تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 52 از 421 اولاول ... 24248495051525354555662102152 ... آخرآخر
نمايش نتايج 511 به 520 از 4204

نام تاپيک: آداب معاشرت

حـــــرفـه ای m.beh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام آقا نمیدونم این سوال پرسیده شده یا نه
    ولی وقتی میبینی چند نفر دارن پشت سرت حرف میزنن و دارن تهمت میزنن،حالا هی تو بگو من اونطوری نیستم یا فلان کار نمیکنم ولی بازم رو حرفشون اصرار دارن
    مثلا منی که تا حالا دزدی نکردم میان با صراحت پیش خودشون میگن این دزدیده یا اصلا دزدی تو خونِشه و... و هر چی بگم من اهل دزدی نیستم باور نمیکنن که...
    حالا من چیکار کنم؟
    اگر در حد گفتن اینکه تو دزدی جلو خودت هستند اصلا چرا باهاشون معاشرت می کنی؟

2. 2 کاربر از m.beh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ziba12's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

سلام

دوستان من پسرم و یه گردنبند که شبیه تسبیح هست میندازم گردنم . مثل بقیه جون ها . حال بعضی ها مسخره میکنن میگن چرا تسبیح انداختی گردنت من هم نمیتونم چه جوابی بدم . به نظر تون چی بگم بهشون ( باعث خنده هم بشه خیلی بهتره )

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام آقا نمیدونم این سوال پرسیده شده یا نه
    ولی وقتی میبینی چند نفر دارن پشت سرت حرف میزنن و دارن تهمت میزنن،حالا هی تو بگو من اونطوری نیستم یا فلان کار نمیکنم ولی بازم رو حرفشون اصرار دارن
    مثلا منی که تا حالا دزدی نکردم میان با صراحت پیش خودشون میگن این دزدیده یا اصلا دزدی تو خونِشه و... و هر چی بگم من اهل دزدی نیستم باور نمیکنن که...
    حالا من چیکار کنم؟
    سلام

دوستان من پسرم و یه گردنبند که شبیه تسبیح هست میندازم گردنم . مثل بقیه جون ها . حال بعضی ها مسخره میکنن میگن چرا تسبیح انداختی گردنت من هم نمیتونم چه جوابی بدم . به نظر تون چی بگم بهشون ( باعث خنده هم بشه خیلی بهتره )
    دوستان شماها بهونه دست اینو اون میدید
    یعنی یه مسئله رو براتون نقطه ضعف قرار میدن و چون شما بهش واکنش نشون میدید اونام چون خوششون میاد ، ادامه میدن و...
    مثلا در جوابشون بگی آره من دزدم دستم با نیروی انتظامی و کلانتری و دادگاه تو یه کاسس جرات داری برو شکایت کن

یا شمایی که به گردنبندتون گیر میدن باید بهشون بفهمونید که باید به سلایق همدیگه احترام بذارید.مثلا من گردنبند اینشکلی رو دوست دارم و شمام باید به سلیقه ی من احترام بذارید تا منم به سلیقه های شما احترام بذارم
    اگه اهل اینجور حرفا نبودن ، قاطعانه بگید که همینه که هست .من گردنبندم خیلی مسخرس و به کسیم ربطی نداره .چشتونم درآید
    وقتی که احساس کردن تو نسبت به حرفاشون نقطه ضعف نشون نمیدی دیگه به مرور زمان بیخیال میشن

5. 8 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Scof's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

كسي ميدونه نسبت به جايگاه افراد چگونه بايد برخورد كنيم ؟
    مثلا با يك ابدارچي يا سرايدار يا برادر و خواهر يا فرد پولدار يا تحصيل كرده يا ... با همه ي اين قشر بايد يك برخورد داشت و يكسان بود يا نسبت به جايگاه اونا بايد برخوردكرد باشون ؟

مثلا ابدارچي يا سرايداري بوده كه مثل ادماي ديگه باش رفتار شده و خيلي كمك شده بش از هر لحاظ ولي ديده شده كه بعد يه مدت صاحب كار خود رو رها كرده يا پر توقع شده يا كم كم به قول خودمون چايي نخورده فاميل و خيلي خودموني شده در صورتي كه كساني رو ميشناسم كه با افراد اين چنيني به گونه اي برخورد ميكنند كه مثلا ابدارچيه حق حركت اضافي نداره و سالها هست كه همون ابدارچي مطيع اون صاحب كارش بوده و هميشه كارهاشو به طور خوب انجام ميده !

الان بنده نميدونم بايد با همه يكسان برخورد كرد و يا نسبت به جايگاه اونا ؟ بعد از چند تجربه شخصي و بي جنبه بودن افراد به اين نتيجه رسيدم نبايد زياد با هر كسي خودموني بشي ؟ درسته ؟

7. این کاربر از Scof بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

كسي ميدونه نسبت به جايگاه افراد چگونه بايد برخورد كنيم ؟
    مثلا با يك ابدارچي يا سرايدار يا برادر و خواهر يا فرد پولدار يا تحصيل كرده يا ... با همه ي اين قشر بايد يك برخورد داشت و يكسان بود يا نسبت به جايگاه اونا بايد برخوردكرد باشون ؟

مثلا ابدارچي يا سرايداري بوده كه مثل ادماي ديگه باش رفتار شده و خيلي كمك شده بش از هر لحاظ ولي ديده شده كه بعد يه مدت صاحب كار خود رو رها كرده يا پر توقع شده يا كم كم به قول خودمون چايي نخورده فاميل و خيلي خودموني شده در صورتي كه كساني رو ميشناسم كه با افراد اين چنيني به گونه اي برخورد ميكنند كه مثلا ابدارچيه حق حركت اضافي نداره و سالها هست كه همون ابدارچي مطيع اون صاحب كارش بوده و هميشه كارهاشو به طور خوب انجام ميده !

الان بنده نميدونم بايد با همه يكسان برخورد كرد و يا نسبت به جايگاه اونا ؟ بعد از چند تجربه شخصي و بي جنبه بودن افراد به اين نتيجه رسيدم نبايد زياد با هر كسي خودموني بشي ؟ درسته ؟
    من به شخصه اصلا جایر نمی دونم چون طزف باباش پولداره و اون یکی آبدارچی فرقی میونشون در رفتار بزارم به هر دو به مقدار لازم احترام می زارم.کلا هم خوب نیست اصلا اینجوری فکر بشه. حالا مشکل شما:
    1- بستگی داره که مثلا طرف توی شرکت شما کار می کنه یا مثلا طرف تو یه اداره ای است که کار داری باهاش. خوب اگر تو کارفرماش نیستی و مسئول رفتارش اصلا لزومی نداره به این چیزا فکر کنی و مانند همون بالا باید عمل کرد.
    2- شما کارفرمای طرفی پس یه سری آدم زیر دستت کار می کنند حالا یارو می خواد آبدارچی یا حسایدار باید با همه طوری رفتار کنی که بدونند باید کارشونو درست انجام بدند. بالاخره کار کاره کاکا برادر و فکر نکنم فرقی داشته باشه طرف مال چه گروه دسته ای است. لازم نبست بهش توهین شه

9. این کاربر از m.beh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Scof's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

من به شخصه اصلا جایر نمی دونم چون طزف باباش پولداره و اون یکی آبدارچی فرقی میونشون در رفتار بزارم به هر دو به مقدار لازم احترام می زارم.کلا هم خوب نیست اصلا اینجوری فکر بشه. حالا مشکل شما:
    1- بستگی داره که مثلا طرف توی شرکت شما کار می کنه یا مثلا طرف تو یه اداره ای است که کار داری باهاش. خوب اگر تو کارفرماش نیستی و مسئول رفتارش اصلا لزومی نداره به این چیزا فکر کنی و مانند همون بالا باید عمل کرد.
    2- شما کارفرمای طرفی پس یه سری آدم زیر دستت کار می کنند حالا یارو می خواد آبدارچی یا حسایدار باید با همه طوری رفتار کنی که بدونند باید کارشونو درست انجام بدند. بالاخره کار کاره کاکا برادر و فکر نکنم فرقی داشته باشه طرف مال چه گروه دسته ای است. لازم نبست بهش توهین شه
    اگر درست متوجه شده باشم نسبت به هركس بايد همون اندازه رفتار و احترام و محبت شود هر كس در جايگاه خودش درسته ؟ حرف توهين كه اصلا درست نيست ولي موضوع سر احترام بيشتر و كمتر و يكسان هست

مثلا شما همون حال و احوال و خوش و بشي كه با برادرت ميكني با يه فردي هم كه اومده خونه شما نظافت كنه به همون گرمي با اونطرف سلام و عليك ميكني ؟

اين اصل رو كه ادم ها براي خودشون شخصيت دارن و در هر مقام و جايگاهي كه باشند محترم و قابل احترام هستند من ازش پيروي ميكنم اين درست نيست كه مثلا فلاني ابدارچي هست و من با بي احترامي باش صحبت كنم چرا كه ابدارچي هست يا مثلا درس نخونده يا پولدار نيست يا ... نه اين رو منم دوست ندارم و هيچوقت اين كارو نميكنم حرفم سر اين موضوع هست ايا احترامي و محبتي كه نسبت به اشخاص قاءل ميشيم بايد يكسان باشه يا اين احترام بايد نسبت به طرفمون كم و زياد باشه
    Last edited by Scof; 05-02-2013 at 12:51.

آخر فروم باز Amin_0913's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    ( اصفهان)

پيش فرض

دوستان توی عروسی ها که دوربین میاد از همه فیلم میگیره و تا فیها خالدون آدم زوم میکنه چیکار کنیم؟

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

دوستان توی عروسی ها که دوربین میاد از همه فیلم میگیره و تا فیها خالدون آدم زوم میکنه چیکار کنیم؟
    هیچی با بغل دستیت صحبت کن و سعی کن زیاد توی دوربین رو نگاه نکنی

اگر هم در حال غذا خوردن هم بودی سعی کن تا وقتی که دوربین از روی شما رد میشه یه کم بیشتر حواستون به غدا خوردنتون باشه

13. 2 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

اگر درست متوجه شده باشم نسبت به هركس بايد همون اندازه رفتار و احترام و محبت شود هر كس در جايگاه خودش درسته ؟ حرف توهين كه اصلا درست نيست ولي موضوع سر احترام بيشتر و كمتر و يكسان هست

مثلا شما همون حال و احوال و خوش و بشي كه با برادرت ميكني با يه فردي هم كه اومده خونه شما نظافت كنه به همون گرمي با اونطرف سلام و عليك ميكني ؟

اين اصل رو كه ادم ها براي خودشون شخصيت دارن و در هر مقام و جايگاهي كه باشند محترم و قابل احترام هستند من ازش پيروي ميكنم اين درست نيست كه مثلا فلاني ابدارچي هست و من با بي احترامي باش صحبت كنم چرا كه ابدارچي هست يا مثلا درس نخونده يا پولدار نيست يا ... نه اين رو منم دوست ندارم و هيچوقت اين كارو نميكنم حرفم سر اين موضوع هست ايا احترامي و محبتي كه نسبت به اشخاص قاءل ميشيم بايد يكسان باشه يا اين احترام بايد نسبت به طرفمون كم و زياد باشه
    من خودمو بگم: من کلا راحت برخورد می کنم البته دوستام میگند کامینوکیشین من خوبه و آدم اجتماعب هستم بنابر این راحت و گرم برخورد می کنم البته که به اندازه شخصی که در حد به آشنا می شناسمش نه دوست صمیمی تا حالام سعی کردم هرجور بشه کمک کنم مثلا بچه اش برای درسش چیزی خواست بدم و اینا.

به نظرم احترام یکسان باید گذاشت اونچه شما دنبالشی صمیمیت است. یعنی اجازه بدی به طرف خودمونی شه. فکر کنم که اولش با هر آدمی از هر درجه ای با احتیاط صمیمی شد اگر دیدی جواب می ده و سو استفاده نمی کنه بیشتر پیش رفت اگر دیدی داره سو استفاده می کنه جلوگیری کرد حتی برخورد رو جدی کرد.
    من که به این نتایج رسیدم دیگه بیشتر نمی دونم

15. این کاربر از m.beh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

در برخورد با افراد ملاک باید انسانیتشون باشه، پس به طور پیش فرض باید یه حداقلهایی رو رعایت کرد. ولی بعضیها یا رفتارشون انسانیت رو زیر سوال میبرن. خوب اینجا نباید گذاشت کار به سوءاستفاده بکشه

17. 5 کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •