تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 64

نام تاپيک: حل مشکل درایور های nVidia !

پروفشنال ASUS POWER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    اراک

13 حل مشکل درایور های nVidia !

با سلام خدمت همه ی دوستان

احتمالا اگه درایور جدید کارت گرافیک لپتاپتون رو از سایت nVidia گرفتید با پیغام خطای زیر مواجه شدید :

بعد از این که خودم با نصب درایور جدید nVidia روی لپتاپم به مشکل بر خوردم متوجه شدم که این مشکل خیلی هاست .
    بعد از جست و جو در نهایت راه حل این مشکل رو در یکی از سایت های غیر ایرانی پیدا کردم و الان که این متن رو تایپ می کنم درایور جدید nVidia روی لپتاپم نصبه و تاثیر تقریبا محسوسی هم نسبت به درایور قبلی قدیمی شرکت سازنده ی لپتاپ احساس می کنم .
    توجه کنید که بعضی از سازنده های لپتاپ درایوراشون آپدیت هست ولی برخی درایور های جدید رو نمی ذارن و خیلی ها مثل من رو مجبور می کنن که مستقیما از سایت nVidia درایور های جدید رو دانلود کنیم . بحث ما در مورد درایور های دانلود شده از سایت nVidiaست که با پیغام خطای بالا نصب نمی شن .

خب ، بهتره بریم سر اصل مطلب !
    --------------------------------------
    در اینجا شما به آسانی یاد می گیرید چطور در سه قدم ساده و با چند copy/paste این مشکل را رفع کنید
    برای شروع موارد زیر مورد نیاز است :
    1. درایور رسمی شرکت سازنده ی لپتاپ برای کارت گرافیکتون ( مثلا لپتاپ من سونی هستش از آدرس esupport.sony.com درایورش روی گرفتم )
    2. درایوری که از سایت nVidia گرفتید و نتونستید نصب کنید

• قبل از وارد شدن به بحث های فنی خواهش دارم که خیلی دقت کنید چون اگه یه اشتباه کوچولو توی انجام مراحل پیش بیاد احتمالا دوباره با همون پیغام مواجه می شید و حتما می گید که این روش حل نمی کنه مساله رو ... پس سعی کنید اشتباهی پیش نیاد

قدم اول :
    روی my computer کلیک راست کنید و manage رو انتخاب کنید
    در پنجره ی باز شده از منوی چپ device manager را انتخاب کنید
    در قسمت سمت راست display adapters رو پیدا کنید و با باز کردن زیر شاخه اش روی اسم کارت گرافیکتون دو بار کلیک کنید

روی تب details برید و property رو روی Hardware Ids قرار بدید .
    حالا مقادیری توی قسمت values هست که با PCI\VEN … شروع می شن
    از بین اونها دوتاشون هست که آخرش با SUBSYS تموم می شه . اونی رو انتخاب کنید که آخرش &REV… نداره . مثلا :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    روش کلیک راست کنید و گزینه ی Copy رو انتخاب کنید .

ID کارت گرافیکتو توی Clipboard کپی شده . پیشنهاد می کنم اونو توی فایل متنی notepad ، paste کنید تا اگه خواستید متنی کپی کنید همه ی مراحل بالا رو تکرار نکنید .

قدم دوم :
    وارد فولدر درایور سازنده ی لپتاپتون بشید و بعد وارد فولدر Display یا چیزی مشابه به این بشید . (چون هر سازنده ای یه جور اسم گذاری می کنه)

• اگه فایلی که از سازنده دریافت کردید به صورت EXE هستش و به فولدر های داخلش دسترسی ندارین (مثل سونی) کلکی که من امروز بهش زدم رو سرش در بیارین . به این صورت که فایل نصب رو باز کنید .

مراحل نصب رو تا جایی ادامه بدین که صفحه ی زیر یا مشابهش رو ببینین ( تا صفحه ی قبل از شروع نصب درایور و کپی فایلها ) وقتی این صفحه رو می بینید به این معنی که فایل های نصب یه جایی رو کامپیوترتون extract شده . حالا با یه سرچ ساده ی کلمه ی nVidia اون جا رو پیدا کنید .

فایلهای *.inf رو در فولدر display باز کنید با notepad و همون hardware ID که در قسمت قبل کپی کردین رو داخل اونا با زدن کلید Ctrl+F پیدا کنید .
    احتمالا دو خط پیدا خواهید کرد که Hardware ID شما در اونهاست . اون دو خط شبیه این هستن : (اگر بیش از دو خط وجود داره مشکلی نیست با همون مثلا 3 خط ادامه بدید)
    کد:
    حالا یکم برید بالاتر و ببینید که این دو خط مربوط به کدوم Section ها هستن . احتمالا یکیشون مال
    کد:
    و دیگری مربوط به
    کد:
    هم خطهای پیدا شده و هم section هاشون رو توی فایل متنی save کنید
    سپس section زیر رو با Ctrl+F پیدا کنید :
    کد:
    در زیر این section دنبال اسم کارت کرافیک لپتاپتون بگردید و کل خط مربوط به اون رو هم روی فایل متنی save کنید
    مثلا :
    کد:
    در نهایت هم عبارت CatalogFile سرچ کنید و کل خط مربوط به اون رو هم توی یک فایل متنی ذخیره کنید .
    مثلا :
    کد:
    قدم سوم :
    حالا به فولدر درایور جدید nVidia برید و وارد فولدر Display.Driver بشید و از داخلش فایل nvam.inf رو باز کنید و اون دو section ای که در مرحله ی قبل توی یه فایل notepad ذخیره کردید رو پیدا کنید (با Ctrl+F)
    منظورم دو section زیر هست :
    کد:
    حالا هر کدوم از خط های مربوط به هر section رو زیر section مربوطه paste کنید

وارد سکشن [strings] بشید و اون خط مربوط به اسم کارت گرافیکتون رو کنار بقیه ی اسم ها paste کنید .
    در نهایت هم با جست و جوی کلمه ی catalogfile عبارتی که در مرحله ی قبل کپی کرده بودین رو به جای مورد پیدا شده بذارید .
    تنها کاری که باید بکنید اینه که درایور قبلی رو با برنامه ی زیر پاک کنید و یه restart بکنید ...
    لینک دانلود برنامه :
    کد:
    خب ، شما یه درایور برای لپتاپتون modify کردید ! حتی می تونید به شرکت سازنده ی لپتاپتون پیشنهاد بدید که آپ دیت ترین درایور لپتاپشون رو دارید و اگه بخواین می تونید بهشون بدید !! (البته همراه با دریافت 100$ پول نقد !!)
    اگه سوال داشتین در خدمتم
    با تشکر

منبع :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by ASUS POWER; 30-12-2011 at 21:11.

2. 15 کاربر از ASUS POWER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای biostar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    ایــــ اصفهان ــــران

پيش فرض

ممنون ، به زودی به قسمت آموزش ها منتقل خواهد شد

4. 2 کاربر از biostar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MORINIO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

با سلام

ممنون از آموزش دقیق و کاملتون

من در این مرحله یه مشکلی پیدا کردم:

قدم سوم :
    حالا به فولدر درایور جدید nVidia برید و وارد فولدر Display.Driver بشید و از داخلش فایل nvam.inf رو باز کنید
    در این فولدر چند فایل از جمله nvae.inf و nvak.inf وجود داره ولی فایل nvam.inf رو پیدا نمیکنم ...

ممنون میشم راهنمایی کنید

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

با سلام

در این فولدر چند فایل از جمله nvae.inf و nvak.inf وجود داره ولی فایل nvam.inf رو پیدا نمیکنم ...

ممنون میشم راهنمایی کنید
    یکی از همین فایلها را ادیت کن
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

7. 3 کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز alil1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

مرسی منم یه سیستم all in one سونی دارم با گرافیک 330M نمیتونستم اپدیت کنم که الان با این راهنمایی تونستم اپدیت کنم
    ممنون از لطفت

پروفشنال ASUS POWER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    اراک

پيش فرض

با سلام

ممنون میشم راهنمایی کنید
    فکر کنم مشکل حل شد که از دوستمون F R E E M A N تشکر کردید ، من این چند روز یه مقدار درگیر امتاحانات دانشگاه هستم شاید دیر به دیر بیام . به هر حال در خدمتتون هستم .
    اما جواب سوالتون برای این که اگه سوال دیگر دوستان هم باشه :
    توی آموزش سایت منبع ، تاکید بر این بود که حتما nvam.inf باشه اما ظاهرا توی فروم nvidia گفته شده که یکی از همون فایل های inf باشه کافیه . من روی inf های دیگه چک نکردم اگه شما با inf های دیگه جواب گرفتید اطلاع بدید
    پست اول رو تغییر می دم .
    ممنون

10. 2 کاربر از ASUS POWER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MORINIO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

فکر کنم مشکل حل شد که از دوستمون F R E E M A N تشکر کردید ، من این چند روز یه مقدار درگیر امتاحانات دانشگاه هستم شاید دیر به دیر بیام . به هر حال در خدمتتون هستم .
    اما جواب سوالتون برای این که اگه سوال دیگر دوستان هم باشه :
    توی آموزش سایت منبع ، تاکید بر این بود که حتما nvam.inf باشه اما ظاهرا توی فروم nvidia گفته شده که یکی از همون فایل های inf باشه کافیه . من روی inf های دیگه چک نکردم اگه شما با inf های دیگه جواب گرفتید اطلاع بدید
    پست اول رو تغییر می دم .
    ممنون
    راستش من اشتباهی درایور نسخه desktop رو دانلود کرده بودم که فایل nvam.inf داخلش وجود نداشت . دیشب نسخه مخصوص لپ تاپم رو دانلود کردم که فایل nvam.inf هم داخلش موجود بود و طبق آموزش شما موفق شدم نصبش کنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

لپ تاب من acer 5755G هستش.از سایت acer دانلود کردم فایل exe باز نمیشه
    برنامه nvida windos softwar هم دانلود کردم ولی 64bit هستش من 32bit رو لازم دارم
    لطفا راهنمایی کنین
    Last edited by ramiiin7; 06-03-2012 at 14:57.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

قدم دوم اصلا نمیشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

8

سلام دوستان من یه لپ تاپ ایسوس k42jc دارم درایورش تو سایت اینودیا نبود از سایت ایسوس دانلود کردم نمیدونم چرا وقتی درایور جدید رو نصب میکنم لپ تاپم هنگ میکنه یعنی به محض بالا اومدن ویندوز هنگ میکنه ممنون میشم کمک کنید

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •