبان کاملا باز باشه شما هم ترمز میکنید؟هر کاری اون کنه؟ هیچوقت کامل و مستقیم عقب یه ماشین نباشید یعنی یک کمی اتحراف به چب یا راست داشته باشید که جاده جلوتر از اونو ببیند شاید اتوبان سره یه تصادف بسته شده و اون حواسش نیست به خودروی جلویی اصلا اعتماد نکنید جلو تر از اونو ببینید و به خودتون اعتماد کنید
    .

2. 5 کاربر از mortezaon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

هیچ وقت از ماشین هایی مثل اتوبوس کامیون و امثال اینها براحتی سبقت نگیرید چون سمت مخالفشو نمی بیتید احتمال عبور عابر پیادها ای همیشه هست...... . یه خواهش: همیشه سعی کنبد موقع رانندگی به عابر پیاده اجازه عبور بدید.فقط کافیه لحظه ایی خودتونو جا اون بزارید.خدایی عبور از خیابونهای ایران کمی سخته.راننده ها بین خطوط عبور نمی کنن و سرعت زیادی دارن و هر لحظه امکان لایی کشیدن راننده ها که خود ما هستیم وجود داره.
    از همگی ممنونم.

.

4. 6 کاربر از mortezaon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mehran_pqqp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض راهنمایی برای رانندگی در سربالایی ها

سلام
    چندین ماه پیش یه سوال در مورد رانندگی بدون استرس تو این انجمن پرسیدم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و با راهنمایی های خوبی که دوستان کردن به حول و قوه الهی الان تا حدود 89% رانندگیم خوب شده
    یه موردی پیش اومده که هنوز هم نتونستم حلش کنم

آقا ما تو سرازیری و جاده صاف هیچ مشکلی نداریم که شلوغ باشه یا خلوت باشه جاده پهن باشه یا باریک کاملا ردیف تو این شرایط رانندگی می کنم ولی:
    وقتی میرم تو سربالایی کافیه یهو ماشین جلویی ترمز بزنه یا مثلا یه ماشینی که کنار خیابون پارکه از پارک در بیاد و اون لحظه منه نوعی برسم پشت سرش

سوال: شما دارید تو سربالایی نسبتا متوسط حرکت می کنید با دنده 2 ، یهو یه ماشین که 2 -3 متری جلوتر از شماست ایست می کنه یا سرعتش رو خیلی کم می کنه ، میشه لطف کنید بگید دقیقا چه کاری انجام میدین؟ من تو این شرایط بدجوری هول میشم یعنی همه چیو قاطی می کنم

6. این کاربر از mehran_pqqp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال New-P30world's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

خیلی ساده، سرعتش رو کم کرد، سرعتمو کم می کنم..
    ایست کرد! با فاصله مناسب پشت سرش ایست می کنم! و دنده خلاص و پا رو ترمز یا حتی دستی رو می کشم!! آماده می مونم واسه حرکت..
    یعنی می بایست آماده باشی واسه گذاشتن! دنده یک، اونم نسبت به همیشه کمی سریعتر، که یه وقت دو متر نری عقب بزنی به ماشین عقبی!

کلا فقط تمرین میخواد، یعنی برو یه سربالایی خلوت! تمرین کن دستت میاد..

8. 6 کاربر از New-P30world بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed malekpour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ....

پيش فرض

رعایت فاصله ی قانونی این مشکلات را به وجود نمیاره

10. 2 کاربر از hamed malekpour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

بهترین راه حل
    1 اینکه دنده خلاص شود
    2 ترمز دستی کشیده شود
    هنگام حرکت نکته مهم اینه که
    1 پات رو ترمز باشه
    3ترمز دستی را خلاص کنید
    3 ماشین را بذارید تو دنده 1
    4 نکته مهم تر از هنه اینه که پر گاز حرکت کنید
    این تکنیکی هست که راننده های پایه 1 ماشین سنگین استفاده می کنند تو تپه

.

12. 5 کاربر از mortezaon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

خیلی ساده، سرعتش رو کم کرد، سرعتمو کم می کنم..ایست کرد! با فاصله مناسب پشت سرش ایست می کنم! و دنده خلاص و پا رو ترمز یا حتی دستی رو می کشم!! آماده می مونم واسه حرکت..یعنی می بایست آماده باشی واسه گذاشتن! دنده یک، اونم نسبت به همیشه کمی سریعتر، که یه وقت دو متر نری عقب بزنی به ماشین عقبی! کلا فقط تمرین میخواد، یعنی برو یه سربالایی خلوت! تمرین کن دستت میاد..
    مرسی .وقتی با دنده 2 تو سربالایی متوسط (یا زیاد) حرکت می کنم ، و ماشین جلویی سرعت رو کم می کنه (مثلا سرعت 15 اینا) پامو میذارم رو کلاج !! که ماشین خاموش نشه ، این کار درسته؟ یعنی می ترسم تو دنده 2 که دارم حرکت می کنم ماشین خاموش بشهواسه تستش هم میترسم یعنی برم تو سربالایی خلوت و دنده 2 حرکت کنم سرعت رو خیلی کم کنم ببینم خاموش میشه یا نهقبلا مشکلم این بود که وقتی سرعت مثلا 15 اینا میشد خلاص و بعد می خواستم بزنم 1 دنده جا نمیرفت که دوستان تو همین انجمن گفتن دنده 1 وقتی کاربرد داره که ماشین تقریبا در حال ایستادن باشه که دقیقا همین طور بود وقتی خیلی سرعت کم میشه میزنم 1 راحت جا میره
    بهترین راه حل 1 اینکه دنده خلاص شود 2 ترمز دستی کشیده شود هنگام حرکت نکته مهم اینه که1 پات رو ترمز باشه3ترمز دستی را خلاص کنید 3 ماشین را بذارید تو دنده 1 4 نکته مهم تر از هنه اینه که پر گاز حرکت کنید این تکنیکی هست که راننده های پایه 1 ماشین سنگین استفاده می کنند تو تپه.
    مرسی.اگر ایست کامل نباشه هم میشه راهنمایی کنید؟وقتی تو سربالایی دارید حرکت می کنید دنده 2 ، سرعت کمه و همه در حال حرکت هستن ، شما پاتون رو میذارید رو کلاج؟ (حالتی که نمیشه زد دنده 1 چون جا نمیره)
    Last edited by mehran_pqqp; 31-05-2012 at 10:09.

آخر فروم باز h-blade's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

سلام
    چندین ماه پیش یه سوال در مورد رانندگی بدون استرس تو این انجمن پرسیدم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و با راهنمایی های خوبی که دوستان کردن به حول و قوه الهی الان تا حدود 89% رانندگیم خوب شده
    یه موردی پیش اومده که هنوز هم نتونستم حلش کنم

آقا ما تو سرازیری و جاده صاف هیچ مشکلی نداریم که شلوغ باشه یا خلوت باشه جاده پهن باشه یا باریک کاملا ردیف تو این شرایط رانندگی می کنم ولی:
    وقتی میرم تو سربالایی کافیه یهو ماشین جلویی ترمز بزنه یا مثلا یه ماشینی که کنار خیابون پارکه از پارک در بیاد و اون لحظه منه نوعی برسم پشت سرش

سوال: شما دارید تو سربالایی نسبتا متوسط حرکت می کنید با دنده 2 ، یهو یه ماشین که 2 -3 متری جلوتر از شماست ایست می کنه یا سرعتش رو خیلی کم می کنه ، میشه لطف کنید بگید دقیقا چه کاری انجام میدین؟ من تو این شرایط بدجوری هول میشم یعنی همه چیو قاطی می کنم

خيلي ساده : جفت پاتون رو همزمانم رو كلاج و ترمز ميزنين بعدش اگه طالب بودين همون موقع دنده رو ميدين خلاص اگرم نه كه وايميستين تا طرف حركت كنه بعد بدين 1 و شما هم حركت كنيد.... البته نه ترمز سيخ كه برين تو شيشه

15. 3 کاربر از h-blade بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

به نظر من هیچ چیز مهمتر از حفظ ارامش نیست اگه اولای رانندگی هستید تندنرید همه اونای که اولای رانندگی هستن فکر میکنن مردم دارن در مورد رانندگی اونها قضاوت میکنن که در واقع این یه توهمه پس با ارامش مسیر رو انتخاب کنید بی دلیل خودتونو درگیر راننده های کناری نکنید ( پسر عموی دارم که به خاطر سرعت و عدم توانای کنترل تا پای مرگ رفت )
    وایی خدا دقیقا همینه که گفتید در مورد من صدق می کنه ، حس می کنم هر دفعه میرم بیرون همه راننده ها دارن در مورد رانندگی من قضاوت می کنن!!

خيلي ساده : جفت پاتون رو همزمانم رو كلاج و ترمز ميزنين بعدش اگه طالب بودين همون موقع دنده رو ميدين خلاص اگرم نه كه وايميستين تا طرف حركت كنه بعد بدين 1 و شما هم حركت كنيد.... البته نه ترمز سيخ كه برين تو شيشه
    دنده 2 باشم کلاج بگیرم با ترمز ، سرعت که کم شد پارو از کلاج بردارم و گاز بدم اینطوری خوبه؟ (من الان این کارو می کنم) نمی دونم درسته یا نه :((
    Last edited by mehran_pqqp; 01-06-2012 at 05:19.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

برای شروع حرکت تو سربالایی بهترین کار استفاده از ترمز دستی بزن دنده یک یه مقدار کمی بیشتر از حد معمول گاز میدی وقتی دیدی عقب ماشین یه ذره خودشو داره میده پایین ترمز میخوابونی ماشین خودش شروع به حرکت میکنی این تو دیگه عقب نمیای که به ماشین پشتی بزنی
    من کلا همیشه برای حرکت تو سطح شیب دار با ترمز دستی ماشین رو کنتر میکنم

18. 4 کاربر از pour-homme بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •