تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 371 از 421 اولاول ... 271321361367368369370371372373374375381 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,701 به 3,710 از 4204

نام تاپيک: آداب معاشرت

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

به نظرتون یه دوست پسر بد میتونه یه همسر خوب باشه؟ من معمولا روابط خوبی نداشتم همش با درگیری تموم شد هر چقدر که خوب شروع میشد ولی خوب پیش نمیرفت. از یه طرف میگن دنیای ازدواج متفاوت از دوستی هستش و با همسرم هم از طریق آشنایی و خانواده معرفی و آشنا شدیم نه سابقه دوستی. البته هنوز ازدواج نکردیم و در دو شهر مختلف زندگی میکنیم برای همین زیاد باهام وقت نگذروندیم.
    کلا به نظرتون ویژگی یه همسر (شوهر) خوب چیه؟

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

رک بخوام حرف بزنم.رفتارای اینجوری جر انحرافات هست.معمولا ادمای اینچنینی تنوع طلب میشن.
    چه دخترش چه پسرش مناسب ازدواج نیست

3. این کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

به نظرتون یه دوست پسر بد میتونه یه همسر خوب باشه؟ من معمولا روابط خوبی نداشتم همش با درگیری تموم شد هر چقدر که خوب شروع میشد ولی خوب پیش نمیرفت. از یه طرف میگن دنیای ازدواج متفاوت از دوستی هستش و با همسرم هم از طریق آشنایی و خانواده معرفی و آشنا شدیم نه سابقه دوستی. البته هنوز ازدواج نکردیم و در دو شهر مختلف زندگی میکنیم برای همین زیاد باهام وقت نگذروندیم.
    این مسئله معقوله پیچیده ای هست و با یک جواب قاطع نمیشه نظر داد، چون ممکنه یک فرد در شرایط گوناگون رفتارهای متفات نشان بده.
    این بد بودن اگر در رابطه با مسائلی مثل اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن حس تعهد به طرف مقابل ، وجود ارتباطهای متعدد با دیگران، خشونت رفتاری و بد دهانی و.. و چیزهایی از این قبیل باشه، مسلما باید با دقت خیلی بیشتری در مورد این شخص تصمیم گرفت و چیزی که تجربه نشان داده اکثرا این افراد رفتارهای منفی را کنار نگذاشتن و اینکه گفته شده وقتی ازدواج بکنن خوب خواهند شد، یک داستان بیشتر نیست ( حداقل من که در طول مدت عمرم تا الان ندیدم که کسی بعد از ازدواج رفتارش تغییر بکنه)

اما اگر بد بودن توی مسائلی مثل وقت نشناسی ، تنبل بودن، بیش از حد شوخی کردن ، جدی نگرفتن زندگی و... باشه، شاید با مراجعه به کارشناسان و روانشناس قابل تغییر باشه ( موارد قبلی هم ممکنه با مراجعه به فرد متخصص قابل رفع شدن باشه اما خیلی سختتر از این موردهای آخری که نام بردم)

نبود روابط خوب ،دلایل مختلف داره و باید اونها بررسی بشه که مشکل از طرف چه کسی بوده؟
    مسلما زمانی که ازدواج صورت بگیره و بقول معروف دو نفر زیر یک سقف زندگی بکنن واقعیت های زیادی را متوجه خواهند شد و نمیشه صرفا با آشنایی در طی یک مدت مشخص ( حال 6 ماه یا 1 سال یا حتی چند سال ) نظر قطعی داد که طرف مقابل مناسب هست یا خیر؟
    چه تعداد زیاد زوجهایی که با هم نسبت فامیلی داشتن و از بچگی همدیگر را میشناختند و بقول معروف خانه یکی بودن اما بعد از ازدواج تازه متوجه اختلافهای زیادی بین خودشان شدن که تا قبل از اون اصلا باور نمیکردن چنین چیزهایی هم باشه و اگر خواستید در این مورد بیشتر بدانید بهتره سری به دادگاههای خانواده بزنید.

برای شناخت طرف مقابل حتما باید با اون مراوده مستقیم و رفت و آمد داشته باشید و در شرایط مختلف قرار بگیرید تا بیشتر از قبل از روحیات و خُلق و خوی هم اطلاع پیدا کنید.
    و در مورد سوال آخر:
    همان شخصیت و رفتاری را باید داشته باشه که از یک " آقا " و " جنتلمن " میشه انتظار داشت، و البته اینهم خودش داستان مفصلی هست....

5. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال jahangir1400's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

آدم هیچوقت نمیتونه پیش بینی کنه چی پیش میاد تا بتونه درباره تک تک و همه چیز طرف مقابل رو بسنجه، همونجور که دوستمون گفت یه مسائلی پیش میاد که آدم فکرشو هم نمیکنه. اما یه معیار هست که بودنش در برابر مشکلات حیاتیه ، اگه "خصوصیت جنگندگی و خسته نشدن از حل کردن مشکلات" در انسان باشه میشه خیلی مشکلات رو پشت سر گذاشت. که البته انسان باید از قبل با این خصوصیت بزرگ شده باشه و زندگی کرده باشه و به راحتی به دست آوردنی نیست.

سر مسائل به ظاهر کوچک میشه طرف رو محک زد، ببینید اگه بحثی مشکلی حتی جزئی پیش میاد دوست داره صحبت کنه و قضیه رو حل کنه و ظرفیت بحث جدی و چالشی که شاید نه چندان خوشایند باشه رو داره و ازش استقبال میکنه، یا از داستان فراریه و طفره میره و علاقه ای به صحبت نداره و راحت طلبی رو انتخاب میکنه.

بزرگ یا کوچک بودن موضوع مهم نیست، کسی که از حل کردن مسائل کوچک و صحبت کردن دربارشون به انواع و شیوه های مختلف طفره بره و علاقه نداشته باشه سر مسائل بزرگتر هم حتما به مشکل بر خواهید خورد. زمانی هم علاقه به حل مشکل وجود نداشته باشه هر موضوع کوچکی میتونه بزرگ بشه و زندگی رو نابود کنه. اما با جنگندگی و تحمل ناملایمات و اینکه از برخورد با مشکلات آدم جا نزنه بزرگترین مشکلات هم قابل حل شدنه یا حداقل میشه باهاش کنار اومد.

7. 2 کاربر از jahangir1400 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

به طور خلاصه شما چرا همیشه از اون طرف قضیه رو میبینید شما میپرسی من مشکل دارم میتونم با اون کنار بیام ؟ همین سوال رو میشه به این شکل هم پرسید :
    من (در اینجا نامزدتون) مشکلی ندارم ولی طرفم مشکل اخلاقی داره میتونم باهاش کنار بیام ؟ نه !

دو نفر میخان با هم زندگی کنن اونی که مشکل داره شمایی حتی اگه طرفت آدم با شعوری هم باشه نمیتونه این وضعیتو تحمل کنه مگه اینکه مجبور باشه
    اگه به این هم فک میکنین که ممکنه بعدا اخلاقت عوض بشه اشتباهه دقیقا مثل این مومونه که طرف اعتیاد داره و خانوادش میگن براش زن بگیریم تا شاید سرش گرم شه ترک کنه !
    برای درمان خودت از کسی استفاده نکن
    اول با خودت کنار بیا بعد توقع داشته باش با بقیه بتونی کنار بیای
    نمیگم من خیلی کیس ایده آلیم اطفاقا من داغونتر از توام فقط مشکل شما رو ندارم که خودش خیلیه و این خر تو خری(خر اسم یک حیوان بیگناه است فحش نیست) . هرچند بچه ها میدونن دارم شکسته نفسی میکنم
    Last edited by Reza Azimy_RW; 17-02-2016 at 23:04.

9. 2 کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

به نظرتون یه دوست پسر بد میتونه یه همسر خوب باشه؟
    من معمولا روابط خوبی نداشتم همش با درگیری تموم شد هر چقدر که خوب شروع میشد ولی خوب پیش نمیرفت.
    از یه طرف میگن دنیای ازدواج متفاوت از دوستی هستش و با همسرم هم از طریق آشنایی و خانواده معرفی و آشنا شدیم نه سابقه دوستی. البته هنوز ازدواج نکردیم و در دو شهر مختلف زندگی میکنیم برای همین زیاد باهام وقت نگذروندیم.کلا به نظرتون ویژگی یه همسر (شوهر) خوب چیه؟
    سلام
    طرز رفتارتون با همسرتون در آینده درست مثل طرز رفتارتون با پدر و مادرتون و خواهر و برادرتون خواهد بود
    خودِ شما هم اگر دوست دارین بدونین همسرتون در آینده چطوری باهاتون برخورد میکنه کافیه طرز رفتارشون رو با پدر و مادرشون و بقیه ی اعضای خانواده زیر نظر بگیرین
    نقش بازی کردن هم فایده ای نداره چون بالاخره بعد از ازدواج همه چیز برملا میشه
    مطالبی هم در این صفحه و صفحه ی بعدش نوشتم . اگر دوست داشتین بخونین , ضرر نمیکنین
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 18-02-2016 at 04:19.

11. 5 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

طرز رفتارتون با همسرتون در آینده درست مثل طرز رفتارتون با پدر و مادرتون و خواهر و برادرتون خواهد بود
    _این اشتباهه زیادن کسایی که رفتارشون با خانواده خیلی دوستانس ولی به همسر به شکل یک هیولا نگا میکنن
    _برعکس کسایی مثل خودم که در خانواده منو به عنوان یه آم کم حرف و کمی بد اخلاق میدونن منم حس میکنم به غیر از بد اخلاق بودن درست میگن و همینجوری باهاشون رفتار میکنم , در حالی که با بقیه (خارج از 4 نفر خانواده) خیلی خوشروترو پر حرفترم(چون راحت ترم بین اونا) و بیشتر "خود واقعیم" هستم تا تو جمع خانواده
    یه قانون ثابت تو زندگی هیچوقت جواب نمیده تبصره زیاد میخوره بهش

13. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

_این اشتباهه زیادن کسایی که رفتارشون با خانواده خیلی دوستانس ولی به همسر به شکل یک هیولا نگا میکنن
    _برعکس کسایی مثل خودم که در خانواده منو به عنوان یه آم کم حرف و کمی بد اخلاق میدونن منم حس میکنم به غیر از بد اخلاق بودن درست میگن و همینجوری باهاشون رفتار میکنم , در حالی که با بقیه (خارج از 4 نفر خانواده) خیلی خوشروترو پر حرفترم(چون راحت ترم بین اونا) و بیشتر "خود واقعیم" هستم تا تو جمع خانواده
    یه قانون ثابت تو زندگی هیچوقت جواب نمیده تبصره زیاد میخوره بهش
    این قسمت رو قبول دارم

ولی بحثی که هست زندگی با همسر یا پدرومادروخواهروبرادر فرق داره با خاله و دایی و پسرعمو و دوستان دانشگاه و همکار محل کار و همسایه و ...
    گروه اول کسانی هستن که باهاشون زیر یک سقف زندگی میکنیم و این زندگی کردن هم بحث یک سال و دو سال و 4 سال نیست که بحث چند دهه هست
    اینه که منم فکر میکنم د حالت کلی اگر کسی ازدواج کرد، 10 سال بعد ازدواجش احتمالا رفتارش با همسرش مشابه رفتارش با بقیه خانواده در دوران مجردی باشه
    البته که استثنا هم به وفور وجود داره

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

_این اشتباهه
    زیادن کسایی که رفتارشون با خانواده خیلی دوستانس ولی به همسر به شکل یک هیولا نگا میکنن._برعکس کسایی مثل خودم که در خانواده منو به عنوان یه آم کم حرف و کمی بد اخلاق میدونن منم حس میکنم به غیر از بد اخلاق بودن درست میگن و همینجوری باهاشون رفتار میکنم , در حالی که با بقیه (خارج از 4 نفر خانواده) خیلی خوشروترو پر حرفترم(چون راحت ترم بین اونا) و بیشتر "خود واقعیم" هستم تا تو جمع خانوادهیه قانون ثابت تو زندگی هیچوقت جواب نمیده تبصره زیاد میخوره بهش
    سلام

این موضوع تفسیر داره تا سوء تفاهم برطرف بشه
    1- انسان قابل تغییر هست و ممکنه حتی در یک لحظه کاملاً دگرگون بشه یعنی خوبه , یهو بد میشه و یا بده , یهو خوب میشه و گاهی خوبه , بهتر میشه و یا بده , بدتر میشه
    اما همواره رفتارش با اطرافیانش یکسانه
    یعنی چی یکسانه ؟
    جواب:
    2- یعنی اگر دوست نداره وقتی خوابه کسی سر و صدا راه بندازه , همه جا همینطوره
    اگر دوست نداره کسی ازش حساب کتاب پس بگیره و بگه کجا بودی , کجا میری , این کی بود , همه جا همینطوره گرچه ممکنه برای حفظ منافعش و یا ترس , این خلق و خو رو همه جا بروز نده
    اگر بی تربیت و بد دهنه , همه جا همینه مگر اینکه نقش بازی کنه برای حفظ منافعش
    اگر دستِ بزن داره هم همینطور
    اگر دوست داره از دیگران سواری و بیگاری بکشه هم همینطور
    اگر تندخو هست و زود از کوره در میره هم همینطوره
    اگر پول دوسته , اگر شکم پرسته , اگر عیاشه , اگر دروغگو هست , اگر دستش کجه و خلاصه هر خلق و خوئی که داشته باشه با همه ی اطرافیانش همینطوره مگر اینکه برای حفظ منافعش یا ترس از چیزی خودش رو کنترل کنه
    مثل مردی که بد دهن هست و دست بزن داره اما از ترس مهریه ی عند المطالبه خودش رو کنترل کنه
    =================================
    یاد یه ماجرائی افتادم:
    در یکی از کانالها سریالی دیدم که دختره عاشق یک جوان ثروتمند شده بود
    دختره به پدر و مادر پسره خیییییلی احترام میذاشت و خیلی مودب بود
    پدر پسره بهش شک داشت و فکر میکرد دختره ریاکاره و داره نقش بازی میکنه تا با ازدواجشون موافقت کنه
    نقشه ای کشید تا به باطنِ دختره پی ببره

دختره رو تنها دعوت کرد به یک رستوران و گفت میخواد باهاش حرف بزنه . دختره هم نمیتونست قبول نکنه
    توی رستوران دختره بسیار ساکت و مودب و موقّر و سنگین بود .
    پدره ظرف یک ساعتی که اونجا بودند اونقدر توی رودربایستی انداختش و بهش مشروب داد تا دختره حسابی مست شد
    انسانی که مست میشه نه تنها دیگه نمیتونه نقش بازی کنه بلکه طبیعت و خلق و خوی ذاتیش هم آشکار میشه
    یکی تندخو میشه و بد دهن , یکی شنگول میشه و میزنه و میخونه و میرقصه و میخنده , یکی حمله میکنه به دیگران برای تجاوز جنسی و غیره
    دختره باوجودیکه مستِ مست بود اما باز هم آروم بود و مودب و موقر موند . پدره فهمید این نقش بازی نمیکرده بلکه ذاتاً و باطناً مودب و موقر هست و احترامش ریا و ظاهرسازی نبوده چون الکل عقل و شعور رو از کار میندازه
    اونهائی که در زندگیشون نقش بازی میکنند بالاخره یه وقتهایی دستشون رو میشه . فقط کافیه مخفیانه زیر نظر داشته باشینش حتی وقتی کنارش نشستین .
    کافیه وانمود کنین سرتون به چیز دیگه ای مثل موبایل یا تلوزیون یا غذا خوزدن گرمه اما حواستون به حرکاتش و حرفهاش و رفتارش باشه تا کم کم به مرور ساعتها و ایام , باطنش رو کشف کنین

================================
    نقش بازی نکنین برای جلب توجه همسر آیندتون
    خودتون باشید اما اگر عیب ایرادهای بزرگ و غیر قابل تحمل دارین بهتره تغییر کنین چون کسی تحملتون نمیکنه مگر به زور و اجبار . با این وضع دوست داشتنی نیستین

16. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

یک سری رفتارهای بسیار ساده هست که تقریبا در تمام اجتماعات متمدن بشری نکوهیده و زشت به حساب میاد، اما متاسفانه در طی چند دهه اخیر توی کشور ما از یاد رفته و حتی اگر به کسی گوشزد بکنی تو را به خشک و سطحی بودن، اُمل و غیر اجتماعی و ...بودن متهم میکنند.

یکی از این رفتارهای زشت، خمیازه کشیدن با دهان باز هست.
    مسلما اگر توی مکان عمومی یا در جایی بودیم که بقیه هم ما را نگاه میکردن، بهتره که جلوی دهان خودمان را بگیریم.
    مثلا اگر در حال خواندن کتاب یا روزنامه هستیم، به راحتی میشه جلوی صورت و دهان را پوشاند و اگر هم چیزی در دسترس نبود، دستها بهترین وسیله هستند.
    گاهی اوقات میبینم افرادی با دهان باز جوری خمیازه میکشن که انگار توی اتاق خواب خانه خودشون هستن!

یک خانم با کلی رنگ و روغن و بزک و فرم لباس آنچنانی و کفش یا چکمه پاشنه بلند فلان مارک و کیف و شال و طلا و جواهر و چه و چه و چه که انگار همین الان از باشگاه مُد و CAT WALK آمده، اما جوری با دهان باز خمیازه میکشه که تا ته حلق و زبان کوچکش پیداست!
    یا آقایی با سر و وضع آنچنانی و کت و شلوار مارک فلان و کفش فلان و حتی ماشین گرانقیمت، به راحتی و بدون هیچ خجالتی با دهان کاملا باز خمیازه میکشه که میشه تعداد دندانهای پر کرده را هم دید و شمرد و یاد خمیازه های تمساح و کروکودیل میافتیم !

حرف زدن با صدای بلند هم از این دسته رفتارهای زشت بحساب میاد.
    توجه کنید که وقتی در یک مکان عمومی در حال صحبت با کسی هستید، دلیلی نداره که دیگران از موضوع صحبت شما باخبر باشن و اصولا کسی تمایلی نداره که صدای دیگری توی گوشش بپیچه و آرامش اون بهم بخوره.
    بطور متوسط نهایتا فاصله شما با اون نفر چیزی بین 50 سانت تا 1.5 متر هست که معمولا با یک صحبت کردن عادی و ملایم صدا به گوش طرفین خواهد رسید و دیگه نیازی به بلند کردن صدا و حرف زدن با حالتی مثل فریاد کشیدن نیست!
    متاسفانه این رفتار توی سالهای اخیر که استفاده از تلفنهای همراه خیلی زیاد شده،، عادی شده و انگار بلند حرف زدن آونهم جلوی دیگران با مبایل یک افتخار و ارزش و پرستیژ به حساب میاد ( که البته خیلی ها هم فحش و ناسزا و حرفهای آنچنانی با طرف مقابل رد و بدل میکنن...)
    انجام اینکار باعث سلب آسایش مردم و نوعی تجاوز به حریم شخصی دیگران هست و شخصی که اینطور رفتار بکنه دقیقا نشان میده که هنوز با فرهنگ شهر نشینی و استفاده از امکانات زندگی مدرن آشنایی نداره.

وقتی قصد داریم بیاستیم و با کسی صحبت کنیم بهتره در گوشه ای باشیم که وسط راه عبور و مرور بقیه را نگیریم و بقولی وسط پیاده رو جلسه راه نندازیم!

خندیدن با صدا بلند و قهقه زدن هم از این نوع رفتارها بحساب میاد، و بهتره که احساسات را با شدت و ناگهانی بروز ندیم.

موقع حرکت کردن در پیاده رو همیشه از سمت راست خودتان حرکت کنید( درست مثل زمانی که رانندگی میکنیم و باید از سمت راست حرکت کنیم) تا با نفراتی که از مقابل میان برخورد نکنیم و مدام به همدیگه تنه نزنیم که اینهم تقریبا میشه گفت مراعات نمیشه و کمتر کسی به این قضیه توجه داره.

انداختن ته سیگار، آدامس ، زباله و بخصوص آب دهان در معابر عمومی هم که دیگه گفتن نداره و کار بسیار زشت و بی ادبانه ای هست.

18. 13 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •