تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 51 از 54 اولاول ... 414748495051525354 آخرآخر
نمايش نتايج 501 به 510 از 536

نام تاپيک: همه چيز در مورد Database ها

حـــــرفـه ای F A R H A D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

دوستان حرفه ای دیتابیس یک سوال تخصصی

اگر یک Table حدود 80 فیلد داشته باشه ولی بیشتر فیلدها ( مثلا 60 تا از فیلدها ) 1 بیتی و 10 فیلد در حدود 5 بیتی باشه و فقط 10 فیلد بزرگ داشته باشه آیا مشکل داره این جدول و باید شکسته بشه ؟
    بخشی از جوابم رو در تاپیک sql دادم!
    80 فیلد برای یک جدول اصلا مناسب نیست. اگر تمام فیلدها با هم مرتبط هست، بهتره دسته بندی کنید و در چند جدول تقسیم کنید.
    اگر بگید چه کاری میخواهید انجام بدید میشه بهتر راهنمایی کرد

2. این کاربر از F A R H A D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

بخشی از جوابم رو در تاپیک sql دادم!
    80 فیلد برای یک جدول اصلا مناسب نیست. اگر تمام فیلدها با هم مرتبط هست، بهتره دسته بندی کنید و در چند جدول تقسیم کنید.
    اگر بگید چه کاری میخواهید انجام بدید میشه بهتر راهنمایی کرد
    ممنون از شما
    یک جدول هست که داره چک باکسهای یک فرم رو نگه میداره
    اگر تیک بخوره یک و اگر تیک نخوره 0 رو نگهداری می کنه
    با خودم فکر کردم که اگر اینجوری اشکال ایجاد کنه 60 فیلد رو میشه به صورت دو دویی با یک استرینگ 60 بیتی نگهداری کرد ولی چک کردنش سخت میشه .
    البته همونطور که می دونید فعلا که تا جدول سبکه مشکلی پیش نمیاد و داره کار می کنه ولی می ترسم در کار تجاری مشکل ایجاد کنه .
    نظر شما چیه ؟
    واقعا تعداد فیلدها مهمه یا حجم فیلدها ؟
    مثلا ک فیلد 60 بیتی بهتر از 60 فیلد 1 بیتیه ؟
    Last edited by alaveh; 09-01-2010 at 02:52.

آخر فروم باز C0OPeR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    من چطوری میتونم از دیتابیسم در شبکه استفاده کنم ؟
    یعنی نرم افزار رو سیستم ها نصب شه و دیتابیس روی سرور باشه . با آدرس دهی میشه اینکار رو کرد ؟
    کلا چه راه هایی وجود داره برای اینکار . اگه آموزشی هم وجود داره لطفا لینک بدین یا یه کلمه کلیدی .
    مرسی .

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

ممنون از شما
    یک جدول هست که داره چک باکسهای یک فرم رو نگه میداره
    .
    .
    .
    واقعا تعداد فیلدها مهمه یا حجم فیلدها ؟
    مثلا ک فیلد 60 بیتی بهتر از 60 فیلد 1 بیتیه ؟
    به نظر من شما باید تغییری در اصل برنامه ایجاد کنید. 60 چک باکس در یک فرم؟ به کاربری که قراره با این برنامه کار کنه هم فکر کردید؟
    راه اصولی اینه که در برنامه تغییری ایجاد کنید، در غیر اینصورت یک فیلد 60 بیتی بهتر هست

سلام دوستان
    من چطوری میتونم از دیتابیسم در شبکه استفاده کنم ؟
    یعنی نرم افزار رو سیستم ها نصب شه و دیتابیس روی سرور باشه . با آدرس دهی میشه اینکار رو کرد ؟
    کلا چه راه هایی وجود داره برای اینکار . اگه آموزشی هم وجود داره لطفا لینک بدین یا یه کلمه کلیدی .
    مرسی .
    سلام. جواب همون آدرس دهی هست که خودتون ذکر کردید. البته این آدرس دهی بستگی به نوع دیتابیس داره
    انواع روش ها هم قبلا توضیح داده شده. شبکه یا connection string رو جستجو کنید

6. 2 کاربر از F A R H A D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

به نظر من شما باید تغییری در اصل برنامه ایجاد کنید. 60 چک باکس در یک فرم؟ به کاربری که قراره با این برنامه کار کنه هم فکر کردید؟
    راه اصولی اینه که در برنامه تغییری ایجاد کنید، در غیر اینصورت یک فیلد 60 بیتی بهتر هست
    من شرمنده که اینقدر مزاحم میشم

میشه بگید چقدر بهتره که از یک فیلد 60 بیتی استفاده کنم ؟
    یعنی در رکوردهای بالا مشکل ایجاد میکنه ؟
    برنامه خراب میشه ؟
    خیلی سوال کردم . امیدوارم از جواب دادن به سوالاتم خسته نشید .

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

میشه بگید چقدر بهتره که از یک فیلد 60 بیتی استفاده کنم ؟
    یعنی در رکوردهای بالا مشکل ایجاد میکنه ؟
    برنامه خراب میشه ؟
    خیر. مشکلی ایجاد نمیکنه، اما پایه و اساس برنامه شما از نظر مهندسی نرم افزار مشکل داره
    به هر حال میل شماست اما برای اینکه زمان افزایش رکورد ها با کاهش سرعت مواجه نشید، فیلد 60 بیتی رو پیشنهاد میدم
    باز هم تکرار میکنم کاری که در طراحی برنامه تجدید نظر کنید و 60 چک باکس رو اون هم برای یک کار تجاری، در یک فرم قرار ندید
    خیلی سوال کردم . امیدوارم از جواب دادن به سوالاتم خسته نشید .
    خواهش میکنم دوست عزیز. هدف از ایجاد چنین تالار ها و فروم هایی پرسش و پاسخ هست

9. این کاربر از F A R H A D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

خیر. مشکلی ایجاد نمیکنه، اما پایه و اساس برنامه شما از نظر مهندسی نرم افزار مشکل داره
    به هر حال میل شماست اما برای اینکه زمان افزایش رکورد ها با کاهش سرعت مواجه نشید، فیلد 60 بیتی رو پیشنهاد میدم
    باز هم تکرار میکنم کاری که در طراحی برنامه تجدید نظر کنید و 60 چک باکس رو اون هم برای یک کار تجاری، در یک فرم قرار ندید

خواهش میکنم دوست عزیز. هدف از ایجاد چنین تالار ها و فروم هایی پرسش و پاسخ هست
    خیلی خیلی ممنون از شما

بله می دونم از نظر مهندسی نرم مشکل داره ولی نرم افزار من برای نگاههای معاملات املاک هست و این 60 تا چک باکس هم برای مشخص کردن پارامترهای موجود در خونه مثل سونا - جکوزی - استخر - پرده و ... هست که حدود 60 تا میشه و نمیشه ازشون صرف نظر کرد . راهی به ذهنم نمی رسه جز این .

باز هم ممنون از شما دوست عزیز .

داره خودمونی میشه ali135ugd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    تو خاکا

پيش فرض

با سلام به اساتید محترم مخصوصا مرد مباح عزیز و فرهاد جان
    این سوالی که دارم به چند روش پرسیدم به جواب درستی نرسیدم حالا از این روش میپرسم شاید جواب بگیرم
    چگونه میشود دیتابس خود را سورت کرد یعنی داخل خود دیتابیس سورت بشه و اطلاعات جدید هم که وارد میشه به محض ذخیره شدن سورت بشه (paradox)
    تسریع در پاسخ امتنان مزید است
    Last edited by ali135ugd; 12-01-2010 at 14:32.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

مشخص کردن پارامترهای موجود در خونه مثل سونا - جکوزی - استخر - پرده و ... هست که حدود 60 تا میشه
    بهتره یک فیلد رشته ای در نظر بگیرید تا این موارد رو دستی در اون تایپ کنند. با روش شما اگر مثلا 2 تا پرده داشتیم یا دو روز دیگه یک آیتم جدید به خونه ها اومد که در برنامه تعبیه نشده چه کاری انجام میدید؟ برای یک آیتم باید برنامه رو ویرایش کنید

چگونه میشود دیتابس خود را سورت کرد یعنی داخل خود دیتابیس سورت بشه و اطلاعات جدید هم که وارد میشه به محض ذخیره شدن سورت بشه (paradox)
    برای مرتب کردن در همون تاپیکی که ایجاد کردید جواب دادم. برای اینکه بعد از insert هم sort بشه باید جدول رو refresh کنید

13. این کاربر از F A R H A D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه ali135ugd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    تو خاکا

پيش فرض

اونوقت خودش سورت هم میشه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •