تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 102 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 1015

نام تاپيک: آنالـیز و پاکسازی سیستم های آلوده(ابتدا پست اول را ببینید و فایل گزارش را آماده کنید)

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

13 آنالـیز و پاکسازی سیستم های آلوده(ابتدا پست اول را ببینید و فایل گزارش را آماده کنید)

سلام...
    دوستانی که مشکل آلوده بودن سیستم اعم از تروجان ، اسپای وار یا ویروس دارن و نمیدونن باید چکار کنن، از لینک پایین نرم افزار رو که HijackThis هست بگیرن و لوگ اون رو داخل همین تاپیک برای بررسی کامل و رفع مشکل قرار بدین ، به همراه لوگ مربوطه توضیحی درباره ی مشکلاتی که دارن ، نوع سیستم عامل ، آنتی ویروس چی استفاده میکنن ، از کی به وجود امدن مشکل و هرچیزی که لازم میدونین رو اینجا بزارین، حتما بررسی میشه.

مثالی میزنم :
    "
    سیستم من آلوده به یک تروجان شده که دسترسی من رو به اینترنت قطع کرده ، نمیتونم وارد به اینترنت بشم ، نمیتونم فایلهای مخفی رو ببینم چون وقتی مخفی هارو باز میکنم باز به حالت اولش برمیگرده ، دیشب که یک ایمیل آفلاین امد داخلش لینکی بود که من اون لینک رو کلیک کردم و ازون پس این مشکل به وجود امد..
    سیستم عامل من : ویندوز XP هستش.

آنتی ویروسی که دارم : ناد 32
    برنامه ی ضد جاسوسی : ندارم.

لوگ برنامه : -------------------------

"

دانلود نرم افزار :

بعد از نصب روی گزینه ی اول کلیک کنین :

بعد از اسکن یک لوگ به شما میده این نرم افزار که شما اون رو داخل یک فایل با فرمت TEXT اینجا داخل همین تاپیک آپلود میکنین ، به هیچ عنوان عکسش رو اینجا نزارین فقط فایل متنی...

***** نکته ی بسیار مهم : بعد ازینکه برنامه لیست رو نشون داد به هیچ عنوان خودتون دکمه ی Fix Checked رو نزنید، اینکار فقط باید با بررسی انجام بشه ، با اینکار وضع میتونه از حالت اول هم بدتر بشه. شما فقط لوگ رو دریافت کنید ازین برنامه و کار دیگری نکنید.

نتیجه ی لوگهای شما از همین تاپیک قابل بررسی خواهد بود..

Last edited by A M ! N; 09-10-2012 at 11:08.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Dante May Cry M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این از لوگ :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مشکل ام هم اینه که بعد از پاک کردن ویروس consrv.dll دیگه کامپوتر من رو Administrator نمی شناسه و وقتی آنتی ویروس ام رو پاک می کنم و PC رو Restart می کنم، باز دوباره آنتی ویروس هست و پاک نشده !
    دیگه به اینترنت هم وصل نمیشه و مشکل وصل نشدنش هم فکر کنم به خاطر اینه که زده : There might be a problem with the driver for the Local area connection 2 Adapter
    هر تغییری هم در ویندوز انجام میدم بعد از OK زدن و دوباره برگشتن برای چک، می بینم که دوباره به حالت قبلیش برگشته ! نمی ذاره تنظیم هایی مثلا برای تنظیمات اتصال به اینترنت تغییر بدم.
    همین امروز اینجوری شده و Windows 7 Service Pack 1 64bit دارم.
    اگه میشه راهنمایی کنید، ممنون.
    Last edited by Dante May Cry M; 19-01-2012 at 22:01.

3. 2 کاربر از Dante May Cry M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

سلام ، درخصوص لوگتون :

احتمال اینکه فایل userinit.exe توسط یک مالوار Patch شده باشه زیاده ، پس شما اول کار توسط برنامه ی MBAM که از لینک پایین قابل دانلود هستش ، بگیرینش و آپدیتش کنین و کل سیستم رو اسکن کنین :

اسکن که کردین دستورالعمل شماره ی 6 رو ابتدا حتما انجام بدین

1-- شما برنامه ی norman internet control رو دارین؟ این پروسس nuiuvu.exe مربوط به همین برنامه هست ؟ اگه نیست یا نمیشناسینش به این آدرس برین و پاکش کنین :
    C:\Users\i7\nuiuvu.exe

2-- به این آدرس برین و برنامه ی akamai netsession interface رو remove کنین :
    C:\Program Files\Common Files\Akamai\AdminTool.exe

3--اگه این سایت احیانا موتور جستجوتون هست از Home page و search engine درش بیارین :

4--برنامه ی ------ که دارین ( proxifire ) رو کاملا remove کنین و غیر فعال کنین از همه ی مرورگرها

5-- برنامه ی PANDORA.TV رو دارین که همیشه همراه KM player نصب میشه ، به add or remove برین و پاکش کنین.

6-- یک اتفاقی جالب افتاده توی سیستمتون ، نمیدونم چطوری اما lsass.exe و vssvc.exe روی سیستم شما پاک شده ، پس

شما یا از حالت safe mode ( بهتره از این حالت بیاین ) یا اینکه از حالت معمولی بالا بیاین و ویندوزتون رو به طور کامل تعمیر کنین ، با این دستور :

command prompt یا همون داس رو از طریق راست کلیک روش و انتخاب گزینه ی run as administrator باز کنین ( حتما اینطوری بازش کنین ) و دستور پایین رو تایپ کنین :

SFC /SCANNOW

DVD ویندوز رو داخل کرده باشین قبلش ، بعد که دستور رو زدین بزارین چک کنه

راه دیگه هم اینه که از DVD ویندوز استفاده کنین بزارین تا بالا بیاد و در این قسمت گزینه ی repair your computer رو انتخاب کنین :

راه با عکس کامل رو هم داخل این سایت بخونین کامل نوشته :

این رو حتما انجام بدین ، دقیقا این مشکلاتی که الان دارین مربوط به همین هستش.

7-- شما تقریبا همه ی برنامه هایی که دارین مربوط به برنامه های موبایل هستش ، از چند نوع مختلف ، مثلا Apple یا سامسونگ ، آیا این همه رو احتیاج دارین واقعا ؟ خیلی سیستم شما رو سنگین کرده

8-- به نظر میاد شما بازیهای شبکه زیاد بازی میکنین ، پس بهتره که از یک فایروال خوب استفاده کنین ، مثل KIS یا همون Kaspersky internet security ،

9-- به add or remove برین و هرچی برنامه میبینین که Toolbar هستش ، بلا استثنا پاک کنین مخصوصا برنامه ی Ask toolbar.com حتما پاک بشه.

10-- اون برنامه ی HijackThis رو یکبار دیگه باهاش scan کنین و اینبار کلیدهایی رو که میگم انتخاب کرده و تیک بزنین و در آخر fix selected رو بزنین ( دقت کنین فقط این کلید ها رو ، کلیدهای دیگه رو به هیچ وجه انتخاب نکنین ) :

a ) کلیه کلیدهایی که آخرشون نوشته (file missing) رو تیک بزنین

b ) این کلیدها :
    O4 - HKCU\..\Run: [nuiuvu] C:\Users\i7\nuiuvu.exe /U
    F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exe

c ) اگه این کلیدها موجود هستن :
    O3 - Toolbar: XfireXO Toolbar - {5e5ab302-7f65-44cd-8211-c1d4caaccea3} - C:\Program Files (x86)\XfireXO\prxtbXfir.dll
    O3 - Toolbar: KMPlayer Toolbar - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files (x86)\Ask.com\GenericAskToolbar.dll
    O2 - BHO: Ask Toolbar BHO - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files (x86)\Ask.com\GenericAskToolbar.dll
    R3 - URLSearchHook: XfireXO Toolbar - {5e5ab302-7f65-44cd-8211-c1d4caaccea3} - C:\Program Files (x86)\XfireXO\prxtbXfir.dll

نکته ی دیگه ای فعلا به ذهنم نرسیده برادر، راههای بالا رو انجام بدین به طور دقیق.

Take Care
    Last edited by A M ! N; 20-01-2012 at 14:26.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Dante May Cry M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام ، درخصوص لوگتون :

احتمال اینکه فایل userinit.exe توسط یک مالوار Patch شده باشه زیاده ، پس شما اول کار توسط برنامه ی MBAM که از لینک پایین قابل دانلود هستش ، بگیرینش و آپدیتش کنین و کل سیستم رو اسکن کنین :

اسکن که کردین دستورالعمل شماره ی 6 رو ابتدا حتما انجام بدین

1-- شما برنامه ی norman internet control رو دارین؟ این پروسس nuiuvu.exe مربوط به همین برنامه هست ؟ اگه نیست یا نمیشناسینش به این آدرس برین و پاکش کنین :
    C:\Users\i7\nuiuvu.exe

2-- به این آدرس برین و برنامه ی akamai netsession interface رو remove کنین :
    C:\Program Files\Common Files\Akamai\AdminTool.exe

3--اگه این سایت احیانا موتور جستجوتون هست از Home page و search engine درش بیارین :

4--برنامه ی ------ که دارین ( proxifire ) رو کاملا remove کنین و غیر فعال کنین از همه ی مرورگرها

5-- برنامه ی PANDORA.TV رو دارین که همیشه همراه KM player نصب میشه ، به add or remove برین و پاکش کنین.

6-- یک اتفاقی جالب افتاده توی سیستمتون ، نمیدونم چطوری اما lsass.exe و vssvc.exe روی سیستم شما پاک شده ، پس

شما یا از حالت safe mode ( بهتره از این حالت بیاین ) یا اینکه از حالت معمولی بالا بیاین و ویندوزتون رو به طور کامل تعمیر کنین ، با این دستور :

command prompt یا همون داس رو از طریق راست کلیک روش و انتخاب گزینه ی run as administrator باز کنین ( حتما اینطوری بازش کنین ) و دستور پایین رو تایپ کنین :

SFC /SCANNOW

DVD ویندوز رو داخل کرده باشین قبلش ، بعد که دستور رو زدین بزارین چک کنه

راه دیگه هم اینه که از DVD ویندوز استفاده کنین بزارین تا بالا بیاد و در این قسمت گزینه ی repair your computer رو انتخاب کنین :

راه با عکس کامل رو هم داخل این سایت بخونین کامل نوشته :

این رو حتما انجام بدین ، دقیقا این مشکلاتی که الان دارین مربوط به همین هستش.

7-- شما تقریبا همه ی برنامه هایی که دارین مربوط به برنامه های موبایل هستش ، از چند نوع مختلف ، مثلا Apple یا سامسونگ ، آیا این همه رو احتیاج دارین واقعا ؟ خیلی سیستم شما رو سنگین کرده

8-- به نظر میاد شما بازیهای شبکه زیاد بازی میکنین ، پس بهتره که از یک فایروال خوب استفاده کنین ، مثل KIS یا همون Kaspersky internet security ،

9-- به add or remove برین و هرچی برنامه میبینین که Toolbar هستش ، بلا استثنا پاک کنین مخصوصا برنامه ی Ask toolbar.com حتما پاک بشه.

10-- اون برنامه ی HijackThis رو یکبار دیگه باهاش scan کنین و اینبار کلیدهایی رو که میگم انتخاب کرده و تیک بزنین و در آخر fix selected رو بزنین ( دقت کنین فقط این کلید ها رو ، کلیدهای دیگه رو به هیچ وجه انتخاب نکنین ) :

a ) کلیه کلیدهایی که آخرشون نوشته (file missing) رو تیک بزنین

b ) این کلیدها :
    O4 - HKCU\..\Run: [nuiuvu] C:\Users\i7\nuiuvu.exe /U
    F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exe

c ) اگه این کلیدها موجود هستن :
    O3 - Toolbar: XfireXO Toolbar - {5e5ab302-7f65-44cd-8211-c1d4caaccea3} - C:\Program Files (x86)\XfireXO\prxtbXfir.dll
    O3 - Toolbar: KMPlayer Toolbar - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files (x86)\Ask.com\GenericAskToolbar.dll
    O2 - BHO: Ask Toolbar BHO - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files (x86)\Ask.com\GenericAskToolbar.dll
    R3 - URLSearchHook: XfireXO Toolbar - {5e5ab302-7f65-44cd-8211-c1d4caaccea3} - C:\Program Files (x86)\XfireXO\prxtbXfir.dll

نکته ی دیگه ای فعلا به ذهنم نرسیده برادر، راههای بالا رو انجام بدین به طور دقیق.

Take Care
    عالی و کامل بود، کامل کامپیوتر درست شد !

6. 4 کاربر از Dante May Cry M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Kamyar_AnathemA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    -l- Spellbound -l-

پيش فرض

سلام
    امروز یاهو رو که باز کردم یک آفلاین از طرف دوستم اومده بود . اصلا فکر نمیکردم که مشکل ساز باشه برای همین بازش کردم . رفت تو یک سایتی به اسم mytube بعد یک فایل داد که فلش پلیر رو باید آپدیت کنی منم خنگ بازی در اوردم دانلودش کردم و اجرا کردم
    تا اجرا کردم رفت سر وقت یاهو و همون آدرسی که برای من اومده بود رو داشت یکی یکی برای اد لیستام میفرستاد
    بلافاصله از یاهو خارج شدم اما بعدش دیگه کانکت نمیشد و میگفت بلاک شده اما با چیز پی ان لاگین میشد و بعد از اینکه چیز پی ان رو میبستم دیگه مشکلی بابت لاگین شدن نبود
    الان مشکل اینجاست که :
    1.تمام اد لیست های یاهو مسنجرم مخفی شده و نشون داده نمیشه
    2.هر از چند گاهی خود به خود اون آدرسو میفرسته به اد لیستام
    3.وقتی گوگل چیزی تایپ میکنم اون لینک هایی که میاد چه روش کلیک کنم و چه بزنم open in new window همش میره تو این سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که نوشته هاش همه ایرانیه و توش ایرانی حرف میزنن
    4.هر از چند گاهی خود به خود یک سایت هایی برام باز میشه

من این فایل لوگ رو نمیتونم بگیرم چون یک پیغام خطا میده و روشم که کلیک راست میکنم run as administrator نداره
    اینم عکس پیغام خطا

حالا من چیکار کنم ؟

8. 2 کاربر از Kamyar_AnathemA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

سلام HijackThis رو ببندین به این آدرس زیر برین :
    C:\Windows\System32\drivers\etc
    روی فایل Host کلیک کرده و گزینه ی Open with رو بزنین و توسط برنامه ی Note pad بازش کنین،

همون فایل رو اینجا بزارین ببینم چه خبره داخل هاستتون.

ضمنا مشکلتون با دوست پایینمون یکی هست ، تاپیکشون هم هست.

اون آفلاین هم از طرف دوست شما نیومده ، بلکه ایشون هم تروجان دارن، و تروجانشون اینکار رو کرده
    Take Care

10. 8 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Kamyar_AnathemA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    -l- Spellbound -l-

پيش فرض

این عکس فایل هاست

دوست پایینمون یعنی کی دقیقا ؟
    پایین که کسی نیست !

آره پیداش کردم

فقط چجوری رو سی دی رایت کنم که بوت بشه ؟
    روش رایتش همون روش رایت معمولیه یا روش خاصی داره ؟

نمیشه Mount کرد تو Virtual Clone Drive ? حتما باید رایت بشه ؟
    Last edited by Kamyar_AnathemA; 20-01-2012 at 18:49.

12. این کاربر از Kamyar_AnathemA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

فقط چجوری رو سی دی رایت کنم که بوت بشه ؟
    روش رایتش همون روش رایت معمولیه یا روش خاصی داره ؟

نمیشه Mount کرد تو Virtual Clone Drive ? حتما باید رایت بشه ؟
    شما اگه میتونین خود Kaspersky internet security رو نصب کنین ، اگه امکانش نیست از همون روش انجام بدین.

فایل iso که یک ایمیج هست بگیرین و توسط برنامه ی alcohol یا clone و گزینه ی burn image file اون ایمیج رو روی یک سی دی رایت کنین ، توجه کنین که خود فایل iso رو روی سی دی کپی نکنین ، منظورم اینه که از طریق
    burn image file یا write image file to CD رایتش کنین که درست بشه ازش بوت کرد... اگه ایمیج تاحالا رایت زده باشین ، این هم به همون شکل هست چیز خاصی نیست دوست من...

mount هم نه چون شما داخل ویندوز نمیخواید ازش استفاده کنین ، میخواین که از طریق اون CD سیستم رو بوت کنین کاری به ویندوز ندارین
    باز هم میگم خود کاسپر اسکای رو اگه میتونین نصب کنین، بهتره

Take Care

14. 8 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

13 اندکی از autorun.inf

فعلا به بدافزارهای شامل سر منشا اینترنت کاری نداریم مثل تروجانها
    ما با ویروسهایی سیستمی سرکار داریم که از طریق فعال کننده ی autorun.inf استفاده میکنه.
    اول باید بدونیم که طرز کار این ویروس ها به چه شکل هست ؟

ویروسهایی که از طریق کول دیسکها و فلش مموری ها از یک سیستم به سیستم دیگر انتقال میابد همیشه با یک فایل راه انداز autorun.inf همراه هست
    مادامی که این راه انداز autorun.inf نباشه روی کول دیسک ، ویروسها قادر به انجام کاری از طریق کلیک کردن روی درایو فلش مموری نیستن ..
    حالا دلیلش این هست که :

هیچ برنامه ای نیست که به ویندوز بفهمونه که با کلیک کردن روی درایو کول دیسک ویروس رو اجرا کنه ، که autorun.inf دقیقا همین کار را انجام میده
    یعنی به طور خاص به ویندوز میگه که وقتی کاربر روی درایو کلیک کرد شما (ویندوز!)
    ویروس را اجرا کن.

خوب همه ی این ها این معنی رو میده که اگه ما بتونیم یک راهی پیدا کنیم که بتونیم بدون اطلاع راه انداز autorun.inf وارد درایو مورد نظر بشیم میتونیم یک ویروس یا بهتره بگم بمب خطرناک رو خنثی کنیم !

حالا راه دور زدن این autorun.inf چیه ؟

از این راه استفاده کنیم برای باز کردن درایو فلش:
    در ویندوز اکس پی روی taskbar راست کلیک کنین و به مسیر زیر هدایتش کنین :
    Toolbar\New toolbar
    بعد کلیک کنین و از داخل لیست My computer رو انتخاب کرده و ok کنین
    مشاهده میکنین که My computer به صورت منوهای آبشاری روی taskbar قابل دسترسی هست.
    سپس از منوی آبشاری آیتم درایوی رو که مربوط به فلش هست رو در حالت انتخاب قرار دهید ( فقط با نگه داشتن پوینتر ماوس ، به هیچ عنوان دابل کلیک نکنید روی درایو کول دیسک) تا به محتویات درون آن دسترسی داشته باشید.
    فرض کنید محتویات درونش یک سری فایل آهنگ و یک سری هم فولدر هست،
    شما میرید روی یکی از فولدر هایی که مطمئن هستین سالمه و مربوط به خودتونه مثلا New folder.exe نیست و فقط یه شکل طبیعی New folder هست و روش دابل کلیک میکنید تا پنجره ی مربوط به اون فولدر باز بشه.
    و داخل اون صفحه از toolbar گزینه ی up را بزنید تا برسید به صفحه ی root درایو ( مثلا :H )

اینجا شما به هدف خود رسیده اید چون اگه داخل فلش مموری ویروسی بوده است، شما بدون این که شست ویروس خبر دار بشه اومدید داخل درایو فلشتون
    .
    شما حتی میتونید به راحتی ویروس قربانیتون رو بکشید و به سزای ننگین خودش برسونین :
    به محل زیر بروید :
    از منوی های بالایی همان پنجره به سراغ toolbar و سپس folder option بروید و انتخاب کنید و در پنجره ی باز شده به تب view بروید و تیک های
    show hidden file and folders را اکتیو کنید
    همچنین تیک
    hide protected opertaing system files
    و همچنین
    hide extension for known File types
    رو هم بردارید تا همه فایلها و فولدرهای مخفی قابل دیدن باشد و پسونهای فایل ها هم قابل دیدن باشد
    hidden ها که شامل دو دسته ی :
    normal hidden file
    Super hidden file
    میشود که باید به اطلاعتون برسونم که همه ی ویروسها همیشه سعی میکنن super hidden هم باشند تا کاربر های عادی نتونند اونارو ببینند.
    خلاصه بعد که این کارا رو انجام دادین apply و ok کنید و به صفحه ی root درایو فلش مموری نگاه کنین ، خواهید دید که در صورت وجود ویروس یک سری فایل مخفی اونجا هست و با پسوندهای *.exe هستن معمولا و فایل راه انداز autorun.inf در اینجا به راحتی قابل دیدن هست و شما همه ی فایل های با این مشخصات را Shift+Delete کرده و فلش را میبندین و قطع میکنین و دوباره وصبش میکنین و حالا عاری از هرگونه ویروس شده !
    این بود قصه ی این نوع ویروس ها ....
    امیدوارم لذت کافی رو ببرین با کشتن دستی ویروسها !!!!
    و یادتون نره که هیچ وقت درایو فلش رو از My Computer و اونم توسط دابل کلیک بازش نکنین و به شکلی که گفته شد عمل کنین.
    خدا یار و همراهتان

Take Care
    Last edited by A M ! N; 13-02-2012 at 15:31.

16. 15 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

برای نوشتن مشکلتون حتما پست اول این تاپیک رو مطالعه بفرمایید.

با تشکر امین..

Take Care

18. 3 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •