تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 114 از 421 اولاول ... 1464104110111112113114115116117118124164214 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,131 به 1,140 از 4204

نام تاپيک: آداب معاشرت

داره خودمونی میشه aseman*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلااااااااااام .وختی کسی باکنایه میگه متاسفم برات چی بگیم ؟

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

با یک لبخند در کمال ارامش بگید برای خودت متاسف باش یعنی طرف در حد آتیش گرفتن گر میگیره

3. 8 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    Eblis 2011

پيش فرض

بگو باش تا اموراتت بگذره

5. 5 کاربر از M £ H D I بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super VIP Mehran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    -• برنابلا

پيش فرض

سلام دوستان

دوتا سوال

1- پریدن وسط دیگران عادت ناپسندی هست قطـعا، اگر داریم با یه نفر صحبت میکنیم طرف داره ازمون تعریف میکنه که شما فلانی، بهمانی
    یا داره عذرخواهی میکنه که مثلا فراموش کرده فلان کار رو انجام بده بهتره بپریم وسط حرفش و تشکر کنیم و بگیم شما لطف داری این حرفا
    چیه، یا مثلا برای همه پیش میاد شرمنده چرا و... یا بهتره اجازه بدیم صحبتش تموم بشه بعد این حرفا رو بهش بزنیم (و البته در حین صحبت
    کردنش، به کلمات "تشکر" و "خواهش میکنم" بسنده کنیم و حرفش رو قطع نکنیم)

2- چند روز پیش یه دوست عزیزی داشت با آب و تاب صحبت میکرد، گفت میدونم باورتون نمیشه، باور نمیکنید، کسی به من میگفت من باور
    نمیکردم، برای خودمم خیلی عجیب بود و.... وقتی داشت میگفت "میدونیم باورتون نمیشه"، آدم باید بگه درسته (به نشانه ی تایید حرفش)
    یا بگه نه خب (به نشانه ی باور کردن حرفش)

چون این اتفاق چند روز پیش افتاد ! داشت حرف میزد باهیجان، منم داشتم تایید میکردم و میگفتم اوهوم آره درسته، همین طوره، بلافاصله
    یکی از دوستان گفت میگه باورتون نمیشه، تو هم میگی آره ؟!!! :))))))

دوستان

اگر طبقه ی بالا یا پایین خونتون مستاجر دارید، بهتره در مکالمات روزانه از عبارت "مستاجر" استفاده نکنید، و به جای "مستاجرمون" بگید "همسایه ی طبقه بالا یا پایین مون"

اگر دوست همکلاسی، کسی که همسن تون هست ازتون میپرسه راستی فلانی ازدواج کردی؟ شما نگید نه باباااااا ! چون احتمالا خودش متاهل شده که این سوال رو ازتون مپیرسه، منطقی بگید نه، تو چی؟!
    تقریبا چند ماه پیش تو خیابون یه ماشین جلوم ایستاد، حال و احوال پرسی و اینا، رفیق دوران دبستان بود، بعد از n سال ! وسط راه با هیجان این سوال رو ازم پرسید و من خیلی بد جواب دادم و بعد ازش پرسیدم
    تو چی؟ یه آره ی کم رمقی گفت، بنده خدا اصلا یه دفعه خورد تو ذوقش، (دو ماه بود عقد کرده بود) هر چی هم ابراز خوشحالی کردم فایده ای نداشت !

با تشکر مهران...

7. 12 کاربر از Mehran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

سلام دوستان

دوتا سوال

1- پریدن وسط دیگران عادت ناپسندی هست قطـعا، اگر داریم با یه نفر صحبت میکنیم طرف داره ازمون تعریف میکنه که شما فلانی، بهمانی
    یا داره عذرخواهی میکنه که مثلا فراموش کرده فلان کار رو انجام بده بهتره بپریم وسط حرفش و تشکر کنیم و بگیم شما لطف داری این حرفا
    چیه، یا مثلا برای همه پیش میاد شرمنده چرا و... یا بهتره اجازه بدیم صحبتش تموم بشه بعد این حرفا رو بهش بزنیم (و البته در حین صحبت
    کردنش، به کلمات "تشکر" و "خواهش میکنم" بسنده کنیم و حرفش رو قطع نکنیم)

2- چند روز پیش یه دوست عزیزی داشت با آب و تاب صحبت میکرد، گفت میدونم باورتون نمیشه، باور نمیکنید، کسی به من میگفت من باور
    نمیکردم، برای خودمم خیلی عجیب بود و.... وقتی داشت میگفت "میدونیم باورتون نمیشه"، آدم باید بگه درسته (به نشانه ی تایید حرفش)
    یا بگه نه خب (به نشانه ی باور کردن حرفش)

چون این اتفاق چند روز پیش افتاد ! داشت حرف میزد باهیجان، منم داشتم تایید میکردم و میگفتم اوهوم آره درسته، همین طوره، بلافاصله
    یکی از دوستان گفت میگه باورتون نمیشه، تو هم میگی آره ؟!!! :))))))

دوستان

اگر طبقه ی بالا یا پایین خونتون مستاجر دارید، بهتره در مکالمات روزانه از عبارت "مستاجر" استفاده نکنید، و به جای "مستاجرمون" بگید "همسایه ی طبقه بالا یا پایین مون"

اگر دوست همکلاسی، کسی که همسن تون هست ازتون میپرسه راستی فلانی ازدواج کردی؟ شما نگید نه باباااااا ! چون احتمالا خودش متاهل شده که این سوال رو ازتون مپیرسه، منطقی بگید نه، تو چی؟!
    تقریبا چند ماه پیش تو خیابون یه ماشین جلوم ایستاد، حال و احوال پرسی و اینا، رفیق دوران دبستان بود، بعد از n سال ! وسط راه با هیجان این سوال رو ازم پرسید و من خیلی بد جواب دادم و بعد ازش پرسیدم
    تو چی؟ یه آره ی کم رمقی گفت، بنده خدا اصلا یه دفعه خورد تو ذوقش، (دو ماه بود عقد کرده بود) هر چی هم ابراز خوشحالی کردم فایده ای نداشت !

با تشکر مهران...
    در مورد سوال اولتون بنظرم بهتره کار دومی که گفتید رو انجام بدیم در حین تعریف ریز ریز خواهش میکنم و متشکر بگید و بعد از اتمام کامل جمله کامل تشکری
    در مورد سوال دومتون فکر میکنم از اونجایی که هنوز مشخص نیست اون مسئله ی غیرقابل باور چی هست بهتره که وقتی دوستتون در حال مقدمه چینی هست شما با حالت مشتاق و تعجب وار همراهیش کنید (نه تایید نه رد) مثلا داره میگه باورتون نمیشه شما چشماتونو درشت کنید و بگید خب خب؟ یا نه بابا!خب چــــــــی؟

9. 8 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موبایل A.N.A.P's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Clouds

پيش فرض

سلام دوستان.

1- وقتي يه آشنايي معمولي مثل يك همسايه رو ميبينيم به غير از " سلام " بعدش از چي استفاده كنيم ؟ "سلام" خالي كافي نيست به نظرم. خيلي وقته از "سلام خسته نباشيد" استفاده ميكنم ولي الان كه فكر ميكنم زياد جالب نيست چون اصن كاربردش توي سلام عليك معمولي نيست.

2-وقتي يكي ميگه "سلام برسون" چي بايد بگيم ؟ من خودم از "بزرگيتون رو ميرسونم" استفاده ميكنم ولي خيلي طولانيه.در ضمن نميشه از "حتما ، شما هم همين طور" هم استفاده چون ممكنه هيچ نسبتي يا آشنايي با خانوادهه اش نداشته باشم.(99% هم يادم ميره سلام برسونم )

ممنون.

11. 2 کاربر از A.N.A.P بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

سلام دوستان.

1- وقتي يه آشنايي معمولي مثل يك همسايه رو ميبينيم به غير از " سلام " بعدش از چي استفاده كنيم ؟ "سلام" خالي كافي نيست به نظرم. خيلي وقته از "سلام خسته نباشيد" استفاده ميكنم ولي الان كه فكر ميكنم زياد جالب نيست چون اصن كاربردش توي سلام عليك معمولي نيست.

2-وقتي يكي ميگه "سلام برسون" چي بايد بگيم ؟ من خودم از "بزرگيتون رو ميرسونم" استفاده ميكنم ولي خيلي طولانيه.در ضمن نميشه از "حتما ، شما هم همين طور" هم استفاده چون ممكنه هيچ نسبتي يا آشنايي با خانوادهه اش نداشته باشم.(99% هم يادم ميره سلام برسونم )

ممنون.
    بنظرم سوال اولتون یه احوال پرسی مختصر در ادامه سلام خوب باشه مثلا :سلام حال شما ؟یا سلام خوب هستین؟
    در مورد سوال دومتون میتونید بجای جمله بزرگیتون رو میرسونم بگید : ممنون،سلامت باشید یا سلامت باشید (به تنهایی)استفاده کنید

13. 4 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

سلام

دوستان موقعی که دیر به دیر خونه ی اقوام میریم بعضی اوقات میزبان بعد از دست دادن احوال پرسی از این قبیل جمله ها میگه:
    چـــــــــه عجب؟
    از اینــ ورا؟؟
    راه گم کردی؟
    سنگین شدی تازگیا؟
    ما چی باید بگیم؟ البته من که خیلی ناراحت میشم از این حرفا میزنن! حس میکنم بهم تیکه میندازن یه بار هم منم یه چیز گفتم طرف ناراحت شد
    حالا بهترین جواب چیه بنظرتون؟
    البته راستش درست نمیدونم این جمله ها معنی خوبی داره یا بدی!!

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

سلام

دوستان موقعی که دیر به دیر خونه ی اقوام میریم بعضی اوقات میزبان بعد از دست دادن احوال پرسی از این قبیل جمله ها میگه:
    چـــــــــه عجب؟
    از اینــ ورا؟؟
    راه گم کردی؟
    سنگین شدی تازگیا؟
    ما چی باید بگیم؟ البته من که خیلی ناراحت میشم از این حرفا میزنن! حس میکنم بهم تیکه میندازن یه بار هم منم یه چیز گفتم طرف ناراحت شد
    فکر نمیکنم با منظور بد بگن(اکثریت) بیشتر واسه اینه که از دیدنتون بسی مشعوف هستند و ذوق زده میشن
    بنظرم شاید خوب باشه که بگید:
    نفرمایید، کم سعادت بودم که پیش نمی اومد ببینمتون

16. 6 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shahinfarasystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

لام

چـــــــــه عجب؟
    از اینــ ورا؟؟
    راه گم کردی؟
    سنگین شدی تازگیا؟
    هستيم در خدمتتون ... همين
    يا اگه طرف براتون ارزش داره... زير سايتون هستيم قربان

18. 5 کاربر از shahinfarasystem بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •