تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 69

نام تاپيک: تاپيك برق ساختمان

اگه نباشه جاش خالی می مونه E-Masood's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض تاپيك برق ساختمان

دوستان عزيز اگر سوالي در مورد برق ساختمان داشتند ميتونند اينجا مطرح كنند.
    من سعي ميكنم به زودي يه آموزش كلي براتون بنويسم.البته اميدوارم دوستاني كه اطلاعات و تجربه اي در اين زمينه دارند به ما كمك كنند.
    Last edited by E-Masood; 12-10-2011 at 23:36.

2. 3 کاربر از E-Masood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض آموزش نصب آيفون

برای شروع این موضوع آموزش كامل نصب و عیب یابی آیفونهای معمولی(صوتی) و آیفونهای تصویری رو قرار دادم.این آموزشها در اصل كاتالوگ دو شركت سازنده این آیفونهاست كه مسلما بهترین نوع آموزش محسوب میشه چون این آموزشها بصورت تصویری و همراه با نقشه توضیح داده شده.

دانلود اولین آموزش مربوط به شركت سیماران و به زبان فارسی با حجم 5.13MB
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دانلود دومین آموزش مربوط به شركت كوماكس(COMMAX) و به زبان انگلیسی با حجم 2.75MB
    کد:
    Last edited by E-Masood; 21-10-2011 at 23:07.

4. 6 کاربر از E-Masood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه MasoudiT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    در همین نزدیکی

پيش فرض

سلام دوست عزیز اگه میشه یکم راجع به مسایل پایه ایی برق ساختمان بگو

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض بر ق ساختمان

سلام دوست عزیز اگه میشه یکم راجع به مسایل پایه ایی برق ساختمان بگو
    ببينيد دوست عزيز ما در بحث برق ساختمان 2 مقوله اصلي داريم ،يكي طراحي و ديگري اجرا.
    در بحث طراحي كه كم و بيش به تجربه هم نياز داره ما جاي كليدها،پريزها،روشنايي،و هم چنين وسايل مورد نياز از قبيل سيم و تعيين سطح مقطع اون،لوله و سايز اون و ... مشخص ميكنيم.در حقيقت همه اطلاعات مربوط به اجرا و وسايل مورد نياز از طريق همين طراحي توي نقشه مشخص ميشه كه البته كار ساده اي نيست!
    بحث بعدي در مورد اجراست كه در اين مورد اطلاعات برقي زيادي مورد نياز نيست و تو اين زمينه بيش از 90درصد تجربه نيازه.
    هميشه طراحي برق ساختمان فكر خيلي از برقي ها رو مشغول كرده و دوست داشتن كه اين كار رو ياد بگيرن اما ذكر يه مطلب مهم اينجا ضروريه:
    طراحي برق ساختمان اگر از روي اصول انجام بشه كار ساده اي نيست و به تجربه عملي و همچنين اطلاعات تئوري زيادي لازم داره! اما متاسفانه امروزه در كشور ما كساني كه كارهاي برقي رو اجرا ميكنند معمولا كاري به طراحي و نقشه ندارند و خودشون يه پا طراحند(ناديده گرفتن نقشه دلايل مختلفي داره كه مهمترين علتهاش تغيير نقشه و بالا بردن قيمت و همچنين راحت كردن كار خودشون) و طراحي رو طبق نظر خودشون و بصورت تجربي انجام ميدند.البته منظورم همه مجريان برقي نيستند چون توي بعضي كارهاي بزرگ كه مهندس ناظر واقعي دارند نميشه نقشه رو تغيير داد.
    حالا اگر ميخوايد دنبال طراحي بريد اول كتاب تاسيسات الكتريكي دكتر كلهر رو بخونيد و بعدش هم بريد سراغ استانداردها.فراموش نكنيد كه تجربه اجرا خيلي به شما براي تصور نقشه و طراحي اون كمك ميكنه.
    اين يه سري مسائل كلي بود كه خدمت شما عرض كردم حالا اگر سوال ديگه بود من در خدمت هستم

7. 2 کاربر از E-Masood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه MasoudiT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    در همین نزدیکی

پيش فرض

سلام
    دوست من این کتاب کلهر رو که گفتی دارمش برای درس تاسیسات خریدم یعنی واقعا این کتاب بدردم میخوره تا این حد

با تشکر

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام
    دوست من این کتاب کلهر رو که گفتی دارمش برای درس تاسیسات خریدم یعنی واقعا این کتاب بدردم میخوره تا این حد

با تشکر
    بله دوست عزيز اي كتاب براي شروع حرف نداره!

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

با سلام به دوستان خوبم

امروز 2 جلد كتاب مشخصات فنی عمومی و اجرایی تاسیسات برقی كارهای ساختمانی یا همون نشریه 110 معروف رو براتون آپلود كردم كه امیدوارم استفاده كنید. این نشریه كه سازمان برنامه و بودجه اون رو منتشر كرده شامل استانداردها و مشخصات تاسیسات الكتركال ساختمان هستش كه یكی از الزامات در زمینه برق ساختمان مخصوصا در زمینه اجرا همین نشریه 110 هستش.برای مثال در این نشریه گفته شده كه كلیدها و پریزها باید در كجا و در چه اتفاعی نصب بشند و در كل مسائلی از این دست بیان شده كه امیدوارم خوشتون بیاد.

دانلود نشریه 110 جلد اول با حجم 5MB
    کد:
    دانلود نشریه 110 جلد دوم با حجم 6.3MB
    کد:

11. 2 کاربر از E-Masood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال MITAJOON's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مالزی-جوهور بحرو

پيش فرض

سلام.دوستان.
    ما برای درب پارکینگ مجتمع مسکونیمون درب باز کن نصب کردیم و این مسئله باعث شده زمانی که خودرو رو داخل پارکینگ میاریم چون از ماشین پیاده نمیشیم،چراغ های پارکینگ خاموش میمونه.
    برای حل این مشکل تصمیم دارم سنسور حرکتی روشنایی برای پارکینگ بذارم که بمحض ورود ماشین به پارکینگ چراغ ها رو روشن کنه.منتهی شناخت دقیقی از نحوه بستن و مدلش رو ندارم.تو نت یه مدل سنسور دیواری پیدا کردم که گویا اندازه کلیدو پریز هست و میشه جای اونها بست.
    کد:
    منتهی کسی از نحوه بستن و اتصالاتش اطلاعاتی داره؟چه مدلی رو بگیرم؟قیمت حدودیش چقدره؟پارکینگ ما تایمر داره.اونطور که متوجه شدم خود این سنسور ها هم تایمر دارن،این دو با هم تداخل ایجاد نمیکنن؟
    ممنون میشم بطور ساده و قابل فهم نقشه نحوه بستن و سیم کشی این سنسور ها رو بهم بگید.

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام.دوستان.
    ما برای درب پارکینگ مجتمع مسکونیمون درب باز کن نصب کردیم و این مسئله باعث شده زمانی که خودرو رو داخل پارکینگ میاریم چون از ماشین پیاده نمیشیم،چراغ های پارکینگ خاموش میمونه.
    برای حل این مشکل تصمیم دارم سنسور حرکتی روشنایی برای پارکینگ بذارم که بمحض ورود ماشین به پارکینگ چراغ ها رو روشن کنه.منتهی شناخت دقیقی از نحوه بستن و مدلش رو ندارم.تو نت یه مدل سنسور دیواری پیدا کردم که گویا اندازه کلیدو پریز هست و میشه جای اونها بست.
    کد:
    منتهی کسی از نحوه بستن و اتصالاتش اطلاعاتی داره؟چه مدلی رو بگیرم؟قیمت حدودیش چقدره؟پارکینگ ما تایمر داره.اونطور که متوجه شدم خود این سنسور ها هم تایمر دارن،این دو با هم تداخل ایجاد نمیکنن؟
    ممنون میشم بطور ساده و قابل فهم نقشه نحوه بستن و سیم کشی این سنسور ها رو بهم بگید.
    شما فكر خوبي كرديد اما يه كار ديگه هم ميتونيد انجام بديد و اونم اينكه يه ليميت سوئيچ پشت در پاركينگ بگذاريد كه وقتي در باز ميشه با برخورد به ليميت سوئيچ لامپها روشن بشن يعني شما بايد اين ليميت سوئيچ رو با شستي هاي راه پله موازي كنيد.
    حالا اگر تصميم گرفتيد كه سنسور بگذاريد بايد جاي مناسبي براش انتخاب كنيد.نحوه بستنش هم به اين صورته كه اين سنسورها يه ورودي دارن و يه خروجي،شما بايد سيم اصلي يا همون سيم فاز رو به ورودي بديد و خروجي هم به سمت لامپ ميره و بطور كلي بايد با شستي هاي راه پله موازي بشه.راجع به قيمت و برندش اطلاع خاصي ندارم ولي معمولا بهترينها ساخت كشور آلمانند.

14. این کاربر از E-Masood بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال MITAJOON's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مالزی-جوهور بحرو

پيش فرض

سلام ممنون از پاسختون.
    این یحث موازی کردن رو میشه بیشتر توضیح بدین؟
    جا برای سنسور دیوار هست.اگه اندازش مثل اندازه کلید و پریز باشه،میشه بستش جای کلید شستی پارکینگ.دو تا کلید شستی هم تو دو راه پله منتهی به پارکینگ داریم.(جمعاً 3تا) اینی که مد نظر منه کنار دره و ماشین ها از جلوش رد میشن که جای خوبیه.اما اگه بجای اون کلید نتونم بذارمش هم جا برای پیدا میکنم.حالا دیواری نشد سقفی.
    ورودی که همون فازه کلیده.خروجی که میره به سمت لامپ!اون هم موجوده؟یا باید سیم کشی کنم؟
    (اینطور که من میدونم یه سیم فاز و یه نول تو کلید هست و یه سیم دیگه که میره به سمت لامپ ها و کلید سر راه فاز و این سیم قرار میگیره.منظور شما هم همین سیمه؟)
    راجع به لیمیت سوئیچ بیشتر توضیح میدین؟دقیقاً چیه؟چه شکلیه؟و مثل این کلید های فشاری میمونه که در باز میشه میخوره بهش و تا زمانی که فشار در روشه لامپ رو روشن میکنه؟
    گمونم برای اون جا نداشته باشم.اما این سنسوره اگه اندازه کلید و پریز باشه میتونم بجای کلید شستی کنار در بذارمش.

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •