تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 48

نام تاپيک: کول پد دست ساز (لطفا نخندید)!!!!!!!!

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

البته میتونید یه موس سوخته رو پیدا کنید و کانکتور یو لس بی اونو به سیم دستگاهتون وصل کنید و به راحتی اونو به لپ تاپتون بزنید
    این نیز روش خوبی هست اما عیب این روش اشغال شدن بی مورد یه پورت usb لپتاپ هست .

آخر فروم باز Xilevens's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

استفاده از آداپتور خیلی بهتر از خود لپتاپ هست

3. 2 کاربر از Xilevens بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Extreme-Forces's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

از ايده ات خوشم اومد.
    مي تونستي يه كار ديگه هم بكني. چند تا فن كوچيك خوب گير مياوردي ، كه نهايتا با 2 3 تا كارت رو راه بندازه. برقشم ميشد از usb گرفت.يا اگه ميخواستي usb اشغال نشه اينجوري ميشه با اداپتور هم برقشو تامين كرد.
    به هر حال هميني كه ساختي چيز جالبيه و با پيشنهاد دوستان ميتوني بهترش كني.
    موفق باشي

5. این کاربر از Extreme-Forces بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تاپیک دوستمون رو تو باقالیا نبرید....
    این قبیل ایده ها و ساخت ها خیلی مفیده.
    اما مجزا بودن لپ تاب و کول پد و فاصله ای که بین این 2 هست مشکلی باز هم ایجاد میکند؟
    بله
    و این مشکل در لپ تاپ هایی که طراحی اونها برای ارزون سازی ساده تر شده و جنس بدنه خوبی ندارن بیشتر دیده میشه.(مثل همین 5110 و 5010 دل و یا ایسر ها ...)
    استثنا:بیشتر لپ تاپ های صنعتی طوری طراحی میشن که به این قبیل میدان ها و .... حساس نباشند برای اینکه اکثرشون در محیط های صنعتی استفاده میشند(مثلا طرف برقکاره میبرش نزدیک پست قوی برق و یا ...)
    این مشکل برای تمامی لپ تاپ ها یکسان نیست
    چه راه حلی پیشنهاد میکند برای بر طرف کردن این مشکل؟
    استفاده از فن های مخصوص کامپیوتر اون هم از نوع بلبرینگی....ترجیحا سایز14
    و تغذیه برق از طریق آداپتور و یا یو اس بی.
    (ویا اینکه کول پدت یه فاصله مناسبی از لپ تاپ داشته باشه که خوب اونطوری کول پد نمیشه بیشتر یه تهویه ساده میشه...اگر جنس بدنه کول پدت فلز باشه مثلا آلومینیوم این پدیده تشدید میشه.
    فنهای قدیمی و مدل هایی که از نوع بوش دار هستند صدای بیشتری تولید میکنن و سطح مقاومت توربین اونها بالاتره برای همین معمولا وات بالاتری دارند و ...
    الان روی کول پدهای شرکت کولرمسترفنهای بلبرینگی وجود داره در مقایسه یا دیپ کول حتما دیدید هم صدای کمتری دارند هم در مدل مشابه توان کمتری مصرف میکنند و عمر بیشتری هم دارند و خیلی نرم و روون هستند.
    اگر بتونم یه فیلم از همین لپ تاپ 5110 برات میگیرم که همین میدان چطور سیستم تاچ پدش رو دچار اختلال میکنه.
    و چند لپ تاپ دیگه مثلا 5742 ایسر و...
    (بحث لپ تاپ نیست صرفا برای اطلاع گفتم)

7. 2 کاربر از hootas23 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

یه فکری هم برای سبکیش میکردی.در حال حاضر باید وزن زیادی داشته باشه درسته؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

یه فکری هم برای سبکیش میکردی.در حال حاضر باید وزن زیادی داشته باشه درسته؟
    بله وزنش نسبتا زیاده چون تماما از چوبه

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر بتونی نسخه های جدیدتری براش ارائه کنی به نظرم عالیه.
    چون کولپدهای بیرون به نظرم مسخره و بی فایده هستند و خریدشون پول هدر دادنه.
    من الان یه n8 دارم روی 5110 اصلا اثری مثبتی نداره !
    وقتی دمای سیستم رو مانیتور میکنم میبینم کارکرد کولپد واقعا بی فایدست نهایت شاید بتونه یکی دو درجه دما رو کم کنه که اونم نکنه بهتره !
    منم میخوام یکی دست ساز درست کنم با آلومینیوم اما اصلا فرصت نمیکنم.دوست دارم چیزی درست کنم هوا رو بیرون بکشه
    تمام مدل های کولپد بازاری دارن هوار رو به سمت لپ تاپ پوش میکنن ....و هوای گرم از خروجی کنار لپ تاپ خارج میشه در ظاهر !
    اما میبینیم که کولپدهای بیرونی چندان فایده ندارند.
    باید چیزی درست کنم به هوای گرم رو بیرون بکشه با سرعت بیشتر بدون اینکه فن خوب لپ تاپ رو خراب کنه.
    نمیشه گفت این نظریه کاملا منطقی و علمیه چون همچی به طراحی نوع لپ تاپ و خروجی های هوا و ورودی ها مربوط میشه
    اما تستش کاملا بی ضرره ...

11. این کاربر از hootas23 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال afceaglee2013's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

ابتکار جالبه ایول
    نمیدونم همه ی کول دیسک ها هوا رو به داخل لپتاپ پوش میکنن یا نه ولی اگر اینطوری باشه ، چند مورد رو باید در نظر بگیرید
    اول اینکه از هر چی که استفاده میکنید چه فن ، چه هواکش ، شدت جریان هوا نباید زیاد باشه همون در حد یه فن کامپیوتر خوبه نه بیشتر .
    دوم اینکه جهت جریان رو به هیچ وجه نباید عوض کنید اگر هم خواستید عوض کنید مکش باید خیلی جزئی باشه
    هر وسیله ای رو برای کاری ساختند
    خلاصه گول دمای پایین 4-5 قطعه رو نخورید

کشیدن هوا از زیر لپتاپ جریان هوای داخل لپ تاپ رو به هم میزنه.
    تو لپ تاپ ها تا اونجایی که اطلاع دارم جریان هوا از یک طرف با یکی 2 تا فن ایجاد میشه و از طرف دیگه خارج میشه و جریان هوا ، در مسیر حرکت ، حرارت رو از قطعات میگیره ، حالا شما اومدین زیر لپ تاپ یک جریان هوا ایجاد کردین که مسیر اصلی رو به هم میزنه و وسط مسیر جهت جریان عوض میشه .. فرض کنید آخرای مسیر یک چیپ یا قطعه ای باشه که قبلا هوای گرم با سررعت کافی بهش میرسیده و نمیذاشته دماش مثلا از 50 درجه بالاتر بره حالا این کار باعث شده دمای هوایی که بهش میرسه کمتر بشه ولی از طرفی چون مسیر جریان هوایی رو عوض کردید سرعت جریان هوایی که به این قطغه میرسه کمتر شده و در کل دمای قطغه مثلا به 60 درجه رسیده ولی چون قطعه ی کوچکیه و بدنه و قطعات اطراف سرد تر شدن شما این افزایش دما رو ا بیرون لپتاپ احساس نمیکنید. بنابراین این قطعه چون گرمتر شده عمرش کمتر میشه و زود تر میسوزه .. جدا از این جریان هوایی شدید این هواکش ممکنه خلاف جهت یکی از فن ها هوا رو با فشار از داخل فن رد کنه یا خلاصه بهش فشار وارد کنه که باعث آسیب دیدن و در نهایت سوختن فن میشه
    به نظر من اصلا نباید مسیر جریان هوا رو عوض کنید اون هم داخل لپتاپ که همه چی مهندسی شده . هوا کش اصلا مناسب این کار نیست چون شدت هوایی که ایجاد میکنه خیلی زیاده .. اگر این هواکش ، هوا رو مستقیم به همه ی قطعات میرسوند خیلی خوب میشد و هیچ مشکلی ایجاد نمیشد (سوای مشکل احتمالی نویز )

میتونید 3-4 فن کهنه ی 9 یا 12 سانتی رو با یه آداپتور 12 ولتی راه بندازید یا یه فن کوچکتر رو جلوی خروجی هوای خود لپتاپ بذارید تا هوا رو با شدت بیشتری بکشته و ...
    Last edited by afceaglee2013; 21-11-2011 at 07:59.

13. 3 کاربر از afceaglee2013 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال narotu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

چیز جالبی شده به نظرم

15. این کاربر از narotu بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نمیدونم همه ی کول دیسک ها هوا رو به داخل لپتاپ پوش میکنن یا نه ولی اگر اینطوری باشه ، چند مورد رو باید در نظر بگیرید
    90درصد اینطوری هستند
    برای خرید که رفته بودم تمامی مدلهایی که از کولرمستر و دیپ دیدم اینطور بودند.
    هوا رو پوش میکردن
    ولی تو نت سرچ کردم مدلهایی بود مکش داشت.
    کشیدن هوا از زیر لپتاپ جریان هوای داخل لپ تاپ رو به هم میزنه.
    ت
    و لپ تاپ ها تا اونجایی که اطلاع دارم جریان هوا از یک طرف با یکی 2 تا فن ایجاد میشه و از طرف دیگه خارج میشه و جریان هوا ، در مسیر حرکت ، حرارت رو از قطعات میگیره ، حالا شما اومدین زیر لپ تاپ یک جریان هوا ایجاد کردین که مسیر اصلی رو به هم میزنه و وسط مسیر جهت جریان عوض میشه .. فرض کنید آخرای مسیر یک چیپ یا قطعه ای باشه که قبلا هوای گرم با سررعت کافی بهش میرسیده و نمیذاشته دماش مثلا از 50 درجه بالاتر بره حالا این کار باعث شده دمای هوایی که بهش میرسه کمتر بشه ولی از طرفی چون مسیر جریان هوایی رو عوض کردید سرعت جریان هوایی که به این قطغه میرسه کمتر شده و در کل دمای قطغه مثلا به 60 درجه رسیده ولی چون قطعه ی کوچکیه و بدنه و قطعات اطراف سرد تر شدن شما این افزایش دما رو ا بیرون لپتاپ احساس نمیکنید. بنابراین این قطعه چون گرمتر شده عمرش کمتر میشه و زود تر میسوزه .. جدا از این جریان هوایی شدید این هواکش ممکنه خلاف جهت یکی از فن ها هوا رو با فشار از داخل فن رد کنه یا خلاصه بهش فشار وارد کنه که باعث آسیب دیدن و در نهایت سوختن فن میشه
    خیلی موافقم
    چند مدل کول پد رو روی چند مدل مختلف لپ تاپ از جمله 5110 دل و k53 ایسوز تست کردم
    همشون جز اینکه فقط بدنه لپ تاپ رو خنک میکردن کار دیگه ای انجام نمیدادن.
    وقتی دما رو با نرم افزارهای مختلف مانیتور میکردم گاهی به هیچ وجه تغییر نمیکرد گاهی هم نهایت یک یا دو درجه اختلاف دما وجود داشت.
    و تمامی این مدل کول پد ها فن سیستم رو دچار اختلال میکرد و باعث میشد بیشتر کار کنه.
    حتی یه موردی هست برای تمام دوستان یکسانه و احتمالا همه حس کردن
    وقتی زیر 5110 کولپد میزاری سمت چپ تاچ پد به شدت گرم میشه این همون اختلال در خنک کردن هستش که شما فرمودید.
    و مورد دیگه ای که احتمالا خیلی هاتون دیدید وقتی برق کول پد رو از بیرون(شهری)میگیرید
    در کولپدهای فلزی...تاچ پد لپ تاپ به خوبی کر نمیکنه و بدنه لپ تاپ ها باردار میشه
    مخصوصا این مشکل تو لپ تاپ های بدنه فلزی بیشتر نمود پیدا میکنه.
    دلیل دقیقش برمیگرده به طراحی مشکل دار کولپدها...نه همشون !
    خیلی هاشون این مشکل رو دارند مخصولا مدلهایی که دو فن دارند.
    به خاطر همین توصیه میکنم بچه ها برای خرید کول پد خیلی دقت کنن و چیز مناسبی بردارن.
    من نزدیک 10 مدل دیپ کول رو تست کردم همینطور بود.

17. این کاربر از hootas23 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •